Forum Poronienie Wrześnióweczki to fajnę dupeczki :)
Odpowiedz

Wrześnióweczki to fajnę dupeczki :)

Oceń ten wątek:
 • ilonia1984 Autorytet
  Postów: 2048 3124

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 08:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzien doberek ;) pada u nas,pogoda paskudna,niezapominajko poekny wozio,Sysia to czekamy na pozytywa,jak wizelas meee wiruski to bedzie git,monilka samopoczucie jak u mnie coraz gorsze,plery bola coraz gorzej,brzuch okresowo,czop calczas odchodzi po troszku a Zosia nie ma zamiaru wylazic Jak narazie ;)Reniu trzymam kciuki za pozytywne wiadomosci ;)nadizejko u Ciebie tez juz niezle czas zlecial...31 tydzien Wow,wiaterku a ty jak sie czujesz? ;)

  Renia7910, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

  <3 <3 cykl pp.Udalo sie Zosia <3
  wkoncu z nami :) 16.04.2016
 • niezapominajka Autorytet
  Postów: 1239 1886

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 09:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ilonka, milczałaś wczoraj i myślałam, ze moze juz na IP jestes :D
  Sysia, trzymam kciuki. Co do wózka to najfajniejsza jest w nim cena :) Myślałam prawdę mówiąc o kolorze szarym lub stalowym, ale za te pieniądze nie będę aż tak wybrzydzać. A ten kolorek też jest przyjemny :)
  Miłego dzionka

  Agnieszka0812, monilia84 lubią tę wiadomość

  1usajw4zj5vrwf30.png
 • Agnieszka0812 Autorytet
  Postów: 4434 5130

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:23

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej dziewczyny!
  Niezapominajko bardzo fajny wózek, no i jeszcze na gwarancji, czyli na pewno nie jakiś po 3 dzieci ;)
  Ja wczoraj byłam u gina, rozwarcie od zewnątrz już jest, od strony dziecka jeszcze trzyma, mam przez dwa tygodnie nie szaleć, tylko nogi ściskać ;) Może być tak, że w każdej chwili skoczy mi ciśnienie, wtedy telefon do gina, sterydy i rozwiązujemy ciążę. Do 18 w każdym razie mam spokojnie siedzieć na tyłku, a potem mogę sobie wieszać firanki (słowa gina :P ), raz przełożyła sobie pępowinę, ale zobaczymy jak to będzie, paciorkowców nie mam i dostałam listę badań do wykonania, które wezmę do szpitala, no i 1-2 razy w tygodniu na ktg, bo mam bolesne skurcze. Powiedział, że inny gin już wziąłby mnie na oddział ;) ale jestem grzeczna dziewczynka i będę w domu się oszczędzała.

  niezapominajka, ilonia1984, Renia7910, monilia84 lubią tę wiadomość

  Franio 2008 <3
  Wojtuś 2010 <3
  Ania 2016 <3
  Aniołek 11tc 10.04.15
 • ilonia1984 Autorytet
  Postów: 2048 3124

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Aga to faktycznie zaciskaj nogi,jeszcze troszke i ciaza donoszona,widzisz twojemu bobaskowi sie spieszy a moj leniuch nie ma zamiaru wychodzic ;)niezapominajko napewno bym napisala gdyby cos sie zaczelo dziac,kimu jak komu,ale wam...odrazu :)

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2016, 10:37

  Agnieszka0812, Renia7910, niezapominajka lubią tę wiadomość

  <3 <3 cykl pp.Udalo sie Zosia <3
  wkoncu z nami :) 16.04.2016
 • marzusiax Autorytet
  Postów: 3771 2712

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czytałyście to? Wstyd mi za nasz kraj...


  Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej." - głosi projekt ustawy, złożony u marszałka Kuchcińskiego, który uzyskał poparcie episkopatu, Szydło i, co pewnie w tej sytuacji najważniejsze, prezesa Kaczyńskiego.

  Przeczytałam projekt tej ustawy oraz jego uzasadnienie. I chcę Wam powiedzieć, że też powinniście to uważnie zrobić.

  Żaden z dotychczasowych pomysłów PiSu - ani zmiażdżenie TK, ani 500+, ani inwigilacja, ani obsadzenie całego kraju działaczami partyjnymi, ani zawłaszczenie publicznych mediów - nie będzie miał tak wielkiego wpływu na życie wszystkich nas, jak ten projekt.

  Wszystkich, nie tylko kobiet.

  Każdy z nas ma siostrę, kuzynkę, matkę, koleżankę z pracy, córkę, sąsiadkę, panią wychowawczynię, szefową albo podwładną. Kobiety zachodzą w ciążę. Prędzej czy później któraś ze znanych Ci kobiet - albo Ty sama - padnie ofiarą tej ustawy.

  Chronione życie ludzkie zaczynało się będzie bowiem z chwilą "połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej".

  Kodeks Karny ma zyskać nowy artykuł, "zabójstwo prenatalne". Zagrożone ono będzie karą od 3 miesięcy do 5 lat. Za to przestępstwo odpowiadać będzie i matka, i lekarz, i każda osoba, która w tym pomogła - także przyjaciółka, która przywiozła zza granicy pigułki wczesnoporonne lub udzieliła schronienia w czasie zabiegu w Czechach.

  Jeśli przestępstwo zostanie popełnione nieumyślnie, grozić będzie kara do 3 lat. Sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary.
  Przez nieumyślne - jak stoi w uzasadnieniu ustawy - rozumie się poronienie w sytuacji, w której kobieta nie działała aktywnie na rzecz usunięcia ciąży, a jedynie ' w wyniku swojego nieroztropnego zachowania doprowadziła do śmierci dziecka".

  Skutki?
  - przymus rodzenia dzieci przez zgwałcone dzieci, przymus rodzenia dzieci z kazirodztwa, gwałtu, w tym zbiorowego, przymus rodzenia płodów bez mózgu, etc. .
  - realny zakaz badań prenatalnych (np. aminopunkcja zwiększa ryzyko poronienia, lekarze będą się bać spraw karnych w przypadku powikłań po zabiegu) - z ustawy znika punkt o badaniach prenatalnych, w uzasadnieniu ustawy jest zapis o tym, że badania przestaną mieć uzasadnienie
  - nieoperowanie zaśniadu, ciąży pozamacicznej, generalnie konieczność utrzymania ciąży zagrażającej życiu matki, nawet jeśli spowoduje śmierć i matki i płodu
  - sprawy karne i kary więzienia w przypadku poronienia i martwego urodzenia; badanie przez sąd, czy matka nieumyślnie spowodowała przestępstwo - być może pracowała za dużo, nie poszła spać, zignorowała przeziębienie albo pojechała na wycieczkę na rowerze? - grozić będą za to 3 lata więzienia
  - zgłaszanie policji przez lekarzy przypadków poronienia lub podejrzeń

  Skutki nieopisane w uzasadnieniu, a logiczne po jego lekturze:
  - zakaz invitro (nie jest wpisany w tej ustawie, ale skoro człowiek zaczyna się w momencie połączenia komórek, to wydaje się logiczne)
  - jeszcze większy strach ofiar gwałtu przed zgłaszaniem przestępstwa (wiele kobiet będzie chciało po gwałcie usunąć ewentualną ciążę; jeśli nie będą mogły tego zrobić tutaj, będą chciały mieć możliwość aborcji za granicą. Zgłoszenie zgwałcenia organom ścigania będzie wiązało się z ryzykiem ujawnienia / obawą)
  - śmierć okołoporodową wielu wyczekiwanych dzieci (część wad można skutecznie leczyć w okresie prenatalnym; przez brak badań wady te nie będą ujawnione i leczone aż do porodu)
  - śmierć, cierpienie i choroby wielu kobiet w wyniku pokątnie wykonywanych prób przerwania ciąży - przez wkładanie wieszaka, wstrzykiwanie domestosu, skakanie ze schodów, bicie w brzuch, kąpiele we wrzątku, etc.
  - trauma i wieloletnie skutki psychologiczne dla bardzo wielu rodzin, w których rodzą się niechciane dzieci (to w zasadzie mamy już teraz)
  - wzrost liczby niewinnych kobiet w zakładach karnych - ofiar "niefrasobliwego zachowania" w ciąży
  - wzrost liczby zwolnień chorobowych w ciąży (żaden lekarz ani matka nie zaryzykuje sprawy karnej, będzie 'dmuchanie na zimne')
  - wzrost kosztów pokątnej aborcji z udziałem lekarza - jeszcze mniejsza dostępność dla kobiet ubogich i wykluczonych
  - być może oznacza to, że będzie rejestracja ciąż i postępowanie karne w każdym przypadku stwierdzonej ciąży niezakończonej urodzeniem żywego dziecka
  - być może oznacza to też postępowania i śledztwa w przypadku kobiet wyjeżdżających za granicę w celu dokonania legalnej aborcji (w tej chwili nie jest to zabronione)
  - na pewno jeszcze większe zdumienie Zachodu i krytyka pod adresem Polski

  GUS podaje, że martwych urodzeń w 2014 roku było ponad 1300. Nie wiem, ile było poronień, ale (za Wikipedią) poronieniem kończy się 10-15 procent ciąż.
  Po wejściu w życie ustawy każda taka sytuacja skończy się sprawą karną..

  To okrutny, nieludzki, barbarzyński projekt, którego wejście w życie wpłynie na życie nas wszystkich.

  PS Jeśli chcecie zobaczyć, jak takie prawo działa w praktyce, przykładem może być Salwador, gdzie roniące kobiety z sal operacyjnych trafiają prosto do więzienia. Możecie to sobie wyguglać.

  #PolskaWieszakiemNarodów

  f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
  Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  I to wszystko w XXI wieku... :(

 • Wiaterek Autorytet
  Postów: 3117 4126

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 11:59

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Taaa a żeby heparyne dostać z refundacją po poronieniu to prawie nie ma szans. Ja mam nadzieję, że tej ustawy nie wprowadzą bo to jest już szczyt wpieprzania się w ludzkie życie. Chyba się wyprowadzę z tego kraju... :/

  Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

  Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
  Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
  Moje największe szczęścia <3
  4 Aniołki
 • kehlana_miyu Autorytet
  Postów: 2757 3712

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 12:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeżeli ustawa weszłaby w tym kształcie, to każda kobieta w naszej sytuacji musiałaby się spowiadać w prokuraturze, czy przypadkiem nie przyczyniła się do nieumyślnego spowodowania śmierci swojego dziecka. Że nie wspomnę o tym, ile wad można leczyć w łonie matki lub przynajmniej zdecydować się na poród w specjalistycznym szpitalu dzięki badaniom prenatalnym. A co z ciążami pozamacicznymi? Trudno mnie nazwać zwolenniczką aborcji jako takiej, ale ta propozycja ustawy jest i okrutna, i bezmyślna, i nie mogę uwierzyć, że jest na serio rozważana w XXI wieku. Nasze prawo w tej kwestii i tak jest już jednym z najbardziej drakońskich na świecie. No ale jeszcze nie wsadzają kobiet po poronieniu do więzień, jak w Salwadorze, więc widać jest konieczność jego zaostrzenia.

  Renia7910, Wiaterek, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

  961l9vvj59du8plj.png
  961lk6nlda9uyhvb.png
  5tc [*] 04.2015
  10tc [*] 01.2015
 • monilia84 Autorytet
  Postów: 2543 3884

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 12:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Iloncia Tobie 7 dni zostało o kurcze :) Zosieńka widzę twardo siedzi :)

  Aguś to widzę że Ty chyba mnie wyprzedzisz kochana eheheh :) Najważniejsze że z Anią wszystko ok, uważaj kochana na siebie, ja też od następnej wizyty tj 15.04 jeśli okaże się że z Kacperkiem wszystko ok i jeśli podrósł to chce zająć się "myciem okien" ehhehe chyba że synuś sam będzie spieszył się do wyjścia szybciej :)

  Marzusiax to co napisałaś to tragedia poprostu wstyd, nie wiem co się dzieje w naszym kraju, naprawdę :(

  Reniu mam nadzieję że lekarz powiedział Wam na wizycie coś co da Wam iskierkę nadziei bo ja wierzę że jeszcze się Wam uda <3

  Agnieszka0812, ilonia1984 lubią tę wiadomość

  f2wlj44jk32wmpis.png
  Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
  iv09cwa1ldduj806.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 13:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Iloncia Zosienka wyjdzie wtedy kiedy nawet nie bedziesz sie tego spodziewac :)
  Aga no to zaciskaj nozki kochana :)
  niezapominajko sliczny wozeczek :) ja w sprawie wozka dobrze nie przemyslalam sprawy... kupilam taki jaki mi sie spodobal, zamiast zobaczyc czy jest lekki a ciezki jak cholera jest...mieszkam w bloku na 1 pietrze i nie ma mozliwosci zostawic wozka na parterze bo nie ma miejsca. Chyba bede trzymac go w samochodzie jak to sasiedzi robili.
  U nnie ciag dalszy prania z racji tego, ze nie mam duzo miejsca do suszenia wiec partiami piore. Krocze strasznie mnie boli a jak zlapie mnie klucie w szyjce to az czasem sie zlapie za krok hahaa czasem czuje przez te klucie jakby rozwarcie mi sie robilo. No nic 12.04 wizyta wiec sie okaze jak tam z Juleczkiem i co slychac z szyjka :)

  ilonia1984, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

 • niezapominajka Autorytet
  Postów: 1239 1886

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Kochane, nie mogłam się oprzeć i kupiłam dla kolesia i starszaka...
  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3f66dff794b9.jpg
  A koleś rośnie...
  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7c4f5ba6f1f6.jpg
  Nadziejko, ja mieszkam na 4p bez windy i też zamierzam w aucie bunkrować wózek.
  Aga, zaciskaj nogi ;)
  Ilonka, nie mogę uwierzyć, ze to raptem max tydzień Wam został w takiej symbiozie ;)

  ilonia1984, s1985, monilia84, Agnieszka0812, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

  1usajw4zj5vrwf30.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Slicznu brzuszek niezapominajko ! <3

  niezapominajka, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

 • s1985 Autorytet
  Postów: 6110 5585

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  marzusiax wrote:
  Czytałyście to? Wstyd mi za nasz kraj...


  Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej." - głosi projekt ustawy, złożony u marszałka Kuchcińskiego, który uzyskał poparcie episkopatu, Szydło i, co pewnie w tej sytuacji najważniejsze, prezesa Kaczyńskiego.

  Przeczytałam projekt tej ustawy oraz jego uzasadnienie. I chcę Wam powiedzieć, że też powinniście to uważnie zrobić.

  Żaden z dotychczasowych pomysłów PiSu - ani zmiażdżenie TK, ani 500+, ani inwigilacja, ani obsadzenie całego kraju działaczami partyjnymi, ani zawłaszczenie publicznych mediów - nie będzie miał tak wielkiego wpływu na życie wszystkich nas, jak ten projekt.

  Wszystkich, nie tylko kobiet.

  Każdy z nas ma siostrę, kuzynkę, matkę, koleżankę z pracy, córkę, sąsiadkę, panią wychowawczynię, szefową albo podwładną. Kobiety zachodzą w ciążę. Prędzej czy później któraś ze znanych Ci kobiet - albo Ty sama - padnie ofiarą tej ustawy.

  Chronione życie ludzkie zaczynało się będzie bowiem z chwilą "połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej".

  Kodeks Karny ma zyskać nowy artykuł, "zabójstwo prenatalne". Zagrożone ono będzie karą od 3 miesięcy do 5 lat. Za to przestępstwo odpowiadać będzie i matka, i lekarz, i każda osoba, która w tym pomogła - także przyjaciółka, która przywiozła zza granicy pigułki wczesnoporonne lub udzieliła schronienia w czasie zabiegu w Czechach.

  Jeśli przestępstwo zostanie popełnione nieumyślnie, grozić będzie kara do 3 lat. Sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary.
  Przez nieumyślne - jak stoi w uzasadnieniu ustawy - rozumie się poronienie w sytuacji, w której kobieta nie działała aktywnie na rzecz usunięcia ciąży, a jedynie ' w wyniku swojego nieroztropnego zachowania doprowadziła do śmierci dziecka".

  Skutki?
  - przymus rodzenia dzieci przez zgwałcone dzieci, przymus rodzenia dzieci z kazirodztwa, gwałtu, w tym zbiorowego, przymus rodzenia płodów bez mózgu, etc. .
  - realny zakaz badań prenatalnych (np. aminopunkcja zwiększa ryzyko poronienia, lekarze będą się bać spraw karnych w przypadku powikłań po zabiegu) - z ustawy znika punkt o badaniach prenatalnych, w uzasadnieniu ustawy jest zapis o tym, że badania przestaną mieć uzasadnienie
  - nieoperowanie zaśniadu, ciąży pozamacicznej, generalnie konieczność utrzymania ciąży zagrażającej życiu matki, nawet jeśli spowoduje śmierć i matki i płodu
  - sprawy karne i kary więzienia w przypadku poronienia i martwego urodzenia; badanie przez sąd, czy matka nieumyślnie spowodowała przestępstwo - być może pracowała za dużo, nie poszła spać, zignorowała przeziębienie albo pojechała na wycieczkę na rowerze? - grozić będą za to 3 lata więzienia
  - zgłaszanie policji przez lekarzy przypadków poronienia lub podejrzeń

  Skutki nieopisane w uzasadnieniu, a logiczne po jego lekturze:
  - zakaz invitro (nie jest wpisany w tej ustawie, ale skoro człowiek zaczyna się w momencie połączenia komórek, to wydaje się logiczne)
  - jeszcze większy strach ofiar gwałtu przed zgłaszaniem przestępstwa (wiele kobiet będzie chciało po gwałcie usunąć ewentualną ciążę; jeśli nie będą mogły tego zrobić tutaj, będą chciały mieć możliwość aborcji za granicą. Zgłoszenie zgwałcenia organom ścigania będzie wiązało się z ryzykiem ujawnienia / obawą)
  - śmierć okołoporodową wielu wyczekiwanych dzieci (część wad można skutecznie leczyć w okresie prenatalnym; przez brak badań wady te nie będą ujawnione i leczone aż do porodu)
  - śmierć, cierpienie i choroby wielu kobiet w wyniku pokątnie wykonywanych prób przerwania ciąży - przez wkładanie wieszaka, wstrzykiwanie domestosu, skakanie ze schodów, bicie w brzuch, kąpiele we wrzątku, etc.
  - trauma i wieloletnie skutki psychologiczne dla bardzo wielu rodzin, w których rodzą się niechciane dzieci (to w zasadzie mamy już teraz)
  - wzrost liczby niewinnych kobiet w zakładach karnych - ofiar "niefrasobliwego zachowania" w ciąży
  - wzrost liczby zwolnień chorobowych w ciąży (żaden lekarz ani matka nie zaryzykuje sprawy karnej, będzie 'dmuchanie na zimne')
  - wzrost kosztów pokątnej aborcji z udziałem lekarza - jeszcze mniejsza dostępność dla kobiet ubogich i wykluczonych
  - być może oznacza to, że będzie rejestracja ciąż i postępowanie karne w każdym przypadku stwierdzonej ciąży niezakończonej urodzeniem żywego dziecka
  - być może oznacza to też postępowania i śledztwa w przypadku kobiet wyjeżdżających za granicę w celu dokonania legalnej aborcji (w tej chwili nie jest to zabronione)
  - na pewno jeszcze większe zdumienie Zachodu i krytyka pod adresem Polski

  GUS podaje, że martwych urodzeń w 2014 roku było ponad 1300. Nie wiem, ile było poronień, ale (za Wikipedią) poronieniem kończy się 10-15 procent ciąż.
  Po wejściu w życie ustawy każda taka sytuacja skończy się sprawą karną..

  To okrutny, nieludzki, barbarzyński projekt, którego wejście w życie wpłynie na życie nas wszystkich.

  PS Jeśli chcecie zobaczyć, jak takie prawo działa w praktyce, przykładem może być Salwador, gdzie roniące kobiety z sal operacyjnych trafiają prosto do więzienia. Możecie to sobie wyguglać.

  #PolskaWieszakiemNarodów
  Ja to jak chcę sobie ciśnienie podnieść to oglądam wiadomości ;/

  2004 - Agnieszka
  2010 - Filip moje skarby
  15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
  NEVER GIVE UP
  Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 15:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  s1985 wrote:
  Ja to jak chcę sobie ciśnienie podnieść to oglądam wiadomości ;/
  Ja nie oglądam nawet tego.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 18:51

  Cytuj  /     /  Zgłoś

  Krew mnie zalewa jak slucham co nasz rząd wyprawia.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Oni sa po prostu nienormalni. My tu wszystkie stracilysmy ciaze i nawet nie wiemy dlaczego tak sie stalo a tu wymyslaja, ze prokurator ma sie zajmowac tym. Co maja powiedziec matki ktore urodzily martwe dziecko i to dla nich tragedia... wstyd normalnie co oni wymyslaja...

 • niezapominajka Autorytet
  Postów: 1239 1886

  Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Może jak sie prokuratura zajmie, to i my sie dowiemy jakie były powody ;)

  1usajw4zj5vrwf30.png
 • Agnieszka0812 Autorytet
  Postów: 4434 5130

  Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:11

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej dziewczyny!
  Miłego weekendu Wam życzę!
  A Ilonia Tobie szybkiego i lekkiego rozwiązania :-D

  ilonia1984 lubi tę wiadomość

  Franio 2008 <3
  Wojtuś 2010 <3
  Ania 2016 <3
  Aniołek 11tc 10.04.15
 • monilia84 Autorytet
  Postów: 2543 3884

  Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witamy sie w 36tc <3
  Życzymy miłego i słonecznego dzionka :)

  Agnieszka0812, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

  f2wlj44jk32wmpis.png
  Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
  iv09cwa1ldduj806.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś

  Miłego dnia dziewczynki!!!

  monilia84, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

‹‹ 926 927 928 929 930 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego