X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 14 listopada 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W nowej pracy na razie całkiem mi się podoba :) Miałam 4 dni intensywnego szkolenia z moją bezpośrednią amerykańską przełożoną, ale same obowiązki będę przejmowac stopniowo i powolutku, więc nie stresuję się za bardzo, choc wiele rzeczy i zagadnień jest dla mnie zupełnie nowych. Czuję się wspierana i zaopiekowana, a to do tej pory nie trafiło mi się w żadnej dotychczasowej pracy :D Moi poprzedni pracodawcy preferowali metodę wrzucania na głęboką wodę i radź sobie dziecko jak umiesz, ale jak zawalisz, to ponosisz pełną odpowiedzialnośc :D Więc teraz doceniam i rozkoszuję się :) Zobaczymy tylko co powiedzą, jeżeli w końcu uda mi się w ciążę zajśc :D

    Mysia 15, lucy1983, jangwa_maua, Tulisia lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 14 listopada 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monilia84 wrote:
    Jak tak czytam o tym detektorze to.chyba tez kurcze zakupie bo dzisiaj mam gorszy dzien jakies obawy mam :(
    Mysiu a ty jaki detektor wybralas ??? Nowy kupowalas ??
    A jak to z tym żelem starcza go na jakis czas ?? a można go dokupic

    Tak kupiłam nowy taki:

    http://allegro.pl/detektor-tetna-plodu-angelsounds-jpd-duzy-zestaw-i5284592952.html

    Długo się zastanawiałam czy go kupić. Ale teraz nie żałuję. Uspokoiłam się wczoraj bardzo, a tak, jak znam siebie, jeszcze tydzień bym się martwiła. Aż do wizyty. Jak sobie coś nabiję do głowy to ciężko mi to wybić.

    Żelu jest malutko, ale znalazłam taki:

    http://allegro.pl/zel-do-usg-abgymnic-motylkow-500g-coel-i5794519065.html

    a zresztą Dziewczyny pisały, że można dokupić.

    Kochana jak ja dobrze rozumiem Twoje lęki i obawy. Też tak mam.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 14 listopada 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana jak wspaniale, że tak dobrze Cię przyjęli w nowej pracy. Rzadko się zdarza. Przynajmniej mnie nie zdarzyło się nigdy. Zawsze było tak jak piszesz- rzucenie na głęboką wodę i oczywiście pełna odpowiedzialność.

    Bardzo się cieszę i gratuluję tak dobrej pracy! Teraz wyszkolisz się, ugruntujesz swoją pozycję w firmie i nawet się nie spostrzeżesz jak przyjdzie Maluszek!!! :D

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 14 listopada 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miniaturka ja również czekam na Twój test i dobre wiadomości!!

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 14 listopada 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa jak dobrze, że już jesteś w domku!!

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 14 listopada 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Mai ja przychylam się do prośby Dziewczyn: napisz jakie masz osoby na sali, ile Was jest na sali, jakie jedzenie. Codziennie robią Ci ktg?

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 14 listopada 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisia - główka nadal w dół :) już w nocy musiała jakoś fiknąć, bo o 2 w nocy czułam jak ma czkawkę właśnie po lewej stronie.

    Dobrze, że wcześniej wróciłam, bo teraz jestem nie do życia ... brzuch znów boli więc na spokojnie mogłam poleżeć, a tak bym się męczyła.

    Miniaturko - ja też czekam na wiadomości z rana :)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 14 listopada 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu - super, że powoli Cię wprowadzają i nie zrzucają na Ciebie nie wiadomo jakich obowiązków. Sama zmiana pracy jest stresująca, a rzucanie na głęboką wodę tylko to potęguje, a tak masz czas na oswojenie się ;)

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • miniaturka31 Przyjaciółka
    Postów: 103 143

    Wysłany: 14 listopada 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie ma sensu: ( i tak nie jestem w ciąży. Nie wierzę w to jakoś. Tamtym razem i ból brzucha i ból piersi. Dziś tylko chwilę brzuch mnie bolał. Szaleję, złoszcze się na męża. Boję się. Chyba nie mam takiego szczęścia żeby w pierwszym cyklu się udało. To zbyt piękne...
    Jutro testuję...

    Tęsknimy 29.05.2015
    10 tc.
    oar83e3k2d9rg7wq.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 14 listopada 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miniaturka - każda ciąża inaczej się objawia. Mi w pierwszej ból piersi czego nigdy nie mam, a teraz nic... kompletnie...do tej pory nie mam bólu piersi. Jedyne co mi światełko zapaliło to gorączka... niestety mój organizm na ciąże reaguje gorączką :(

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • miniaturka31 Przyjaciółka
    Postów: 103 143

    Wysłany: 14 listopada 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nigdy nie mam bólu piersi. Nigdy. Tylko w tamtej ciąży miałam.
    Gorączka? Tzn jaka temperatura?

    Tęsknimy 29.05.2015
    10 tc.
    oar83e3k2d9rg7wq.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 14 listopada 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam tendencji do gorączki, ale i w pierwszej ciąży i teraz temperatura dochodziła mi do 39 .

    To jak teraz Cię nie bolą to nie musi oznaczać, że w ciąży nie jesteś. Jak dla mnie Twoje objawy co masz + temperatura ładna daje wiele nadziej ;) Trzymam mocno kciuki. Ciążowe wykresy są przeróżne. Kasieńka miała wykres, że nie zwiastował ciąży. Ja taki też mam ;) podejrzyj mój to zobaczysz, że na prawdę różne są objawy, albo brak objawów ;)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 14 listopada 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana, fajnie że w pracy ci się podoba :) tylko na twoim miejscu w ogóle bym się nie przejmowała co powiedzą na wieść o twojej przyszłej ciąży. Kochana, jakbyśmy się oglądały na wszystkich dookoła to nigdy w ciążę żadna kobieta by nie zaszła bo zawsze coś. Trochę zdrowego egoizmu i będzie dobrze :)

    Miniaturka, kochana, jutro się przekonasz czy wóz czy przewóz. Ale pamiętaj że jeśli nawet się nie uda to nie załamuj się. Nadejdzie kolejny cykl z nową szansą. Wiem co mówię - jestem jedną z dłużej starających się zajść w ciążę po stracie dziewczyn na tym wątku :) pamiętam doskonale jak inne kobietki zachodziły w drugim, no maksymalnie w trzecim cyklu po stracie a mi się nie udawało. Dopiero nieodwracalny powrót do pracy spowodował, że odpuściłam, wyluzowałam głowę i bach - udało się nawet nie wiem kiedy :)

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na sali lezymy w 5 osob. Panie sa mile, gadamy sobie troche o roznosciach ;)
    Jedzenie niestety jest srednie, ale da sie zjesc. Maz mnie odwiedza praktycznie codziennie to cos dowiezie zawsze z domu :)
    Na oddziale codziennie mam robione ktg i 4 razy sprawdzane jest samo tętno dzidziusiow. Usg mialam narazie tylko przy przyjeciu i watpie, ze beda je powtarzac, no chyba ze moj gin bedzie chcial to ja nie mam nic przeciwko ;)
    Poza tym nadal czekamy, zapisy ktg sa ladne jak to powiedzial mi doktorek na obchodzie. Poczekam na spokojnie do poniedzialku i mam nadzieje, ze wtedy podejma juz jakies decyzje w mojej sprawie, bo nie ukrywam, ze sie stresuje :/ no i nie chce czekac na synka w nieskonczonosc!!!!

    Tulisia, Mysia 15, lucy1983 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Kehlana - super że w pracy masz taki fajny początek, ja nadal jestem w szoku jak Ci się szybko udało znaleźć pracę, i tak jak Tulisia pisała wcale się nie przejmuj tym co będzie jak zajdziesz w ciążę, najważniejsze żeby się udało, a sprawy zawodowe się ułożą, ja nie mam pracy na stałe i zdecydowaliśmy się z mężem na drugie dziecko, gdybyśmy czekali aż mi się uda gdzieś załapać na stałe, a potem popracować tyle żeby mnie nie wywali po macierzyńskim to może do 40 - stki i bym się nie doczekała. Będzie dobrze :)

    Miniaturka - ach te objawy, przeróżnie to bywa kochana, nie ma też co za bardzo się wsłuchiwać w swój organizm bo to też nie pomaga, nic a nic. Daj znać koniecznie czy zrobiłaś test i jaki wynik, ja w 10 dniu po owulacji miałam taki cień kreski ale był :)

    Mamo_Mai - w poniedziałek 16 już to może się coś wyklaruje, ale kochana będzie wszystko dobrze, jesteś w szpitalu i jesteście bezpieczni, masz codziennie ktg w razie jak by coś się działo zrobią ci cc w godzinkę i Wojtek będzie z Wami, będzie dobrze. :) Już się nie mogę doczekać zdjęć. :)

    Mysiu - super że udało się znaleźć dzidziulka, teraz już będziesz wiedziała gdzie szukać mniej więcej :)

    kehlana_miyu, Mysia 15 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa - a Ty jak dla mnie to taka jesteś spokojna, w ogóle się nie stresujesz :) a możesz urodzić już w każdej chwili :) Jak tam dzisiaj będzie meldunek?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azande mam nadzieje, ze cos konkretnego powiedza, bo mimo ze jestem pod opieka to i tak sie boje :(
    Dzis mialam koszmarna noc, ciagle myslalam o tym, czy Wojtek zyje i czekalam az sie ruszy.... wmawiam sobie, ze moze mam jakas infekcje niewykryta, ze wody beda juz zielone po przebiciu no same najgorsze scenariusze..... poprostu wysiadam juz nerwowo i jutro powiem na obchodzie ze ja juz nie chce czekac, bo ja nie daje rady. Wystarczy, ze powiedza mi konkretna date na ktora mam sie przygotowac.

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 15 listopada 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azande - ojjj stresuje się i to bardzo ... tak jak Mama_Mai...też różne scenariusze. A że nie zauważę że to już (ale chyba się nie da :P ), albo mała pępowiną owinięta... Stres jest, ale staram się o tym tak nie myśleć bo bym zwariowała ...

    Minaturka czekamy na wieści :D

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 15 listopada 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miniaturka, zauważyłam że na wykresie zaznaczyłaś negatywny test. Odezwij się proszę!

    Mamo Mai i Jangwa, domyślam się że to czekanie jest męczące, ale już naprawdę niedługo i dzidziulki będziecie tulić w ramionach! :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • miniaturka31 Przyjaciółka
    Postów: 103 143

    Wysłany: 15 listopada 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety negatywnie; (

    Spróbuje jeszcze we wtorek gdybym okresu nie dostała.

    Przykro mi strasznie.

    Tęsknimy 29.05.2015
    10 tc.
    oar83e3k2d9rg7wq.png
‹‹ 539 540 541 542 543 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ