X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na poronienie
Odpowiedz

W oczekiwaniu na poronienie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulatara, u mnie poronienie zaczęło się samo (11tc) a na usg zobaczyli, że rozwój zatrzymał się na 8 tygodniu. Przed 12 godzin bardzo mocno krwawiłam, ze skrzepami, ale pod wieczór nadal na usg było widać martwy (bez echa serca) zarodek i mnie wyłyżeczkowali. No i dobrze, bo chociaż miałam pewność, że jestem czysta. Choć na drugi dzień płakałam, bolało mnie (jak po porodzie) i czułam się, jak wydrążona halloweenowa dynia, taka WYSKROBANA.
    Beta ponoć szybciej spada po łyżeczkowaniu, a mi zależało, by szybko zacząć starania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria, jeszcz epoczekam pare dni, kupilam test, pod koniec tygodnia go wykonam, jesli dalej bedie pozytywny, to chyba wole to przyspieszyc, jest to niesamowita męka psychiczna, wiem ze zaczelo sie krwawienie, tydzien przed tym zaczelam plamic, czsaem jakies skrzepy wylatywaly, ateraz to wogole jest to krwawienie na przemian z plamieniem, pytalam sie lekarza dzisiaj czy jesli chodzi o naturalny sposob poronienia, czy tak to moze trwac, mowi ze moze, niektore kobiety dostaja nagle krwawienia silnego i mocncyh boli, a u niektorych przebiega jak zwykly okres, powoli, ale to czekanie zaczyna byc naprawde meczace, bo przygotowalam sie: kupilam srodki przeciwbolowe i zapas podpasek. masakra, to jakis koszmar, z ktorego nie mozna sie wybudzic. A ze staraniami to nie wiem sama czy chce od razu, chyba odczekam pare miesiecy nim psychicznie dojde do siebie.

  • Katarzyna.G Ekspertka
    Postów: 205 126

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulatara wiem co czujesz. Ale tez wiem, ze przetrwasz to wszystko.

    8.01.2016 - 23.03.2016 [*] Mój mały Aniołek

    8uneyx8d1vxarn72.png

    yuuds65gf87b5p5x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama mowi zeby jeszce pare dni poczekac, zrobic test i wtedy podjac decyzje czy czekac dalej czy jednak od razu zabieg zeby moc najszybciej zapomniec.Nigdy nie sadzilam, ze mnie to spotka, jestem zdrowa, staram sie prowadzic zdrowy i aktywny tryb zycia, oszczedzalam sie jak moglam na poczatku do pierwszego usg , staralam sie jak moglam, a jednak cos zawiodlo:(, jak to jest ze kobiety, ktore pala i pija w ciazy nie poraniaja i rodza zdrowe dzieci?:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulatara wrote:
    jak to jest ze kobiety, ktore pala i pija w ciazy nie poraniaja i rodza zdrowe dzieci?:(

    A jak to jest, że zdrowo żyjący dostają raka?
    Lepiej nie zadawać sobie takich pytań, życie nie jest sprawiedliwe. Po prostu.
    A takie pytania zadają dziewczyny praktycznie codziennie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zycie i wiecznie pod gorke...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny. Niestety i mnie spotkało najgorsze. Moja pierwsza ciąża, 6 lat starań, radość a potem rozpacz...W 6 tygodniu zaczęłam plamić, beta hcg malało za każdym razem. Miałam 2 opcje do wyboru. Czekać na poronienie albo wywołać je lekami. Wybrałam opcję 1. I teraz czekam. Nie wiem ile, plamienie nadal się utrzymuje. Czekanie jest najgorsze... We wtorek usg i będę może bliżej wiedzy co się stało... Mąż pociesza, koleżanki też, ale nikt z nich nie wie co tak naprawdę przeżywam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2016, 12:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna, tu są dziewczyny, które przeżyły taką tragedię, niektóre niejeden raz. Bardzo mi przykro, myślę że wiemy, co czujesz. Przynajmniej w dużym stopniu targają nami podobne emocje. Po poronieniu już nie jest tak samo. Zawsze będzie ta obawa, że znów się nie uda. Ale tutaj bardzo pocieszają mnie historie dziewczyn, które poroniły i zaszły w ciążę i urodziły zdrowe dzieci.

  • Daga7735 Debiutantka
    Postów: 7 9

    Wysłany: 16 maja 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem tu"nowa" ja poroniłam w 10 tyg ciąży 28.02 . Od samego początku wymioty, odwodnienie. Leki nie dały rady ani kroplówki, w niedziele obudził mnie ból brzucha i krwawienie. Szybko z mężem popędziliśmy do szpitala i wyrok ze poronienie jest niecałkowite samoistne w toku nie wiadomo ile tyg organizm podtrzymywał ciąże na silę ale podobno w 8 tyg ciąża obumarła i tak pani doktor która robiła mi zabieg łyżeczkowania dziwiła się ze nie dostałam zapalenia otrzewnej.

    Moj gin kazał zrobić 3 miesięczna przerwę, a poza tym w histopatologii napisali ze mam kontrolować bete bo miałam za wysoka podejrzenie zaśniadu to juz w ogole panika strach i łzy ze mogę czekać nawet rok do następnych starań o maleńtwo. Obecnie poziom beta hcg wynosi 4,37 a norma jest od 0,00 do 5,0 wiec musze skonsultowac z lekarzem co dalej a jeszcze czeka mnie wyrwanie chirurgiczne 8 ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam... w zawieszeniu... niech już będzie po...

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 30 lipca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spotkałyście się z takim czymś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/78ce94b42e90.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/100347454b33.jpg

    Lekarz twierdzi, że pęcherzyk nie ma napięcia, jest nieregularny, coś jest w środku ale nie przypomina to zarodka. Proponuje zabieg, ale jeszcze mam się stawić w poniedziałek by zobaczyć, czy serduszko nie zaczęło bić. Beta hcg z poniedziałku 8365, po 48 h 12364. Nie wiem co myśleć, boję się zgodzić na zabieg ale też boję się co będzie, jeśli na niego nie pójdę w czasie. Dostanę jakiegoś zapalenia i jeszcze gorzej narobię Doradźcie coś:(

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie dziwny. A z czekaniem to ja mam 2 tygodnie na poronienie.

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 31 lipca 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak sama nie poronisz to co szpital? Tez mowilam do lekarza ze w razie co wolalabym samoistnie ale powiedzial ze w poniedzialek podejmiemy decyzje.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Szpital. W piątek idę na konsultacje do innego gina. Nie chce zrobić sobie krzywdy tym czekaniem ale wolałabym poronic sama.

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 31 lipca 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, wszyscy mówią, że samoistne poronienie jest dużo lepsze od łyżeczkowania. Z drugiej strony przy samoistnym jest większe prawdopodobieństwo, że nie wyczyści się do końca i rozwinie się infekcja. Sama się już zastanawiam co będzie lepsze... Ja już byłam u dwóch ginekologów, oboje mówią to samo mimo, że nie wspominałam temu drugiemu co mówił pierwszy. Chyba muszę pogodzić się ze stratą. Jutro sądny dzień. Zobaczymy co zadecyduje lekarz.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O której masz lekarza?

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 31 lipca 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed 11.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zaraz. Trzymam kciuki.

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szpitalu. Pojechalam juz wczoraj z plamieniami i goraczka, kazali wrocic z rana i teraz monitoruja. Wczoraj pojawilo sie serduszko dzis juz nic nie bylo ale zrobili bhcg i teraz czekamy na wyniki.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Jestem w szpitalu. Pojechalam juz wczoraj z plamieniami i goraczka, kazali wrocic z rana i teraz monitoruja. Wczoraj pojawilo sie serduszko dzis juz nic nie bylo ale zrobili bhcg i teraz czekamy na wyniki.
    Ależ dziwna akcja. Trzymam kciuki.

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ