X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na poronienie
Odpowiedz

W oczekiwaniu na poronienie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi :(
    Uwierz zw będziesz wiedziała kiedy jechać. Mnie brzuch bolal delikatnie i tak jak na okres. Dopóki podpaski lapaly krew byłam w domu. W nocy obudziłam się i pół łóżka było we krwi a przy każdym ruchu strzelala ze mnie taka krwista galaretka z kawałkami mięsa trochę jak watrobka. I re wielkie podpaski starczaly na 5 minut i wszystko ciekło mi po nogach. Wiedziałam że trzeba jechać na pogotowie.
    Każda z nas ma trochę inaczej ale będziesz wiedziała kiedy jechać.

  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro :( wiemy co przezywasz.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niby było coś w pęcherzyku, ale żaden lekarz nie zaryzykował stwierdzeniem, że to z pewnością zarodek. Nie było słychać serduszka. Jak pytałam lekarza to powiedział mi, że nawet jeśli był pęcherzyk z zarodkiem to mógł to być zaśniad mieszany, czyli mający też cechy całkowitego. Modlę się o to, żeby w tej całej historii chociaż jedną dobrą wiadomością było potwierdzenie zaśniadu częściowego. Nie mogę myśleć o niczym innym... zawsze powtarzałam, że w sytuacjach chorobowych trzeba myśleć pozytywnie bo to ma bardzo duży wpływ na stan zdrowia. Teraz, kiedy dotknęło to mnie widzę jak ciężko jest być pełnym nadziei. Bardzo mi przykro z powodu Waszych strat. Nikt nas lepiej nie będzie rozumiał jak druga osoba, która przechodzi to samo.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wobec tego pozostało tylko czekać. Kiedy masz odebrać wynik? Ja także czekam na mój, spozniaja się już dwa tygodnie. Pewnie patomorfolodzy też mają urlopy...

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vertigo coś czuje ze będziesz naszym medykiem na forum :) masz genialną wiedzę :)

  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Abby_ wrote:
    Vertigo coś czuje ze będziesz naszym medykiem na forum :) masz genialną wiedzę :)


    Spoko loko. Do geniusza mi daleko :-)

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny, mam nadzieje ze jakos to przetrwam :( <3 W tym momencie zaczynam juz sie bac o swoje zdrowie :( Kingulla trzymaj sie kochana, wierze ze dobrze sie to u Ciebie skonczy, musimy byc w tym wszystkim silne mimo wszystko. To prawda, ciezko jest w takiej sytuacji myslec pozytywnie, ale staraj sie zajac glowe czym innym. Poki nie ma wynikow staraj sie myslec ze bedzie w porzadku, nerwy tu nic dobrego nie zrobia <3 Szczerze mowiac pierwszy raz slysze o takiej komplikacji i jestem w szoku ze cos takiego w ogole moze sie stac... Trzymam mocno kciuki, musi byc dobrze! <3

    p19uskjoxacp4928.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ordynator powiedzial ze osobiscie dopilnuje by byly juz w przyszlym tygodniu, ale tez osobiscie mial dopilnowac bym miala zabieg jako pierwsza tylko zapomnial chyba dodac ze jako pierwsza od konca bo w sumie mialam dopiero jako ostatnia. Zwykle co innego mowia i co innego robia. Jednak i tak jestem zszokowana ze lekarz,wykazywal takie zainteresowanie pacjentem.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uli powiedz mi, krwawiłaś po zabiegu abrazji? Ja dwa dni po zabiegu miałam tylko lekkie plamienie a później rozkręciło się mocniej i nie wiem czy to normalne, żeby jeszcze tak krwawi mimo wyczyszczenia. Oczywiście oczytałam się, że krwawienie po usuniętym zaśniadzie może oznaczać, że porobił nacieki w macicy ;/ z drugiej strony piszą, że po abrazji konieczne jest wydalenie jeszcze resztek, które nie zostały usunięte. Nic mnie nie boli tylko że krwawię tak jak przy mcno obfitej miesiączce, a raczej zawsze miałam słabe.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze 5 dni nie krwaeilam nic. Byłam tym szczerze przerażona, po tym czasie 2 dni delikatnych brunatny plamienia (tyle że jedna wkładka by na pewno starczyła) brzuch mnie pobolewa cały czas pada tym mimo że ze stresu nic nie jem to mam wrażenie że brzuch mam większy niż wczesniej, żaden lekarz mnie nie zbadał mimo że to zgłaszałam, dostałam skierowanie na onko. W piątek betę miałam niska 27.73 ale nadal mam wyciek z jednej piersi a dziś rano test (czułość 25) nadal pozytywny :(

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie słyszałam że po abrazji powinno się krwawic i zr może to trwać nawet do 2-3tyg, położne kazaly jeszcze przed zabiegiem uzbroić się w podkłady poporodowe, więc byłam na to nastawiona a tu zero, nic...

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... jak człowiek sam nie doczyta to nic się nie dowie. Chciałam zrobić w poniedziałek bhcg ale lekarz powiedział, że nie ma sensu się spieszyć. Mam iść do onkologa i on mnie dalej pokieruje, da skierowanie na bhcg i dopiero wtedy mam zrobić. Poniedziałek byłby dopiero 5 dniem po zabiegu więc pewnie tylko bym się zestresowała, że mało spada czy coś. A bhcg powinna spaść do 12-14 tygodnia po zabiegu (tak wyczytałam w medycznym artykule, a w sumie to chyba zeskanowana książka medyczna), także musisz uzbroić się w cierpliwość. Pewnie w poniedziałek zrobią Ci usg by sprawdzić, czy nie zostały jakieś resztki w macicy. Też właśnie czytałam, że po abrazji ale w przypadku poronienia powinno się krwawić ale nie wiem czy to tak samo tyczy się zaśniadu.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawienie i jego nasilenie nie jest wypadkową tylko głębokości skrobania (nie jest do końca dobrze jeśli go wcale nie ma, bo to by oznaczało zeskrobanie macicy do warstwy podstawowej - z czego miałaby się potem odrodzić?) ale również zachowania szyjki macicy - jeśli się zamknęła, może przez jakiś czas nie wypuścić zawartości jamy. Musi być krwawienie, bo naczynia krwionośne są naruszone. Nie powinno być za dużo błony śluzowej bo jednak w zasniadach ważna jest względną kompletność czy czyszczenia, czyli to powinna być bardziej czysta krew. Nie martw się. Betę możesz oznaczyć kiedy chcesz, ja bym robiła co tydzień.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyprosilam w czwartek 3 skierowania na betę 1 zrobiłam w piątek (żeby już mieć jakiś papier u tego onkologa bo nie uśmiecha mi się co kilka dni z wynikami jeździć 250km w jedną stronę) i później co tydzień mam badać. Gdyby nie obciążenie rakowe w rodzinie (po 3 przypadki z każdej strony w każdym pokoleniu) to nie wiem czy z tak niska beta bym jechala tak szybko czy bym doczekała

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ciąża zasniadowa nie ma żadnego związku z obciążeniem nowotworowym rodzinnym. To jest po prostu błąd przy zapłodnieniu. Dziewczyny, spokojnie. Prócz tego ze bedzecie musiały chwilę poczekać na kolejne starania, nic Wam szczególnie nie grozi. Wiele nierozpoznanych zasniadow roni się samoistnie w domu i nikt nawet nie wie że trzeba tego jakoś bardziej pilnować.

    _Abby_ lubi tę wiadomość

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam Twój głos rozsądku :) jak będę schizowac w jakimś temacie będę Cię męczyć o ten głos ok? :D

  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Abby_ wrote:
    Uwielbiam Twój głos rozsądku :) jak będę schizowac w jakimś temacie będę Cię męczyć o ten głos ok? :D

    Ok. Mogłabym mieć rozsądek na drugie imię, ale mam Zosia :-)

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie leci taka czyściutka krew, bez skrzepów. Bałam się, że może coś mi tak pękło podczas zabiegu, ale teraz się uspokoiłam:) dzięki! ;D

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie pękło. Obserwuj się i czekaj cierpliwie. Gdyby krwawienie było naprawdę obfite, silniejsze niż miesiączka, krwotoczne, to jedz do szpitala. Ale to jest wtedy powikłanie zabiegu a nie zasniadu. Nic tam się nie wzera. Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija. Trzymaj się.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc aniolkowe mamy :( czy tez boicie sie ze cos z wami nie tak skoro stalo sie jak sie stalo i boicie sie ze znowu jak sie uda zajsc w ciaze dzidzius bedzie niezdrowy? Jak szybko po poronieniu i operacji po tym (laparotomia rana szef) lekarze pozwolili wam zajsc w ciaze? Mi 3 mies wlasnie pierwszy raz sie staram ale sie boje bo na cyklu stymulowanym i prosto po odstawieniu tabletek (inaczej nie moge bo mam torbiele) a boje sie kolejnej powtorki z historii bo wtedy jak zaszlam w cisze to byl pierwszy cykl Po odstawieniu tabletek nawet nie doszlo do naturalnej miesiaczki i trraz jest to samo Moja historia w skorcie kwiecien pozytywny test euforia ale na kontroli u gino pelno plynu w otrEwnej nie wiadomo skad beta rosla za malo kruszynka byla za slaba :( operacja poronienie i poniwnie tabletki anty bo juz ponienie torbiel 5cm....nie da sie tak zyc!

    2nn3dqk3kf70gzik.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ