X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja okolice Jeleniej Góry. Tez słyszałam od kilku lekarzy ,że skoro zachodzę w ciążę to nasienia nie trza badać...Ale wlaśnie tak na chlopski rozum co jak plemniki są uszkodzone? Ja mam dodatnie ANA ,ale reumatolog nie zgodził się na sterydy może dlatego że mam tylko 1:160...

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 8 maja 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekoladowa a czy przy takich wartosciach bierzesz jakiekolwiek leki? czy tylko przy gorszych wynikach trzeba?

    czy jak pojde z wynikami do dobrego gina to wystarczy czy wizyta u reumatologa tez jest zalecana nawet jeśli nic się nie dzieje?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży biorę acard i niby powinnam clexane zadniem hematologa,ale ginekolog nie widzi takiej potrzeby. Mi się wydaję,że wizyta u gina wystarczy chyba ,że sam skieruje Cię gdzieś dalej. Ponoć samo ANA nie potwierdza zespołu,trzeba spełniać więcej warunków :)Ja wyniki na APS robiłam dwukrotnie i za każdym razem takie same wartośći

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 8 maja 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w celu rozpoznania zespołu APS wykonane były wszystkie rodzaje przeciwciał?
    1. Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM
    3. Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG, IgM
    4. Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM
    5. Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM
    6. Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM - PIERWSZE 6 BADAŃ TO PEŁNE ROZPOZNANIE ZESPOŁU ANTYFOSFOLIPIDOWEGO, JEŚLI WSZYSTKIE BADANIA NIE BYŁY ROBIONE NIE MOŻNA GO WYKLUCZYĆ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Karmelek211 Autorytet
    Postów: 989 864

    Wysłany: 8 maja 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Dołączam się do tematu:)

    Ooo może i ja bym chciała taki namiar na dobrego specjalistę. Jestem z okolic Legnicy, może być Wrocław i tak jak Czekoladowa okolice Jeleniej Góry również mogą być:)

    Rozalia nasza Gwiazdka z nieba<3
    Moje Aniołki 09.2013 [*] 12.2013 [*] 08.2014 [*]
    3277f92879.png



  • Karmelek211 Autorytet
    Postów: 989 864

    Wysłany: 8 maja 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytam o ilości potrzebnych badań, to ja chyba połowy nie zrobiłam...Osz cholera:/
    Ja na razie miałam:
    antykoagulant toczniowy
    przeciwciała tarczycowe (TPO)
    FSH,LH,PRL,TSH,T4F,T3F
    toksoplazmoza IgG,IgM
    HCV
    TOG75g,test insulinowy
    HSC
    oczywiście cytologia
    badania rozszerzone nasienia męża
    wszystkie wyniki w normie

    Czeka mnie jeszcze HSG i badania genetyczne-kariotyp
    Nie wiem czy na pewno zrobię teraz badania genetyczne, bo uważam podobnie tak jak Lily30. Genetyka, genetyką, ale ja również stawiam na układ immunologiczny. Tu w większości tkwi problem...

    Rozalia nasza Gwiazdka z nieba<3
    Moje Aniołki 09.2013 [*] 12.2013 [*] 08.2014 [*]
    3277f92879.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wszystkie o których piszesz wyszły negatywne,więc APS-u nie będę się czepiać bo szkoda na to czasu,a że u większości w tym tkwi problem nie znaczy ,że u mnie też. W tej chwili chyba zajmę się nasieniem męża i w międzyczasie poczekam na kariotypy,jeśli wyjdą prawidłowe będę szukać dalej:)

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30, z Twojej listy robiłam:
    1. Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM
    3. Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG, IgM
    6. Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM

    Jutro zrobie jeszcze:
    4. Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM
    5. Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 22:08

    Lili30 lubi tę wiadomość

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez jestem z małopolski, więc będę wdzięczna za jakieś namiary na lekarza od zadan specjalnych :)

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Mam pytanie?
    Piszecie,ze lekarze Wam zapisuja heparyne na podstawie mutacji MTHFR ale przeciez sama mutacja ( mam ja również i lecze sie u hematologa) nie mówi nam o tym aby podac ten lek - musza jeszcze byc inne przesłanki w badaniach.
    A moje pytanie brzmi czy lekarze powiedzieli Wam dlaczego podaja ten lek i w jakiej dawce oraz moze to jest śmieszne ale jak to robicie wogóle,ze Wam te leki daja?
    Pytam bo ja jestem po wielu poronieniach i zaden lekarz nie chce mi podac heparyny oraz encortonu ( od tego leku coraz czesciej sie odchodzi wg lekarzy do których chodziłam czy chodze ze wzgledu na zagrozenie dla rozwoju dziecka).
    Teraz chce jeszcze raz ostatni spróbowac zawalczyc o utrzymanie ciazy zrobiłam kolejne badania ale mysle,ze wyjda one ok i nie wiem jak lekarzy przekonac do podania mi tych leków!!!
    Mysle tez o wiekszej dawce kwasu foliowego który tez nie zawsze jest podawany przy mutacji MTHFR musi byc zbadana homocysteina wtedy zwykle lekarze decyduja sie na wieksza dawke ( ale tutaj dopiero czekam na wyniki).
    Pozdrawiam i życze zdrowia i dobrych wyników!

    chruszczow lubi tę wiadomość

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, mnie wyszedł jeszcze niedobor Bialka S, czy to może mieć cos wspólnego z ANA?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bialko S jest zwiazane z procesem krzepniecia i zwykle sie go robi w połaczeniu z C i z AT ( antytrombina) no i bardziej sie to "dopina" do zespołu antyfosfolipidowego no i muacji
    V leiden. A czy do ANA to ja nie umiem odpowiedziec.

    chruszczow, APS lubią tę wiadomość

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszła ta mutacja o której piszesz i choć genetyk stwierdziła,że nie jest do końca przekonana czy odpowiada ona za poronienia to kazała brać niemetylowaną postać kwasu foliowego i wit.b6 i b12 oraz acard a od pozytywnego testu heparyne w zastrzykach i to w bardzo dużej dawce.Mój ginekolog się z tym zgodził i oprócz tego zastanawia się nad włączeniem sterydu...Chcemy powalczyć razem o kolejną ciąże wierząc że to pomorze..

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benitko a wyszla CI homozygotyczna czy heterozygotyczna mutacja?
    pytam bo z tym tez sie lekarze spieraja,ze przy jednej jest wiekszy wpływ przy homozygotycznej mniejszy ( ja mam heterozygotyczna) i badx tu madry jak kazdy lekarz co innego mówi!

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa jutro sprawdze to Ci dam znać...ale ogólnie to genetyk u której byłam nie jest do końca przekonana czy to to spowodowało poronienie..ale inne wyniki wszystkie wyszły ok.Mam pytanie o to badanie nasienia badać czy nie szczegółowo..bo mi lekarze odradzają.A jak będą uszkodzone plemniki to co to zmieni...m bierze już dłuższy czas witaminki i dlatego zaczynamy się starać...

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz a raczej mezowi nie kazał juz nic wiecej robić ( badania wyszły idealne ) bo powiedział,ze to i tak nic nie zmieni bo tego nie da sie leczyc no jedynie chyba,ze bakterie by jakies wyszły to pewnie jakies leczenie by było.

    No własnie u mnie tez tak jest,ze nie do konca sa pewni ani genetyk ani hematolog czy to wina tych mutacji bo naprawde uczeni sami sa podzieleni.
    Dlatego pytałam jak to zrobiłyscie,ze lekarze Wam przepisali lub przepisza te leki?
    Bo ja bym chciała a jakos po grudach to idzie.

    chruszczow lubi tę wiadomość

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa Bialko C mi wyszlo w normie, wręcz przy gornej granicy, tylko to Bialko S za niskie. Do poronienia brałam Clexane i Acard i zastanawiam się czy jak odstawiłam to organizm nie robi jakiejś odwrotnej reakcji?
    Kurcze wydaje mi się ze ciężko będzie trafic na lekarza który się na tym zna :(

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A acard zupełnie odstawiłas?
    mi własnie lekarz kazał cały czas brac aby organizm sie wysycił i na czas ciazy był juz,ze tak powiem lepiej przygotowany (na @ tylko odstawiam aby krwotoku nie dostac)
    a co do białka to Ci dokładniej nie wytłumacze bo nie jestem lekarzem ale zwykle łaczy sie wiecej czynników.

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 8 maja 2015, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, Acard tez odstawiłam 3 tyg temu czyli 2 tyg przed badaniem.

    chruszczow lubi tę wiadomość

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesso mi się wydaje,że to tak naprawdę zależy od lekarza...Ja clexane dostałam już po pierwszym poronieniu,ale 10 zastrzyków później dostałam krwotoku i się skończyło.Wiem,że wielu dziewczynom pomagają i lekarze przepisują nawet jako profilaktykę bez wcześniejszych badań...
    Kurcze tego MTHFR nie miałam nigdy robionego co to w ogóle jest? Od immunologii czy genetyki?

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ