X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Tęczowa ciąża i macierzyństwo
Odpowiedz

Tęczowa ciąża i macierzyństwo

Oceń ten wątek:
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igle a Ty masz laparoskopie woreczka zolciowego,? Bo jak tak to przy tym nie ma cewnika :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • igle Ekspertka
    Postów: 378 95

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona, tak, tzn mam taka nadzieję że uda się laparoskopowo. A to nie wiedziałam, że " bez". Czyli będę mogła jeszcze w tym dniu wstać? Masz jakieś doświadczenie, wskazówki? Bo zaczyna się odzywać panika

    I&L czerwiec 2017 26tc

    Teczowy A. czerwiec 2020

    iv09i09kwy7ert6d.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam usuwany woreczek w 2016, sam zabieg niecala godzina w pelnej narkozie.. Wstalam do lazienki po jakis 3-4 godzinach od operacji.. Samo wstawanie pikus, gorzej troche z efektem po narkozie bo bolalo mnie w barku cos takiego jak sie ma kolke.. Ale to moze nie tyle bol co dyskomfort :) no i wiadomo smianie sie i kichanie to byl problem bo wtedy wiadomo ciagna szwy :) ja mam 4 ciecia, jedno pod biustem tak z 2cm, dwa po prawej stronie tak na 1cm(te sa prawie nie widoczne) i w pępku :) nie ma sie czego bać, po tygodniu zdjete szwy :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Malwinki pytalas czy czuje ruchy, tak juz czuje.. Chociaz na ta chwile to mam w brzuchu malego leniuszka, albo po prostu jest za mala zebym czula wszystkie ruchy :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Mama Malwinki Ekspertka
    Postów: 331 77

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. Niestety dopadło mnie solidne przeziębienie. Od wczoraj leżę, kicham , prycham i oczywiście stresuję się czy to nie wpłynie na dziecko. Leczę się metodami naturalnymi, gorączki nie mam (szałwia, czosnek i inne "pyszności").
    igle, trzymam kciuki za operację i szybką rekonwalescencję. Ja miałam inną operację laparoskopową i również nie miałam cewnika. Miałam pełną narkozę, po kilku godzinach były próby uruchomienia mnie, ale strasznie kręciło mi się w głowie po narkozie i wiedziałam, że padnę podczas wyprawy do łazienki, także podsuwano mi basen. Ale większość ludzi o własnych siłach po kilku godzinach już powoli wstawała.

    Ilona, z każdym dniem będzie mocniej :) Strasznie przyjemne są te momenty. Mój facet, celem rozbawienia mnie, podstawia twarz do brzucha i mówi "no dawaj, kop, dawaj ojcu w oko".

    03.2018 r. córeczka Malwinka (*) 40 tc
    06.2019 r. tęczowa córeczka Jagoda
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te domowe specyfiki dzialaja cuda, jeszcze bym amol dorzucila do zestawu, na noc sie nasmarowac i powinno puscic choróbsko :)
    Ja dzisiaj troche ogarnelam dom, ale teraz juz leze bo poczulam sie zmeczona :)
    No u nas mala rusza sie malo, w sobote doslownie ruszyla sie pare razy, az schizowalam czy wgl sie rusza.. I mimo, ze czlowiek wie ze na tym etapie te rychy sa nieregularne i moze byc przerwa nawetkilku dniowa w odczuwaniu to oczywiście w glowie czarne scenariusze :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i to nasze male to zlosliwe, bo ruszy sie, to przykladam reke zeby poczuc to wtedy cisza, zabieram reke i wtedy znowu się rusza :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Mama Malwinki Ekspertka
    Postów: 331 77

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza też jest dość przekorna jeśli chodzi o kopniaki na zawołanie. Swoją drogą, zauważyłam, że już co najmniej dwukrotnie użyłaś formy żeńskiej :)
    Amol - świetna sprawa, jako nieletnia to nawet lubiłam pociągnąć sobie małego łyczka w chorobie.
    igle, jeśli mogę coś doradzić, możliwe, że planowałaś je zabrać, ale mi po operacji przydały się chusteczki nawilżane, bo właśnie po narkozie byłam dość długo do niczego i jedyne zabiegi pielęgnacyjne, które wchodziły w grę, to te w łóżku lub na siedząco. Ale bardziej prawdopodobne, że będziesz w większości i szybko się podniesiesz. Jak leżałam w szpitalu to było tak, że bezpośrednio po operacji jest się na sali nadzoru pooperacyjnego, potem następnego dnia rano przeniesienie na zwykłą salę i tych po usunięciu woreczka już tego dnia wypisywali do domu.

    03.2018 r. córeczka Malwinka (*) 40 tc
    06.2019 r. tęczowa córeczka Jagoda
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Malwinki bo u nas ma byc corka, chyba ze cos ullegnie zmianie chociaz licze na to ze zostanie dziewczyna :)
    Popieram chusteczki mokre bardzo potrzebne po zabiegu :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ewelin234 Przyjaciółka
    Postów: 169 26

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy widzialyscie nowa reklamę jednego z tel na s... ja już to widziałam w jakimś programie ze jest taka głowica podczepia sie do tel i można sobie zrobić usg szok pewnie za jakiś czas będzie to wszech dostępne.

    Właśnie Ilona czyżby dziewczynka?
    Mamo Malwinki ja polecam jeszcze imbir całą zimę go stosuję i najlepiej wylezec to dziadostwo do końca.
    Czytałyście może post mamy ginekolog o szczepieniach w ciąży ? Nie wiem sama się zastanawiam ale ja się boję nawet ap..u wziąć

  • Ania 33 Autorytet
    Postów: 1027 187

    Wysłany: 25 lutego 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "[Ewelin234]Hej dziewczyny czy widzialyscie nowa reklamę jednego z tel na s... ja już to widziałam w jakimś programie ze jest taka głowica podczepia sie do tel i można sobie zrobić usg szok pewnie za jakiś czas będzie to wszech dostępne."

    Ewelin widziałam tą reklamę i za parę lat myślę ,że to będzie już standard. Ale nie dało mi to spokoju i poszukałam czy jest już coś takiego na rynku i jest ale dużo kosztuje ;)
    https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 22:21

    Mama Aniołka Szymonka 33tc ur. 9.08.2018 zm.12.08.2018(*) i ziemskiej Juleczki ur.25.06.2015
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czego to nie wymyśla, moze w przyszlosci bedzie to hit jednak na ten moment ja bym. Miala obawy tego uzywac.. W sensie jak ze szkodliwoscia promieniowania itp, w koncu roznica od normalnego usg jest napewno kolosalna.. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 22:34

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 lutego 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania teraz spojrzalam ten sprzet w ratach na 5 lat wychodzi ponad 37 tys, to raczej tylko do profesjonalnego uzytku albo dla kogos kto obraca duzymi sumami :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ania 33 Autorytet
    Postów: 1027 187

    Wysłany: 26 lutego 2019, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilono cena masakryczna. Ja bym się też bała tego używać że względu na szkodliwość. Zostawmy to jednak lekarzom :). Ale jakby coś to już takie rzeczy pojawiają się na rynku :)

    Mama Aniołka Szymonka 33tc ur. 9.08.2018 zm.12.08.2018(*) i ziemskiej Juleczki ur.25.06.2015
  • lorinka9191 Autorytet
    Postów: 1851 1205

    Wysłany: 28 lutego 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, co tam u Was? Jak się czujecie?

    Synek 31tc [*] - Urodzony Dla Nieba
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 28 lutego 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, u mnie bez zmian narazie. Dzisiaj na. Tlusty czwartek piekłam troche i wgl taki zabiegany dzien na nic nie mialam czasu. Teraz zaczal sie czas na odpoczynek :) jak reszta dziewczyn? :)
    Lorinka jak u Ciebie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 19:17

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • lorinka9191 Autorytet
    Postów: 1851 1205

    Wysłany: 28 lutego 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04, to najważniejsze że bez zmian, czyli wszystko dobrze :) U mnie kiepsko z nastrojem dzisiaj :/ W ogóle jakoś tak ostatnio ciężko u mnie z humorem.

    Synek 31tc [*] - Urodzony Dla Nieba
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 28 lutego 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to cos sie wydarzylo. Czy po prostu gorszy czas i dolek?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • lorinka9191 Autorytet
    Postów: 1851 1205

    Wysłany: 28 lutego 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorszy dzień tylko już któryś z kolei niestety :/ Miejmy nadzieję, że jutro będzie lepiej.

    Synek 31tc [*] - Urodzony Dla Nieba
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 28 lutego 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lorinka moze trzeba zajac czyms glowe? Wiadomo, takie dni nam się beda zdarzac.. Dzisiaj bylam chwile z bliska mi osoba, i ona ma wlasnie takie stany depresyjne, wiadomo ma problemy jak kazdy, ale przy niej i mnie zaczela opuszczac energia..i az jej to powiedziałam, zeby wziela sie w garsc zaczela zyc a nie wegetowac, bo ludzie naprawdę mierza sie z wielkimi problemami i zmartwieniami( nie mialam tu na myśli siebie). I wazne jest jak sobie wszystko poukladamy w glowie, ale warto byc szczesliwym w tym zyciu tu na ziemi :)
    Ja Lorinka jestem zadaniowa więc wymyslalam sobie jakies zadanie, jakies planowanie a to remontu, a to nawet siedzenie na stronach z ubraniami jak bede sie ubierac wiosna, i wiem ze to problemu nie rozwiąże ale skupi sie czlowiek na czyms innym:)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ