X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko kochana, czy ty masz możliwość zmiany lekarza na nfz? Bo ta twoja pani dr to chyba tylko doprowadzi do twojej nerwicy.
    Wiadomo, że jeżeli nie miałaś robionego usg, to żadna z nas na 100% cię nie zapewni że wszystko jest ok, ale ja WIERZĘ, że z twoim maluszkiem wszystko jest w porządku. Zostały zmówione modlitwy, wszystkie trzymamy za was kciuki, nie masz plamień, masz objawy ciąży - więc wszystko wskazuje na to że maluszek się rozwija i nie myśl kochana inaczej! Nie masz żadnych niepokojących objawów, więc spróbuj choć trochę mniej się martwić. Tamtej dziewczynie objawy wolno mijają, a ja np. już z tydzień przed zabiegiem inaczej się czułam, tak jakby ,,mniej ciążowo". Nie ma co porównywać, bo nie wiadomo jak by to było u ciebie i lepiej też sobie tego nie wyobrażać. A czy tego 13 stycznia będziesz mieć usg?

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko może faktycznie zmień lekarza ... u mnie niestety też tak było, że objawy miałam, a dzidziuś nie żył ... Ale u Ciebie na pewno jest dobrze ! ;) ale rozumiem Twoją obawę. Dziwne, że ta na NFZ Ci nie robi USG.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lucy zapewne już urodziła :) Pozostaje czekać na wieści

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko czytam Twój wpis i aż mnie ciarki przeszły... Na pewno z Twoją Dzidzią jest wszystko dobrze, żyje i się pięknie rozwija!!! Ja Ci mogę tyle napisać, ale ja wiem że strach jest... No żebyś była spokojna to tylko USG, lub detektor... :( Ja już o 8 tygodnia słuchałam Antosia :) Pożyczyłabym Ci swój, ale pożyczyłam koleżance z pracy w ciąży, bo też się martwi...

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, Jangwa, Tulisia - dzieki dziewczyny za pomoc :)
    ja chyba kupie ten detektor, tylko myślałąm dopiero w lutym jak ciąża bedzie pewniejsza już. ale jak mam się tak denerwować to może już teraz bym coś usłyszałą.

    a ta wizyta 13.01 jest na nfz wiec nie wiadomo czy ginka zrobi usg, jak coś to poproszę ją - zobacze co powie, jak nie to pójde tego 15.01 prywatnie i w tedy na pewno mi zrobi, a do niej poszłąm bo chciałąm mieć te pierwsze najdroższe badania darmowe ( około 250zł jest ich koszt) no i jeden plus to to, że dostałam na badania prenatalne skierowanie darmowe + test pappa, mam 28.01 termin wiec super, że mi kasy uleży trochę.
    ale jak dalej tak bedzie ciąże prowadzić to faktycznie już od lutego zrezygnuje i przejde na prywatne wizyty. dla mnie ush to podstawa w tych czasach i zwłąszcza po ciąży obumarłej!! przecież tak naprawdę to skąd ona wie co się dzieję? pomaca i wszystko wie?

    ale mam też pytanie do dziewczyn które urodziły już:
    o becikowe wiadomo skłąda się podanie, ale czy faktycznie trzeba zaświadczenie od lekarza, że przez 8 tyg ciąży już chodziłąm na wizyty i do końca ciąży?
    a jak zmienię lekarza to kto mi to da?

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co myślę, że jak powiesz tej lekarce, że ciągle się zastanawiasz co z Maluchem, że nie możesz spać i że jesteś już po stracie to myślę, że powinna okazać się człowiekiem i zrozumieć Twoją sytuację. Jeżeli nie to zmieniaj! :D Ja bym nie rezygnowała w Twojej sytuacji z NFZ, bo przecież możesz równolegle chodzić do dwóch lekarzy :) Ja chodziłam do dwóch prywatnie i miałam dwie karty ciąży :)
    Jeżeli chodzi o becikowe to ja jeszcze nie załatwiłam bo jak zobaczyłam listę dokumentów to się załamałam!!! Cholerne zaświadczenia od każdego, jak nie pracodawca to US!!! Maskara... Ale jeżeli chodzi o zaświadczenie od lekarza to jest zaświadczenie, że przed 10 tygodniem byłaś u lekarza :)

    Dziewczyny z Maluchami, czy Wy już brałyście becikowe?

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do becikowego to też słyszałam że trzeba być pod opieką lekarza od 10 tc. Jeszcze nie urodziłam ale na pewno będę się starać. Jeśli się należy to czemu mam nie korzystać? Przecież nie przepiję, tylko pójdzie na Zośkę :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • mama Martynki Autorytet
    Postów: 283 304

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam już komplet wniosków w domu ale jak zobaczyłam ile jest załatwiania i jeżdżenia to dałam sobie spokój, bo nie wyobrażam sobie jeździć po urzędach z 3 miesięcznym maluchem i wystawac w kolejkach. Poza tym z tego co wiem to becikowe przyznaje się na podstawie dochodów, więc nie wiem czy byśmy dostali, a jak są takie utrudnienia żeby je otrzymać to nie warto. Mamy z mężem ubezpieczenia grupowe i stąd otrzymaliśmy większą pomoc finansową niż od państwa.

    Martynka 25 t.c. 16.12.2014 [*][*][*]
    z8hs7m2.png4uyly46.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem szczerze, że przychylam się do Mamy Martynki. Mam listę dokumentów i mnie PRZERAŻA!!!! Co za masakra!!! cholerne zaświadczenia brać i przecież żeby jechać muszę brać dziecko! W US już byłam całe szczęście, bo i tak musiałam zmienić adres... Do pracodawcy dzwoniłam i mi wyśle zaświadczenie... no lista jest większa niż do wzięcia kredytu, o głupie 1000 zł! Postanowiłam, że jeżeli będę miała czas to to robię, a jeżeli nie to nie będę się spinała, bo to serio jest dużo pracy...

    Tak Mamo Martynki mąż też ma grupowe, a ja nie zdążyłam się zapisać, bo byłam już w ciąży (a takich nie dopisują :) ), ale jak tylko wrócę do pracy do się dopiszę :) Oni szybko i bez żadnych problemów wypłacili, przy Aniołku także (nawet dwa razy więcej wtedy).

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można załatwić to też przez internet tylko trzeba mieć profil na epuap. Zaświadczenie od lekarza (i pisze też że może być wystawione przez położną), że do 10 tc było się u lekarza i potem w każdym trymestrze. Na podstawie książeczki wystawi lekarz jak się zmieni . Jak się dowiadywałam to musi być ksero dowodów, akt urodzenia i zaświadczenie o dochodach.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jeszcze becikowego nie zalatwialam. Mieliśmy z mężem to załatwić jak będzie miał urlop a to już za 3 dni ale nie mamy jeszcze dokumentów. Musze pójść do lekarza po to zaświadczenie a każda wizyta kosztuje eh.

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam listę dokumentów z urzędu dostałam, jeżeli chcecie to mogę wrzucić na fb.

    Cieszę się, że nie ja jedna z tym zostałam :) Bo już myślałam, że tylko mnie to dobiło i zostawiłam na później :)

    Pszczoła a nie dał Ci na kontrolnej po porodzie? Mi kazał wziąć kartę i wystawił :)

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz dostałam w grudniu becikowe na konto. Moja znajoma sie tym zajmuje w naszym urzędzie ;)
    Przede wszystkim zaświadczenie z US o dochodach za poprzedni rok rozliczeniowy, ja skladalam za 2014. My dawaliśmy tez zdjęcia naszych dowodów osobistych, ksero aktu urodzenia Wojtka, mąż świadectwo pracy bo akurat rozstawał sie z poprzednim pracodawca. Jeszcze to zaświadczenie od lekarza, ze bylo sie pod opieka przed 10tc. Wypisala mi to pani w rejestracji przychodni, w której przyjmuje mój gin. Ja kserowalam swoja książeczkę z terminami wizyt w PUP. Nie pamiętam, ale to juz chyba wszystko. A kryterium dochodowe na becikowe to ok 2000 na osobę w rodzinie z tego co mi sie kojarzy.
    Te same dokumenty sa wymagane do świadczenia rodzinnego. Tu kryterium dochodowe jest niższe, wynosi dokladnie 674zl na osobę :) sprawdziłam w decyzji ;)

    Tulisia lubi tę wiadomość

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wielkie dzieki za szybkie i konkretne odpowiedzi :)
    jak do prywatnego pójde to mam nadzieję, że załapę się na becikowe, bedzie 10,5 tyg ciąży, wiec może nie bedzie robił problemów, bo ta baba na nfz to nie wiem czy u niej dokończe ciążę, zobaczę po tej środowej wizycie jak bedzie, i tak jak mi radzicie, najpierw spróbuje z nią pogadać, może jako człowiek mnie zrozumie i zrobi to usg.
    mnie same opowieści o papierach z becikowego przerazają, ale na pewno się po nie udam, bo kasy mamy mało :/
    niskie zarobki, wiec przyda się ten 1000zł, może nawet na to rodzinne się załapę bo 674zł X 4 osoby to 2696, a my mamy 2600zł razem wiec powinnam dostać przydało by się :)
    ale pewnie papierów znów tysiąc.

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey,
    U nas dzisiaj były położne na tej wizycie patronażowej, dobrze że wczoraj wysprzątałam to miałam czysto, kazały mi jechać na wizytę do pediatry w Środę bo Michałek jest jeszcze żółty i kazały go karmić co 2,5 godziny żeby nie spał dłużej. Mam nadzieję że nie cofnie mu się ta żółtaczka. A i wg ich wagi ważył mniej niż przy wypisie ze szpitala, ale uważam że to wynika z tego że był ważony na innej wadze,bo ładnie je i robi kupki a ja mam dużo pokarmu.

    Truskaweczko - ja prowadziłam ciążę na nfz, dzięki temu miałam wszystkie badania za darmo i 4 razy miałam usg, do tego pod koniec chodziłam na ktg też za darmo, a dodatkowo chodziłam prywatnie na samo usg, zawsze taniej jest w ten sposób niż całość prywatnie prowadzić, np moja Pani ginekolog bierze za wizytę 100 zł a za samo usg 50 zł.

    Ja o becikowe będę składać, tak jak Mama_Mai pisze dochód na osobę nie może przekraczać 1920 zł, to u nas na 4 osoby się dzieli. Te zaświadczenie od lekarza mam już bo z szpitala mi dali. Jakoś się zbierze te dokumenty, szkoda żeby ten tysiąc przepadł jak się należy. U mnie mąż już z PZU dostał w ciągu jednego dnia przelali od zgłoszenia. Mamy już Michałka Akt urodzenia, pesel, zgłoszony jest do ubezpieczenia, zapisany do przychodni, i mąż załatwił te świadczenie z PZU, ja muszę załatwić te becikowe i swój macierzyński i będzie wsio.

    Czym smarujecie dupcie maluchów tak profilaktycznie? Mi położne odradziły sudocrem, poleciły Linomag, ale kurcze 30 gram kosztuje 10 zł, może polecicie coś tańszego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA - napisz mi o co chodzi z tym okulistą i naczyniakiem co pisałaś bo chyba coś ogapiłam, a badaliście Antkowi bilirubinę sami? jeśli tak to skąd pobierają krew do badania? i ile kosztuje?

  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie na FB napisać co dokładnie trzeba dostarczyć bo z forum ciężko mi będzie za parę miesięcy znaleźć :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasienka nie dostałam zaświadczenia :/ i tak w ogóle to kartę ciąży mi zabrali w szpitalu ale myślę że lekarz nie będzie robił problemu żeby wystawić zaświadczenie bo wszystko ma w komputerze zapisane.

    Azande ja smaruje maścią witaminowa pupke, chyba że zrobi się jakieś zaczerwienienie albo odparzenie to smaruje sudocremem albo bepantenem ale sudocrem bardziej pomaga :)
    Ja juz musze przejść na pampersy trójki. Mała ciągle się obsrutuje po pachy w dwojkach wiec to już chyba czas ;)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już na pampersy 4 przechodzimy... :) Zamówiłam na allegro 200 sztuk ale jakieś kiepskie są :( cienkie :( tak to jest jak człowiek chce taniej... Ale nasza mała hrabioska dupka niestety tylko oryginalne Pampersa musi mieć :)

    Azande okulista powiedziała żeby dzieciom robić od 3 miesiąca co 3 miesiące zdjęcia aparatem z flshem. Chodzi o zdjęcie buzi. Tak się wykrywa siatkówczaka, czyli raka oka. Wtedy na zdjęciu oczko inaczej wygląda. Możesz wpisać w google i widać jak to wygląda :)
    Dziewczyny każda powinna takie fotki robić, w razie czego :) do 4 roku życia :)

    Azande ja wzięłam skierowanie od pediatry bo akurat była, więc nie płaciłam za to. A krew normalnie z rączki pobierali :( Na pierwszej wizycie sama dała skierowanie, bo musiał mieć TSH zrobione (przez moją niedoczynność w ciąży), więc przy okazji dała na bilirubinę. A kolejne badanie kazała zrobić neurolog.

    U nas sudocrem leży i się marnuje, bo w ogóle się nie sprawdza. Najlepszy okazał się linomag (7 zł płacimy). Ale z racji tego, że jest to maść to nie smaruję codziennie, teraz używamy takiego niebieskiego kremu z rossmanna i jest super :D Ja walczyłam z Antka odparzeniami po porodzie dwa tygodnie... Już siedziałam praktycznie i płakałam nad tym, mam teraz w apteczne mnóstwo maści! U nas chyba najlepiej pomogły codziennie kąpiele, wietrzenie, psiukanie octeniseptem i ta maś tormentalum...

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ło matko 4 juz? :D no to nieźle :) ah ten Antos, pewnie nie będzie w podrobkach chodził :)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
‹‹ 587 588 589 590 591 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ