X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 21 marca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam jednak beta hcg i wynosi 6. Teraz już sprawdzę gdzieś za miesiąc, widać że mocno spada. W niecałe 2 miesiące spadło z 1800 do 6. Starania i tak przesunięte na bliżej nieokreślony czas :(

    Dziewczyny, pracujecie czy homeoffice lub opieka nad dzieckiem?

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 23 marca 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pracuję w ogóle, akurat wysyłałam CV i miałam zacząć chodzić na rozmowy, wszystko odwołali :/ mąż pracuje z domu, więc staram się wymyślać małej zabawy bez wychodzenia na zewnątrz 🙈

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 23 marca 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Dzsiiaj dowiedziałam się, że mam zaśniad. Jestem w 6 tc, pecherzyk pojawił się tylko na chwilę.
    Od tygodnia mam bóle brzucha, nogi i ogólnie źle się czuje. Leze w szpitalu, lekarze na poczatku podejrzewali pozamaciczna.
    Też tak mialyscie przy zasniadzie?
    Jak to wszystko wygląda dalej? Na co się przygotować?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 23 marca 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Dzsiiaj dowiedziałam się, że mam zaśniad. Jestem w 6 tc, pecherzyk pojawił się tylko na chwilę.
    Od tygodnia mam bóle brzucha, nogi i ogólnie źle się czuje. Leze w szpitalu, lekarze na poczatku podejrzewali pozamaciczna.
    Też tak mialyscie przy zasniadzie?
    Jak to wszystko wygląda dalej? Na co się przygotować?

    Na pewno będziesz miała łyżeczkowanie i badanie histopatologiczne - tam dopiero wyjdzie czy zaśniad częściowy, czy całkowity.
    Może będą robić tomografię, żeby sprawdzić czy nigdzie dalej zaśniad się nie rozprzestrzenił 🤔 ja miałam RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej.
    Ja niestety długo źle się czułam, dopiero po zabiegu jak znacząco spadła beta to mdłości i to fatalne samopoczucie ustąpiły.
    Niestety musisz się przygotować na kilka miesięcy kontroli ☹️

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 24 marca 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Na pewno będziesz miała łyżeczkowanie i badanie histopatologiczne - tam dopiero wyjdzie czy zaśniad częściowy, czy całkowity.
    Może będą robić tomografię, żeby sprawdzić czy nigdzie dalej zaśniad się nie rozprzestrzenił 🤔 ja miałam RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej.
    Ja niestety długo źle się czułam, dopiero po zabiegu jak znacząco spadła beta to mdłości i to fatalne samopoczucie ustąpiły.
    Niestety musisz się przygotować na kilka miesięcy kontroli ☹️

    Jestem właśnie po zabiegu. O tomografii nic nie mówili więc watpie. W szpitalu robili Ci te wszystkie badania?
    A przy jakiej becie rozpoznali u Ciebie zasniad ? U mnie beta miała jakieś 2600 więc niewiele. Na początku nie byli pewni czy to jest to.
    Co ile powinno się kontrolować bete ? I po jakim czasie można w ogóle wrócić do staran?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 marca 2020, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 a był obraz zamieci śnieżnej na usg ? Bo trochę dziwne, że lekarz stwierdził zaśniad przy tak niskiej becie tylko po usg. U mnie dopiero przy becie około 100000 na usg było widać, że to typowy zaśniad. No ale lekarzem nie jestem, mogę sobie tylko gdybać.

    Jeśli jest zaśniad częsciowy to można wznowić starania po pół roku od spadku bety do 0, a przy całkowitym po roku. Ja niestety miałam całkowity, więc rok czasu pod kontrolą onkologa i dopiero po tym czasie wróciliśmy do starań.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 24 marca 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Jestem właśnie po zabiegu. O tomografii nic nie mówili więc watpie. W szpitalu robili Ci te wszystkie badania?
    A przy jakiej becie rozpoznali u Ciebie zasniad ? U mnie beta miała jakieś 2600 więc niewiele. Na początku nie byli pewni czy to jest to.
    Co ile powinno się kontrolować bete ? I po jakim czasie można w ogóle wrócić do staran?

    Byłam w szpitalu wtedy 5 dni. Pierwszego dnia zabieg, drugiego dnia RTG klatki piersiowej, trzeciego drugi zabieg, czwartego USG jamy brzusznej, piątego po kontrolnym USG macicy do domu. Po miesiącu znowu byłam w szpitalu na kontroli. W styczniu (po 3msc) dostałam skurczy i silnego krwawienia i wtedy miałam jeszcze jeden zabieg, do tego powtórka USG i RTG.

    Betę miałam przed pierwszym zabiegiem 450tys, to byl 10-11 tc.

    Na początku kazali mi badać betę co tydzień, potem co dwa, teraz będę badała co miesiąc ze względu na obecny trudny dostęp do laboratorium 🙈

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 24 marca 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Ewka1700 a był obraz zamieci śnieżnej na usg ? Bo trochę dziwne, że lekarz stwierdził zaśniad przy tak niskiej becie tylko po usg. U mnie dopiero przy becie około 100000 na usg było widać, że to typowy zaśniad. No ale lekarzem nie jestem, mogę sobie tylko gdybać.

    Jeśli jest zaśniad częsciowy to można wznowić starania po pół roku od spadku bety do 0, a przy całkowitym po roku. Ja niestety miałam całkowity, więc rok czasu pod kontrolą onkologa i dopiero po tym czasie wróciliśmy do starań.

    Trzymają mnie w szpitalu 1.5 tygodnia. Codziennie usg, beta itd. I ciągle nie wiedzieli co mi jest. Już wcześniej lekarze wspominali o zasniadzie, ale ordynator mówił, że za wcześnie. Szczerze to nie wiem czy podjęli dobra decyzję okaże się pewnie po wynikach badania.
    Nie chciałabym żeby było tak, że wrócę do domu A bole nadal będą. Jestem trochę przerażona jak o tym myślę. Dzisiaj dalej mnie boli, ale to bardziej od zabiegu.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 24 marca 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Byłam w szpitalu wtedy 5 dni. Pierwszego dnia zabieg, drugiego dnia RTG klatki piersiowej, trzeciego drugi zabieg, czwartego USG jamy brzusznej, piątego po kontrolnym USG macicy do domu. Po miesiącu znowu byłam w szpitalu na kontroli. W styczniu (po 3msc) dostałam skurczy i silnego krwawienia i wtedy miałam jeszcze jeden zabieg, do tego powtórka USG i RTG.

    Betę miałam przed pierwszym zabiegiem 450tys, to byl 10-11 tc.

    Na początku kazali mi badać betę co tydzień, potem co dwa, teraz będę badała co miesiąc ze względu na obecny trudny dostęp do laboratorium 🙈

    Czemu powtarzali zabieg, nie oczyscili do końca?
    Mi pewnie już nie zrobią kontrolnego usg nawet.
    O rany to może się odnowić po takim czasie ?
    Nie wiedziałam, że to aż taka poważna sprawa. Myślałam, za jak raz zrobią to już się nie powinno nic dziać.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 24 marca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Czemu powtarzali zabieg, nie oczyscili do końca?
    Mi pewnie już nie zrobią kontrolnego usg nawet.
    O rany to może się odnowić po takim czasie ?
    Nie wiedziałam, że to aż taka poważna sprawa. Myślałam, za jak raz zrobią to już się nie powinno nic dziać.

    Mój zaśniad był duży, mocno unaczyniony i bali się krwotoku. Lekarze mówili, że był grubości 8cm 🤢 w dodatku miałam bardzo cienką ściankę mięśniową macicy

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 24 marca 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Mój zaśniad był duży, mocno unaczyniony i bali się krwotoku. Lekarze mówili, że był grubości 8cm 🤢 w dodatku miałam bardzo cienką ściankę mięśniową macicy

    Strasznie duży rany, to bardzo szybko rośnie😱
    Skąd takie świństwa się biorą w ogóle?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 marca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby są dwie teorie - albo dwa plemniki jakimś cudem zapladniaja jedna komórkę, albo komórka jest bez DNA- pusta w środku. Niby przy całkowitym ta druga opcja, ale tak szczerze to nie jest zbytnio obadany temat.

    Ja też miałam duzy zaśniad, ale udało się wszystko wyczyścić za jednym razem, ale od tamtej pory moje miesiączki to skrzep za skrzepem. Bardzo obfite i bolesne, gdzie wcześniej prawie ich nie zauważałam. Może to zbieg okoliczności i dzieje się tak z innego powodu, ale fakt że zaczęło się zaraz po tym jak odstawilam obowiązkową antykoncepcje po zaśniadzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2020, 19:57

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 24 marca 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co miałam jeden okres, trwał 3 dni 🥴 na dniach powinnam mieć następny, zawsze miałam min. 5 dni, zobaczymy jak będzie tym razem.

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Annkaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 24 marca 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Dzsiiaj dowiedziałam się, że mam zaśniad. Jestem w 6 tc, pecherzyk pojawił się tylko na chwilę.
    Od tygodnia mam bóle brzucha, nogi i ogólnie źle się czuje. Leze w szpitalu, lekarze na poczatku podejrzewali pozamaciczna.
    Też tak mialyscie przy zasniadzie?
    Jak to wszystko wygląda dalej? Na co się przygotować?

    Lekarze mogli przypuszczać zaśniad po np przerośniętej macicy lub zbyt wysokiej beta hcg jak na ten tydzień. Zamieć śnieżna w usg jest typowo przy zaśniadzie całkowotym i to zaawansowanym.. (przy częściowym miałam bicie serduszka ...10 tydz) 6 tydz i zabieg to naprawdę szybko...(jesli to był zasniad to potwierdzenie pewnie będzie w histopatologii, chyba że beznadziejne laboratorium histo wtedy wynik niejednoznaczny)... dlatego beta nie jest kosmicznie wysoka...i dobrze...będzie szybciej spadać... Jeśli histo wykaże że to zaśniad to koniecznie badania krwi beta hcg co tydzień do spadku poniżej 1.... po trzech prawidłowych wynikach ...wystarczy raz w miesiącu przez trzy miesiące ..Chyba że będą jakieś dolegliwości...to wiadomo że kontrola gin /onkologa i ewentualnie jakieś dzialania...
    Właśnie mam betę poniżej 1...po 5 miesiącach od zbiegu i rozmawiałam z mężem że w ,,tym momencie" to byłby dopiero problem....
    strata dziecka to coś tragicznego dla każdego...bardzo Ci współczuję ....ale naprawdę 6 tydz i diagnoza
    zaśniadu ... to bardzo szybko....to dobrze że tak szybko.... dużo mniejsze ryzyko przerzutu...szybciej dojdziesz do prawidłowej bety... ważne żeby spadek bety co tydz był dość znaczny...oby nie wzrosła w dwóch kolejnych badaniach
    Piszę to co mówił Dr...który w moim odczuciu naprawdę się znał...bo tych lekarzy trochę przeszłam... chociaż pewnie każdy przypadek zaśniadu jest inny...Daj znać jak wyniki histo...

    Annkaa
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 27 marca 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu trafiłam do szpitala. Beta zamiast maleć rosnie. Czy jest to możliwe?
    Teraz lekarze podejrzewaja pozamaciczna. Jestem załamana. Po lyzeczkowaniu jeszcze twierdzili, że zasniadu może nie być jest tylko obumarła ciąża.
    Ehh

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 28 marca 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Znowu trafiłam do szpitala. Beta zamiast maleć rosnie. Czy jest to możliwe?
    Teraz lekarze podejrzewaja pozamaciczna. Jestem załamana. Po lyzeczkowaniu jeszcze twierdzili, że zasniadu może nie być jest tylko obumarła ciąża.
    Ehh
    Domu Ciebie? Pisałaś wczoraj i może do dzisiaj są nowe informacje?

    Niestety tak może być, że mimo zabiegu beta wciąż rośnie i może to wskazywać na ciąże pozamaciczna. Ale może to też nic niedokładne wyczyszczenie po zabiegu łyżeczkowania. Daj znać co i Cienie.

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 29 marca 2020, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Domu Ciebie? Pisałaś wczoraj i może do dzisiaj są nowe informacje?

    Niestety tak może być, że mimo zabiegu beta wciąż rośnie i może to wskazywać na ciąże pozamaciczna. Ale może to też nic niedokładne wyczyszczenie po zabiegu łyżeczkowania. Daj znać co i Cienie.

    Dzisiejsza beta 4500, w piątek było 4300. Lekarze rozkładają ręce. Nie mam pojęcia o co tu chodzi.
    Możliwe, że po zasniadzie beta może się długo utrzymywac ? Albo niedokładnie wyczyscili ... po tym szpitalu można się wszystkiego spodziewac tragedia☹

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka jeśli byliby to w macicy np. Dajmy ze te. Zaśniad to beta musiałaby spać np. Do 100 i później ewentualnie rosnąć o kilka w górę - przy scenariuszu złego wyłyżeczkowania. U Ciebie ewidentnie jest coś poza macuca bo beta nie spadła w ogóle. Lekarze muszą szukać w innych miejscach.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Dzisiejsza beta 4500, w piątek było 4300. Lekarze rozkładają ręce. Nie mam pojęcia o co tu chodzi.
    Możliwe, że po zasniadzie beta może się długo utrzymywac ? Albo niedokładnie wyczyscili ... po tym szpitalu można się wszystkiego spodziewac tragedia☹
    Po zasniadzie Beata utrzymuje się bardzo długo. Ja w tej chwili jestem 2 miesiące po zabiegu, a moja beta nadal wskazuje na ciążę. Ale beta powinna spadać.

    Podejrzewam, że pewnie przez weekend nie ma żadnego lekarza i nic nie zrobią?

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 29 marca 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Po zasniadzie Beata utrzymuje się bardzo długo. Ja w tej chwili jestem 2 miesiące po zabiegu, a moja beta nadal wskazuje na ciążę. Ale beta powinna spadać.

    Podejrzewam, że pewnie przez weekend nie ma żadnego lekarza i nic nie zrobią?


    Jest lekarz dyzurujacy tylko. Ale to bez różnicy i tak nic nie robią. Na razie każą czekać.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ