X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chcialam wyrzucic pepuszek bo niby po co to trzymac, ale rodzina meza tak dopytywla ze zostawilam w koncu.
    A w kwestii lozyska zgadzam sie z toba w 100% Tulisiu, okropność!!! Niektore kobiety nawet zjadaja takie cuda fuuuuuj

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo Mamo Mai że każdy robi jak uważa, pod warunkiem że innych ludzi się nie krzywdzi, ale to w ogóle nie moje klimaty :) a o zjadaniu też kiedyś mi się obiło o uszy :D :D :D

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam się w naszą 100 dniówkę :)
    Jeszcze 100 dni do końca ciąży :)
    64% ciąży za mną :)

    A za to mąż tak mnie zdenerwował, że szkoda mówić!
    Żebra bolą - a raczej mięśnie pod nimi.
    W nocy spać nie mogę jakoś.
    Zgaga pali niesamowicie pomimo leków.
    Zaparcia straszne, wspomagam się lactulosa po której zgaga nie do przeżycia...
    Jem kiwi, śliwki, wszystko co trzeba i nic...taka moja ciążowa uroda z Wiki też zaparcia były okropne.
    Nie mam siły, szybko się męczę, nie mogę wstać z łóżka bo mi ciężko.

    I ciąża to nie choroba??
    Ale oczywiście wiedziałam na co się piszę i pomimo to jestem najszczęśliwsza, że jestem w ciąży :)

    Pozdrawiam dziewczyny i czekam na kolejne dzidziusie na forum :)

    kehlana_miyu, monilia84 lubią tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się trochę stresuje, bo ostatnio zdarzyło nam się "pójść na całość" i teraz czekam na @ ... Jak bym zaszła w ciążę to kurcze byłby to złoty strzał... Już sobie wyobrażam gadanie wszystkich w rodzinie ....

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko pamiętam że też w ostatnim trymestrze narzekałam na trawienie i raczej nic nie pomagało, choć domyślałam się że inne dziewczyny mają gorzej. Już niedługo i wszelkie dolegliwości ustąpią :) a powiedz mi, kiedy masz tą prywatną wizytę?

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa, byłaby niespodzianka nie z tej ziemi :D ale ty byś się cieszyła czy tak średnio?

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszyła bym się a zarazem martwiła, bo różnie nam się układa i jak bym została z 2 dzieci sama to by było słabo :-( na dodatek wiem jak moja rodzina by gadała...

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa - czasem tak bywa, starania i nic i nic i nic, a tu jedna akcja na "luzie" i zaskoczy :)
    Ale nie ma co się martwić na przód.
    Los/Bóg sam decyduje jak ma być, ja też mogę zostać z 2 dzieci sama, liczę się z tym, mamy wiele "problemów" i w sumie podpijanie - piwka, setki - najgorsze a zaraz za tym internetowa gra pochłaniająca cały wolny czas i pieniądze :/
    Ale chęć posiadania 2 dziecka byłą mocniejsza i mój wiek też tu odgrywał pewną rolę...

    Tulisiu - jutro o 13.00 mam mieć wiec o 14.00 pewnie już bede po, ale zanim wrócę to ok 18.00 dopiero dam znać.
    Mam wielką nadzieję, że z malutką dobrze, że podrosła i nie bedzie tylko w 10 centylu :/
    Chociaż średnią chciałabym utrzymywać, zwłaszcza, że pierwsza córka duuuża, ja, brat wszyscy dobrze ponad 4 kg, wiec skąd takie maleństwo? Wiem, że dzieci w różnym tempie rosną, ale jednak z tyłu głowy coś zostaje, eh...
    Miałam nadzieje, że po 25 tyg się uspokoje, ale zawsze coś.

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa ojjjj to poszaleliscie ;) trzymam kciuki za @ i za to, zeby ominelo cie gadanie w rodzinie ;)
    Ja mojemu P nie pozwalalam na takie cuda, bo ja po cc. Gdybym byla tak jak ty po sn to zupelnie inaczej bym to widziala :D poza tym u mnie w domu juz mowia, ze chyba nie bedziemy sie tak spieszyc z nastepnym a ja juz planuje swoja Zosienke od dnia urodzenia Wojtusia :D

    Truskaweczko trzymam kciuki za wizyte i czekam na relacje :* napewno u malenstwa wszystko jest w porzadku :)

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa a Ty miałaś juz @ po porodzie? Nieźle nieźle ;) trzymam kciuki żeby było po Twojej myśli :)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz miałam dwie. Jak w zegarku. Cykle mi się skróciły i są teraz czarną magią dla mnie. Nawet nie wiem czy mam owulację czy może nie, a jak tak to kiedy...

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa ale by było :) trzymam kciuki ale za dwie kreseczki :p

    U mnie nadal nie się nie zapowiada na @ Ehhh, ale że Benek nie daje mamie pospać w nocy i ciągnie regularnie cycka to nic dziwnego...

    My walczymy z infekcją... Najpierw Benek dostał kataru i dwa dni były kiepskie... Teraz mu się polepszyło i mi sprzedał wirusa :( no ale mama chorobowego nie ma :( dobrze że jest grzeczny i w sumie dużo śpi w dzień choć dziś po karmieniu o 5 nie chciał spać :/ no ale potem odsypiał 2 godzinki i teraz znowu drzemie... A ja piję herbatki i płuczę gardło... Ehhh, dawno już nie byłam przeziębiona :(

    Dziewczynki kiedy maluchy wam się zaczęły przekręcać z pleców na brzuszek i odwrotnie? Benek kombinuje ale jeszcze musi trochę poćwiczyć i powalczyć ze swoją pupą ;)

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z brzuszka na plecki szybko, a z pleców na brzuszek trochę później. Teraz to dla Mai nic trudnego,ale ma już prawie 5 miesięcy :-)

    Ojjj... Ale byum miała ciężko z dwójką :-P

    Ja też regularnie karmie i okres się zjawił, a myślałam że jeszcze z pół roku po porodzie będę miała spokój...

    Mi Maja dziś o 1 się obudziła cała uśmiechnięta i zasnąć nie chciała :-P

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy zdróweczka dla was! Moja Zosia też właśnie nad ranem najgorzej śpi, często się budzi, rzuca się i bawi się cycem :/ akurat wtedy gdy mi się najbardziej chce spać :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z brzuszka na plecy jak miała 4 miesiące a z pleców na brzuszek z miesiąc temu. Ciężko nakładać pieluche bo co ja położę na plecy to już wędruje na brzuszek. Zaczyna tez pelzac wiec powoli się zaczyna ;)

    A ja okresu jeszcze nie miałam.

    lucy1983, Tulisia lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja też już powoli pełza :-P no i kółeczka kręci wokół własnej osi :-P

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Wojtek na brzuszek odwraca sie sam od ok miesiaca, za to z brzuszka na plecy pierwszy raz w ten poniedzialek :) od tamtej pory juz sie nie obraca ;) za to kolka na pleckach robi od dawna, kilka razy na brzuszku mu sie udalo tez zrobic :)
    Teraz namietnie cwiczy brzuszek unoszac glowe do klatki piersiowej. Meczy sie, steka ale nie odpuszcza. Boje sie go w gondoli zostawiac zeby nie wylecial...

    Lucy zdrowka dla Benka i Ciebie :*

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja kręci kółka jak na brzuszku jest :-P

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa ale z Majki silaczka :) moj to leniuch, dobrze ze na rehabilitacje jezdzimy to chociaz troche pracuje ;)

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszej wizycie:
    Same dobre wieści :)
    Malutka waży ponad 800gram - dokładnie nie podał bo jest tolerancja błędu.
    Szyjka ma 3,7cm - czyli ok, zamknięta.
    Ogólnie wszystko jest dobrze - tak jak powinno, mam się nie doszukiwać niczego niepotrzebnie, nie stresować dziecka :)
    Jedynie sopień dojrzałości łożyska ma 2-ke
    Lekarz mówił, że nic się nie dzieje, ale zaraz myślę, czy nie za szybko się starzeje?
    Przez 5 tyg - z połówkowych- z "0" przeszło na 2
    No i znów grzybica... eh to już 5 lub 6 raz w tej ciąży.
    Powiedział, że taka moja uroda i mam się niczym nie przejmować absolutnie!

    W ogóle to wg siatki centylowej na BBF moje dziecko jest w 10 centylu...
    A wg danych z innych stron internetowych jest w okolicach 50 centyla - czyli prawidłowo!

    25 tc 726 gram (50 centyl)
    26 tc 841 gram (50 centyl)

    A tu tyle stresu przez te dane z BBF miałam!!
    Dziwną mają to siatkę centylową...

    Dziewczyny ale fajne już Wasze dzieciaczki!
    Kurcze obracają się, gaworzą, pełzają - super!!
    Ale czas leci :)

    kehlana_miyu, pszczoła10, DomiBW lubią tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
‹‹ 646 647 648 649 650 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ