X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope cudowne wiadomości, bardzo się cieszę!!!! :-*

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Pati78 Autorytet
    Postów: 585 474

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna, dr Cnota jest rewelacyjny, robił mi amnio w lipcu 2015. Pełen profesjonalizm, opanowanie, spokój, którego było mi trzeba. Dopłacałam za Fisha 900 zł.Być może coś się zmieniło od tamtej pory i proponują inne metody. Doktora poleciła mi tutaj też Alicji, rodziła u niego i też chwaliła.

    dqprj44jo5rhodwq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope cudowne wiadomości!!! :)

  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w Nowym Roku. Wszystkiego dobrego, samych porodów bez problemów i żeby jak najmniej dziewczyn musiało szukać tego wątku.

    ojejku - decyzja jest bez zmian, przynajmniej na ten moment. Nikt nie wie jak ja zareaguję po porodzie, a obserwując ostatnio siebie - raczej zrobię wszystko żeby jednak malutką zatrzymać. Pierwsze usłyszenie bicia serduszka mnie nie wzruszyło (przyjęłam to jako coś oczywistego), tak na ostatniej wizycie na widok bijącego serduszka się popłakałam ze wzruszenia. Ach te hormony w ciąży :)
    Męża nie chcę do niczego zmuszać. Na razie informuję jak kruszynka się rusza i najczęściej mąż mówi wtedy do małej i dotyka brzucha. Chcąc nie chcąc zaangażował się emocjonalnie w stosunki z córcią. A że po porodzie chcemy zobaczyć malutką, mam nadzieję, że i on nie będzie chciał jej oddać.

    Hope cudowne wiadomości. Cały czas jestem z wami myślami. Skoro nastąpiła tak ogromna poprawa, na pewno wszystko będzie dobrze.

    Jagna witaj. U ciebie duże znaczenie odgrywa wiek. Jednak przy takim ryzyku będą cię zapewne namawiać na amniopunkcję. Ze swojej strony mogę dać taką radę: zrób amnio jeśli wiesz po co ją robisz. Pamiętać trzeba, że poza wadami genetycznymi wykrywa ona też inne choroby. Osobiście zrobiłam amnio dla męża - żeby miał czas na ewentualne pogodzenie się z sytuacją i dla siebie - żeby dowiedzieć się czy mojej kruszynce nic nie dolega. Poza stwierdzonym ZD mała rozwija się prawidłowo, a ja cały czas modlę się o cud zdrowia dla niej.

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati dr.Cnote równiez polecily kolezanki z innego wątku i wiedząc ze coraz wiecej osób wypowiada sie o nim dobrze i czytalam opinie mniej boje sie tej amnio,poprostu bede w dobrych rękach a to najwazniejsze.

    Marsylia dziękuje za slowa jakie kierujesz do mnie.Oboje z męzem wiemy ze to dziecko jest zdrowe,jednak test zasial niepewnosc i jesli dziecko jest chore to chcemy wiedziec jakie wady i jakie choroby z tym związane.Jesli zdrcydowalibysmy sie urodzic chore dziecko to chcialabym poprostu byc na to przygotowana wczesniej i ewentualnie przygotowac do tego placówki.
    Przykro mi ze twoje wyniki potwierdzily wady dziecka,mam nadzieje ze mimo wszystko pokochacie to dziecko takim jakim jest a ja modle sie za was by wasze dziecko bylo w jak najwiekszym stopniu zdrowe.
    Ja równiez na wizytach widząc bijace serduszko nie reagowalam jak na cos wyjątkowego,jednak na prenatalnych badaniach plakalam jak bóbr kiedy widzialam wszystko po kolei,wtedy dotarlo do mnie ze w moim brzuszku jest maly czlowieczek który zyje i czuje jak ja w pewnym stopniu.
    Na razie staram sie nie myslec o wyniku,nie wybiegam tak do przodu,teraz analizuje moją decyzje o amnio.Moja decyzja musi byc pewna,nie moge sie wahac.Jutro jade jeszcze porozmawiac z moim lekarzem z kliniki,bardzo mu ufam i licze ze utwierdzi mnie w mojej decyzji.
    Dziękuje wam dziewczyny,cofnęlam sie kilkadziesiąt stron w tyl i czytam wasze historie,myslami jestem z kazdą z was i trzymsm kciuki za wasze pociechy,pamietajcie ze one zawsze bedą idealne mimo wszystko.

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba każda z nas na tym wątku zna rozterki związane z amnio jakie ci teraz towarzyszą. Nie namawiam ani nie odwodzę od tego badania. Każda decyzję o jego wykonaniu powinna podjąć sama. Oczywiście rozmowę z lekarzem popieram jak najbardziej.
    Trzymam kciuki za twoje maleństwo. Szukając informacji o amnio przeczytałam kilka historii dziewczyn, którym ryzyko wyszło 1:4 czy nawet 1:2 i rodziły zdrowe dzieci. Przy takim ryzyku zawsze jest nadzieja, że maluszek rozwija się prawidłowo i jej się trzymajcie.

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się i ja :)
    Cały długi weekend zajęło mi przeczytanie tego wątku :) I bardzo się z tego cieszę jestem podbudowana i patrzę z nadzieją na przyszłość.
    U mnie sytuacja podobna jak u większości z Was.
    wiek - 33
    Usg prawidłowe wg OM 12w3d, wg USG 12w1d
    CRL - 56 mm
    FHR - 166 ud/min
    NT - 1,4 mm
    Kość nosowa obecna, Przepływy na zastawce trójdzielnej - zwykłe.
    czaszka/mózg - prawidłowo, serce - 4 jamy widoczne, napływ do komór oraz objaw V prawidłowe, brzuch, żołądek - prawidłowe
    pęcherz moczowy, ręce, stopy - widoczne.

    Niestety biochemia spaprana:
    wolne HCG - 3,095 MOM
    Papp-a - 0,564 MOM

    Ryzyko wyjściowe trisomii 21 - 1:551, skorygowane 1:259.

    W opisie badania - wskazanie ammiopunkcji. Jednak po rozmowie z doktor i jej niechęci do robienia ammio (sama wykonuje w szpitalu i raczej nie była chętna mi robić, dopiero po nieinwazyjnych) zdecydowaliśmy się na Nifty. Jutro jadę na badanie.
    Najpierw miałam ryzyko 1:114, ale doktor skorygowała o IVF stąd trochę lepsza statystyka.
    Mam nadzieję, że na biochemie wpłynęłam moja ostra hiperstymulacja w sierpniu i stąd te zawirowania.
    Ale jest to moja druga ciąża i mam już chore dziecko (wada centralnego układu nerwowego - wada wyszła na połówkowym) która jest częsta jeden na kilka tysięcy przypadków, stąd mój podwójny niepokój.
    Skoro mam takie "szczęście" w statystykach to te 1:259 jest spore. Jedno chore dziecko jest do ogarnięcia, ale dwójki sobie nie wyobrażam, bo tego i finansowo i psychicznie nie ogarnę. Zresztą przeraża mnie fakt choroby genetycznej, która nie daje szans na wyleczenie i prognozy się nie zmienią. U pierwszego dziecka, pomimo złych prognoz, wystarczyło dużo rehabilitacji i zajęć dodatkowych i ciężko cokolwiek zauważyć, poza obniżonym napięciem itp. Ma szanse na całkowicie normalne życie, a w przypadku T21 schody zaczynają się jak dzieciak dorośnie i co dalej...

    Wasze historie mnie bardzo podbudowały, ale ten mój fart do nietypowych sytuacji jest duży i czuję spory niepokój.



    No nic musze teraz przetrwać te dwa tygodnie jak każda z Was, a może i szybciej wynik będzie i skupić się na pracy, może jakoś to zleci.

    Oczywiście już mam jazdę, ze dziecko dwa dni mniejsze niż na ostatnim usg (gdzie wiek OM pokrywał się z USG) i za mało rośnie...

    Pozdrawiam was wszystkie serdecznie!

    Jagna przyszłam tutaj za Tobą - wierzę, że u Ciebie tylko namieszał wiek i będzie wszystko ok.

    Marsylia - bardzo mocno Wam kibicuję i mam nadzieję, że wszystko ułoży się i będziecie szczęśliwi.

    hope - gratuluję :)

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam wczoraj na wizycie u mojego lekarza,nie byl zadowolony z mojej decyzji o amnio,posypaly sie argumenty.Prosil o rozwazenie nift i w sumie mial troche racji.Ufam mu wiec dzis pojechalam upuscic krew na te nifty,wynik bedzie jeszcze przed amnio wiec wrazie czego bede miec czas ns spokojnie pomyslec.
    Niezbyt przekonana bylam do nift jednak w wielu miejscach przeczytalam ze nifty akurat w ZD są bardzo dokladne wiec spróbowalismy,bo prócz pieniedzy nic wiecej nie tracimy a mozemy otrzymac bardziej pozytywny wynik..jednak amnio nie wykluczamy.
    Pytalam lekarza czy branie takich ilosci proga moze wplynąc na wynik,powiedzial ze nie,ze nie moze wplynàc na bete i bialko,jest jednak mozliwosc zafalszowania wyniku kiedy krew za dlugo czeka do badania,to czeste blędy w labolatoriach.Poza tym jest przekonsny ze nifty powinny powiedziec nam prawde,jednak na dzien wczorajszy wedlug usg które robil maluszek ma sie bardzo dobrze i wybitnie rosnie.
    Tak wiec Nevermint obie czekamy na wynik i licze ze bedzie to wynik dobry,wykluczający chorobe ZD bo w naszym przypadku tylko ona z trzech trisomii daje tak negatywny wynik z pappa

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna - mi dokładnie tak doktor mówiła, że w przypadku innych zespołów nie polecałaby Nifty lub Harmony, ale w przypadku ZD to badanie daje praktycznie 100 procentowe prawdopodobieństwo. Myślę, że dobrze zrobiłaś upuszczając krew. Nam nie tyle co odradzała doktor, ale usilnie przekonywała jednak do nieinwazyjnych. Stwierdziła też, ze gdyby na usg byłoby cokolwiek nie tak to nie wahałaby się nad ammio, ale w tym przypadku lepiej zrobić nieinwazyjne badanie.
    Ja też o 12tej krew oddałam, jeszcze tylko musze zrobić przelew i mam nadzieję, że będziemy pod koniec następnego tygodnia płakać ze szczęścia.

    Myślę, że nie da się jednoznacznie stwierdzić jak dane leki mają wpływ na nasze organizmy zwłaszcza przeciążone stymulacją, co lekarz to inna opinia. To fakt są dziewczyny, którym po dużych ilościach progesteronu wychodzą super wyniki, ale statystycznie jednak w większości źle wychodzą badania po stymulacjach, niż na całkowicie naturalnych cyklach bez wspomagania. Przynajmniej ja tak się pocieszam.
    Zresztą pomału odczuwam Małe właśnie daje znać o sobie i nie chce mi się wierzyć, że mogłoby być chore..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2017, 14:07

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nevermind.

    Wasze wyniki na pewno wyjdą dobre, trzymam za obie mocno kciuki.

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane witam się z rana. Wróciłam nareszcie do domu ufff :). Czas spędzony w Polsce bardzo intensywnie wiec wymeczona jestem na maxa. Jestem już po połówkowych i synek wygląda dobrze. Ma 280 gramów :) I solidnie mi daje znać o sobie kopniakami :).

    Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące na wyniki!!!!

    Cieszę się niezmiernie Hope, ze przepuklina znika!!

    Maryslia, życzę wam wiele szczęścia. Oby dzidzia miala jak najmniej wad!!! Z tego co mówisz wszystko zapowiada się bardzo dobrze!!

    Przepraszam za to, ze nie wszystko skomentowałam ale jestem z Wami dziewczyny!!!

    Hope_ lubi tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór,
    od jakiegoś czasu śledzę forum majówki 2017 - nie jestem aktywna

    Niestety w trakcie badań połówkowych pojawił się problem, dlatego postanowiłam napisać :)
    38 lat
    1 ciąża poroniona
    1 zdrowa dziewczynka 5 lat
    wyniki badań prenatalnych 12+3 d:
    NT 1,7
    CRL 59,8
    BPD 18,0
    DV 1,230
    kość nosowa obecna
    wyniki biochemiczne:
    wolne bhcg 26,7 IU/I = 0,560 mom
    PAPP-A 1,360IU/I = 0,655mom

    ryzyko podstawowe skorygowane
    21 1:125 1:2502
    18 1:300 1:5991
    13 1:941 1:15152

    podejrzenie pepowiny dwunaczyniowej

    badania wykonywane przez specjalistę z certyfikatami

    ponadto mój lekarz też ponoć jeden z najlepszych w mieście twierdzi, że wszystko jest w porządku (nie zareagował na pępowinę)

    Problem zaczął się podczas badań II trymestru (ponownie u lekarza, który robił pierwsze badania prenatalne) 20+3d
    fałd karkowy 6,45 norma do 6

    lekarz twierdzi, że to nieznacznie podwyższa ryzyko, ale ze względu na pępowinę dwunaczyniową zaleca dalszą diagnostykę

    Zrobiłam nifty i czekam na wynik
    echo serca nie wykazało żadnych wad poza arytmią = najlepsza specjalistka we Wrocławiu stwierdziła, że to TYLKO I WYŁĄCZNIE wina braku pewnych pierwiastków (sód, potas, magnes, tarczyca ...= zbadane na granicy normy)i przyczyną arytmii nie jest to absolutnie żadna wada genetyczna.

    Dla potwierdzenia poszłam jakieś 5 dni później (21+2d) do innego lekarza z certyfikatami.... kark mierzył kilka razy max 5,69 min 4,14 doktor twierdzi, że wszystko jest w porządku.

    Ogólnie dzieciątko ma różne wymiary - jest troszkę mniejsze ale różnice do max - 11 dni = kość udowa reszta różnie ale w normie(ale mała też była mniejsza - urodziła się w 37 tygodniu odejście wód płodowych, poród cc).

    Moje pytanie do Hope:
    mogłabyś podać więcej szczegółów o Twojej koleżance - cóż to za niepokojące objawy pokazały się na badaniu połówkowym i jeżeli znasz więcej szczegółów.


    i jeszcze pytanie do kobitki, która jest genetykiem - co sądzisz o moich wynikach ?


    Mam nadzieję, że nie zanudziłam, ale w tych naszych przypadkach szczegóły są ważne....

    DZIĘKUJĘ

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 22:25

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_ wrote:
    ojejku mi lekarze mówili, że USG + pappa to 86% szans na zdroego malucha jak wyniki są ok.
    Moja koleanka ma synka z ZD i dopiero na połówkowym pojawiły się pierwsze niepokojące rzeczy z wadami rozwojowymi, na prenatalnych w 12tc wszystkie markery miała w normie.

    o tą sytuację pytałam :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Miki22 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Długo szukałam informacji na temat badania Nifty, a właściwie wyników nieprawidłowych. Mam 33 lata. Jestem teraz w 17 tygodniu. To moja druga ciąża.
    W 12 tygodniu USG wyszło bardzo dobrze
    NT 1.4,
    Kość nosowa widoczna
    Reszta markerów prawidłowa.
    Ryzyko t21 zostało skorygowane z 1:364 na 1:7273.
    Lekarz sugerował, że przy tak dobrym USG nie ma konieczność robienia żadnych dodatkowych badań.
    Ale się uparłam i 8 grudnia zrobiłam Nifty 20 grudnia odbieram wynik nieprawidłowy. Wysokie ryzyko trisomii  21 - 1/20. I mój świat się zawalił. Pewnie większość z Was dokładnie wie co przeżywałam przeż całe Święta i Nowy Rok. Rozmawiałam z Genomedem jakie mam realne szanse na niepotwierdzenie wyniku i dowiedziałam się, że prawie żadne. Niby jest napisane na wyniku Nifty, że "dodatnia wartość predykcyjna" wynosi 91%. Ale o błędzie w wyniku mowy nie ma a żadne czynniki zaburzające wynik u mnie nie występują (oprócz ewentualnie mozaicyzmu łożyska?).
    Zrobiłam amniopunkcje i Fisha. Czekałam na potwierdzenie ZD. Bo uważam badanie Nifty za bardzo wiarygodne.
    I tu niespodzianka Fish wyszedł poprawnie. Wg tego badania dziecko jest zdrowe. Czekam jeszcze na wyniki amniopunkcji.
    Nie wiem co mam o tym myśleć. Nie chce się cieszyć za wcześnie bo nie wiem czy po kolejnym rozczarowaniu, jakby amniopunkcja nie potwierdziła Fisha, dam sobie psychicznie rade. Teraz mam stany depresyjne i nie moge spać.
    Czy któraś z Was miała jeszcze tak?

    Miki22
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh Miki22 trzymam kciuki za dobry wynik amino. Z tego co dziewczyny pisały były przypadki pomyłek badań z krwi. Także ja mam nadzieje, ze wszystko dobrze się zakończy!! Ja akurat nie robiłam z krwi od razu zdecydowałam się na aminopunkcje! Ważne, że usg wyszło dobrze!

    Kiedy masz wyniki amino??

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Martins1988 Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mika22!

    Jestem przypadkiem kiedy test Nifty się pomylił...
    Pisałam o tym niedawno,tutaj wyżej.Ale w skrócie:

    13tc,badanie prenatalne. Wszystkie pomiary super. Jedyny problem zastój moczu w nerkach,niewielki bo 1,5mm, w granicach normy ale lekarka i tak kieruje mnie na badania z krwi Pappa.

    Po tygodniu dostaję telefon,złe wyniki krwi,wysokie ryzyko Zespołu Downa u dziecka 1:99 (mam 25lat). Szok,łzy,załamanie, tylko ta mama która przeszła podobną historię wie co się wtedy czuje...

    Tego samego dnia wykonuje test Nifty,prywatnie za 2500zł. W międzyczasie mam jeszcze 2 badania usg,na różnych sprzętach,u różnych bardzo dobrych lekarzy. Żaden z nich nie widzi wady u dziecka,a tym bardziej ZD.

    Po 8dniach dostaje wynik testu. Wyklucza on Zespół Downa.Jednak wskazuje na zaburzenia liczby chromosomów, a dokładnie brak jednego,tzw monosomia X0. Wysokie ryzyko Zespołu Turnera.Płeć dziewczynka. Kolejne łzy.

    Po kilku dniach jadę do szpitala na amniopunkcję. Lekarze uświadamiają mi ze mam się przygotować na potwierdzenie diagnozy gdyż Nifty jest bardzo wiarygodny,pomyłki się raczej nie zdarzają. Pytam o mozaicyzm łożyskowy,słyszę że nie występuje a to co w łożysku to i u dziecka...

    Biegnę jeszcze opłacić do kasy przyspieszony wynik FISH(QF-PCR). Po czym idę na amniopunkcję. Lekarz który ją wykonuje mówi mi ze nie widzi u małej żadnych wad,codziennie wykonuje amniopunkcję gdzie widzi chore dzieci w tym z Zespołem Turnera. Dziwi się. Pobiera płyn.

    Po niecałym tygodniu otrzymuję wynik FISH(QF-PCR). Wyklucza on Zespół Turnera. Wskazuje na trisomię x (tzw Zespół Nadkobiety) Polega on na tym że w komórce znajduje się dodatkowy chromosom X. Jest to jednak łagodna wada i nawet nie odbieram jej jako choroby. Uważam ze nosze zdrowa córeczkę. Pytam jeszcze Pan w laboratorium, mówią mi ze jest o wiele wiarygodniejszy niż Nifty. Po kolejnych 2tygodniach dostaje pełny wynik amniopunkcji,który potwierdza FISHA. Trisomia x. Teraz jestem jestem w 31 tc + 2dni. Na usg u malutkiej wszystko dobrze. Genomed tłumaczył mi ze są pewni ze błąd Nifty wynika z mozaicyzmu łożyska. Niedawno dostałam zwrot od Genomedu za badanie FISH. Jeśli robiłaś amniopunkcję prywatnie to zwrócą Ci do 1200zł.

    Jestem pewna ze nosisz zdrowe dzieciątko. Niestety błędy Nifty zdarzają się coraz częściej...
    Moj koszmar trwał 6tygodni, tyle czekałam do ostatecznej diagnozy... Dziś żałuje ze od razu nie zrobiłam amniopunkcji. Scislam

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki22,

    Witaj!
    Przeczytałam Twoją historię i spieszę, aby szybko się zameldować i podzielić z Tobą moim doświadczeniem.
    Ja, podobnie jak Martins, również stałam się ofiarą błędu badania Nifty. Co więcej - błędu zarówno badania Nifty, jak i Harmony.

    Opisywałam już wcześniej moją historię, ale, żebyś nie musiała szukać wstecz, napiszę po krótce jeszcze raz.

    U mnie wszystkie badania wychodziły dobrze: idealne USG, idealny test podwójny. Mimo wszystko, postanowiliśmy zrobić test Nifty tak dla siebie, dla własnej wiedzy i spokoju (tjaa...). Dodatkowo mieliśmy możliwość zrobienia też Harmony, więc skorzystaliśmy z obu.

    Na początku października dostałam druzgocący wynik Harmony: ryzyko Monosomii X (Zespołu Turnera) = 99%. Szok. Czekaliśmy jeszcze na wynik NIfty, aby sprawdzić, czy to nie pomyłka. Niestety on potwierdził to, co wcześniej. Ryzyko ZT wysokie. Rozmawiałam po tym z Genomedem. Pani genetyk wszystko dokładnie mi wyjaśniła. Powiedziała mi, z czego mogą wynikać ewentualne błędy. To mnie uspokoiło. Bardzo pomogło mi też znalezienie w internecie wielu przykładów dziewczyn, które miały taką samą historię i wszystko skończyło się dobrze. Były to tylko przykłady zagraniczne, bo w Polsce wciąż robi się za mało tych badań.

    Zdecydowaliśmy się na amniopunkcję i przyspieszony wynik FISH.
    Po 3 dniach od zabiegu był już wynik FISHa. Był prawidłowy. W laboratorium genetycznym wszyscy byli w totalnym szoku, że miałam 2 pozytywne wyniki testów z krwi, a teraz FISH wychodzi dobry. Nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem. Powiedzieli, że musimy cierpliwie czekać do ostatecznych wyników amnio, bo choć nigdy nie zdarzyło im się, żeby różniły się od wyniku ostatecznego (!), to jednak nie mogli uwierzyć w ten przypadek.
    W końcu przyszedł wynik ostateczny. Prawidłowy! Córka jest zdrowa.

    Cały ten okres czekania u nas zamknął się szczęśliwie "tylko" w czterech tygodniach. Ale były to bardzo trudne tygodnie.

    Przez cały ten okres przekopałam dziesiątki badań, stron internetowych, raportów dotyczących badań typu NIPT (Nifty, Harmony, MaterniT, Iona) i znalazłam wiele potwierdzeń na to, że one mylą się o wiele częściej niż jest to powszechnie głoszone.
    Z tego względu, bardzo, bardzo wierzę, że i u Ciebie jest to kwestia pomyłki, szczególnie, że nie ma żadnych innych markerów choroby. Jak tylko uda mi się do tego dokopać, to postaram się znaleźć te internetowe przykłady błędów testów z krwi. Ja szukałam głównie pod kątem Zespołu Turnera, ale znalazłam wówczas przy okazji także przypadki dotyczące ZD. Żadne nie dotyczyło stricte Nifty (bo były to fora ze Stanów, a tam nie ma tego badania na rynku), ale wszystkie te inne testy działają na podobnych zasadach i są podatne na dokładnie te same błędy.

    Wiem, że jest Ci teraz bardzo trudno, bo... trzeba czekać i nic nie da się zrobić. Ale czas szybko mija. Tu, na forum, na pewno znajdziesz mnóstwo wsparcia, więc pisz do nas, kiedy tylko będziesz tego potrzebować. Wspólnie pomożemy Ci przetrwać ten czas. Trzymam mocno kciuki i naprawdę szczerze wierzę, że wszystko będzie dobrze!

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 22:24

    triti lubi tę wiadomość

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • Martins1988 Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope

    W sumie płaciłam za FISH, i cały czas myślałam że właśnie tą metodę wykorzystają. Natomiast kiedy dostałam wynik okazało się że zrobili QF-PCR, bo to w moim przypadku było lepsze.

    Piszę obydwie nazwy dla porównania że to na podobnej zasadzie a nie każdy jest tak zorientowany w tych wszystkich sposobach

‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ