X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 11 lutego 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana w moim szpitalu tez byli niekumaci wiec niestety nie jest to odosobniony przypadek :(
    Wspieram Cie mocno :*
    daj znac jak bedziesz miec wyniki

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 11 lutego 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, niestety z przykrością musze do Was połączy... straciłam 3 ciąze 8,9,7 tc
    Wczoraj miałam zabieg, wcześniej dr zrobil mi usg i stwierdzil ze nie ma mowy o pochowku bo nie ma ciała jest tylko pecherzyk z tarczka płodu..
    Widac ze w moim szpitalu tez nie wiedza nic na temat badania kosmowki nie wiedzili co i jak ...
    Zdecydowałam sie na tansze badania w Krk na Poznan mnie nie stac skoro stwierdzili ze nie moge miec pochowku...
    Jak sie okazalo Pani gentyk z Krk stwiedzila ze jest zarodek wrosniety w kosmowke..
    Myślicie ze jest jeszcze szansa aby szpital wydal mi karte zgonu?

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 11 lutego 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital ma obowiazek wydac Ci karte zgodu! a jak jest zarodek lub kosmowka to mozesz dokonac pochowku.

    Kochana trzymaj sie jakos i mam nadzieje ze badanie kosmowki sie powiedzie i pomoze Ci w podjeciu decyzji co do dalszych krokow.

    jak znajdziesz sile to porob od razu badania, sporo masz juz bezplatnie.
    i doradzam kolejna ciaze na Clexane...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2016, 20:37

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • stowtotka Przyjaciółka
    Postów: 99 172

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cud, trzymaj się! Jeśli Twoje badania obejmują też kariotyp, to z ich wynikiem powinni Ci wydać Kartę Martwego Urodzenia. Brałaś jakieś leki?

    Ja dopiero dzisiaj zaczęłam krwawić. Pewnie macica dopiero zareagowała i zaczęła się kurczyć. Był też kawałek "wątróbki" więc chyba oczyszczam się...Co do wyników to pewnie kariotyp już jest. Poczekam jednak na całość. W Katowicach też można zrobić badanie metodą mikromacierzy jednak kosztuje ponad 2 tysiące. Cena zaporowa. Mam nadzieję, że to, na które się zdecydowałam, wystarczy.

    85993e3k9358oh0b.png
    Czekamy na Mateusza
    Clexane 0,8 Encorton 20mg, Utrogestan 3x1, globulki progesteron mikronizowany, (Prolutex 2x0,25 do 10tc)
    10.1998 syn
    7.2014 (*) 10 tydz.
    4.2015 (*) 9 tydz.
    2.2016 (*) 8 tydz. Amelia

    homozygota CC A1298C MTHFR

  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stowtotka wrote:
    Cud, trzymaj się! Jeśli Twoje badania obejmują też kariotyp, to z ich wynikiem powinni Ci wydać Kartę Martwego Urodzenia. Brałaś jakieś leki?

    Ja dopiero dzisiaj zaczęłam krwawić. Pewnie macica dopiero zareagowała i zaczęła się kurczyć. Był też kawałek "wątróbki" więc chyba oczyszczam się...Co do wyników to pewnie kariotyp już jest. Poczekam jednak na całość. W Katowicach też można zrobić badanie metodą mikromacierzy jednak kosztuje ponad 2 tysiące. Cena zaporowa. Mam nadzieję, że to, na które się zdecydowałam, wystarczy.

    Nie bedzie za pozno jak pojde do szpitala z wynikami np za 2 tygodnie?

    Moja ciąza była na zelaznym zestawie i duzej ilosci progesteronu. Niestety ta ciaza najbardziej obstawiona lekami najszybciej sie skonczyła..

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 12 lutego 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cud ja ostatnio usłyszałam że nie ważne ile się leków będzie brało ile ptogestetonu jak ciąża jest za słaba to się nie utrzyma ;( takie to oto podejście lekarzy ;(

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 12 lutego 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 wrote:
    Cud ja ostatnio usłyszałam że nie ważne ile się leków będzie brało ile ptogestetonu jak ciąża jest za słaba to się nie utrzyma ;( takie to oto podejście lekarzy ;(
    Tak wiem, jestem przygotowana na zły wynik kariotypu z kosmowki.
    Mam nadzieje ze uda mu sie odzyskac tkanki i kosmowke i ze szpital wyda mi karte skoro bede miala okreslona płec i dokument ze byl zarodek.

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cud a robilas juz jakies inne badania? Lekarz cos mowi jaka moze byc przyczyna?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 12 lutego 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS wrote:
    Cud a robilas juz jakies inne badania? Lekarz cos mowi jaka moze byc przyczyna?
    Prawdopodobnie to translokacja chromosomowa ktora mam..
    Genetyk daje mi 50 % sznas na urodzenie zdrowego dziecka ...

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • stowtotka Przyjaciółka
    Postów: 99 172

    Wysłany: 13 lutego 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cud, nawet po dwóch tygodniach szpital musi Ci wydać Kartę.

    Dzwoniła do mnie wczoraj Pani z laboratorium. Dostałam też wynik badania kariatypu. Strasznie przykro mi się zrobiło, gdy dowiedziałam się, że to była moja wymarzona dziewczynka :'(
    Na wyniki badania mutacji muszę jeszcze poczekać do wtorku/środy.

    85993e3k9358oh0b.png
    Czekamy na Mateusza
    Clexane 0,8 Encorton 20mg, Utrogestan 3x1, globulki progesteron mikronizowany, (Prolutex 2x0,25 do 10tc)
    10.1998 syn
    7.2014 (*) 10 tydz.
    4.2015 (*) 9 tydz.
    2.2016 (*) 8 tydz. Amelia

    homozygota CC A1298C MTHFR

  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 13 lutego 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stowtotka,Ty dostalas kate ?
    Mam nadzieje ze jak dostane wyniki, szpital wypisze mi karte..
    Boje sie ;(

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 13 lutego 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cud masz tarnsolkacje ? wyszło ci w kariotypie?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 13 lutego 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika34 wrote:
    cud masz tarnsolkacje ? wyszło ci w kariotypie?
    TAK po 2 poronieniu zrobiliśmy prywatnie kariotyp. Niestety u mnie wyszła translokacja i to najprawdopodobniej przyczyna. Zobacze co wyjdzie w badaniu kariotypu zarodka ..

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 13 lutego 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o genetyka polecam dr Bogdana Kaluzewskiego przyjmuje on w poradni Genos w Stronsku/zapolice kolo Łodzi. Byłam u niego ma umowę z NFZ dużo badań nam zrobił i dał nadzieje ze nawet jakby był problem z genetyka to nie wszystko stracone. Warto do niego zajrzeć ja polecam.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 13 lutego 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest on ginekologiem poloznikiem i genetykiem klinicznym z racji wieku i ciągłego podnoszenia kwalifikacji obecnie jest juz profesorem wiedzę ma ogromną. Byłam u niego na NFZ jechałam z mężem z sąsiedniego województwa wizyta wspaniała lekarz kompetentny i czułam się jak w najlepszej klinice prywatnej to bardzo rzadkie obecnie
    http://www.genos.com.pl/onas/

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 13 lutego 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 wrote:
    Jeśli chodzi o genetyka polecam dr Bogdana Kaluzewskiego przyjmuje on w poradni Genos w Stronsku/zapolice kolo Łodzi. Byłam u niego ma umowę z NFZ dużo badań nam zrobił i dał nadzieje ze nawet jakby był problem z genetyka to nie wszystko stracone. Warto do niego zajrzeć ja polecam.

    Lili czy cos ponad kariotypy i mutacje na trombofilie Wam zlecil?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 14 lutego 2016, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążę prowadziłam u Milewicza bez żadnych sterydów. Ale myślę że on dobiera leki do przypadku i wyników badań.
    Co do badań w Genosie mieliśmy też a konkretnie mąż badanie. AZF I cftr czy jakoś tak. Juz dokładnie tych wszystkich nazw z głowy nie pamiętam, ale to były badania męża.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 14 lutego 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 wrote:
    Jeśli chodzi o genetyka polecam dr Bogdana Kaluzewskiego przyjmuje on w poradni Genos w Stronsku/zapolice kolo Łodzi. Byłam u niego ma umowę z NFZ dużo badań nam zrobił i dał nadzieje ze nawet jakby był problem z genetyka to nie wszystko stracone. Warto do niego zajrzeć ja polecam.

    Miałas skierowanie do poradni genetycznej? Jak do niego sie dostac ?Poprostu zadzwonic i zapisac sie do niego?
    Ja trochę badan genetycznych mam zrobionych, mąż tylko kariotyp.

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 14 lutego 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam skierowanie od lekarza rodzinnego kariotypy powinno się robić razem. Wtedy ma to sens.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 14 lutego 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 wrote:
    Miałam skierowanie od lekarza rodzinnego kariotypy powinno się robić razem. Wtedy ma to sens.
    My kariotypy mamy zrobione, ja tez robilam badania na mutacje genów.
    Myslisz ze jest sens jeszcze isc, aby zlecił inne badania?
    U mnie stwierdzono nieprawidłowy kariotyp .

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ