X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombat wrote:
    Każda ma chyba takie obawy. Ja tez sie boję, ze więcej sie nie uda :( a i próby mam ograniczone. Tylko nadzieja zostaje i dużo, dużo cierpliwości.


    A no właśnie...

  • izka2503 Autorytet
    Postów: 1030 381

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się modlilam I cały czas sobie powtarzałam że musi mi się udać bo to moje największe Marzenie, myślę że zalamalabym się gdyby teraz coś poszło nie tak.
    Wiem że wiara czyni cuda, trwajcie przy niej a na pewno nam wszystkim uda dojść do upragnionego celu!

    Bella01 lubi tę wiadomość

    20.04.2019r.aniołek (*)

    24.07.2019r. Test pozytywny

    20.08.2019r. ❤️Bije,
    27.08.2019r. Wszystko ok,

    Rosnij I Zostan z nami kruszynko 😘

    1.02.2023r.test pozytywny
    3.03.2023r.aniołek(*)(zabieg łyżeczkowania )

    13.04.2023r beta hcg 58,5
    15.04.2023r.beta hcg 189,10
    17.04.2023r.beta hcg 505,80
    22.04.2023r.beta hcg 5609,70
    Progesteron 9,28
    25.04.2023r.pęcherzyk 9mm 5t4d(luteina )
    04.04.2023r.Jest ❤️7t3dMały krwiaczek 0.5cm😞


    On34lat
    Ona34lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak z innej beczki trochę. Jak to jest z seksem po poronieniu? Bo ja od dwóch ginów dwie skrajne opinie usłyszałam, a internet nie pomaga. Dziś jest 2 tygodnie i 2 dni po zabiegu. Nie krwawię, nie plamie już nic od 4 dni.
    Zaraz po zabiegu usłyszałam że dwa tygodnie bez seksu, a we wtorek na wizycie u innego gina, że mam czekać do pierwszej @ i dopiero po niej można. A ze staraniami czekać 4 miesiące ( co uważam za chore, bo lekarz który robiła zabieg mówił że mam działać od razu od pierwszej owulacji).
    Tak w celach nieprokreacyjnych nawet, czy coś mi zagraża teraz jak się bzykne?

  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem po zabiegu sama postanowiłam ze do miesiączki nie będziemy ryzykować i nie współżyłam. Zalecenia są jak piszesz dwa tygodnie jak wszystko będzie ok lub od następnej miesiączki. Jeśli czujesz że jest ok i lekarz mówił że możesz to myśle ze ok. Co do starania o dziecko zaraz po zabiegu chodzi o zabieg łyżeczkowania tak? Może miał na myśli kolejny cykl po miesiączce... ja w pierwszym miesiącu po zabiegu bym nie ryzykowała ale miesiączkę już dostałam i zaczynamy starania. Chociaż są ciąże z cyklu zaraz po zabiegu i jest ok. Ja po tym wszystkim czuje spadek libido i suchość w pochwie czy któraś z was tak miała/ma?

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella po zabiegu łyżeczkowania myśle, że powinnaś jeszcze trochę poczekać z „bzykaniem”😉 nawet jeśli jesteś gotowa psychicznie to może pozwól aby w pełni się wszystko zagoiło. Jeszcze ten tydzień, dwa do @ wytrzymasz🤔 czytałam, ze nawet po poronieniu samoistnym niektórzy lekarze zalecają miesięczna przerwę. Choć mój mówił, że skoro zaraz po poronieniu miałam normalne jajeczkowanie to znaczy, że organizm jest gotowy i on nie widzi żadnych przeciwwskazań zarówno w kwestii „bzykania nieprokreacyjnego” jak i „prokreacyjnego”😁
    Nie rozumiem tylko dlaczego gin każe wam czekać 4 miesiące, czytałam o ewentualnych 3 miesiącach przerwy🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 18:31

    fiorella82 lubi tę wiadomość

    age.png
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz kazał czekać aż skończy się plamienie, po 2 tygodniach od łyżeczkowania było czysto i współżyliśmy. Ze staraniem się o ciąże miałam wstrzymać się do kontroli, która była 4 tygodnie po zabiegu. Na kontroli lekarz dał zielone światło tłumacząc, że warto poczekać do pierwszej naturalnej miesiączki po poronieniu. W szpitalu mówili mi to samo.

    fiorella82, Takmala lubią tę wiadomość

  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dosyć długo czekaliśmy z seksem. Ale dlatego, ze ja nie byłam gotowa, nie miałam na to ochoty. I u mnie szybko była owu wiec bałam się, ze jakimś cudem zajdę w ciąże a chciałam poczekać chociaż do drugiej miesiączki.
    A co do starań... raz słyszałam, ze poczekać 3-6 miesięcy... ale lekarze tak mówią bo tak jest w książka ... a to dużo zależy od organizmu i oczywiście głowy

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam !! Dzisiaj byłam u gin i powiedziała, ze ona dałaby mi heparyne ❤️
    Teraz modlę się aby te ANA nie było strasznie groźne 🙏🏻

    fiorella82, Pati96, Wombat, Malina lubią tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Fiorella po zabiegu łyżeczkowania myśle, że powinnaś jeszcze trochę poczekać z „bzykaniem”😉 nawet jeśli jesteś gotowa psychicznie to może pozwól aby w pełni się wszystko zagoiło. Jeszcze ten tydzień, dwa do @ wytrzymasz🤔 czytałam, ze nawet po poronieniu samoistnym niektórzy lekarze zalecają miesięczna przerwę. Choć mój mówił, że skoro zaraz po poronieniu miałam normalne jajeczkowanie to znaczy, że organizm jest gotowy i on nie widzi żadnych przeciwwskazań zarówno w kwestii „bzykania nieprokreacyjnego” jak i „prokreacyjnego”😁
    Nie rozumiem tylko dlaczego gin każe wam czekać 4 miesiące, czytałam o ewentualnych 3 miesiącach przerwy🤔
    Ja właśnie czuję że mój organizm jest gotowy, skoro w ogóle o tym myślę i mam ochotę, a plamienia już ustały. Stąd w ogóle moje pytanie😊 A te 4 miesiące to mnie wlasnie bardziej rozśmieszyły niż przestraszyły. Ja mam nadzieję że za cztery miesiące już będzie mi coś w brzuszku rosło... Lekarz był taki dość wiekowy, byłam u niego pierwszy raz, na zastępstwie, myślę że nie zna mnie dobrze, mojej historii i rzucił tak asekuracyjnie, jak go 50 lat temu na studiach uczyli. Mój gin powiedział że mam próbować od razu i szansę na ciążę zaraz po poronieniu po są dużo większe niż normalnie. I tej wersji się będę trzymała.

    Takmala, Malina lubią tę wiadomość

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella, jeśli czujesz że jesteś gotowa, nie plamisz, nie boli to spróbuj. Warto siebie posłuchać. Mi zbliżenie bardzo pomogło, uspokoiło mnie. To była jakaś ulga dla mnie. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale akurat taka bliskość męża była mi bardzo potrzebna, była jedną z tych rzeczy, która szybciej pomogła mi wrócić do normalnego funkcjonowania. .
    Przecież jak będzie Cię boleć to nie będziesz współżyć, zawsze możesz się wycofać.

    Wydaje mi się, że lekarze każą czekać, bo też dużo zależy od stanu psychicznego kobiety. Ja dość szybko się ogarnęłam, wróciłam do pracy, normalnego funkcjonowania, fizycznie też się dobrze czułam stąd zielone światło dostałam praktycznie 4 tygodnie po stracie.
    Inna sprawa, że u mnie okres naturalnie pojawił się dopiero 62 dni po łyżeczkowaniu i ja nie mam naturalnej owulacji, więc trzeba stymulować.

    Lekarka mi mówiła, że teraz odchodzi się od odczekiwania przez kilka miesięcy i można starać się praktycznie zaraz po poronieniu, aczkolwiek wiadomo - każdy przypadek jest inny.

    Takmala lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam jeszcze na wyniki histopatologiczne potem okres i od razu do lekarza na konsultację i monitoring. Psychicznie już jestem gotowa, ale moja macica nie nadąża za głową, więc poczekam 😉 Dziś mam lepszy dzień, oby gorsze już nie wracały!

    joanien1104, baksia, Bella01, Malina lubią tę wiadomość

  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moze wy pomożecie bo wykorkuje.
    9.08 poronienie samoistne całkowite, wg temp i owu testow owulacja mogla byc 17/18.08. Miesiączka wyznaczona na 6.09 (niby). Od paru dni mecza mnie bole identyczne jak miesiaczkowe,wczoraj doszedl bol piersi, jestem ospala. Dzwonilam do mojego gina ale jestem na urlopie i przez tel ciezko cos stwierdzic, kontrola byla 13.08 wszystko wporzadku i nie było widqc zadnych torbieli ktore moglyby spowodować takie objawy ewentualnie, czy ciaza w tak szybkim czasie jest możliwa? moze to objawy nadchodzącego okresu? normalnie bol brzucha mialam dzien max dwa przed a tu juz dobre 6 dni z malymi przerwami w ciagu dnia. Pomocy bo juz nie wiem co myśleć..Plamien jak narazie brak

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Wombat Autorytet
    Postów: 1247 1624

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w sumie wszyscy lekarze z ktorymi rozmawialam mówili, ze trzeba odczekac 3 cykle i ja tyle wlasnie czekałam i tak nie miałam wyboru.

    Nati ciąża jest możliwa, ale organizm tez moze zachowywać sie trochę inaczej. Ale cos szybko ta owulacja z tego co piszesz, po 8 dniach?

    qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    2xHSG - niedrożność jajowodów
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
    25.03.2019 - transfer 4.2.2
    1.06.2019 - 12tc poronienie zatrzymane :(
    24.09.2019 - transfer 4.2.2
    8.01.2021 - naturalny cud - Ania 15tc 💔
  • izka2503 Autorytet
    Postów: 1030 381

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombat wrote:
    Mi w sumie wszyscy lekarze z ktorymi rozmawialam mówili, ze trzeba odczekac 3 cykle i ja tyle wlasnie czekałam i tak nie miałam wyboru.

    Nati ciąża jest możliwa, ale organizm tez moze zachowywać sie trochę inaczej. Ale cos szybko ta owulacja z tego co piszesz, po 8 dniach?

    MI natomiast pow że mogę się starać odrazu pp pierwszej miesiączce i tak też zrobiłam i zaszłam w drugim cyklu. Ta ciąża jest dla mnie lekarstwem i darem od Boga, od początku przebiega ona inaczej niż poprzednia więc mam nadzieję że wszystko nadal będzie dobrze 🙏

    Wombat, fiorella82, Takmala, Bella01 lubią tę wiadomość

    20.04.2019r.aniołek (*)

    24.07.2019r. Test pozytywny

    20.08.2019r. ❤️Bije,
    27.08.2019r. Wszystko ok,

    Rosnij I Zostan z nami kruszynko 😘

    1.02.2023r.test pozytywny
    3.03.2023r.aniołek(*)(zabieg łyżeczkowania )

    13.04.2023r beta hcg 58,5
    15.04.2023r.beta hcg 189,10
    17.04.2023r.beta hcg 505,80
    22.04.2023r.beta hcg 5609,70
    Progesteron 9,28
    25.04.2023r.pęcherzyk 9mm 5t4d(luteina )
    04.04.2023r.Jest ❤️7t3dMały krwiaczek 0.5cm😞


    On34lat
    Ona34lat
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombat no wlasnie tez mi sie wydawalo ze szybko ale gino powiedziala ze tez moze tak byc, druga kreska na owutescie juz bardziej czerwona hyc nie mogla:p a w terminie gdy powinna byc nornalma owu czyli 14 dni owutesty juz negatywne i temp tez nie wzrosła, dlatego dziwne to takie, wesele jutro i chyba trzeba ograniczyć alkohol , moze jednak znowu zaskoczyło choc pewnie organizm jeszcze szaleje

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati88 wrote:
    Dziewczyny moze wy pomożecie bo wykorkuje.
    9.08 poronienie samoistne całkowite, wg temp i owu testow owulacja mogla byc 17/18.08. Miesiączka wyznaczona na 6.09 (niby). Od paru dni mecza mnie bole identyczne jak miesiaczkowe,wczoraj doszedl bol piersi, jestem ospala. Dzwonilam do mojego gina ale jestem na urlopie i przez tel ciezko cos stwierdzic, kontrola byla 13.08 wszystko wporzadku i nie było widqc zadnych torbieli ktore moglyby spowodować takie objawy ewentualnie, czy ciaza w tak szybkim czasie jest możliwa? moze to objawy nadchodzącego okresu? normalnie bol brzucha mialam dzien max dwa przed a tu juz dobre 6 dni z malymi przerwami w ciagu dnia. Pomocy bo juz nie wiem co myśleć..Plamien jak narazie brak
    Jeśli faktycznie miałaś potwierdzoną owulację 17/18.08 ( choć moim zdaniem badanie Lh i temperatury tydzień po poronieniu może nie do końca być miarodajne, organizm może świrować), to skąd termin miesiączki na 06.09. Zwykle faza lutealna trwa ok 14 dni, więc u Ciebie okres powinien przyjsc w ten weekend. Oczywiście życzę Ci zeby przyszedł dopiero za rok. Jak uważasz że jestes 13 dpo, to test powinien już wyjść. Sikaj! I dawaj znać, czekamy na dobre wieści!

  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fiorella no wlansie dziwne to wszystko , ovufriend nie wyznaczył owulacji wogole.. tylko termin spodziewanej miesiaczki, podejrzewam ze organizm swiruje naprawdę, z testem chce poczekac do terminu okresu zeby znowu za wcześnie sie nie cieszyc;)

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella dopiero doczytalam co masz na dole napisane:p bezdzietna lambadziara, no tak dla MADEK jesteśmy lambadziary nie znajace zycia:p

    fiorella82 lubi tę wiadomość

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati88 wrote:
    Dziewczyny moze wy pomożecie bo wykorkuje.
    9.08 poronienie samoistne całkowite, wg temp i owu testow owulacja mogla byc 17/18.08. Miesiączka wyznaczona na 6.09 (niby). Od paru dni mecza mnie bole identyczne jak miesiaczkowe,wczoraj doszedl bol piersi, jestem ospala. Dzwonilam do mojego gina ale jestem na urlopie i przez tel ciezko cos stwierdzic, kontrola byla 13.08 wszystko wporzadku i nie było widqc zadnych torbieli ktore moglyby spowodować takie objawy ewentualnie, czy ciaza w tak szybkim czasie jest możliwa? moze to objawy nadchodzącego okresu? normalnie bol brzucha mialam dzien max dwa przed a tu juz dobre 6 dni z malymi przerwami w ciagu dnia. Pomocy bo juz nie wiem co myśleć..Plamien jak narazie brak

    Hej a może wtedy owulacyjny wyszedł pozytywny bo we krwi jeszcze wysokie bhcg? Robiłaś badanie krwi czy beta spadła w tym czasie? Testy owulacyjne są wrażliwe na bhcg i mogą dać fałszywie dodatni wynik (to tez w ulotkach jest) a betka po poronieniu u każdego spada trochę inaczej...

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takmala nie robilam bety i moze masz racje, a cykl byl po prostu bezowulacyjny i miesiaczka bedzie tydzien wczesniej,no nic czekam

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
‹‹ 3070 3071 3072 3073 3074 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ