X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 15 maja 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Byłam na USG, wszystko wygląda bardzo ładnie. Pani Doktor powiedziała, że nie ma żadnego śladu po zasniadzie. RTG też miałam wykonywane wcześniej i jest prawidłowe. Powiedziała mi, że przy tak dobrych wynikach bety (3 wynik prawidłowy pod rząd) pozwoliłaby mi rozpocząć starania już za 3 miesiące, a nie za rok. Natomiast powiedziała, że jeśli teraz rozkręci się ta beta i potwierdzi się ciaza, to płakać nie będziemy i tragedia też się nie stanie. Jestem tuż przed @ więc jeśli nie przyjdzie, to mam znowu zrobić bete i przyjść do niej za tydzień. Kazała jednak się nie martwić. Poszłam do niej na nogach jak z waty.. w tym miesiącu robiliśmy to tylko raz i chwilę bez prezerwatywy, było chwilę po owulacji. No cóż... Czekamy i zobaczymy co będzie. Ogólnie to było już moje 3 badanie USG po zasniadzie i każde prawidłowe. Bałam się że na mnie nakrzyczy,ale pani doktor do rany przyłóż... No i powiedziała jeszcze że przeważnie cały zaśniad usuwa się już podczas łyżeczkowania, a ten rok to tak kontrolnie, chociaż często pozwala się pacjentkom dużo szybciej.

    A dobry wynik według niej to ten poniżej 5 jako już nie ciążowy?

  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1486 956

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Do starań to raczej za jakieś pół roku albo rok, powinnaś badać betę, ja miałam też RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej, sprawdzali czy zaśniad nie zagnieździł się gdzie indziej..
    Robili Ci USG macicy żeby sprawdzić czy tam nie ma też zasniadu?
    Moja beta skończyła się gdzieś na około 4500 przy zabiegu. Teraz dopiero muszę zbadać, zbadam przed wizytą. Usg dopiero na wizycie będę miała. W szpitalu nikt nie podejrzewał zaśniadu. Jeden lekarz w macicy widział coś i sugerował zdrową ciążę. A skończyło się jak skończyło.

    17.04.24 betahcg 4,32 mIU/ml prog 1,99 ng/mL
    19.04.24 betahcg 10,03 mIU/ml
    23.04.24 betahcg 2,23 mIU/ml prog 0,26 ng/ml
    💔


    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 15 maja 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulla wrote:
    A dobry wynik według niej to ten poniżej 5 jako już nie ciążowy?
    Miałam raz wynik 1,8 i powiedziała, że jest prawidłowy. Najważniejsze aby nie był ciążowy.

    A jeszcze dodam, że w okresie gdy staraliśmy się o ciążę, to robiłam bete jak szalona i najczęściej była między 1-2. Pani Doktor powiedziała, że 1,8 to tyle co nic :). Ogólnie mocno się przygotowała w temacie zasniadow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 13:20

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 15 maja 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!
    To kiedy w razie czego testujesz? 😅
    W weekend powinnam dostać okres. Jeśli go nie dostanę, to mam w następnym tygodniu powtórzyć betę .

  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 18 maja 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    W weekend powinnam dostać okres. Jeśli go nie dostanę, to mam w następnym tygodniu powtórzyć betę .

    I jak tam po weekendzie, dostałaś okres Marmoladko ?

    Marmolada90 lubi tę wiadomość

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 18 maja 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulla wrote:
    I jak tam po weekendzie, dostałaś okres Marmoladko ?
    Nie dostałam. Czekam właśnie na wynik bety, bo robiłam sobie rano w pracy.

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 18 maja 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Nie dostałam. Czekam właśnie na wynik bety, bo robiłam sobie rano w pracy.
    No i dziś moja beta 453. W czwartek idę z tym do ginekologa.

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 18 maja 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    No i dziś moja beta 453. W czwartek idę z tym do ginekologa.

    To gratulacje :)
    Oby wszystko poszło dobrze, dużo zdrówka :*

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 21 maja 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    No i dziś moja beta 453. W czwartek idę z tym do ginekologa.

    Gratulacje Marmoladko, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze, jak dzisiejsza wizyta u lekarza?

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 22 maja 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulla wrote:
    Gratulacje Marmoladko, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze, jak dzisiejsza wizyta u lekarza?
    Byłam wczoraj u ginekologa i jest pęcherzyk ciążowy. Mam się zgłosić znowu za 1,5 tygodnia aby sprawdzić jak się rozwija. Pani Doktor trochę podkręciła nosem, że jak na 4 tydzień, to beta 450 trochę niska. Robiłam ją 2 tygodnie po domniemanej owulacji. Faktycznie jest niska? Zastanawiam się czy powtórzyć znowu.

    Chociaż kilka dni po owulacji robiłam i przyrost prawidłowy był..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2020, 09:41

  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Byłam wczoraj u ginekologa i jest pęcherzyk ciążowy. Mam się zgłosić znowu za 1,5 tygodnia aby sprawdzić jak się rozwija. Pani Doktor trochę podkręciła nosem, że jak na 4 tydzień, to beta 450 trochę niska. Robiłam ją 2 tygodnie po domniemanej owulacji. Faktycznie jest niska? Zastanawiam się czy powtórzyć znowu.

    Chociaż kilka dni po owulacji robiłam i przyrost prawidłowy był..

    Witaj Marmoladko
    Wydaje mi się że Twój przyrost bety jest ok. Byłaś na ponownej wizycie?

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulla wrote:
    Witaj Marmoladko
    Wydaje mi się że Twój przyrost bety jest ok. Byłaś na ponownej wizycie?
    Hej 😊

    Byłam i właśnie wchodzę w 7tc! Na razie dzięki Bogu wszystko w porządku. Jednak z tyłu głowy ciągle ten zaśniad i poronienie...

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak się czujecie? Marmolada, co u Ciebie?

    Ja mam ostatnio jakiś czas przemyśleń. Zapieralam się, że więcej nie chcę dzieci po tym wszystkim, ale jednak chciałabym. Zazdroszczę (oczywiście tak pozytywne) innym widząc ciążowe brzuszki albo maleństwa. Ciągle myślę o tym, że kiedyś córka zostałaby na świecie sama, niby ma kuzynów, ale wiadomo, że to nie to samo co rodzeństwo.
    Z moim mega zasniadem i tak nie ma opcji na starania wcześniej niż za ponad pół roku, ale brakuje mi kogoś w sercu ;) mąż jest taki, że "może, ale nie musi" mieć drugie dziecko. A ja coraz częściej myślę o tym, żeby wrócić do starań za jakieś 2 lata.

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😘. U mnie już 11 TC. Na razie wszystko jest w porządku, ale każda wizyta to dla mnie niesamowity stres. O zasniadzie myślę właściwie codziennie. Wizyty mam co 2 tygodnie na razie, właśnie z uwagi na tej zaśniad.

    A jak u was bety? Nadal kontrolujecie?

    Asia-bez nie poddawaj się. Zaśniad nie może nam odebrać szansy i nadziei na dziecko :).

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 15 lipca 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam, już po prenatalnych? :)

    Ja robiłam badania jakoś na koniec czerwca, ale bez sensu dostałam wynik "negatywny" zamiast jakiejkolwiek podanej ilości. Najważniejsze, że nic nie wyszło, ale jestem ciekawa czy spadło do magicznego 0,2 ;)
    Zbieram się na USG, ale mój lekarz a to nie miał terminów, potem był na urlopie, a wolałabym nie chodzić do nikogo innego i nie wyjaśniać całej sytuacji.

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Jak tam, już po prenatalnych? :)

    Ja robiłam badania jakoś na koniec czerwca, ale bez sensu dostałam wynik "negatywny" zamiast jakiejkolwiek podanej ilości. Najważniejsze, że nic nie wyszło, ale jestem ciekawa czy spadło do magicznego 0,2 ;)
    Zbieram się na USG, ale mój lekarz a to nie miał terminów, potem był na urlopie, a wolałabym nie chodzić do nikogo innego i nie wyjaśniać całej


    Mi juz 3 miesiac pod rzad wychodzi 1,1. Wynik stoi w miejscu. Aż zaczęłam się martwić i skontaktowałam się z moim lekarzem ale twierdzi ze jest spoko, wynik ujemny to najważniejsze. Po swoich doświadczeniach też tak dziewczyny uważacie?

  • Nulla Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmoladko jak tam u Ciebie?

  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 15 lipca 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przed pierwszą ciąża starałam się o dziecko ponad pół roku o badanie bety robiłam co miesiąc. Nigdy nie miałam wyniku 0,0. Przeważnie miałam 1,.... Teraz po zasniadzie najniższy wynik jaki miałam to też 1,.... (Ileś tam) i mój lekarz mówił, że ma spaść do wartości nieciazowych. Więc wasze wyniki są naprawdę bardzo ładne 😍. Czy planujecie już coś powoli?

    Ja dziś po prenatalnych, z USG wychodzi 12+6tc. Nie znam płci, ale maluszek jest zdrowy, wszystkie parametry ma w normie. No i nie ma śladu zasniadu. Powoli może zacznę o nim zapominac. Podobno ujawnia się do 5 miesiąca.

    Myślę, że gdybym po zasniadzie odczekała rok czy dwa, to obawialabym się go tak samo jak teraz.

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co u Was?
    W piątek mam wizytę kontrolną, jutro idę zbadać betę. Aż się boję, że coś odrasta 🙈

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • Marmolada90 Koleżanka
    Postów: 88 2

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Hej dziewczyny, co u Was?
    W piątek mam wizytę kontrolną, jutro idę zbadać betę. Aż się boję, że coś odrasta 🙈


    I jak Twoja beta?

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ