X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko - gratuluję 14 tygodnia.
    Bardzo Ci współczuję z tą pracą, wiem jak to jest bo sama szukam pracy w szkole i wiem jak ciężko jest coś znaleźć, ja w tej sytuacji co opisałaś bym miała straszny dylemat. Ale ufam na tyle mojej Mamie że jeśli by tylko zgodziła się zająć Michałkiem to bym poszła do tej pracy, w szkole jest fajnie z tym że to nie jest 8h dziennie plus dojazd, tylko te 4-5 dziennie, weekendy wone, święta, ferie, wakacje, nie są złe warunki, a jeśli ma się dzieci to nawet bardzo dobre.

    Truskaweczka83, miniaturka31 lubią tę wiadomość

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 1 lutego 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko, gratuluję II trymestru! Ja też kocham zwierzaki i nie wyobrażam sobie domu bez nich :) Teraz mam tylko dwa koty, bo mieszkamy w mieszkaniu, ale jak mieszkałam z rodzicami w domu z ogrodem, to mieliśmy 4 psy i 4 koty :)

    Ale co do wynoszenia kocich kuwet to czemu nie przekażesz tego obowiązku mężowi lub córce? W tej sytuacji naprawdę mogliby Cię zastąpić na parę miesięcy.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 1 lutego 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko gratuluję II trymestru!!! :D
    I popieram Kehlanę- mąż powinien zajmować się teraz czyszczeniem kuwet. My mamy psa i to do męża obowiązków należy cotygodniowa kąpiel oraz szczotkowanie (chociaż o tym zdarza mu się zapomnieć ;) )

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko gratulacje :) Złoty okres ciąży właśnie się rozpoczyna :D
    A jeżeli koteczki latają po dworze to zdecydowanie lepiej, żeby ktoś inny czyścił kuwety :)

    Jejku dziewczyny skończyła mi się beztroska... Antek nauczył się przewracać z placów na brzuch... Już od pewnego czasu jak zostawiałam go na chwilę na podłodze, czy w łóżeczku (i szłam np tylko siku, więc nie było mnie dosłownie 3 minuty) to znajdowałam go w innej pozie i w zupełnie innym miejscu, no ale teraz to już maskara... Nie mogę go z okaz spuścić, bo takie rzeczy wyprawia, po wszystko sięga i pcha do dzioba :) Nawet przez sen się przekręca... Co to będzie jak zacznie raczkować, a potem chodzić... o losie, już go widzę jedzącego chrupki dla psa... :D :D :D
    A jeszcze na dodatek nauczył się piszczeć/krzyczeć/skrzeczeć nawet nie wiem jak to nazwać!!! I drze się całe dnie i słucha swojego głosu :) I trzeba z nim tak gadać :)

    jangwa_maua, majeczka8 lubią tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasieńko gratuluję nowych umiejętności Synusia! To zdumiewające jak Antoś szybko się rozwija! Oj będzie się działo jak zacznie raczkować! :D :D :D

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azande
    ja też ufam mamie, ale z moją jest tak, że będzie narzekać, albo ja bede musiałą jej podrzucać dziecko, czyli wieźć do niej maleństwo miesięczne na ok 6.00- 6.30 (przedszkole od 7-12/ 12-17 czynne) z dojazdem bede jakieś 6 - 7h, wiec tragedii nie ma
    potem odbierać zaraz jak skończę bo ona na 15 do innej pracy idzie i też musi posprzątać, ugotować itd, wiem że na dłuższą metę bedzie wygadywanie jak diabli, a ja zarabiając te 2 tyś zł stracę macierzyński - 1000zł i stracę 500zł na jedno dziecko, bo to kolejne 500zł bedzie mi przysługiwać na 2 dziecko, a tak mając bardzo niski dochód siedząc w domu też wyciągnę te 2 tyś zł przez ten rok - marzę tylko o roku.
    Nie jestem naciągaczem jakimś, z Wiktorią nie dostałam ani macierzyńskiego, ani becikowego, nic, nawet z MOPSu nic, choć nie pracowało na początku żadne z nas, nic się nie należało, nigdy grosza od państwa nie wziełąm, wiec teraz ten jeden rok, macierzyński bardzo bym chciała posiedzieć w domu z dzidzią, ale co mi los zgotuje to się okaże poprostu :)
    kehlana_miyu
    oj 4 psy i 4 koty to nie zły wynik :)
    za taki mama by mnie ze skóry oskubałą :)
    W sumie to córka pare razy już wynosiła kuwetę i jak jej powiem to zrobi to, tylko, że mam wyrzut, że ja siedze w domu, tylko gotuje, a ona w szkole, lekcje i jeszcze kuwety moich kotów, mieszkamy na 2 piętrze trzeba na kompost za dom wynieść i nasypać nowego piasku, czasem nawet babcia jakąś wyniesie jak już śmierdzi, to przez to, że nie lubie i nie umiem nikomu nic zlecać, wolę sama wszystko robić, nawet w ciąży.
    Ale teraz muszę delegować innych do takich prac jak włąśnie wymiana kuwety - trudno.

    Ale dziś u nas brzydko = mgła okropna, pada deszcz - depresyjnie!




    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko gratuluje 2 trymestru :)
    A z ta kocia kuweta to powinnas byc ostrozna. Koty przenosza zdecydowanie wiecej chorob niz psy, no i ta nieszczesma toksoplazmoza. Ty juz przechodzilas??? Bo ja np nie i w kazdej ciazy jak ognia unikalam kotow, poza tym ich po porostu nie lubie ;)

    Kasia ale ten Twoj Antek zdolny :) nawet sie nie obejrzysz, a on zacznie siadac :D
    Moj Wojtek czasem obraca sie z boczku na plecy i odwrotnie, kilka razy nie tak zadziwil ;) albo klade go spac do lozeczka a on sie budzi i lezy prawie w poprzek z glowka przy szczebelkach!!!

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawki gratuluje II trymestru ;-) i tak jak dziewczyny mówią, uważaj na te kuwety. Lepiej niech ktoś to robi.

    Kasiu to już laba się skończyła. Teraz musisz już Antka pilnować bardziej ;-)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko gratuluję 2 trymestru! Ja jednak nie zostawiłabym miesięcznego dziecka pod opieką babci... To jednak zbyt wiele godzin... Ale masz oczywiście prawo do własnej decyzji która na pewno nie jest łatwa...

    Och Kkasieńko ale Antoś szybko się rozwija! Trzeba uważać i pilnować jak oka w głowie ;)

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 1 lutego 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiu
    MamaMai
    JangwaMaua
    Kasienka
    Lucy

    Dziekuje dziewczyny :), właśnie mam nadzieję, że ten 2 trymestr przyniesie mi wyczekiwany spokój, bo 1 trymestr to mega stres o zdrowie i życie dzidziusia, teraz chciałąbym się uspokoić i cieszyć ciążą :)

    Lucy tak jak piszesz nie wiem czy dam radę zostawić maleństwo, tak bardzo z nią chcę pobyć - ten czas szybko minie i nigdy nie wróci, a jest najcudowniejszy :)

    Kasienka - Antoś jest super, to cudowne widzieć każdy drobny mały/duży kroczek w rozwoju dziecka - włąsnego wyczekanego dziecka, super - takie maleństwa i się obrócą - to cwaniaczki :)

    Mama Mai przechodziłam na szczęście toksoplazmozę, robiłam to badanie w swoim życiu około 4 razy (przed staraniami, w trakcie, w jednej i drugiej ciąży) w różnych laboratoriach, wiec mogę mieć pewność, że wynik poprawny, bo teraz nawet prywatne labo się czasem myli, w dużym stopniu mnie to uspokoiło, że przeszłąm tą chorobę i mam przeciwciała, ale lepiej zawsze być ostrożnym.
    Widzę, że Wojtuś też mały siłacz - chyba te dzieciaczki forumowe takie sprytne :)

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 2 lutego 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)

    Truskaweczko gratuluje II trymestru, ale ten czas leci, teraz na pewno będzie spokojniej i kolejne dni będą niosły same słoneczne i szczęśliwe dni <3
    Kolejne tygodnie ciąży przyniosą wiele radości: rosnący brzuszek i kopniaczki będą uświadamiały Ci że z córunią wszystko w porządku <3

    Kasienko gratuluje nowych umiejętności Antosia super, dla Ciebie to na pewno więcej pracy ale dla Antosia kolejny poziom rozwoju do góry super :)

    Mamo Mai super że Wojtuś pokazuje jaki jest silny, ja już nie mogę doczekać się kiedy będą mogła przytulić KACPERKA do siebie i powiedzieć jak bardzo go kocham. Móc patrzeć na to jak się uśmiecha, rozwija, kręci, to będą piękne chwile :) A jeszcze tylko 3 miesiące i może bedzie już z nami. Klaudia już się nie może doczekać, ciągle odlicza bo tak już chciałaby go mieć przy sobie.

    Wizyta u endo ok, zmniejszył dawkę, bo wyniki ok ale boi się tak od razu je odstawić, w marcu ostatnia wizyta u niego i jak wynik ok będzie to odstawi tabletki całkiem. USG tarczycy zrobił i jest lekko powiekszona ale ogólnie w normach. Super oby tak dalej.

    Dziewczynki jako że Wy jesteście już sprawdzone w temacie wózków, a ja jestem na etapie wyboru czy mogłybyście doradzić mi coś: albo na co warto zwrócić uwagę, albo jakie macie modele i czy polecacie. Z góry dziękuje :)

    Miłego dzionka życzę :)

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 2 lutego 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podepnę się pod pytanie Monilki: jakie macie foteliki do samochodu?

    My z Julą mieliśmy pożyczany- ale był niezbyt wygodny, Julka była jakoś dziwnie w nim wygięta i nie chciała w nim jeździć, więc teraz chcemy kupić jakiś sprawdzony fotelik.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • majeczka8 Autorytet
    Postów: 449 336

    Wysłany: 2 lutego 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko ja rowniez gratuluje II trymestru :-) teraz powinnas czuc sie coraz lepiej ;-)

    Dziewczyny ja tez uwielbiam zwierzeta jak juz bede miec gromadke dzieci haha to kupie dwa psy i dwa koty :-D u nas zawsze w domu byly zwierzeta uwazam ze tez ze zwierzaki dobrze wplywaja na dzieciaczki :-)

    Monilla jeszcze chwilka i bedziesz tulic swego syneczka :-D



    monilia84 lubi tę wiadomość

    I bede szczesliwa chocbym miala sobie to szczescie narysowac!
    0r13dma.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 2 lutego 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilko gratuluje wyników u endo. Ja niestety będę musiała raczej całe życie brać leki na tarczycę :(

    Kiedy masz kolejną wizytę? Masz już termin usg trzeciego trymestru?

    Ja idę do gina 12.02, a 05.02. robię krzywą (jak ja przeżyje wypicie tego paskudztwa???). Na usg trzeciego trymestru muszę się gdzieś zapisać, ponieważ ono nie przysługuje na fundusz- przynajmniej tak mi powiedzieli w klinice gdzie robiłam dwa poprzednie usg. Zresztą chcielibyśmy iść na usg 3 lub 4 d.

    monilia84 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 2 lutego 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu jak się czujesz? Odpoczywasz? Kiedy masz wizytę?

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 2 lutego 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monila, dziękuje, już nie mogę doczekać się tych kopniaczków, brzucholka, i tych cudownych chwil z córunią :)
    Dobrze, że wyniki są ok, i wszystko zmierza w najlepszą stronę :)

    Majeczka, dziekuje :)
    To jesteś taka zwierzakowa maniaczka jak ja, pracy przy nich sporo jest, ale są kochane :)

    Mysia współczuje tej krzywej cukrowej, ja na pewno zwymiotuje - to pewniak - ble....

    Tulisiu podpinam się pod pytanie, co porabiasz? Jak się czujesz?


    Mi zmalał brzusio, w porówneniu z 3 miesiącem (mega wzdęcia) wyglądam jak przystało na 4 miesiąc :) I bardzo czekam na prawdziwy brzucholek, który rośnie od dzidzi :)

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6d871fd87d37.jpg

    Mysia 15, monilia84, majeczka8 lubią tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 2 lutego 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy Maxi cosi i bazę isofix. Szczerze mówiąc to nie wiem jakbym dała radę wiązać pasem, ta baza to mega wygoda... Ale my dość dużo jeździmy samochodem :) http://fotelik.info/pl/testy/wszystkie/grupa/rosnaco/index.html tutaj są testy, ja się sugerowałam. Ale np ja będę musiała dla Antka kupić 3 foteliki, a koleżanka w innej firmie będzie kupowała 2, bo ten drugi ma dość duży zakres wagi :) Przeraża mnie to trochę, że Antek waży już ponad 7 kg, a ten fotelik-nosidełko które mamy jest do 9 kg... A przecież następne to już nie nosidełko i jest na stałe w samochodzie...

    Wózek mamy Rico Brano Ecco i jestem bardzo zadowolona :D Świetnie daje radę po wertepach i po chodnikach :) Ja pojechałam do sklepu, wybrałam kilka ładnych i siedziałam tydzień w necie i czytałam opinie :) I padło na ten :) I cieszę się z dużej gondoli, bo Antek jest duży :)

    Truskaweczko oj lepiej lepiej być ostrożnym... Zobacz ja cytomegalię też przechdziłam przed ciążą, a co teraz z Antkiem przeszłam? I wychodzi na to, że chorował. Nikomu nie życzę... A ja np na toxo nie chorowałam i taaaak strasznie bym chciała się zarazić przed kolejną ciążą :( A brzuszek zaraz Ci wyskoczy <3

    Monilko to super, że wyniki ok i zmiejszył dawkę :) Ja bym chciała już przestać brać, ale Lili na fb mi wytłumaczyła, że dla kobiety w wieku rozrodczym jest norma inna niż dla reszty ludzi, a ja mam TSH 3. Może w marcu mi odstawi :)

    Mamo Mai i Antek to samo... Ostatnio zobaczyłam, że podrapany jest na nodze, na głowie i chyba to na głowie musiał zrobić w łóżeczku choć nie mam pomysłu jak, ale nigdzie indziej głową nie dotykał. Mówię, że dzieciaku wyglądasz jakbyśmy Cię tu bili co najmniej... :)

    Tulisiu jak tam u Ciebie???

    Mysiu kurcze dlaczego nie przysługuje??? POdobno 3 przysługują (co dla mnie jest zdecydowanie za mało...)

    Mysia 15, monilia84 lubią tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 2 lutego 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasieńko dziękuję za link. Muszę popatrzeć i coś wybrać.

    Z tym usg to może chodzi o usg w klinice? Nie wiem muszę dopytać mojego gina. Tak mi powiedzieli, że usg trzeciego trymestru można u nich zrobić prywatne, ponieważ nie robią na fundusz Też uważam, że to kpina 3 usg w ciąży. Gdyby mój lekarz nie robił mi usg na każdej wizycie tylko trzymał się tych przepisowych trzech to bym oszalała do tej pory.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 2 lutego 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Monilko gratuluje wyników u endo. Ja niestety będę musiała raczej całe życie brać leki na tarczycę :(

    Kiedy masz kolejną wizytę? Masz już termin usg trzeciego trymestru?

    Ja idę do gina 12.02, a 05.02. robię krzywą (jak ja przeżyje wypicie tego paskudztwa???). Na usg trzeciego trymestru muszę się gdzieś zapisać, ponieważ ono nie przysługuje na fundusz- przynajmniej tak mi powiedzieli w klinice gdzie robiłam dwa poprzednie usg. Zresztą chcielibyśmy iść na usg 3 lub 4 d.


    Mysiu ja wizytę też mam 12 lutego :) Krzywa już dawno za mną, teraz czeka mnie tylko badanie krwi - hemoglobina glikowana związana z moją cukrzycą.

    Co do twojej tarczycy to rozumiem że masz niedoczynność ?? Bo wiem że przy tym typie się bierzę leki na stałe, ja mam nadczynność i nie można długo stosować tych tabletek, także zobaczymy co wyjdzie :)

    Co do USG III trymestru to też nie mam już refundacji z NFZ i nie zapisałam się jeszcze nigdzie, w 3d albo 4d fajnie by było i jeszcze jakiś pamiątkowy filmik mieć -super sprawa <3, nie wiem gdzie tu u Nas robią, mój gin robi ogólnie badania USG oba prenatalne mi robił, ale zdziwiłam się że jescze mnie nie zapisali, wizyta dopiero będzie w 29tc a nie wiem czy tak z doskoku mnie zapiszą np na za tydzień albo dwa.

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 2 lutego 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mam niedoczynność i Hashimoto. :(

    Fajnie, że obydwie mamy wizytę tego samego dnia. :) A z tym usg to może ono jest nieobowiązkowe i tylko robi ten kto chce, więc dlatego nie zapisują? Sama nie wiem.

    Ale masz piękny suwaczek!!! Chyba też taki sobie zrobię przynajmniej wiadomo ile jeszcze zostało do spotkania z Maleństwem!

    monilia84 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

‹‹ 603 604 605 606 607 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ