Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na poronienie
Odpowiedz

W oczekiwaniu na poronienie

Oceń ten wątek:
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 380 306

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Alice, ja mam pytanie z innej beczki. Widzę że po poronieniu szybko udało Ci się zobaczyć znów dwie kreski. Jak długo staraliście się o pierwszą ciążę?
    Widzę tu na forum, że w miarę często udaje się szybko po poronieniu zajść w kolejną ciążę, co daje nadzieję. Ale po naszej dosc długiej drodze dla mnie najgorsza jest myśl, ze starania o kolejną będą się też też wydłużać :(

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Alicee98 Ekspertka
    Postów: 163 182

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    @Alice, ja mam pytanie z innej beczki. Widzę że po poronieniu szybko udało Ci się zobaczyć znów dwie kreski. Jak długo staraliście się o pierwszą ciążę?
    Widzę tu na forum, że w miarę często udaje się szybko po poronieniu zajść w kolejną ciążę, co daje nadzieję. Ale po naszej dosc długiej drodze dla mnie najgorsza jest myśl, ze starania o kolejną będą się też też wydłużać :(

    Tak, udało się bardzo szybko.
    O pierwszą ciążę staraliśmy się 9 cykli. Wiem, że wiele par stara się o wiele dłużej, ale przyznam szczerze, że już traciłam nadzieję i mieliśmy w planach w następnym miesiącu iść do kliniki, ale się udało.

    Poroniłam 27 listopada 2025, 25 grudnia dostałam pierwszą miesiączkę, pierwszy cykl po poronieniu był niestandardowy. Miesiączka trwała 2 tygodnie i była bardzo skąpa, od pierwszego dnia jakby to był ostatni dzień okresu, leciało bardzo niewiele, ale za dluuugo. Ze względu na to, że udało się poronić farmakologicznie i było wszystko okej, to już po pierwszej miesiaczce dostaliśmy zielone światło na staranie się. Pierwszy cykl był albo bezowulacyjny, albo nie udało mi się po prostu wychwycić testami. Druga miesiączka przyszła 27 stycznia, więc pierwszy cykl był też dłuższy niż standardowo u mnie (28 dni). Tu już cykl się unormował, owulacja była 14 dnia i się udało.

    Nam pani ginekolog mówiła, żeby próbować, że organizm „pamięta” ciążę i często się szybko udaje. Też się bardzo bałam, że kolejny raz będziemy się długo starać, ale jak widać, szybko się udało ☺️

    ABK lubi tę wiadomość

    18.10.2025 ⏸️
    26.11.2025 💔 puste jajo
    —————
    18.02.2026 ⏸️
    16 DPO 259 🥹
    20DPO 1150
    13.03.2026 zarodek 5mm 🫛 30.03 2,44cm 24.04 6,71cm

    preg.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 380 306

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super! Daje to nadzieje :) Nam lekarz teraz w klinice (bo ciążę zaczęłam prowadzić u lekarza który mnie leczył w klinice) mówił żeby ok 3 msc czekac, za 2 mam iść do niego ustalić co dalej. Chyba nie będziemy już naturalnie próbować tylko od razu in vitro - ale zobaczymy co wyjdzie jeszcze w wynikach badań. Jak kariotypy wyjdą ok to może jednak spróbujemy jeszcze bez ivf.

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 322 412

    Wysłany: 10 kwietnia, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam, przyszłam się zapisać do szpitala, a mieli miejsce i od razu mnie przyjęli. Właśnie czekam na łóżko. Potwierdzone już zatrzymanie.
    Myślę, że im szybciej tym lepiej. Dobrze będzie mieć to już za sobą

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • ABK Autorytet
    Postów: 6412 4536

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawdler34 wrote:
    No i mam, przyszłam się zapisać do szpitala, a mieli miejsce i od razu mnie przyjęli. Właśnie czekam na łóżko. Potwierdzone już zatrzymanie.
    Myślę, że im szybciej tym lepiej. Dobrze będzie mieć to już za sobą
    Zgadzam się z Tobą, ja już czekam na zabieg kończy się pierwsza kroplowka

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 322 412

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Zgadzam się z Tobą, ja już czekam na zabieg kończy się pierwsza kroplowka
    3mam kciuki! Obyśmy szybciutko wyszły!

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 380 306

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was! ;*
    Dawdler34 wrote:
    No i mam, przyszłam się zapisać do szpitala, a mieli miejsce i od razu mnie przyjęli. Właśnie czekam na łóżko. Potwierdzone już zatrzymanie.
    Myślę, że im szybciej tym lepiej. Dobrze będzie mieć to już za sobą

    Dobrze faktycznie że od razu, oszczędzisz sobie wizytę prywatną i dodatkowy stres. Trzymaj się mocno i dawaj znać jak tam się czujesz

    Dawdler34 lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 322 412

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy przy otrzymaniu farmakologii dużo krwawiłyście ? Ja już mialam 3 dawki leku, i tak no coś leci ale bez szału. Jakiś jeden duży skrzep wyleciał i tyle. Czeka mnie jeszcze jedna dawka leku, a USG zrobią dopiero jutro rano 🤷‍♀️

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 380 306

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero po drugiej dawce miałam - dość silne krwawienie, dużo silniejsze niż okresowe ale ja mam lekkie okresy.
    A jaki lek dostajesz i w jakiej dawce?

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 322 412

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mizoproatol, 4 tabletki pod język, łącznie 4x w odstępie 3h, wlasnie mam ostatnią dawkę

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 380 306

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa no to u mnie inaczej, więc nie ma co porównywać. Ja miałam Cytotec dopochwowo 4 x 2 dawki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia, 20:44

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • ABK Autorytet
    Postów: 6412 4536

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawdler34 wrote:
    Dziewczyny, czy przy otrzymaniu farmakologii dużo krwawiłyście ? Ja już mialam 3 dawki leku, i tak no coś leci ale bez szału. Jakiś jeden duży skrzep wyleciał i tyle. Czeka mnie jeszcze jedna dawka leku, a USG zrobią dopiero jutro rano 🤷‍♀️

    Ja czekam na aspiracje próżniowa, bo u mnie farmakologia nią zadziakala

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • Bratek3738 Koleżanka
    Postów: 71 12

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ,
    Proszę o poradę
    Kilka tygodni temu przeszłam poronienie. ,puste jajo płodowe 7 tygodniu. Po podaniu tabletek wszystko się oczyściło. Mieszkam w Holandii , po uzg zamknęli temat ,czy miałyście robione wymazy? Czy wszystko jest ok? Lub jakieś dodatkowe badania ?

  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 322 412

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Ja czekam na aspiracje próżniowa, bo u mnie farmakologia nią zadziakala
    Obstawiam, że też mnie to jutro będzie czekać

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 322 412

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek3738 wrote:
    Witam ,
    Proszę o poradę
    Kilka tygodni temu przeszłam poronienie. ,puste jajo płodowe 7 tygodniu. Po podaniu tabletek wszystko się oczyściło. Mieszkam w Holandii , po uzg zamknęli temat ,czy miałyście robione wymazy? Czy wszystko jest ok? Lub jakieś dodatkowe badania ?
    Z tego co wiem, to tutaj mi powiedzieli, że za kilka dni będę musiała przyjść na wizytę kontrolną.
    Moja ginekolog (prywatnie) kazała mi przyjść po pierwszej miesiączce. Aczkolwiek nie wiem czy nie będę zmieniać gin, z naciskiem na takiego po poronieniu, żeby właśnie pokierował na badania

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • ABK Autorytet
    Postów: 6412 4536

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek3738 wrote:
    Witam ,
    Proszę o poradę
    Kilka tygodni temu przeszłam poronienie. ,puste jajo płodowe 7 tygodniu. Po podaniu tabletek wszystko się oczyściło. Mieszkam w Holandii , po uzg zamknęli temat ,czy miałyście robione wymazy? Czy wszystko jest ok? Lub jakieś dodatkowe badania ?
    Wymazy w sensie co?

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • Bratek3738 Koleżanka
    Postów: 71 12

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Wymazy w sensie co?

    Na obecność bakterii z dróg rodnych , aby mieć pewność czy na pewno wszystko jest ok

  • Bratek3738 Koleżanka
    Postów: 71 12

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawdler34 wrote:
    Z tego co wiem, to tutaj mi powiedzieli, że za kilka dni będę musiała przyjść na wizytę kontrolną.
    Moja ginekolog (prywatnie) kazała mi przyjść po pierwszej miesiączce. Aczkolwiek nie wiem czy nie będę zmieniać gin, z naciskiem na takiego po poronieniu, żeby właśnie pokierował na badania

    Dużo zależy od lekarza , po poronieniu myślę tez o biopsji endometrium z wycinkami czy jest stan zapalny ale to na pewno w Polsce bo w Holandii diagnostyka jest na niskim poziomie.

  • ABK Autorytet
    Postów: 6412 4536

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek3738 wrote:
    Na obecność bakterii z dróg rodnych , aby mieć pewność czy na pewno wszystko jest ok

    Wymazy możesz zrobić zawsze, nie koniecznie tylko po poronieniu.

    Możesz zbadać stan zapalny i zrobić histeroskopie żeby mieć pewność że nie ma np zrostów

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 380 306

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABK wrote:
    Ja czekam na aspiracje próżniowa, bo u mnie farmakologia nią zadziakala

    ABK, jeszcze czekasz? Na jutro Ci przełożyli?

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
‹‹ 172 173 174 175 176 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ