X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja
Odpowiedz

Amniopunkcja

Oceń ten wątek:
  • Justineska Przyjaciółka
    Postów: 61 260

    Wysłany: 16 października 2014, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , jestem matka niepełnosprawnej nastolatki ( powikłania przy porodzie ) .Teraz 2 ciaza ,15 tydzien, w 6 tygodniu krwawienie, szpital podtrzymanie , miesniak macicy ( nie rośnie) i jestem teraz po badaniach prenatalnych ( 35 lat) .
    USG wyszło ok , Nt 1,20 mm , wynik z krwi wyszedł podobno podejrzany i całość jest oceniona na ryzyko skorygowane 1: 810 , 1: 1592 i 1:5649 . Wiem ze nie są to złe wyniki ,ale sugerowano mi amniopunkcję i jestem już zapisana wstępnie na 23.10 w Genom w Rudzie Śląskiej .wczoraj miałam poradę genetyczna , chyba wszystkiego mi nie wyjaśniono , bo czuje niedosyt wiedzy i stad moje poszukiwania na necie.
    Dziś idę do mojej lekarki żeby to skonsultować i podjąć decyzje .

    To mój pierwszy wpis , trzymacie kciuki :)

    Pozdrawiam wszystkie matki :)

    Justi

    3jgxk0s36qip8cls.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 16 października 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia kochana. U mojego syna było NT 3,5 i od razu wysłano mnie na amniopunkcję. Ja akurat nie robiłam bo doszliśmy z mężem do wniosku, że tylko stres (który i tak był ogromny po wynikach usg i tego całego NT), a i tak nic to nie zmieni. Syn urodził się zdrowy, bez żadnych wad genetycznych. Ale co się napłakałam w ciąży to już moje.

  • owieczka Nowa
    Postów: 4 8

    Wysłany: 18 października 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 do 810 to nie jest źle, ja na Twoim miejscu nie robiłabym amniopunkcji, zwłaszcza że USG też wyszło dobrze. Ja marzyłam o takim wyniku ryzyka, bo u mnie było 1:76, chociaż w USG wszystko wyglądało zdrowo a NT było 1,60 to jednak zdecydowałam się na amniopunkcję bo ryzyko urodzenia dzieciątka z ZD było większe niż ryzyko poronienia po amnio... Oczywiście mam zdrową córeczkę, która właśnie słodko spi w swoim łóżeczku... Mój wynik najpewniej był podyktowany moim wiekiem ( 39 lat), bo pamiętajmy że te wyniki z krwi opierają się na statystykach... Pozdrawiam i życze dobrych decyzji i jak najmniej stresu :-)

    Justineska, Sista lubią tę wiadomość

  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 19 października 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo, ryzyko 1:163, NT 2,24mm-ponoć podwyższona, moja Nelunia zdrowa śpi własnie jak owieczki, w swoim łożeczku. Tyle, że ja zrobiłam amnio, bardzo się bałam i były to prawie 2 miesiące mega stresów, bo i o małą i o wynik. Uspokoiło mnie to jednak i wiem jedno, więcej nie zrobię testu Pappa :P

    Justineska, Krysti lubią tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • nadulek Autorytet
    Postów: 542 621

    Wysłany: 21 października 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć ja mam usg genetyczne w piątek (24.10) wtedy też będę mieć robiony test PAPPA ale wie że niezależnie od wyników obydwu badać czeka mnie amniopunkcja ze względu na to iż mam nieprawidłowy kariotyp (translokacja 16, 17) u mnie nawet nie ma co płacić za FISHa gdyż wykrywa on tylko zespół downa, edwardsa i patau pozostaje czekać i zobaczyć jak genetykazadziałała i mieć nadzieje że fasolkawzięła ode mnie tylko prawidłowe chromosomy

    20.09.2013[*] 24.12.2013 [*] 09.02.2017[*]
    11.05.2018 Hubert 23 tc [*]
    Nieprawidłowy kariotyp
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto
    hchyrjjgepvdd2o1.png
    Nadia <3 Mia <3
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 22 października 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadulek, przepraszam, że pytam ale co robią takie translokacje??

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Justineska Przyjaciółka
    Postów: 61 260

    Wysłany: 22 października 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owieczka wrote:
    1 do 810 to nie jest źle, ja na Twoim miejscu nie robiłabym amniopunkcji, zwłaszcza że USG też wyszło dobrze. Ja marzyłam o takim wyniku ryzyka, bo u mnie było 1:76, chociaż w USG wszystko wyglądało zdrowo a NT było 1,60 to jednak zdecydowałam się na amniopunkcję bo ryzyko urodzenia dzieciątka z ZD było większe niż ryzyko poronienia po amnio... Oczywiście mam zdrową córeczkę, która właśnie słodko spi w swoim łóżeczku... Mój wynik najpewniej był podyktowany moim wiekiem ( 39 lat), bo pamiętajmy że te wyniki z krwi opierają się na statystykach... Pozdrawiam i życze dobrych decyzji i jak najmniej stresu :-)


    Dziewczyny , jednak zdecydowaliśmy o tym , ze zrobimy badanie . Mam już jedno chore dziecko ( z ex mężem ) , tym razem jeśli ma być coś nie tak to chce wiedzieć , choć z moimi wynikami z usg i krwi , ryzyka nie ma prawie ,tylko ta rocznikowa statystyka .
    Wszystko jest przygotowane , będę po badaniu leżeć , odpoczywać , babcia zabiera moja Martę na kilka dni i moge i spokojnie czekać na wyniki pózniej , na Pozytywne wyniki , czuje ze takie właśnie bedą ;)

    Krysti lubi tę wiadomość

    3jgxk0s36qip8cls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justineska wrote:
    Dziewczyny , jednak zdecydowaliśmy o tym , ze zrobimy badanie . Mam już jedno chore dziecko ( z ex mężem ) , tym razem jeśli ma być coś nie tak to chce wiedzieć , choć z moimi wynikami z usg i krwi , ryzyka nie ma prawie ,tylko ta rocznikowa statystyka .
    Wszystko jest przygotowane , będę po badaniu leżeć , odpoczywać , babcia zabiera moja Martę na kilka dni i moge i spokojnie czekać na wyniki pózniej , na Pozytywne wyniki , czuje ze takie właśnie bedą ;)
    Kochana nie martw się wszystko bedzie dobrze trzymam mocno kciuki :)

    Justineska lubi tę wiadomość

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 22 października 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Justineska. Też myślę, że wszystko będzie OK.

    Justineska lubi tę wiadomość

  • nadulek Autorytet
    Postów: 542 621

    Wysłany: 23 października 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prymaza wrote:
    nadulek, przepraszam, że pytam ale co robią takie translokacje??
    Translokacja oznacza że w którejś lub w kilku parach chromosomów doszło do nieprawidłowości w ich budowie i kształcie i odpowiedzialne mogą być za poronienia i wady genetyczne u dzieci tak jak trisomia gdzie w parze chromosomów masz dodatkowy chromosom. Mam nadzieje że coś zrozumiałeś bo nie wiem czy tego nie zakręciłam

    20.09.2013[*] 24.12.2013 [*] 09.02.2017[*]
    11.05.2018 Hubert 23 tc [*]
    Nieprawidłowy kariotyp
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto
    hchyrjjgepvdd2o1.png
    Nadia <3 Mia <3
  • Justineska Przyjaciółka
    Postów: 61 260

    Wysłany: 24 października 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :)
    Wczoraj miałam amino w Genom w Rudzie Sl..
    Czekaliśmy ponad godzinke na kolejkę, bo tak sie jakos duzo usg nalozylo ,do gabinetu moglam wejsc bez meza tylko , sam zabieg niebolesny ,ale bardzo nieprzyjemny jednak i widok tej igly , zamknelam oczy :)
    Pobrano plyn za pierwszym razem ,trwalo to wszystko ok 5 min i do tego dostalam zastrzyk bo mam grupe minus .
    Mielismy poczekac chwilke na korytarzu jeszcze ,no i … po chwili zemdlałam chyba z tego cisnienia i stresu itp.
    Dostalam kroplowke , zmierzono mi cisnienie i jeszcze raz kolejne usg ,z malym wszystko ok.
    Mialam 12 h lezec i 2 tygodnie na siebie uwazać.


    Teraz leze tylko dzis ,jem plus Nospa i Magnez i leżę :) i będzie dobrze !!!!

    pozdrawiam
    Kwietniowka 2015

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 14:58

    3jgxk0s36qip8cls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justineska wrote:
    Czesc dziewczyny :)
    Wczoraj miałam amino w Genom w Rudzie Sl..
    Czekaliśmy ponad godzinke na kolejkę, bo tak sie jakos duzo usg nalozylo ,do gabinetu moglam wejsc bez meza tylko , sam zabieg niebolesny ,ale bardzo nieprzyjemny jednak i widok tej igly , zamknelam oczy :)
    Pobrano plyn za pierwszym razem ,trwalo to wszystko ok 5 min i do tego dostalam zastrzyk bo mam grupe minus .
    Mielismy poczekac chwilke na korytarzu jeszcze ,no i … po chwili zemdlałam chyba z tego cisnienia i stresu itp.
    Dostalam kroplowke , zmierzono mi cisnienie i jeszcze raz kolejne usg ,z malym wszystko ok.
    Mialam 12 h lezec i 2 tygodnie na siebie uwazać.


    Teraz leze tylko dzis ,jem plus Nospa i Magnez i leżę :) i będzie dobrze !!!!

    pozdrawiam
    Kwietniowka 2015
    Oh jej kochana ze stresu slabo ci się zrobilo ,ah jej dobrze ze wszystko dobrze juz lez odpoczywaj :) pozdrawiam

    Justineska lubi tę wiadomość

  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 24 października 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadulek wrote:
    Translokacja oznacza że w którejś lub w kilku parach chromosomów doszło do nieprawidłowości w ich budowie i kształcie i odpowiedzialne mogą być za poronienia i wady genetyczne u dzieci tak jak trisomia gdzie w parze chromosomów masz dodatkowy chromosom. Mam nadzieje że coś zrozumiałeś bo nie wiem czy tego nie zakręciłam

    Wszystko zrozumiałam, dziekuję za wyjaśnienie...czasem zdarza się, że chromosomy pozamieniają się fragmentami swoich ramion co powoduje różne nieprawidłowości w organiźmie..to wiedziałam, nie wiedziałam tylko jakie mogą być te nieprawidłowości. Kurczę ale takie notoryczne poronienia i nie możności utrzymania ciązy to tragedia...tak smao jak wady rozowjowe...ehh

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 24 października 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justineska wrote:
    Czesc dziewczyny :)
    Wczoraj miałam amino w Genom w Rudzie Sl..
    Czekaliśmy ponad godzinke na kolejkę, bo tak sie jakos duzo usg nalozylo ,do gabinetu moglam wejsc bez meza tylko , sam zabieg niebolesny ,ale bardzo nieprzyjemny jednak i widok tej igly , zamknelam oczy :)
    Pobrano plyn za pierwszym razem ,trwalo to wszystko ok 5 min i do tego dostalam zastrzyk bo mam grupe minus .
    Mielismy poczekac chwilke na korytarzu jeszcze ,no i … po chwili zemdlałam chyba z tego cisnienia i stresu itp.
    Dostalam kroplowke , zmierzono mi cisnienie i jeszcze raz kolejne usg ,z malym wszystko ok.
    Mialam 12 h lezec i 2 tygodnie na siebie uwazać.


    Teraz leze tylko dzis ,jem plus Nospa i Magnez i leżę :) i będzie dobrze !!!!

    pozdrawiam
    Kwietniowka 2015


    Kurczę to ładnie się zestresowałaś...ja pamiętam, że też prawie odleciałam, ale jak lekarz zobaczył mnie bladą to zaraz takim podniesionym tonem pytał mnie o jakieś pierdoły i ja skupiając sie na odpowiedzi zapomniałam czemu sie tak zdenerwowałam :) dostałam kubek wody, chwilkę posiedziałam i wróciłysmy z siostrą do domu...masakra, cieszę się, że moja mała dziewczynka jest już ze mną i mam to wszystko za sobą. Teraz modlę się o jej zdrowie i prawidłowy rozwój jak każda szczęśliwa mama :)

    Justineska lubi tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Justineska Przyjaciółka
    Postów: 61 260

    Wysłany: 28 października 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem znowu , byłam na kontroli dziś po amino i moja lekarka powiedziała ze jest mniej wód płodowych i mam przyjść w piątek to zobaczymy i jak będzie słabo znowu to na oddział do szpitala mnie bierze ;(((
    Nie miałam plamien czy coś , trochę upławy ale bez szału .

    Strasznie sie znowu boje , ciagle coś i kolejny stressss


    3jgxk0s36qip8cls.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 28 października 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justineska wrote:
    No i jestem znowu , byłam na kontroli dziś po amino i moja lekarka powiedziała ze jest mniej wód płodowych i mam przyjść w piątek to zobaczymy i jak będzie słabo znowu to na oddział do szpitala mnie bierze ;(((
    Nie miałam plamien czy coś , trochę upławy ale bez szału .

    Strasznie sie znowu boje , ciagle coś i kolejny stressss

    Troche te upławy to własnie moga byc uciekające wody. Kup sobie może takie wkładki co wykrywają wody płodowe albo papierki lakmusowe, jak pH wysokie to znaczy, że gubisz wody!
    No i Kochana pij wodę hektolitrami, tak dużo jak się da, to bardzo ważne!!! Będzie dobrze, trzymam kciuki!

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Justineska Przyjaciółka
    Postów: 61 260

    Wysłany: 29 października 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej tez piłam dużo wody , soków itp , a dziś do już chyba zrobię swój rekord ;)
    To chyba bardziej po tym pobraniu na amino , pobrali mi 20 ml wiec sporo chyba , musi sie odnowić , wiec czekamy , pijemy i zobaczymy co w piątek .


    owieczka lubi tę wiadomość

    3jgxk0s36qip8cls.png
  • Angelina Autorytet
    Postów: 323 164

    Wysłany: 31 października 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mam następujące wyniki przy crl 66,8 ( 13tyg. 0 dni) NT wyniosło 2,3
    Ryzyko podstawowe ze względu na wiek (37lat) dla trisomii 21 1:230 po usg spadło do 1:370,
    wczoraj otrzymałam wyniki zkrwi Papp-a- 3,080 IU/l, wolne beta hcg 45,36 IU/l.
    Ryzyko wzrasta do 1:304.
    Niby niepokojące są ryzyka większe od trzysta ale to prawie na granicy. Nie wiem co robić strasznie się martwię tymi wynikami.
    W poprzedniej ciąży ryzyko wynosiło 1:14000. Dodam żę pozostałe wyniki USg jak najbardziej prawidłowe.

    km5s8u69q08sfsa9.png
    zem38iik979vtlfe.png
    UKOCHANY FRANUŚ *09-02-2015r + 09-02-2015r. 29tc żył 1,5 godz.
    n59yi09kveaj4gx0.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 31 października 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelina wrote:
    Hej dziewczyny!
    Mam następujące wyniki przy crl 66,8 ( 13tyg. 0 dni) NT wyniosło 2,3
    Ryzyko podstawowe ze względu na wiek (37lat) dla trisomii 21 1:230 po usg spadło do 1:370,
    wczoraj otrzymałam wyniki zkrwi Papp-a- 3,080 IU/l, wolne beta hcg 45,36 IU/l.
    Ryzyko wzrasta do 1:304.
    Niby niepokojące są ryzyka większe od trzysta ale to prawie na granicy. Nie wiem co robić strasznie się martwię tymi wynikami.
    W poprzedniej ciąży ryzyko wynosiło 1:14000. Dodam żę pozostałe wyniki USg jak najbardziej prawidłowe.

    Ja bym olała, sama po swoim wyniku wiem, że to tylko głupie statystyki, które połowę ciąży mi zestresowały i teraz mam taką Nelunię-Nerwunię :D na szczęście cał ta sytuacja nauczyła mnie jednego - nigdy wiećej tego testu PAPPA nie robić!

    polkosia lubi tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 31 października 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też przez wyniki NT miałam płaczliwą całą ciążę. Całe szczęście nie robiłam testu pappa, ani amnio, więc miałam troszkę mniej nerwów, bo znając siebie bardzo bym się denerwowała i pappa i amnio. Też mi się wydaje angelina, że jak na usg wszystko jest ok, to nie ma co się przejmować statystykami.

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ