X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 29 marca 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze może powinni podać tabletki. Ja miałam bardzo duży zaśniad, nie wyczyścili do końca dwoma zabiegami, a mimo wszystko beta spadała, nie rosła wcale.
    Miałaś RTG albo USG innych narządów?

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 29 marca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo współczuję, że musisz leżeć teraz w szpitalu :( ogólnie pobyty weekendowe są najgorsze, bo nic się wtedy nie dzieje. Na pewno jutro będziesz znać więcej szczegółów, zrobią badania itd. Dzisiaj też pobierali Co krew do bety? W ogóle na jakiej podstawie stwierdzono zaśniad? Obraz USG na niego wskazywał?

    No i czy na ciąże pozamaciczna wskazuje tylko ta rosnącą beta? Nie było widać jej w USG, np w jajowodzie?

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 29 marca 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Kurcze może powinni podać tabletki. Ja miałam bardzo duży zaśniad, nie wyczyścili do końca dwoma zabiegami, a mimo wszystko beta spadała, nie rosła wcale.
    Miałaś RTG albo USG innych narządów?

    Watpie, że mi dadzą mówili, że jak się potwierdzi pozamaciczna to operacja. Nie robia żadnych innych badań poza Usg dopochwowym i beta hcg A myślę, że powinni...

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 29 marca 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Bardzo współczuję, że musisz leżeć teraz w szpitalu :( ogólnie pobyty weekendowe są najgorsze, bo nic się wtedy nie dzieje. Na pewno jutro będziesz znać więcej szczegółów, zrobią badania itd. Dzisiaj też pobierali Co krew do bety? W ogóle na jakiej podstawie stwierdzono zaśniad? Obraz USG na niego wskazywał?

    No i czy na ciąże pozamaciczna wskazuje tylko ta rosnącą beta? Nie było widać jej w USG, np w jajowodzie?

    Moja historia w tym szpitalu sięga 2 tygodni. To jest jakiś koszmar. Od razu po przyjęciu podejrzewali cp miałam krwawienie i bole brzucha. Chcieli operować ale się nie zgodziłam. Już widzieli krew w brzuchu itd. Ktora na drugi dzień okazała się płynem po owulacji. Przez tydzień beta, usg. Beta cały czas rosła, pecherzyk w macicy widzieli przez 2 dni potem już to nie było. Stwierdzili, że nic z tego nie będzie. Zasniad stwierdzili po obrazie na usg, konsultowali sie z jskims prof. Myslalam, ze wiedza co robia w koncu ja lekarzem nie jestem. Po lyzeczkowaniu wyszłam na 2 dni przepustki i miałam wrócić na bete. Wróciłam, beta wyższa niż dzień przed lyzeczkowaniem.
    Na usg nie widać pozamacicznej. Z tego wychodzi, że podejrzewają ja teraz tylko po rosnącej becie. Dzisiaj beta 4500, w piątek 4300.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 29 marca 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w szpitalu to dziewczynom w pozamacicznej dawali chemię - metotreksat. Tam operacja to ostateczność, bo boją się uszkodzić jajowód..

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 29 marca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie trzeba tylko poczekać :( być może będzie drugi zabieg albo właśnie podany zastrzyk ma ta ciążę pozamaciczną, tak jak koleżanka wyżej napisała.

    A co do samego zasniadu, to lepiej zaczekać na wynik badania histopatologicznego. Już niejednokrotnie czytałam, że obraz USG mógł go sugerowac, a nic takiego nie wychodziło w późniejszym badaniu tkanek

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 29 marca 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Jak byłam w szpitalu to dziewczynom w pozamacicznej dawali chemię - metotreksat. Tam operacja to ostateczność, bo boją się uszkodzić jajowód..


    Rozmawiałam z lekarzem i w tym szpitalu go nie podają niestety. Wolałbym już to, zamiast się tak męczyć.
    Brzuch mnie tak boli że codziennie zastrzyki przeciwbolowe.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 29 marca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Rozmawiałam z lekarzem i w tym szpitalu go nie podają niestety. Wolałbym już to, zamiast się tak męczyć.
    Brzuch mnie tak boli że codziennie zastrzyki przeciwbolowe.

    Szkoda, że teraz taka sytuacja, może inaczej mogłabyś się przenieść do innego szpitala. Oby jutro coś mądrego wymyślili i przestali Cię męczyć.
    Dziewczyny z ciaza pozamaciczną mówiły,że ten metotreksat dają jeden zastrzyk, po tygodniu sprawdzają czy podziałało, ewentualnie podają drugi i znów po tygodniu kontrola. Niestety do domu nie wypuszczają, cały czas trzymali je na oddziale.

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 30 marca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka, jak sytuacja ?

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 31 marca 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Ewka, jak sytuacja ?

    Niestety pozamaciczna. Zrobili na szczescie laparo, nie cięcie ale usunęli jajowód. Teraz dochodzę do siebie w szpitalu. Po 2.5 tygodniowym pobycie tutaj mam dość wszystkiego, na dodatek na oddziale ginekologicznym leżą też ciężarne i chyba na ten moment ja jedyna bez brzuszka🙁

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 31 marca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Niestety pozamaciczna. Zrobili na szczescie laparo, nie cięcie ale usunęli jajowód. Teraz dochodzę do siebie w szpitalu. Po 2.5 tygodniowym pobycie tutaj mam dość wszystkiego, na dodatek na oddziale ginekologicznym leżą też ciężarne i chyba na ten moment ja jedyna bez brzuszka🙁
    Dobrze, że już po zabiegu. Kiedy do domu?

    Nie dostałaś osobnej sali? Mi pielęgniarki dały salę 1osobowa, abym nie musiała oglądać ciężarnych. Aż się wtedy poryczalam że wzruszenia, bo najbardziej się bałam widoku brzuszków...

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 31 marca 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Dobrze, że już po zabiegu. Kiedy do domu?

    Nie dostałaś osobnej sali? Mi pielęgniarki dały salę 1osobowa, abym nie musiała oglądać ciężarnych. Aż się wtedy poryczalam że wzruszenia, bo najbardziej się bałam widoku brzuszków...

    Dostałam osobną dopiero jak się o nią wyklocilam, ale najpiwrw przewiezli mnie do 3-osobowej😲
    W tym.szpitalu naprawdę jest ciulnia.
    Moze jutro już wyjde💪
    Po takiej historii trzeba sprawdzać bete bo w szpitalu mi już nie robili?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to faktycznie byl zaśniad to tak. Mi też nie robili bety w szpitalu, dopiero sama jak wyszłam. Jeśli sie potwierdzi, że to zaśniad to powinnaś od swojego lekarza ginekologa dostać skierowanie na badanie bety. Nie wiem tylko jak to będzie wyglądać w obecnej sytuacji na świecie.

    Ja betę oznaczalam co tydzień, potem do 2 i teraz zrobię dopiero za miesiąc. Jestem już 2 miesiące po zabiegu z a beta jeszcze nie spadła.

    No i koniecznie zaczekaj na wynik badania histopatologicznego. Może się okazać, że w ogóle żadnego zasniadu nie było :)

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zaśniad też w jajowodzie?
    Szybkiego powrotu do domu!

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że tego zasniadu nie bylo tylko już sami lekarze nie wiedzieli co robić no ale okaże się jak będą wyniki.
    Z tymi skierowaniami gdziekolwiek jest teraz ciężko, u nas w szpitalu nie robią już badań jeśli sie nie leży na oddziale.
    Jestem już w domu na szczęście ale muszę jeszcze do siebie dojść.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy będziesz mieć wyniki? Kazali Ci badać betę po zabiegu skoro podejrzewali zaśniad ?

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    A kiedy będziesz mieć wyniki? Kazali Ci badać betę po zabiegu skoro podejrzewali zaśniad ?

    Wyniki za jakieś 2 tyg. Po stwierdzeniu zasniadu sami badali mi w szpitalu ale po tym jak się okazało że pozamaciczna nic nie.mowili.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja beta 2 m-ce po zabiegu wynosi 1,8 🙉🙉 jest możliwe że wzrośnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 23:24

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Dziewczyny, moja beta 2 m-ce po zabiegu wynosi 1,8 🙉🙉 jest możliwe że wzrośnie?
    Raczej nie, ale spotkałam się, że przy 10-11 wariowala i szła troche w górę.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Dziewczyny, moja beta 2 m-ce po zabiegu wynosi 1,8 🙉🙉 jest możliwe że wzrośnie?

    U mnie podobnie spada. Po dwóch miesiącach 2. Czy ta wartość musi być 0? Lekarz na ostatniej wizycie powiedział mi że już mam wynik w normie a przecież wynosił 2. Nie ogarniam tego. Poradził aby odczekać pół roku z zajściem w ciążę

‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ