X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasieńko dzisiejsze wiadomości napawają dużym optymizmem. I modlę się żeby okazało się, że Antoś jest zdrowy, a słowa pani doktor dają duży promyk nadziei!

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Mai życzę żeby Wojtusiowi szybko przeszedł katarek. Maluszki katar bardzo męczy.

    Mam nadzieje, że jednak okaże się, że Wojtuś nie ma alergii. Ale to trzeba dokładnie sprawdzić. W aptekach jest mleko dla alergików np bebilon pepti- tylko na receptę, ale ono zawsze wydawało mi się jakieś takie rozwodnione, więc chyba lepiej, jeżeli się da, dawać normalne mleko.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko jak się czujesz?

    Truskaweczka83 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu wspaniałe wieści :)
    Zosieńka już taka duża super :)
    Takie wieści sie cudnie czyta :)

    Mamo Mai zdróweczka dla Wojtusia :)
    Lucy czuje że powoli sie u Ciebie ruszy i to znienacka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 19:37

    Tulisia lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy ojj, u mnie po odejściu czopa zaczęło się ekspresowo :) rano odszedł czopa, następnego dnia rano mała była już na świecie :) także trzymam kciuki!!! :*

    Tulisia super wiadomości :) Zosia jaka juz duża :) niech dalej pięknie rośnie nasza kolejna księżniczka :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu, jakie cudowne wiadomości! :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu tak sie ciesze, ze wszystko w jak najlepszym porzadku :) Zosia pieknie rosnie <3 a moze masz jakies zdjecie tej swojej kruszyny??? Cioteczki chetnie popatrza ;)

    Kasia myslalam o tym, zeby pojsc z ta alergia do innego pediatry, ale.... ten u ktorego bylam, jest najlepszym specjalista w mojej okolicy. Pacjenci przyjezdzaja do niego nawet z Torunia ponad 50km, a ten oan doktor ma juz chyba ponad 70 lat, ja sama od urodzenia sie u niego leczylam, tak jak cala moja rodzina ;) nigdy nie postawil blednej diagnozy a nawet uratowal moja siostre

    Dziekujemy za zyczenia zdrowka :*:*:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 22:11

  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu gratulacje :) Niech nasza Zosieńka rośnie zdrowo :) Jejku jak to człowieka rozczula jak czyta: "waży już około 1300 g" :D :D :D

    Bardzo dziękujemy za modlitwy :)

    Mamo Mai oj to lepiej się go trzymajcie jak taki specjalista :) Pewnie wie co mówi, więc oby się nie potwierdziło i z czasem Wojtusiowi minęło :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 00:07

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Mai, no właśnie nie mam żadnych fotek :/

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Dopadło mnie przeziębienie. Gardło boli, kaszlę, a tutaj nie ma jak przystopować. Jula, szkoła, angielski, pies i jeszcze mam przygotować poczęstunek w szkole na dzień babci i dziadka 14.01. Po prostu nie wiem jak to ogarnę szczególnie, że w przyszłym tygodniu mam zrobić badania i mam wizytę u endo i u gina. A czuję się źle.
    Dobrze troszkę pomarudziłam.

    Lucy Kochana co u Ciebie? Czy Beni decyduje się na wyjście?

    Monilko nic nie napisałaś o wizycie u diabetologa. Co powiedział lekarz? A tak z ciekawości- jeżeli można zapytać- ile już przytyłaś?
    U mnie długo waga stała w miejscu, aż się tym martwiłam. Teraz widzę, że nareszcie ruszyła w górę. Niewiarygodne, cieszę się, że tyję ;)

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry :)

    Mysiu mnie też rozkłada przeziębienie, staram się siedzieć w domku i nie wychodzić na długo na dwór, bo wolałabym się nie rozchorować. Od rana ból głowy ale już sobie kawkę sączę.

    Co do wizyty u diabetologa to była ok. Ogólnie nie miała zastrzeżeń do diety i cukrów jedynie nocne są wysokie ale mam zmneijszyć ilość jedzenie i się okaże. Tam są dwie Panie jedna jakby pielęgnarka która widzę że zna sie na rzeczy, ona ogląda mój zeszyt co jem i zeszyt pomiarów a druga to lekarka ale chyba tylko od wypisywania recept na paski bo mówi że jak tak się będzie utrzymywać a norma jest do 120mg a ja mam czasem 124-130 max to mi insulinę da. Myślałam że ją wyśmieje, tamta pielęgniarka nawet o tym nie wspomniała, tylko kazała urozmaicić jeszcze dietę, więcej warzyw, jajek i mniej chlebka na kolacje drugą i będzie git. I jak na razie jest git, spadło do 101mg wieczorem, na czczo też nisko, także widać że kobieta zna się na rzeczy, a lekarka sama niech sobie bierzę insulinę.

    Co do tycia Mysiu to u mnie w tym temacie szału nie ma. Dość kiepsko przybieram. Na początku miałam +1kg ale po zastosowaniu diety i spożywaniu większej ilości wody wyszło że schudłam. I w karcie ciąży mam od początku do ostatniej wizyty +0,3kg, ale to było przed świętami eheheheh :)
    Wczoraj zważyła mnie ta pielęgniarka i powiedziała że ładnie jest wzrost, nie wiem ile ważyłam ostatnio u niej bo to w butach warzy, ale myślę że jest spokojnie +1kg.
    W domu jak się ważę to patrząc na początek ciąży to wzrosło mi o 2kg spokojnie. Także cieszę się jak Ty z każdego wzrostu wagi bo niestety pamiętam że z Wiki nie przybierałam za wiele i znowu te porównania. Ale ja ważę bardzo dużo i duży wzrost wagi w moim przypadku nie jest dobry. Także czekam na przybywające kilogramy, chociaż na ciele nie jest to zauważalne oprócz bębenka :)

    A jak u Ciebie sporo przytyłaś, pewnie nie :)

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że miałaś udana wizytę i mam nadzieję, że obejdzie się bez inuliny. Lekarze to chyba na wszelki wypadek wolą dać insulinę i mieć z głowy.

    U mnie od początku ciąży +3,5 kg. Od ostatnich kilku tygodni coś się ruszyło. Ja też w ciąży z Mają nie tyłam w ogóle i dlatego teraz się martwiłam. To chyba nieuniknione, że będziemy cały czas porównywać. Ale cały czas sobie powtarzam, że to inna ciążą i inny Dzidziuś.

    Życzę Ci zdrowia i mam nadzieję, że przeziębienie Ci minie. Ja chyba też schowam tę moją niezależność do kieszeni i poproszę rodziców żeby odwozili teraz Julę do szkoły przez dwa dni i wyprowadzali psa to może coś się podleczę. Ja już tak mam, że nie lubię absorbować rodziców. Uważam, że wychowali mnie i siostrę i to wystarczy. Teraz ja sama powinnam sobie poradzić z moją rodziną, dlatego nawet jak źle się czuję to staram się wszystko sama ogarnąć. Nie lubię przemęczać rodziców. dość już się w życiu napracowali. Mąż teraz akurat ma na dodatek same wyjazdy i nie ma go w tygodniu.

    Udało ci się coś kupić dla Kacperka na wyprzedażach? Podobno są niezłe obniżki. Ja oczywiście nie miałam czasu jechać i łazić po sklepach. Może pojedziemy w sobotę, ale pewnie będzie już wszystko przebrane. Tylko w sklepie internetowym 5 10 15 kupiłam 3 szt bodów dla Małego i ubrania dla Julii na przyszły rok do szkoły. Była wyprzedaż -50% Lubię ich ubrania, ponieważ się nie odkształcają po praniu, nie farbują i są dobre gatunkowo. Ale normalnie bez obniżki jak dla mnie są bardzo drogie.
    Czeka mnie jeszcze zakup butów dla Julii. Ortopeda zalecił buty z Bartka wyprofilowane. Są koszmarnie drogie, ale co zrobić. Wolę sobie nie kupić, a na zdrowiu dziecka nie będę oszczędzać.

    monilia84 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilko i Mysiu, życzę wam dużo zdrówka! Kurujcie się kochane, abyście szybko doszły do siebie.
    Ja też tak do 20 tc łapałam jakieś przeziębienia, ale zauważyłam że odkąd mam chęć na owoce i zaczęłam jeść dużo jabłek i cytrusów, to tfu tfu jakoś te wirusy mnie omijają. Chyba coś w tym musi być, ze ta witamina c trochę chroni. Może sprawdzi się i u was? Jeszcze raz zdróweczka!

    Mysia 15, monilia84 lubią tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Truskaweczko jak się czujesz?


    dziekuje Mysiu, że pytasz:)
    w sumie to średnio, albo nie mam siły, albo głowa boli, albo mnie mdli, ale bez wymiotów.
    Mam nadzieję, że te wszystkie objawy to duży poziom hormonów, który utrzyma dzidziusia :), boje się bo ostatnia ciąża zakończyłą się na etapie 12 tyg a mam 9,5 i już wariuje :/
    gin państwowa mi usg nie robi a ja boje się, czy z dzidzią jest wszystko ok?
    prenatalne mam 28.01 wiec na nich sie wszystkiego dowiem, ale na zawał padne na pewno, bo na ostatnich prenatalnych się okazało....
    eh, ta i tamta ciąża się różniły tylko o 5 dni i tak ciężko jest ich nie porównywać.
    ale się staram myśleć pomimo to pozytywnie, bo nie zależnie jak bedzie to zamartwianie się nie pomaga. ale same myśli i porównania przychodzą do głowy :/


    a mam pytanie, czy Was też w okolicach 10 tyg pobolewał krzyż - raz mocniej a raz słąbiej i bolało podbrzusze, tak nieregularnie jak na @ ?
    mam to już ze 2 tyg jak nic a podbrzusze z 1,5tyg, może się macica rozciąga, bo wkładając globułkę illadianu wyczułąm, że jest mega rozpulchniona - jak galaretka jakaś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 17:27

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu, już jesteś w 30 tyg ciąży, ale to zleciało super, taka duża dzidzia :)


    Mysiu ja też nigdy sie nikogo nie proszę o pomoc, ale musisz poprosić rodziców, tu chodzi o zdrówko dzidziusia, a widzisz, że jeszcze poczęstunek do szkoły przygotowujesz. Ja też porównuje, jakoś nie można tego uniknąć...

    Bardzo mało tyjecie dziewczyny ja już mam 1kg na + a to 9tyg, kurcze to przez mdłości jem co troche zeby mnie nie mdliło aż tak.

    A i bierzcie prenalen - syrop jest dobry w smaku a może szybciej przejdzie :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję wam za miłe słowa. Cieszę się, że cieszycie się ż mojego szczęścia :)

    Truskaweczko, mnie krzyż nie bolał, ale podbrzusze mnie pobolewało. To chyba nie jest żaden niepokojący objaw. Jeśli ci przechodzi gdy się położysz i rozluźnisz to jest dobrze :) przynajmniej ja tak miałam :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azande kochana, i co wyszliście już z Michałkiem do domu? Co u was słychać?

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiu po wyprzedażach to tak szczerze nie chodzilam a dopiero zaczynam mu cos kupowac. Planuje jutro zrobic sobie spacer po galerii bo Klaudia ma na poludnie do szkoly takze do 15;30 mam czas na zakupy :)
    Ciągle podchodze na spokojnie do zakupow dla niego a poza tym musze poczytac co warto kupic i w jakim rozmiarze to czasy niemowlęce przerabialam prawie 9 lat temu i nie jestem na bieżąco :) a nie chce pokupowac zbednych rzeczy.
    Mamusie doradzcie ubranek w rozmiarze 56 mało kupowałyscie ??
    Mój mały jest mały i raczej taki sie urodzi pewnie w granicach 3 kg czyli w 56 może mi pochodzi :)
    Musze pokombinować. A Klaudia tez cjetnie sobie cos kupi ale ja to popoludniu wezme na shoping ;)

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilko, Mysiu życzę Wam dużo zdroweczka :*:*:*

    Monilia ja urodzilam Wojtka 19.11 i dopiero od kilku dni ubieram mu rozmiar 62, na przemian z 56 jeszcze :) ja niby nie miałam dużo tych ciuszków malych, ale stale pralka chodzila za to ;) mysle ze po 4-5 sztuk z każdego rodzaju spokojnie wystarczy. Jeszcze jacyś goście może ci doniosą malutkie ciuszki???

    monilia84, Mysia 15 lubią tę wiadomość

  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Mamo Mai :)
    To po pare z kazdego rodzaju kupie.
    Nam raczej nikt nie doniesie ciezko powiedziec ale już kupilam mala paczuszke z olx w piatek dojdzie troszke po Wiki mam, musze ogarnac piwnice i posegregowac to wtedy bede wiedziala na czym stoje :)

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
‹‹ 584 585 586 587 588 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ