X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 marca 2015, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milego dnia moje Drogie :)

    jak samopoczucie dzis??

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jest piękny słoneczny dzień bez żadnej chmurki na niebie ;) życzę wszystkim wam żebyście właśnie tak sie czuły szczęśliwe bez żadnych stresów ;) buziaki ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :) ja dzis czuje sie super :) program wyznaczyl mi owu na sobote!!! jestem w szoku bo wtedy akurat byly przytulanki :D pogadalam sobie wczoraj z moim P wyjasnilismy sobie wszystko i czuje ze wszystko zaczyna sie ukladac :) no i skoro owu w 16dc to moze moje cykle wroca do 30 dniowych??
    Rachele a jak u ciebie?? Pracujesz grzecznie nad fasolka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2015, 08:41

    Tulisia, kierzynka, KkasienkaA lubią tę wiadomość

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Czesc :) ja dzis czuje sie super :) program wyznaczyl mi owu na sobote!!! jestem w szoku bo wtedy akurat byly przytulanki :D pogadalam sobie wczoraj z moim P wyjasnilismy sobie wszystko i czuje ze wszystko zaczyna sie ukladac :)
    Rachele a jak u ciebie?? Pracujesz grzecznie nad fasolka?

    Kochana, to super wiadomosci!!!! gratuluje i zaciskam kciuki!!!
    U mnie spadek jeszcze dzis temp.... czekam cierpliwie do 20dc a potem pewnie jak nic nie wyjdzie to bedzie zle... A le na razie staram sie myslec pozytywnie! Dzis w nocy b. bolla mnie jajnik. Wczoraj regeneracja i dzis mam nadzieje, ze uda nam sie popracowac. Ciezki tydzien dla mnie :) Licze i przeliczam :) Planuje serduszkawania itd... chce wierzyc, ze beda tego efekty :)

    Super, ze wszystko sobie wyjasniliscie, owu w sobote..... same fantastyczne wiadomosci! To teraz zaczynamy odliczanie do testowania!!!! Zycze z calego serduszka pieknych 2 kreseczek!!

    KkasienkaA lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kierzynka wrote:
    Witam, jest piękny słoneczny dzień bez żadnej chmurki na niebie ;) życzę wszystkim wam żebyście właśnie tak sie czuły szczęśliwe bez żadnych stresów ;) buziaki ;)

    dziekuje slicznie :)

    U mnie pada na calego juz 2 dzien i konca nie widac :)
    Milego poranka, pelnego promyczkow slonca :)

    kierzynka lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no Rachele twoja owu sie obija!!! Szkoda ze nie mozna jej jakos regulowac...
    U mnie tez dzis tak pieknie ze chyba wyciagne rower :)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    no Rachele twoja owu sie obija!!! Szkoda ze nie mozna jej jakos regulowac...
    U mnie tez dzis tak pieknie ze chyba wyciagne rower :)

    zadroszcze Ci sloneczka :) Bardzo dobry pomysl z rowerem!

    jak owu bedzie 20dc to przynajmniej bedzie tak jak w ost cyklu... Cykle sie wydluzyly niemilosiernie wiec moze choc owu bedzie stabilna.... :) Musze czekac cierpliwie! Innej rady nie ma :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi skasował się wpis i muszę pisać od nowa a był dość długi :(((
    Dzień dobry na początek :)

    U nas też ładnie, słonecznie ale na razie zimno, może koło południa będzie cieplej to bym poszła na spacer.

    Rano zrobiłam sobie test ciążowy, miałam nadzieję na wynik negatywny, w końcu już 12 dni po zabiegu, ale jeszcze mój organizm myśli że jestem w ciąży. :((( W prawdzie ta kreska testowa nie była taka ciemna jak kontrolna, była znacznie bladsza ale widoczna, więc jeszcze HCG nie spadło do zera. :(

    Ja prowadzę notatki odnośnie temperatury, wyniku testu owulacyjnego/ciążowego, śluzu, czy był seks czy nie, jakieś inne odczucia typu ból jajników w takiej tabelce - kalendarzu na kartce papieru, sama sobie rysuję i uzupełniam. Nie robię wykresów. Zaczęłam tak robić gdy staraliśmy się o dzidzię. Ogólnie dobrze jest obserwować swój cykl nawet jeśli nie stara się o dzidzię, np jak ja mam nie regularne cykle to mi daje mniej więcej nformację kiedy mogę spodziewać się okresu.

    Mama-Mai - świetne wieści :)) jeszcze parę dni i możesz zaopatrzyć się w testy ciążowe :) cieszę się że masz lepszy humor i że dogadałaś się z mężem. :)))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele - współczuję pogody, u nas o dziwo ładnie a środa i czwartek mają być bardzo ładne. PS Twój nick czyta się ,,rejczel" czy ,,rachel" czy jakoś inaczej?

    Ja zaopatrzyłam się dzisiaj w wino wytrawne, bleee na samą myśl mam ciarki, może jakoś kieliszek zmorduję, wzięłam takie droższe powiedzmy ;)24 zł, bo sobie pomyślałam ze jak kupię Kadarkę za 15 zł to całkiem tego nie przełknę. Mam jakieś złe wspomnienia ze studiów :). Migdałów nie było w naszym ,,osiedlowym" sklepiku, jutro po wizycie zaopatrzę się jak będę ,, na mieście".

    Jutro ważny dzień dla kilku dziewczyn z nas. :)

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele kochana, trzymasz mocno kciuki za mnie ale u mnie w tym cyklu nic się nie wykluje :) nie było serduszkowania - nie będzie bobo. :)zresztą nie jestem też pewna co do mojej owulacji czy była. Za to jeśli można to w przyszłym cyklu proszę o głośny i żywy doping :D zniosę jajo od tego czekania na @. Wcześniej się nie niecierpliwiłam ale teraz gdy wiem że jest już blisko to nie mogę przestać o niej myśleć.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki że tak na raty piszę ale nie chcę żeby mi się skasowało znowu. :)

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 17 marca 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj Azande, ważny, bardzo ważny dzień! Ale powiedz mi kochana, te testy ciążowe robisz z jakich względów? Bo wiesz, tak myślę (nie bądź zła na mnie proszę :) ) że to jest takie dobijanie się. Wynik tych testów jest ci do czegoś potrzebny?

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tzn ja ich nie robię codziennie :) źle mnie zrozumiałaś :)
    ten dzisiaj zrobiłam żeby sprawdzić czy HCG spadło już po zabiegu

    a to co pisałam o tabelce - kalendarzu to robiłam tak jak staliśmy się o dziecko przed poronieniem, najpierw zaczynałam od owulacyjnych od 14 dnia cyklu i aż do owulacji i zapisywałam do tabelki wynik, po owulacji za 7 dni robiłam ciążowy co 2 dni żeby sprawdzić czy jestem w ciąży i tak aż do okresu :)

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 17 marca 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai super że wyjaśniliście sobie z mężem pewne sprawy. I masz rację wyciągaj rower, taka pogoda że aż grzech nie skorzystać. Ja wczoraj jeździłam i dziś też zamierzam.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 17 marca 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też bym poszła na rowerek ale zaraz mnie zawieje i od nowa będę chora ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 17 marca 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    U mnie tez ładna pogoda, słońce świeci :)na jakiś spacer może się wybiorę :)

    Mama_Mai- super, że OF wyznaczyło owu i akurat serduszkowaliście, a jeszcze lepiej,że sobie wszystko wyjaśniliście :) teraz będziemy trzymać kciuki :)

    Rachele- może aż tak wszystkiego nie wyliczaj i nie przeliczaj...może trochę spontaniczność ("akurat w te dni" ;)) zaowocuje piękną, zdrową fasolka. Czasem jak się za dużo kalkuluje to na dobre nie wychodzi. Tak czy inaczej trzymam mocno kciuki za owulke a potem za kropeczka na końcu wykresu :)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 marca 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azande wrote:
    Rachele - współczuję pogody, u nas o dziwo ładnie a środa i czwartek mają być bardzo ładne. PS Twój nick czyta się ,,rejczel" czy ,,rachel" czy jakoś inaczej?

    Ja zaopatrzyłam się dzisiaj w wino wytrawne, bleee na samą myśl mam ciarki, może jakoś kieliszek zmorduję, wzięłam takie droższe powiedzmy ;)24 zł, bo sobie pomyślałam ze jak kupię Kadarkę za 15 zł to całkiem tego nie przełknę. Mam jakieś złe wspomnienia ze studiów :). Migdałów nie było w naszym ,,osiedlowym" sklepiku, jutro po wizycie zaopatrzę się jak będę ,, na mieście".

    Jutro ważny dzień dla kilku dziewczyn z nas. :)

    :) nie lubisz wina czy masz zle 'wspomnienia' :) ?
    Wino musi byc wytrawne i fakt, lepiej, ze nie kupilas tego za 15zl :) Lepiej mniej a lepesz jakosci! Jak ma pomoc w odbudowie domku dla malenstwa to winogrona musza cos miec z winogron :) Polecam Ci tez siemie lniane! bardzo dobrze wplywa m.in. na sluz ale ma tez wiele innych zalet :)
    Nick czyta sie 'rakele' :)
    Juz teraz trzymam mocno kciuki za twoj jutrzejszy dzien!!! Bedzie wszystko dobrze!!!

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 marca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisia wrote:
    Rachele kochana, trzymasz mocno kciuki za mnie ale u mnie w tym cyklu nic się nie wykluje :) nie było serduszkowania - nie będzie bobo. :)zresztą nie jestem też pewna co do mojej owulacji czy była. Za to jeśli można to w przyszłym cyklu proszę o głośny i żywy doping :D zniosę jajo od tego czekania na @. Wcześniej się nie niecierpliwiłam ale teraz gdy wiem że jest już blisko to nie mogę przestać o niej myśleć.
    Zle sie wyrazilam :) Trzymam kciuki za szybka @ :) I potem nowy rozdzial, nowe zycie, aktywne starania!!! Przyjdzie szybko, zobaczysz, jeszcze tylko pare dni!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2015, 10:21

    Tulisia lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 marca 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Dzień dobry dziewczyny :)
    U mnie tez ładna pogoda, słońce świeci :)na jakiś spacer może się wybiorę :)

    Mama_Mai- super, że OF wyznaczyło owu i akurat serduszkowaliście, a jeszcze lepiej,że sobie wszystko wyjaśniliście :) teraz będziemy trzymać kciuki :)

    Rachele- może aż tak wszystkiego nie wyliczaj i nie przeliczaj...może trochę spontaniczność ("akurat w te dni" ;)) zaowocuje piękną, zdrową fasolka. Czasem jak się za dużo kalkuluje to na dobre nie wychodzi. Tak czy inaczej trzymam mocno kciuki za owulke a potem za kropeczka na końcu wykresu :)

    Ajjjj w tych dniach ciezko o spontanicznosc! :) Boje sie ze np. zaserduszkuje za duzo i jak bedzie owu to plemniczki beda slabej jakosci, albo ze odpuszcze i potem bedzie za pozno....Do tej pory bylo spontanicznie-pod kontrola :) Przydaloby sie takie urzadzenie,ktore mowi 12 godzin czas start :) hihihihi Moze cos wymyslimy i opatentujemy??? :)
    Dziekuje Ci Kochana za kciuki! ja rowniez bardzo mocno trzymam za Ciebie :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 17 marca 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane moje ;)
    Tak Was czytam i stwierdziłam, że odpalam laptop, żeby Wam napisać co myślę ;)
    Wiem, że nie jedna z Was pomyśli, że się wymądrzam, lub, że mnie się teraz łatwo mówi, ale wierzcie mi, że tak nie jest. Przechodziłam przez to wszystko dokładnie tak samo jak Wy. Widzę, że niektóre z Was straszliwie się nakręcają, wyliczają, kalkulują- widzę siebie sprzed roku kiedy starałam się z mężem o drugą ciążę... Zero przyjemności czysta kalkulacja i spina na całego bo MUSI się udać! Nie udawało się... Im więcej liczyłam, mierzyłam, sprawdzałam śluz, analizowałam wykres tym większym kłębkiem nerwów i rozpaczy byłam :( W końcu powiedziałam sobie DOŚĆ i co ? zaskoczyłam w pierwszym cyklu na luzie... Podeszłam do tematu tak, że przecież wiem, że jesteśmy płodni czego dowodem była poprzednia ciąża, że to ma być dziecko stworzone z aktu miłości a nie desperacji i przymusu że trzeba w ten dzień... Czynnik psychiczny ma chyba najważniejszy wpływ na starania w moim odczuciu, a permanentny stres związany z ciągłym myśleniem o ciąży tylko blokuje... Kochane moje proszę Was bardzo wrzućcie troszkę na luz, ja jestem święcie przekonana, że każdą z Was szybciej przybliży to do upragnionej ciąży. Nie pomoże tutaj izolacja od forum, zaprzestanie prowadzenia wykresów bo nie to mam na myśli, wręcz przeciwnie rozsądna jest obserwacja cyklu i świadomość własnej płodności, ale w sposób ZDROWY ;) Mnie osobiście pomogło poświęcenie większej uwagi na nasze wspólne przyjemności, zaczęliśmy częściej wychodzić z domu- siłownia, basen, narty, gorące źródła, kino, wyjazdy... Po prostu stworzyłam odskocznie dla nas od starań, a wierzcie mi oboje byliśmy tym wykończeni, ponieważ mąż w pewnych momentach chyba po prostu nie umiał mi odmówić sexu, a odnoszę wrażenie, że czasami wcale nie miał na niego ochoty... Wiem jak wygląda sex napędzony pożądaniem, a wiem jak wygląda ten na zasadzie " bo trzeba" . To wszystko zabija związek i niszczy naszą psychikę, a kolejne porażki dołują coraz bardziej. Wszystkie przesunięte owulacje to mim zdaniem nic innego jak STRES...
    Więc moje kochane kobietki proszę Was przemyślcie to i postawcie na luz. Idzie wiosna , coraz więcej możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zainwestujcie w Waszą własną odskocznie ;)
    PS: męskie żołnierzyki są silniejsze na wiosnę ;)
    PS 2: Na regulację cyklu dobrze działa inofem jeśli któraś z Was chce to proszę się odezwać na priv, oddam swój zapas ;)
    Miłego słonecznego dzionka Wam życzę i mam nadzieję, że Was nie uraziłam, po prostu chcę dla Was jak najlepiej a widzę tutaj małe zagubienie...

    jangwa_maua, Tulisia, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ