X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    Cześć Dziewczyny :)
    Dawno mnie nie było, stęskniłam się, więc chciałam się przywitać.

    pszczola GRATULUJĘ! :) I biorę całymi garściami wiruski :)

    Rachele trzymam mocno kciuki <3 <3 <3
    Witaj Kochana, dziekuje Ci bardzo!
    Bierz wiruski od Pszczoly!! :) Jak starania ida?? Mam nadzieje, ze wszystko dobrze :)
    Buziaki

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele i Mama Mai.... Trzymam za was kciuki kochane żeby owu przyszło we właściwym momencie... I serduszkowanie było owocne :)
    Ja niestety nadal walczę z przeziębieniem ale niestety na razie nie odpuszcza... Byłoby mi łatwiej w pracy gdybym chociaż cały czas nie ciągnęła nosem... na razie nic nie pomaga :( ale może za parę dni będzie lepiej... Dzisiaj w pracy program minimum i sz

    Co do testowania owu ja też nie mam zbyt dużego doświadczenia. Ja przez kilka miesięcy prowadziłam tylko obserwacje temperatury i śluzu i muszę powiedzieć że nawet bez wstawania w weekendy o 6 rano, chodząc późno spać i bez jakiegoś specjalnego termometru (mierzyłam tempke w uchu :) na co moja gin się nieźle zaśmiała) byłam w stanie bez większych problemów wykryć skok temperatury i owulację nawet bez OF. I jak próbowaliśmy zajść w ciążę to od razu w sumie zaskoczyło. Miałam też bardzo regularne cykle więc pewnie to też w tym pomogło. Oczywiście każda kobieta jest inna i czasem wahania są duże ale ja uważam że ten trud się opłaca bo można też w ten sposób poznać swój organizm i uregulować cykl.
    Oczywiście nie czyni mnie to mądrzejszą dlaczego straciłam tą upragnioną ciążę ale w większości przypadków jest trudne do określenia.

    Mysia... Jak tam zdrówko? Podleczyłaś siebie i Julę?

    Majeczka, cieszę się że powoli wracasz do formy:)

    Pszczoła, jak samopoczucie? Mam nadzieję że pozytywne myślenie cię nie opuszcza :) trzymam kciuki za ciebie i trzymam w zapasie na później twoje wiruski :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 07:46

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola25@ wrote:
    Cześć dziewczyny, niestety ja również chciałam do Was dołączyć :( Straciłam ciążę w grudniu, to był 6tc.
    Zrobiłam sobie badania z krwi na bakterie bo nikt mi nie chciał zlecić badań więc zrobiłam na własną rekę. Czy myślicie, że mycoplasma PNEUMONIAE może być powodem poronienia? wynik w klasie IgM wyszedł mi dodatni. Tylko nie wiem czy to ta odmiana mycoplasmy powoduje poronienie ale tylko ta była dostępna w badaniu krwi.

    Witaj Ola,
    bardzo mi przykro, ze dolaczylas do nas. Nie pomoge z wynikami badan ale z pewnoscia ktoras z dziewczyn bedzie wiedziala!
    Jak sie czujesz? Rozpoczeliscie juz starania?

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka8 wrote:
    Dziekuje za cieple slowa bardzo milo mi sie was czyta :)

    Ja pracuje wiec wieczorami nadrabiam forum.Wiec tak wszystkie mamy wspolny cel zajsc w ciaze w tym roku i szczesliwie donosic :) mamy podobne doswiaczenia wiec na pewno jest razniej gdy mozna wspierac sie nawzajem. Fajnie ze moge was poznac postaram sie pisac co u mnie na biezaco..poki co czekam na okres czy on moze nastapic pozniej niz normalnie? Co do testow owulacyjnych robilam kilka razy widzialam slaba kreske testowa ale nie wiem dokladnie jak to odczytac.

    Rachele powodzenia oby sie udalo! ;)

    Majeczka, dziekuje Ci bardzo :)
    Pierwszy @ po utracie to ruletka. Ja mialam cykle 28dn, @ dostalam w 35dniu. NIektorzy dostaja w regularnym terminie, inni nawet po 50 dniach. Zycze aby jak najszybciej do Ciebie przyszedl!!!!!!
    Ja tez jestem nowicjuszka jesli chodzi i testy na owulacje. Wczoraj byl moj pierwszy :) Wiem, ze 2 cresci powinny byc tlusciutkie! :)
    Zycze Ci milego dnia. Pozdrawiam :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy, Kochana zycze Ci duzo duzo zdrowka i wracaj szybko do formy!!!!!

    Mysia, jak sie czujecie? Jutro wizyta kontrolna Julki, tak?

    Kejt, sle ogromne buziaki!!!!

    Mama-Mai, widze ze obydwie bedziemy mialy pracowity dlugi weekend! Trzymam mocno kciuki!!!


    Ja wybieram sie zaraz do rodzinnego po skierowania na jutrzejsze badania.

    Zycze Wam radosnego dnia :)

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola25@ wrote:
    Cześć dziewczyny, niestety ja również chciałam do Was dołączyć :( Straciłam ciążę w grudniu, to był 6tc.
    Zrobiłam sobie badania z krwi na bakterie bo nikt mi nie chciał zlecić badań więc zrobiłam na własną rekę. Czy myślicie, że mycoplasma PNEUMONIAE może być powodem poronienia? wynik w klasie IgM wyszedł mi dodatni. Tylko nie wiem czy to ta odmiana mycoplasmy powoduje poronienie ale tylko ta była dostępna w badaniu krwi.

    Ola witaj na naszym gronie i tak mi przykro z powodu twojej straty. :( ja też niestety nie znam się na interpretacji wyników twoich badań i nie mogę ci w tym pomóc. Z tego co wiem pozytywne IgM świadczy o niedawno przebytej infekcji. Powiem ci tylko to co już pewnie słyszałaś wiele razy... Przeważnie trudno jest ustalić przyczynę poronienia zwłaszcza na tak wczesnym etapie :( oczywiście infekcja może bymć przyczyną ale równie dobrze poważny błąd genetyczny albo odruch immunologiczny organizmu albo jakieś zaburzenia hormonalne... Powiem tobie że ja tak samo jak ty zadawałam sobie to pytanie a straciłam ciąże podobnie jak ty w 6 tyg... Bo może to przez infekcję którą miałam krótko przed owulacją albo za krótko czekałam po szczepionce (dostałam mmr) albo to przez za dużo stresu i pracę... Pytanie tylko takie czy to myślenie pomaga tobie dojść do równowagi psychicznej i fizycznej. Najlepiej pogadaj o tym z lekarzem choć wiem że po pierwszym poronieniu na ogół nie chcą robić jakichkolwiek badań.

    A najbardziej pomaga pozytywne myślenie i wsparcie :) my tu wszystkie rozumiemy twój ból i strach bo każda przeszła przez to samo. Ja mam nadzieję że przy następnej ciąży w którą będę próbować zajsc tak szybko jak się da bedzie wszystko dobrze :) i w tym będziemy też ciebie wspierać :) przytulam cię z całego serca i życzę dużo siły i spokoju.

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy1983 a dziękuję, dzis samopoczucie dobre :) wczoraj wieczorem było trochę gorzej bo zaczął boleć mnie brzuch. Jeszcze kilka dni temu to miałam tylko kłucie i ciągnięcie w jajnikach a wczoraj pobolewal jak na @. W poprzedniej ciąży tez mnie tak pobolewal dlatego trochę panikuje. Ale dziś juz jest ok, odpoczywam sobie i staram się myśleć pozytywnie :)
    Ja tez owu wyznaczalam sobie jedynie przez obserwacje śluzu no i mam to szczęście ze odczuwam owu poprzez ból. Nie jest to mocny ból a na pewno pomaga

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • kaanaa Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Aniołkowe mamy i trzymam kciuki za owocne serduszkowanie wszystkich starających się <3

    Rachele, Mysia 15, *Kejt* lubią tę wiadomość

    28.08.2014 [*] 10tc
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczoła10 wrote:
    Lucy1983 a dziękuję, dzis samopoczucie dobre :) wczoraj wieczorem było trochę gorzej bo zaczął boleć mnie brzuch. Jeszcze kilka dni temu to miałam tylko kłucie i ciągnięcie w jajnikach a wczoraj pobolewal jak na @. W poprzedniej ciąży tez mnie tak pobolewal dlatego trochę panikuje. Ale dziś juz jest ok, odpoczywam sobie i staram się myśleć pozytywnie :)
    Ja tez owu wyznaczalam sobie jedynie przez obserwacje śluzu no i mam to szczęście ze odczuwam owu poprzez ból. Nie jest to mocny ból a na pewno pomaga

    Pszczola, takie bole jak na @ sa normalne wiec nic sie nie martw. ja tez bylam tym zmartwiona ale lekarz powiedzial, ze wszystko jest dobrze. Wazne zeby nie bylo plamien.
    Zycze Ci duzo zdrowka! Odpoczywaj i dbaj o siebie. NIedlugo masz wizyte, zrobisz badania, potem usg. Wszytsko pojdzie gladko :)
    Buziaki!

    ps. zazdroszcze objawow na owulacje. Ja w moim szczesliwym cyklu nie mialam zadnego sluzu, dltego tez nie nastawialam sie na wiele. :) Zobaczymy czy testy pomoga :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 08:48

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele mam nadzieje ze te bóle to nic poważnego ale w necie krążą różne opinie. Chyba za dużo czytam ;)
    Na pewno testy pomogą i kolejnym testem bedzie ciazowy z dwiema krechami :) jutro robisz kolejny?

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczoła10 wrote:
    Rachele mam nadzieje ze te bóle to nic poważnego ale w necie krążą różne opinie. Chyba za dużo czytam ;)
    Na pewno testy pomogą i kolejnym testem bedzie ciazowy z dwiema krechami :) jutro robisz kolejny?

    Nie czytaj na internecie bo mozna oszalec. Ja po pierwszym tygodniu dalam sobie zakaz! Moglam czytac tylko o jedzonku! Czasem ludzie nie majacy o niczym pojecia wypisuja takie glupoty, ze az glowa boli. Bedzie wszystko dobrze. Mi lekarz powiedzial, ze takie bole sa spowodowane wszystkimi zmianami zachadzacymi w macicy. Wazne aby to nie byl bol doprowadzajacy sie do lez. Wszystko bedzie dobrze!!! Nie denerwuj sie :))

    Dzis rodzinny (wlasnie wychodze), jutro rano badanie, potem test i do pracy :) Dzis nie robie, bo tylko bym sie denerwowala, ze strace owulke! Licze, ze jajeczka poczekaja do jutra wieczorem :)

    Kochana, relaks, odpoczynek, pozytywne myslenie!! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno poczekają! Inaczej to by już chyba wczoraj wyszły ciemne kreski na teście :)
    Ja tez już nie będę czytać bo zwariować można, wierzę że fasolce dobrze jest u mnie i zostanie już ze mną na zawsze :)
    Powodzenia jutro z testowaniem trzymam kciuki :)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele ja swój cykl już nazwałam dziwnym i bezowulacyjnym, jednak ovu postanowił wyznaczyć owulację i liczy dni i punkty. Tempka niby rośnie, ale co z tego będzie nie wiem. Byłam dziś u lekarza, bo dopadło mnie swędzenie (okazał się, że od zbyt intensywnego serduszkowania :) ) i Pani po wzierniku powiedziała, że śluz jest zabarwiony, więc może zbliżać się @.

    Rachele, a jak Ci się robi testy owu? Bo mnie denerwowało to, że nie można przed pić i zapominałam przyjść po 5 min i znowu musiałam robić :) Ja to taki roztrzepaniec jestem ;P

    Pozdrawiam wszystkie kochane i "nowe" i "stare" i życzę miłego dnia! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 10:17

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 4 lutego 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za pamięć. Ja czuję się już dobrze, choróbsko minęło. Jula jeszcze kaszle, ale wydaje mi się, że też jest lepiej. Zobaczymy jutro na wizycie.

    Pszczoła na pewno będzie dobrze. Ja też miałam bóle miesiączkowe w ciąży i po kilka razy biegałam do toalety, ponieważ wydawało mi, że @ się zaczyna. A na internet dałam sobie szlaban, ponieważ wydawało mi się, że mam wszystkie niepokojące objawy jakie przeczytałam. Dzidziuś niech się tylko dobrze mamusi trzyma, a Ty staraj się nie denerwować ponieważ to nie służy maleństwu!

    Rachele i Mamo Mai nadal trzymam kciuki za jajeczka! I owocne <3 !

    Ola i Kaanaa witam Was serdecznie!

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    Rachele ja swój cykl już nazwałam dziwnym i bezowulacyjnym, jednak ovu postanowił wyznaczyć owulację i liczy dni i punkty. Tempka niby rośnie, ale co z tego będzie nie wiem. Byłam dziś u lekarza, bo dopadło mnie swędzenie (okazał się, że od zbyt intensywnego serduszkowania :) ) i Pani po wzierniku powiedziała, że śluz jest zabarwiony, więc może zbliżać się @.

    Rachele, a jak Ci się robi testy owu? Bo mnie denerwowało to, że nie można przed pić i zapominałam przyjść po 5 min i znowu musiałam robić :) Ja to taki roztrzepaniec jestem ;P

    Pozdrawiam wszystkie kochane i "nowe" i "stare" i życzę miłego dnia! :)

    Nie jestem ekspertem od wykresow ale wydaje mi sie, ze owulacja byla i teraz temperatura caly czas ci rosnie.
    Teraz tez wypadalaby chyba implantacja, moze stad to plamienie?Obserwuj dobrze! Ja w moim szczeliwym cyklu mialam wlasnie tak samo i myslalam, ze @ sie zbliza.
    Niezle to swedzenie! hihihi super ze tak ladnie pracujecie!! :) Tak trzymaj!

    Ja wczoraj zrobilam moj pierwszy test. Denerwuje mnie na maksa, ze nie mozna pic przez 2 godziny bo ja chodze caly dzien z butelka wody i popijam. No ale trzeba sie poswiecic! Wczoraj jakos poszlo. Zrobilam test i czekalam w lazience, zeby nie zapomniec wrocic :) Od jutra zaczynam testowanie na calego :)

    Oberwuj uwaznie co tam sie u Ciebie dzieje i jutro rano zagladne na wykres jak Twoja temp.

    Sciskam Cie mocno!

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 lutego 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia, dziekuje Ci bardzo!!!! Trzymaj mocno!
    Ja trzymam za jutrzejsza Wasza wizyte!! Ciesze sie, ze wracasz do formy.

    Ja alassine wrocilam od rodzinnego. Jutro ide na cytologie plynna i hpv. Dala mi tez sama skierowania na IgA, IgG, IgM, LAC i cos tam jeszcze, zeby w razie czego miec pod kontrola. Powiedziala, ze praktycznie wystarczy brac po pol tabletki aspiryny i problem rozwiazany, wiec dobrze juz teraz skontrolowac! :) Ciesze sie bardzo!

    Milego dzionka :) Buziaki!

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczoła10 wrote:
    Rachele mam nadzieje ze te bóle to nic poważnego ale w necie krążą różne opinie. Chyba za dużo czytam ;)
    Na pewno testy pomogą i kolejnym testem bedzie ciazowy z dwiema krechami :) jutro robisz kolejny?

    Pszczoła, mnie od momentu okresu, który finalnie nie przyszedł pobolewał brzuch jak na @. lekarka powiedziała, że to normalne, i jesli nie ma plamienia i krwawienia, a nospa pomaga to nic poważnego. przy mocniejszym bólu odradzała współżycie, które może powodowac dodatkowe skurcze.

    ja ściągnełam sobie na komórkę aplikację moja ciąza - fajne to było, pojawiały mi się wiadomości o tym co się dzieje z moją fasolką w danym tygodniu, jakieś przydatne informacje :) to mnie jakoś pozytywnie nastrajało w ciązy :)

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamien żadnych na szczęście nie mam a ból dzisiaj w ogóle nie występuje w razie co wezmę no spe. A z ta aplikacja to dobry pomysł :) zaraz sobie sciagne :)

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Mysia, dziekuje Ci bardzo!!!! Trzymaj mocno!
    Ja trzymam za jutrzejsza Wasza wizyte!! Ciesze sie, ze wracasz do formy.

    Ja alassine wrocilam od rodzinnego. Jutro ide na cytologie plynna i hpv. Dala mi tez sama skierowania na IgA, IgG, IgM, LAC i cos tam jeszcze, zeby w razie czego miec pod kontrola. Powiedziala, ze praktycznie wystarczy brac po pol tabletki aspiryny i problem rozwiazany, wiec dobrze juz teraz skontrolowac! :) Ciesze sie bardzo!

    Milego dzionka :) Buziaki!

    Rachele, to teraz oprócz owulki, trzymam kciuki za dobre wyniki badan :)
    a na co ta aspiryna pomaga?

    ja już biorę tyle witamin i suplementów, że już nie mogę na raz tego wszystkiego łyknąć...moj Piotrek, też oczami czasami wywraca jak podchodzę do niego z garścią jego witamin :)

    buziaki

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lucy1983 wrote:
    Ja niestety nadal walczę z przeziębieniem ale niestety na razie nie odpuszcza... Byłoby mi łatwiej w pracy gdybym chociaż cały czas nie ciągnęła nosem... na razie nic nie pomaga :( ale może za parę dni będzie lepiej... Dzisiaj w pracy program minimum i sz

    Co do testowania owu ja też nie mam zbyt dużego doświadczenia. Ja przez kilka miesięcy prowadziłam tylko obserwacje temperatury i śluzu i muszę powiedzieć że nawet bez wstawania w weekendy o 6 rano, chodząc późno spać i bez jakiegoś specjalnego termometru (mierzyłam tempke w uchu :) na co moja gin się nieźle zaśmiała) byłam w stanie bez większych problemów wykryć skok temperatury i owulację nawet bez OF. I jak próbowaliśmy zajść w ciążę to od razu w sumie zaskoczyło. Miałam też bardzo regularne cykle więc pewnie to też w tym pomogło. Oczywiście każda kobieta jest inna i czasem wahania są duże ale ja uważam że ten trud się opłaca bo można też w ten sposób poznać swój organizm i uregulować cykl.
    Oczywiście nie czyni mnie to mądrzejszą dlaczego straciłam tą upragnioną ciążę ale w większości przypadków jest trudne do określenia.

    QUOTE]

    to te przeziebienie chyba nieźle cie trzyma moja droga, jak dalej tak źle się czujesz :( ale rozumiem, że nie chcesz brac zwolnienia... ja tez po zwolnieniu przyszłam i tydzien pozniej miałam urlop i jakoś tak mi głupio było.
    ja tez mam duze problemy z katarem. odkryłam już jakis czas temu sposob na to aby nie było to takie meczace - baaardzo pomagał mi napar z majeranku. wsypywałam czubatą łyżeczkę do kubka, zaparzałam jak herbatę i gorące wypijałam. katar od razu po tym mi ustępuje. to tak z cyklu "ciocia dobra rada" :)

    zdrówka życzę !

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ