X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Wrześnióweczki to fajnę dupeczki :)
Odpowiedz

Wrześnióweczki to fajnę dupeczki :)

Oceń ten wątek:
  • ilonia1984 Autorytet
    Postów: 2048 3124

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien doberek ;) pada u nas,pogoda paskudna,niezapominajko poekny wozio,Sysia to czekamy na pozytywa,jak wizelas meee wiruski to bedzie git,monilka samopoczucie jak u mnie coraz gorsze,plery bola coraz gorzej,brzuch okresowo,czop calczas odchodzi po troszku a Zosia nie ma zamiaru wylazic Jak narazie ;)Reniu trzymam kciuki za pozytywne wiadomosci ;)nadizejko u Ciebie tez juz niezle czas zlecial...31 tydzien Wow,wiaterku a ty jak sie czujesz? ;)

    Renia7910, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

    <3 <3 cykl pp.Udalo sie Zosia <3
    wkoncu z nami :) 16.04.2016
  • niezapominajka Autorytet
    Postów: 1239 1886

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonka, milczałaś wczoraj i myślałam, ze moze juz na IP jestes :D
    Sysia, trzymam kciuki. Co do wózka to najfajniejsza jest w nim cena :) Myślałam prawdę mówiąc o kolorze szarym lub stalowym, ale za te pieniądze nie będę aż tak wybrzydzać. A ten kolorek też jest przyjemny :)
    Miłego dzionka

    Agnieszka0812, monilia84 lubią tę wiadomość

    1usajw4zj5vrwf30.png
  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Niezapominajko bardzo fajny wózek, no i jeszcze na gwarancji, czyli na pewno nie jakiś po 3 dzieci ;)
    Ja wczoraj byłam u gina, rozwarcie od zewnątrz już jest, od strony dziecka jeszcze trzyma, mam przez dwa tygodnie nie szaleć, tylko nogi ściskać ;) Może być tak, że w każdej chwili skoczy mi ciśnienie, wtedy telefon do gina, sterydy i rozwiązujemy ciążę. Do 18 w każdym razie mam spokojnie siedzieć na tyłku, a potem mogę sobie wieszać firanki (słowa gina :P ), raz przełożyła sobie pępowinę, ale zobaczymy jak to będzie, paciorkowców nie mam i dostałam listę badań do wykonania, które wezmę do szpitala, no i 1-2 razy w tygodniu na ktg, bo mam bolesne skurcze. Powiedział, że inny gin już wziąłby mnie na oddział ;) ale jestem grzeczna dziewczynka i będę w domu się oszczędzała.

    niezapominajka, ilonia1984, Renia7910, monilia84 lubią tę wiadomość

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • ilonia1984 Autorytet
    Postów: 2048 3124

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga to faktycznie zaciskaj nogi,jeszcze troszke i ciaza donoszona,widzisz twojemu bobaskowi sie spieszy a moj leniuch nie ma zamiaru wychodzic ;)niezapominajko napewno bym napisala gdyby cos sie zaczelo dziac,kimu jak komu,ale wam...odrazu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2016, 10:37

    Agnieszka0812, Renia7910, niezapominajka lubią tę wiadomość

    <3 <3 cykl pp.Udalo sie Zosia <3
    wkoncu z nami :) 16.04.2016
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałyście to? Wstyd mi za nasz kraj...


    Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej." - głosi projekt ustawy, złożony u marszałka Kuchcińskiego, który uzyskał poparcie episkopatu, Szydło i, co pewnie w tej sytuacji najważniejsze, prezesa Kaczyńskiego.

    Przeczytałam projekt tej ustawy oraz jego uzasadnienie. I chcę Wam powiedzieć, że też powinniście to uważnie zrobić.

    Żaden z dotychczasowych pomysłów PiSu - ani zmiażdżenie TK, ani 500+, ani inwigilacja, ani obsadzenie całego kraju działaczami partyjnymi, ani zawłaszczenie publicznych mediów - nie będzie miał tak wielkiego wpływu na życie wszystkich nas, jak ten projekt.

    Wszystkich, nie tylko kobiet.

    Każdy z nas ma siostrę, kuzynkę, matkę, koleżankę z pracy, córkę, sąsiadkę, panią wychowawczynię, szefową albo podwładną. Kobiety zachodzą w ciążę. Prędzej czy później któraś ze znanych Ci kobiet - albo Ty sama - padnie ofiarą tej ustawy.

    Chronione życie ludzkie zaczynało się będzie bowiem z chwilą "połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej".

    Kodeks Karny ma zyskać nowy artykuł, "zabójstwo prenatalne". Zagrożone ono będzie karą od 3 miesięcy do 5 lat. Za to przestępstwo odpowiadać będzie i matka, i lekarz, i każda osoba, która w tym pomogła - także przyjaciółka, która przywiozła zza granicy pigułki wczesnoporonne lub udzieliła schronienia w czasie zabiegu w Czechach.

    Jeśli przestępstwo zostanie popełnione nieumyślnie, grozić będzie kara do 3 lat. Sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary.
    Przez nieumyślne - jak stoi w uzasadnieniu ustawy - rozumie się poronienie w sytuacji, w której kobieta nie działała aktywnie na rzecz usunięcia ciąży, a jedynie ' w wyniku swojego nieroztropnego zachowania doprowadziła do śmierci dziecka".

    Skutki?
    - przymus rodzenia dzieci przez zgwałcone dzieci, przymus rodzenia dzieci z kazirodztwa, gwałtu, w tym zbiorowego, przymus rodzenia płodów bez mózgu, etc. .
    - realny zakaz badań prenatalnych (np. aminopunkcja zwiększa ryzyko poronienia, lekarze będą się bać spraw karnych w przypadku powikłań po zabiegu) - z ustawy znika punkt o badaniach prenatalnych, w uzasadnieniu ustawy jest zapis o tym, że badania przestaną mieć uzasadnienie
    - nieoperowanie zaśniadu, ciąży pozamacicznej, generalnie konieczność utrzymania ciąży zagrażającej życiu matki, nawet jeśli spowoduje śmierć i matki i płodu
    - sprawy karne i kary więzienia w przypadku poronienia i martwego urodzenia; badanie przez sąd, czy matka nieumyślnie spowodowała przestępstwo - być może pracowała za dużo, nie poszła spać, zignorowała przeziębienie albo pojechała na wycieczkę na rowerze? - grozić będą za to 3 lata więzienia
    - zgłaszanie policji przez lekarzy przypadków poronienia lub podejrzeń

    Skutki nieopisane w uzasadnieniu, a logiczne po jego lekturze:
    - zakaz invitro (nie jest wpisany w tej ustawie, ale skoro człowiek zaczyna się w momencie połączenia komórek, to wydaje się logiczne)
    - jeszcze większy strach ofiar gwałtu przed zgłaszaniem przestępstwa (wiele kobiet będzie chciało po gwałcie usunąć ewentualną ciążę; jeśli nie będą mogły tego zrobić tutaj, będą chciały mieć możliwość aborcji za granicą. Zgłoszenie zgwałcenia organom ścigania będzie wiązało się z ryzykiem ujawnienia / obawą)
    - śmierć okołoporodową wielu wyczekiwanych dzieci (część wad można skutecznie leczyć w okresie prenatalnym; przez brak badań wady te nie będą ujawnione i leczone aż do porodu)
    - śmierć, cierpienie i choroby wielu kobiet w wyniku pokątnie wykonywanych prób przerwania ciąży - przez wkładanie wieszaka, wstrzykiwanie domestosu, skakanie ze schodów, bicie w brzuch, kąpiele we wrzątku, etc.
    - trauma i wieloletnie skutki psychologiczne dla bardzo wielu rodzin, w których rodzą się niechciane dzieci (to w zasadzie mamy już teraz)
    - wzrost liczby niewinnych kobiet w zakładach karnych - ofiar "niefrasobliwego zachowania" w ciąży
    - wzrost liczby zwolnień chorobowych w ciąży (żaden lekarz ani matka nie zaryzykuje sprawy karnej, będzie 'dmuchanie na zimne')
    - wzrost kosztów pokątnej aborcji z udziałem lekarza - jeszcze mniejsza dostępność dla kobiet ubogich i wykluczonych
    - być może oznacza to, że będzie rejestracja ciąż i postępowanie karne w każdym przypadku stwierdzonej ciąży niezakończonej urodzeniem żywego dziecka
    - być może oznacza to też postępowania i śledztwa w przypadku kobiet wyjeżdżających za granicę w celu dokonania legalnej aborcji (w tej chwili nie jest to zabronione)
    - na pewno jeszcze większe zdumienie Zachodu i krytyka pod adresem Polski

    GUS podaje, że martwych urodzeń w 2014 roku było ponad 1300. Nie wiem, ile było poronień, ale (za Wikipedią) poronieniem kończy się 10-15 procent ciąż.
    Po wejściu w życie ustawy każda taka sytuacja skończy się sprawą karną..

    To okrutny, nieludzki, barbarzyński projekt, którego wejście w życie wpłynie na życie nas wszystkich.

    PS Jeśli chcecie zobaczyć, jak takie prawo działa w praktyce, przykładem może być Salwador, gdzie roniące kobiety z sal operacyjnych trafiają prosto do więzienia. Możecie to sobie wyguglać.

    #PolskaWieszakiemNarodów

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to wszystko w XXI wieku... :(

  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaa a żeby heparyne dostać z refundacją po poronieniu to prawie nie ma szans. Ja mam nadzieję, że tej ustawy nie wprowadzą bo to jest już szczyt wpieprzania się w ludzkie życie. Chyba się wyprowadzę z tego kraju... :/

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ustawa weszłaby w tym kształcie, to każda kobieta w naszej sytuacji musiałaby się spowiadać w prokuraturze, czy przypadkiem nie przyczyniła się do nieumyślnego spowodowania śmierci swojego dziecka. Że nie wspomnę o tym, ile wad można leczyć w łonie matki lub przynajmniej zdecydować się na poród w specjalistycznym szpitalu dzięki badaniom prenatalnym. A co z ciążami pozamacicznymi? Trudno mnie nazwać zwolenniczką aborcji jako takiej, ale ta propozycja ustawy jest i okrutna, i bezmyślna, i nie mogę uwierzyć, że jest na serio rozważana w XXI wieku. Nasze prawo w tej kwestii i tak jest już jednym z najbardziej drakońskich na świecie. No ale jeszcze nie wsadzają kobiet po poronieniu do więzień, jak w Salwadorze, więc widać jest konieczność jego zaostrzenia.

    Renia7910, Wiaterek, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iloncia Tobie 7 dni zostało o kurcze :) Zosieńka widzę twardo siedzi :)

    Aguś to widzę że Ty chyba mnie wyprzedzisz kochana eheheh :) Najważniejsze że z Anią wszystko ok, uważaj kochana na siebie, ja też od następnej wizyty tj 15.04 jeśli okaże się że z Kacperkiem wszystko ok i jeśli podrósł to chce zająć się "myciem okien" ehhehe chyba że synuś sam będzie spieszył się do wyjścia szybciej :)

    Marzusiax to co napisałaś to tragedia poprostu wstyd, nie wiem co się dzieje w naszym kraju, naprawdę :(

    Reniu mam nadzieję że lekarz powiedział Wam na wizycie coś co da Wam iskierkę nadziei bo ja wierzę że jeszcze się Wam uda <3

    Agnieszka0812, ilonia1984 lubią tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iloncia Zosienka wyjdzie wtedy kiedy nawet nie bedziesz sie tego spodziewac :)
    Aga no to zaciskaj nozki kochana :)
    niezapominajko sliczny wozeczek :) ja w sprawie wozka dobrze nie przemyslalam sprawy... kupilam taki jaki mi sie spodobal, zamiast zobaczyc czy jest lekki a ciezki jak cholera jest...mieszkam w bloku na 1 pietrze i nie ma mozliwosci zostawic wozka na parterze bo nie ma miejsca. Chyba bede trzymac go w samochodzie jak to sasiedzi robili.
    U nnie ciag dalszy prania z racji tego, ze nie mam duzo miejsca do suszenia wiec partiami piore. Krocze strasznie mnie boli a jak zlapie mnie klucie w szyjce to az czasem sie zlapie za krok hahaa czasem czuje przez te klucie jakby rozwarcie mi sie robilo. No nic 12.04 wizyta wiec sie okaze jak tam z Juleczkiem i co slychac z szyjka :)

    ilonia1984, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

  • niezapominajka Autorytet
    Postów: 1239 1886

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, nie mogłam się oprzeć i kupiłam dla kolesia i starszaka...
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3f66dff794b9.jpg
    A koleś rośnie...
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7c4f5ba6f1f6.jpg
    Nadziejko, ja mieszkam na 4p bez windy i też zamierzam w aucie bunkrować wózek.
    Aga, zaciskaj nogi ;)
    Ilonka, nie mogę uwierzyć, ze to raptem max tydzień Wam został w takiej symbiozie ;)

    ilonia1984, s1985, monilia84, Agnieszka0812, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    1usajw4zj5vrwf30.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slicznu brzuszek niezapominajko ! <3

    niezapominajka, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax wrote:
    Czytałyście to? Wstyd mi za nasz kraj...


    Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej." - głosi projekt ustawy, złożony u marszałka Kuchcińskiego, który uzyskał poparcie episkopatu, Szydło i, co pewnie w tej sytuacji najważniejsze, prezesa Kaczyńskiego.

    Przeczytałam projekt tej ustawy oraz jego uzasadnienie. I chcę Wam powiedzieć, że też powinniście to uważnie zrobić.

    Żaden z dotychczasowych pomysłów PiSu - ani zmiażdżenie TK, ani 500+, ani inwigilacja, ani obsadzenie całego kraju działaczami partyjnymi, ani zawłaszczenie publicznych mediów - nie będzie miał tak wielkiego wpływu na życie wszystkich nas, jak ten projekt.

    Wszystkich, nie tylko kobiet.

    Każdy z nas ma siostrę, kuzynkę, matkę, koleżankę z pracy, córkę, sąsiadkę, panią wychowawczynię, szefową albo podwładną. Kobiety zachodzą w ciążę. Prędzej czy później któraś ze znanych Ci kobiet - albo Ty sama - padnie ofiarą tej ustawy.

    Chronione życie ludzkie zaczynało się będzie bowiem z chwilą "połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej".

    Kodeks Karny ma zyskać nowy artykuł, "zabójstwo prenatalne". Zagrożone ono będzie karą od 3 miesięcy do 5 lat. Za to przestępstwo odpowiadać będzie i matka, i lekarz, i każda osoba, która w tym pomogła - także przyjaciółka, która przywiozła zza granicy pigułki wczesnoporonne lub udzieliła schronienia w czasie zabiegu w Czechach.

    Jeśli przestępstwo zostanie popełnione nieumyślnie, grozić będzie kara do 3 lat. Sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary.
    Przez nieumyślne - jak stoi w uzasadnieniu ustawy - rozumie się poronienie w sytuacji, w której kobieta nie działała aktywnie na rzecz usunięcia ciąży, a jedynie ' w wyniku swojego nieroztropnego zachowania doprowadziła do śmierci dziecka".

    Skutki?
    - przymus rodzenia dzieci przez zgwałcone dzieci, przymus rodzenia dzieci z kazirodztwa, gwałtu, w tym zbiorowego, przymus rodzenia płodów bez mózgu, etc. .
    - realny zakaz badań prenatalnych (np. aminopunkcja zwiększa ryzyko poronienia, lekarze będą się bać spraw karnych w przypadku powikłań po zabiegu) - z ustawy znika punkt o badaniach prenatalnych, w uzasadnieniu ustawy jest zapis o tym, że badania przestaną mieć uzasadnienie
    - nieoperowanie zaśniadu, ciąży pozamacicznej, generalnie konieczność utrzymania ciąży zagrażającej życiu matki, nawet jeśli spowoduje śmierć i matki i płodu
    - sprawy karne i kary więzienia w przypadku poronienia i martwego urodzenia; badanie przez sąd, czy matka nieumyślnie spowodowała przestępstwo - być może pracowała za dużo, nie poszła spać, zignorowała przeziębienie albo pojechała na wycieczkę na rowerze? - grozić będą za to 3 lata więzienia
    - zgłaszanie policji przez lekarzy przypadków poronienia lub podejrzeń

    Skutki nieopisane w uzasadnieniu, a logiczne po jego lekturze:
    - zakaz invitro (nie jest wpisany w tej ustawie, ale skoro człowiek zaczyna się w momencie połączenia komórek, to wydaje się logiczne)
    - jeszcze większy strach ofiar gwałtu przed zgłaszaniem przestępstwa (wiele kobiet będzie chciało po gwałcie usunąć ewentualną ciążę; jeśli nie będą mogły tego zrobić tutaj, będą chciały mieć możliwość aborcji za granicą. Zgłoszenie zgwałcenia organom ścigania będzie wiązało się z ryzykiem ujawnienia / obawą)
    - śmierć okołoporodową wielu wyczekiwanych dzieci (część wad można skutecznie leczyć w okresie prenatalnym; przez brak badań wady te nie będą ujawnione i leczone aż do porodu)
    - śmierć, cierpienie i choroby wielu kobiet w wyniku pokątnie wykonywanych prób przerwania ciąży - przez wkładanie wieszaka, wstrzykiwanie domestosu, skakanie ze schodów, bicie w brzuch, kąpiele we wrzątku, etc.
    - trauma i wieloletnie skutki psychologiczne dla bardzo wielu rodzin, w których rodzą się niechciane dzieci (to w zasadzie mamy już teraz)
    - wzrost liczby niewinnych kobiet w zakładach karnych - ofiar "niefrasobliwego zachowania" w ciąży
    - wzrost liczby zwolnień chorobowych w ciąży (żaden lekarz ani matka nie zaryzykuje sprawy karnej, będzie 'dmuchanie na zimne')
    - wzrost kosztów pokątnej aborcji z udziałem lekarza - jeszcze mniejsza dostępność dla kobiet ubogich i wykluczonych
    - być może oznacza to, że będzie rejestracja ciąż i postępowanie karne w każdym przypadku stwierdzonej ciąży niezakończonej urodzeniem żywego dziecka
    - być może oznacza to też postępowania i śledztwa w przypadku kobiet wyjeżdżających za granicę w celu dokonania legalnej aborcji (w tej chwili nie jest to zabronione)
    - na pewno jeszcze większe zdumienie Zachodu i krytyka pod adresem Polski

    GUS podaje, że martwych urodzeń w 2014 roku było ponad 1300. Nie wiem, ile było poronień, ale (za Wikipedią) poronieniem kończy się 10-15 procent ciąż.
    Po wejściu w życie ustawy każda taka sytuacja skończy się sprawą karną..

    To okrutny, nieludzki, barbarzyński projekt, którego wejście w życie wpłynie na życie nas wszystkich.

    PS Jeśli chcecie zobaczyć, jak takie prawo działa w praktyce, przykładem może być Salwador, gdzie roniące kobiety z sal operacyjnych trafiają prosto do więzienia. Możecie to sobie wyguglać.

    #PolskaWieszakiemNarodów
    Ja to jak chcę sobie ciśnienie podnieść to oglądam wiadomości ;/

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 wrote:
    Ja to jak chcę sobie ciśnienie podnieść to oglądam wiadomości ;/
    Ja nie oglądam nawet tego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Krew mnie zalewa jak slucham co nasz rząd wyprawia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oni sa po prostu nienormalni. My tu wszystkie stracilysmy ciaze i nawet nie wiemy dlaczego tak sie stalo a tu wymyslaja, ze prokurator ma sie zajmowac tym. Co maja powiedziec matki ktore urodzily martwe dziecko i to dla nich tragedia... wstyd normalnie co oni wymyslaja...

  • niezapominajka Autorytet
    Postów: 1239 1886

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jak sie prokuratura zajmie, to i my sie dowiemy jakie były powody ;)

    1usajw4zj5vrwf30.png
  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Miłego weekendu Wam życzę!
    A Ilonia Tobie szybkiego i lekkiego rozwiązania :-D

    ilonia1984 lubi tę wiadomość

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy sie w 36tc <3
    Życzymy miłego i słonecznego dzionka :)

    Agnieszka0812, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Miłego dnia dziewczynki!!!

    monilia84, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

‹‹ 926 927 928 929 930 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ