X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 25 marca 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy podwyższonym antykoagulancie tocznia to na pewno Clexane bo to jeden z objawów laboratoryjnych APS. Na ANA chyba się encorton stosuje, ale tego nie jestem pewna. Na niedoczynność też nie poradzę bo ja wyniki tarczycy mam książkowe.

    U mnie to sam początek. Jestem dopiero 16 dni po owulacji czyli wychodzi 4t3d tak licząc od owulacji. Mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze. Moje 2 dziecko miało wadę genetyczną więc żadne leki by mi nie pomogły. Niestety, każda ciąża to trochę loteria, ale wierzę, że pomagają w momencie kiedy mamy problemy typowo immunologiczne :)

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 25 marca 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki !

    Bylam u niego( u Milewicza ) przed wczoraj, bo ktos mi polecil..niestety spal na calego...wyszlam z wizyty i nawet nie zauwazyl.:( Jakis dramat po prostu..myslalam ze jestem w uktytej kamerze :)

    Co do mnie..Mam jednego zdrowego 5 latka a potem…

    3 poronienia w 10 tyg. Dwa pierwsze to puste jaja plodowe ..i zabiegi lyzeczkowania..

    Ostatnia ciaza-zarodek sie rozwijal i serce bilo ale pojawil sie krwiak i beta nie rosla i poszlo samo…

    Co mi powychodzilo z badan licznych:

    MTHFR-heterozygota
    Hashimoto ( anty TG 424, anty TPO norma, TSH teraz 1,8)
    3 proby ANA 1,2,3-dwa razy ujemne, raz dodatnie
    bialka c i s w normie
    mutacja v czynn Leiden
    trombofilia wrodzona
    antykoagulant i zespol w normie-3 proby
    homocysteina gorna granica
    b 12 -norma

    Leki przy ostatniej poronionej ciazy:

    clexana 0,4
    acard w czasie staran
    euthyrox 50

    teraz do tego od pewnego czasu biore:

    - foliany 3 mg ( kupuje na iherb),
    - reduktory homocysteiny,
    - kwas ALA,
    - tran
    - encorton 30 mg narazie i bede schodzic do 10 mg
    -euthyrox
    -dieta b/glutenowa
    -zdrowe odzywianie

    Nie wiem teraz jakie dawki powinnam clexany brac, bo od Milewicza sie nie dowiedzialam, mowila cos przez sen ze musza byc wyzsze tzn chyba cos o 80 mowil..i ze acard musze brac…Encortonu z tego co wiem on nie zaleca..ale moja immunolog mowi ze bez tego nie dam rady utrzymac ciazy..

    Ktos ? Cos podobnie ??:)

    Umowilam sie do dr Berezy, podobno jest tez niezly…














    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 25 marca 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Berezy bylam ale nie lubię lekarzy dla których wazniejsze jest nazewnictwo niz samo schorzenie. Jesli masz wrodzona trpmbofilie to chyba powinnas miec wyzsza dawke clexane niz 40 bo to dawka profilaktyczna. Z tego poszesz to ten zestaw jednak pomogl chociaz troche bo zarodek się rozwinal.

    Jamam homocysteine w normie tj mialam 7,2 teraz mam 6,8 ale z tego co wiem najlepiej jak jest kolo 5. Nie wiem jak z encortonem. Ja bym sie chyba troche bala bo to jednak steryd.

    Ps. Ja jezdze do Warszawy do profesor Jerzak :-)

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • Aga22 Autorytet
    Postów: 646 361

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiaterek ja też mam te same mutacje i nie wiem czy kiedykolwiek doczekam się żywego zdrowego dziecka :(

    w4sq3e3k51a95mi2.png

    2 aniołki [*] ❤
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiaterek a bierzesz cos na zbicie Homocysteiny ?Moja niby w normie ale gorna granica…Bede robila badania teraz po 3 m-cach brania reduktorow homocysteiny..Zobaczymy..
    Bez encortonu z moimi autoprzeciwcialami raczej nie dam rady..tak twierdzi moja dr immunolog..
    A y co zazywasz?
    Chyba sie tez wybiore do dr Jerzak..Ale pewnie musze dorobic badan typu allo MRL itp..
    Jutro wizyta u Berezy..

    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na homocysteinę to tylko kwas foliowy w formie metylowanej i witaminy z grupy B. Ja mam ten poziom niby na odpowiednim poziomie, ale wiadomo - im niższy tym lepszy. A powiedz mi co to są te reduktory homocysteiny? Ja o niczym takim nawet nie słyszałam.

    Dr Jerzak uważa, że allo mlr to jest badanie które ma naciągnąć ludzi na kasę. Także ona tego badania na pewno nikomu by nie zleciła.

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 30 marca 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reduktory to np TMG( trietyloglicyna) firmy NOW ...Do tego zazywam foliany 3mg Thorna nazywa sie to METHYL Guard PLUS ..To jest tylko forma zmetylowana witamin- zmetylowany kwas foliowy i wit z gr B ).Kupuje to na iherb.
    Do tego biore 15 mg kwasu foliowego niezmetylowanego.

    A ty jakiej firmy te witaminy i kwas zazywasz?


    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula83 a od kogo masz takie zalecenia tych leków? i takich dawek?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • stowtotka Przyjaciółka
    Postów: 99 172

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dziewczynka była zdrowa genetycznie. Przynajmniej tyle. Zarejestrowałam ją w USC, na pochówek się nie zdecydowałam. Ja też mam tylko homozygotę A1298C w wariancie CC. Przyjmuję kwas i inne B (z iherbu Life Extension, Two-Per-Day Tablets i tej samej firmy Optimized Folate 1000 mcg) i wiem że działają, skoro nie było zmian genetycznych. Od początku marca biorę też Jarrow Formulas TMG Trimethylglycine 500 mg. Homocysteinę zbadam na początku lipca. Okaże się czy działa. Teraz mam 9,7 więc źle nie jest ale mam nadzieję, że będzie niższa. Znalazłam nowego lekarza w Katowicach, Magnucki. Daje mi nadzieję na powodzenie w kolejnej ciąży. Wspominał o znacznie większej dawce Clexane zero osiem, encortonie (20mg) i jakiś zastrzykach z Czech od momentu zajścia w ciążę po ok. 500 zł każdy. Zaleca też codzienne branie acardu. Na razie starania odkładam do lata. Muszę się trochę ogarnąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2016, 14:34

    85993e3k9358oh0b.png
    Czekamy na Mateusza
    Clexane 0,8 Encorton 20mg, Utrogestan 3x1, globulki progesteron mikronizowany, (Prolutex 2x0,25 do 10tc)
    10.1998 syn
    7.2014 (*) 10 tydz.
    4.2015 (*) 9 tydz.
    2.2016 (*) 8 tydz. Amelia

    homozygota CC A1298C MTHFR

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stowtotka ja dwie ciaze u niego stracilam a opowiesz mi swoja historie podpowiem ci czy warto:)


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stowtotka tule :* trzymam kciuki aby kolejnym razem sie udalo

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • stowtotka Przyjaciółka
    Postów: 99 172

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mnie pocieszyłaś Monika34 :/ Moja historia jest podobna do wielu innych. Pierwsza ciąża nieplanowana 18 lat temu - zdrowy syn. Od 2013 starania o dziecko. W lipcu 2014 pierwsza strata, wg. lekarza "zdarza się". Rok później w kwietniu, kolejna strata. Tym razem zrobiłam rozszerzone badania (oprócz zaawansowanej immunologi TH1/TH2, NK). Wszystko ok oprócz nieprawidłowej homozygoty CC w genie MTHFR. Od tego czasu suplementacja metylowanymi formami B. Tegoroczna ciąża prowadzona na encortonie 5, clexane 0,4 z zapewnienie dr M z Gyncentrum w K-cach że na lekach się uda skończyła się w lutym. Od początku marca bierzemy z M "pół apteki" suplementów. Jak pisałam, dr Magnucki wyśmiał przyjmowane w tej ciąży dawki leków i przedstawił plan na następny raz. Był pewny tego co mówi, zrobił na nas miłe wrażenie i wzbudził zaufanie, że faktycznie może z jego zestawem leków w końcu się uda. Żałuję, że tak późno zaczęłam starania o drugie dziecko :/
    Monika, napisz proszę jak prowadził Twoje ciąże.

    APS, :*

    85993e3k9358oh0b.png
    Czekamy na Mateusza
    Clexane 0,8 Encorton 20mg, Utrogestan 3x1, globulki progesteron mikronizowany, (Prolutex 2x0,25 do 10tc)
    10.1998 syn
    7.2014 (*) 10 tydz.
    4.2015 (*) 9 tydz.
    2.2016 (*) 8 tydz. Amelia

    homozygota CC A1298C MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żal, że tyle się zwlekało z drugim dzieckiem... częsty żal na forum. Ja też żałuję.

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny niestety mam teraz bardzo mało czasu żeby udzielać się na forum i niestety też nie jestem w stanie odpowiadać na wiadomości prywatne. Bardzo duzo tutaj na form pisałam odnośnie moich badań schorzeń wyników, zaleceń lekarskich oraz dawek leków. Mam nadzieję że uda się Wam dokopać do tych informacji.
    Magdula83 popatrzyłam na szybko na Twoje wyniki i myślę, że powinnaś dostać dawkę Clexane 80. Nie wiem o jakiej porze udało Ci się dostać do Milewicza ale jeśli było późno to niestety jak już wspomniałam lekarz jest czasem mało kontaktowy. Bardzo kiepsko wspominam wizyty u niego bo jest oschły i gburowaty, ale nie ma co dzięki niemu mam półrocznego dziś synka. Więc warto było się pomęczyć. To typ naukowca i ja osobiście uważam że się zna. Trzeba tylko mieć na niego sposób. Przerobiłam wielu Krakowskich lekarzy ale mimo wszystko zostałam u niego i nie żałuję. Zdaję sobie też sprawę, że każdy chwali leakrza który " się wyzna" i pomoże. Sama musisz zadecydować. Natomiast jesli dawka clexane 40 nie pomogła oznaczać to może że potrzebujesz wyższej. Może umów się raz jeszcze na wizytę w godzinach porannych jesli masz ochotę. Jeśli nie to faktycznie musisz poszukać lekarza tylko też zastanów się czego oczekujesz? Że będzie miły i będzie obiecywał dziecko czy że będzie zlecał skuteczną terapię? Wiem jak trudne są te wszystkie decyzje, ale zyczę Ci abyś wybrała jak najlepiej i żebyś szczęsliwie donosiła ciąże ;)

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze teraz dziewczyny przyponiało mi się ja czekałam na pród w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Kopernika. Leżałam tam w sumie 2 tygodnie i przewinęło się przy mnie bardzo duzo dziewczyn. Bardzo chwalą też ordynatora Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii Profesora Huberta Hurasa. Ma podobno ogromną wiedzę. Ja z oddziału wspominam go bardzo dobrze zawsze miły, pogodny zainteresowany. Może warto sprawdzić. Tylko podobno ceni się za wizytę, ale to już trzeba by dopytać

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Aga22 Autorytet
    Postów: 646 361

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili jaka masz mutacje bo ja homozygotyczna co mam zrobić?

    w4sq3e3k51a95mi2.png

    2 aniołki [*] ❤
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily30 bylam o 15.00 ;) Oczekuje tylko tyle zeby nie spal :) Mily byc nie musi..
    W pieciu zdaniach ktore uslyszalam mowil o clexanie 0,8 i o tym, ze mąz musi zrobic badanie nasienia. Encortonu nie zaleca ale ja wiem ze bez niego nie donosze. U mnie immunologia lezy…
    Dostalam od Berezy takie zalecenia : Encorton utrzymac , 0,6 Clexane, Acard od 15 dn.cyklu, kwas foliowy i te formy zmetylowane vit B i reduktory homocysteiny. Jak zajde to Luteine dopochwowoa 100 oraz duphston.
    Teraz biore encorton 20 ale mam zejsc do 10 mg ( to od immunolog )

    Reni86 suplementacje mi dietetyczka znajoma ustalila. Ona tez leczy dieta rozne schorzenia m.in poronienia.Jezdzi na kursy do slynnej Iwony Wierzbickiej ;)
    Ale tez wyczytalam duzo na amerykanskich stronach o MTHFR..
    Teraz biore z suplementow :15 mg kwasu foliowego, 3 tbl METHYL Guard PLUS Thorna , 2 tbl TMG 1000mg,tran , kwas ALA 1 tbl

    Co myslicie o zazywaniu clexany 0,4 juz 2 dni po ovu i Duphastonie tez podobnie 2x1..a jak test wyjdzie pozytywnie do wskoczyc na 3x2 ?
    Jak bierzecie Luteine 100 ? 2x2 ?

    O tym dr Hurasie slyszalam ze jest dobry ..

    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie brała clexane bez ciąży, takie postępowanie nie ma uzasadnionego działania. Ważne jest aby w dniu spodziewanej miesiączki zrobić badanie beta hcg i jeśli jest pozytywna beta to od razu clexane. Ja miałam duphaston 3x2 tabletki na dobę oraz właśnie luteina 100 x2 tabletki i to właśnie luteina osłabia negatywną odpowiedź układu immunologicznego na zarodek. U mnie też immunologia leży jednak obeszło się bez sterydów.

    marabut lubi tę wiadomość

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do diety fajnie wykluczyć gluten produkty mleczne oraz produkty wysokoprzetworzone. Ja stosowałm przed zajsciem w ciążę dietę dr Dąbrowskiej poczytajcie o niej ponieważ nie dam rady wyjaśnić w kilku zadaniach.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stowtotka wrote:
    No to mnie pocieszyłaś Monika34 :/ Moja historia jest podobna do wielu innych. Pierwsza ciąża nieplanowana 18 lat temu - zdrowy syn. Od 2013 starania o dziecko. W lipcu 2014 pierwsza strata, wg. lekarza "zdarza się". Rok później w kwietniu, kolejna strata. Tym razem zrobiłam rozszerzone badania (oprócz zaawansowanej immunologi TH1/TH2, NK). Wszystko ok oprócz nieprawidłowej homozygoty CC w genie MTHFR. Od tego czasu suplementacja metylowanymi formami B. Tegoroczna ciąża prowadzona na encortonie 5, clexane 0,4 z zapewnienie dr M z Gyncentrum w K-cach że na lekach się uda skończyła się w lutym. Od początku marca bierzemy z M "pół apteki" suplementów. Jak pisałam, dr Magnucki wyśmiał przyjmowane w tej ciąży dawki leków i przedstawił plan na następny raz. Był pewny tego co mówi, zrobił na nas miłe wrażenie i wzbudził zaufanie, że faktycznie może z jego zestawem leków w końcu się uda. Żałuję, że tak późno zaczęłam starania o drugie dziecko :/
    Monika, napisz proszę jak prowadził Twoje ciąże.

    APS, :*
    Gość nie robi badan w ogole, uważa, że są zbędne ..uważa, że zawsze jest taki sam sposób leczenia czyli encorton, clexane, prolutex, utrogestan, i czasem dodaje coś dodatkowo, w suplementacje nie wierzy, ewentualnie szczepienia ale i tak ponoć to loteria z nimi- według niego. W intralipid tez nie wierzy tylko w sile encortonu. Niestety zleca go dopiero po zajściu w ciaze- co uważam za błąd bo ciąża juz wtedy może rozwijać się źle ponieważ do zapłodnienia doszło w czasie już złej immunologii.Jak wspomniałam nie bada Ciebie ani męża. Ja poszłam do niego i po zajściu w ciąże dostałam duże dawki leków min. encorton 15mg, clexane 0,8 i utrogestan, prolutex( zakupiony u niego w gabinecie drozszych niż normalnie w aptece gdzie kosztuje 150 zł u niego 220). Nie udało sie ciąża poroniona 8 tydzień zabieg -nie wykonał go bo musiał iść do domu i kazał zachodzić znów po 3 miesiącach, gdy sie udało dostałam clexane jeszcze większa dawkę, encorton tym razem 20mg i reszta lekow ta sama + coś tam dodal nie pamietam ale jakies cos malo wazne. Poronienie 9 tydzien aha miałam 1 intralipid. Uwazam, że jesli nie udalo sie raz na zestawie nie ma po co znow probowac mnie szkoda bylo czasu trzeba zrobic badania i przede wszystkim dostać sie do immunologa. Jesli chodzi jeszcze o Magnuckiego to mam jeszcze ze 3 wielkie minusy na niego ale ie napisze na ogolnym bo nie chce go oczerniac gdzyż jednak wiele kobiet u niego w ciazy siedzi i donosi ja a wiadomo, że lekarza u ktorego sie nie udalo nie lubi sie.!
    Jesli chodzi o Milewicza uważam, że jest super lekarzem chociaz ja zrezygnowałam z niego jest diagnosta ma zdrowe podejscie i jest ok ale dla mnie spi i ja potrzebuje ginekologa immunologa a nie tylko ginekologa. Daje badania za 6tys i bardzo dobrze na ich podstawie dowiadujesz sie wszystkiego... jako jedyny daje badanie na chromatyne meza i jest to mega wazne badanie i jak wyjdzie źle sam leczy meza bez androloga ( u nas akurat ten wynik ok wiec nie musialam sie leczyc) kładzie na 3 dni w szpitalu i robi badania hormonów co jest wielkim plusem!sposrod jego badan jest badanie allo mrl jesli wychodzi zle kieruje do sachy immunologa, ktory zrobi szczepionki i jak trzeba da encorton(chociaz tez jest przeciwny). Słyszałam przypadki, gdzie dziewczyny na wlasna reke brały encorton i mowily Milewiczowi o nim i nic nie mowil :)
    jesli potrzebujesz th1/th2 , nk to potrzebny ci immunolog .. musisz odszukac przyczyny a nie isc twarda sciezka gdzie lekarz jak Magnucki nie przyklada sie do Twojego przypadku tylko wszystkich leczy tak samo.
    Ja udalam sie do Malinowskiego jestem w trakcie szczepien i osobiscie przez samym zajsciem pojde jeden raz do Milewicza tak po prostu o porade czy ok mam zestaw dobrany bo uwazam, że jest dobry ale nie dal mnie bo nerwów mi brak co do jego spania. Aha malina daje badania za 6 tys na 1 wizyce ale Taka powinna byc diagnostyka w naszym przypadku -tak sadze u Milewicza tyle samo zaplacicie ...
    zycze wam donoszonych ciaz:)


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ