X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nevermind z tego co widze bardzo sporo dziewczyn 8go dnia ma juz wynik,znając moje szczescie pewnie jutro go nie bedzie choc bardzo bym chciala

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Nevermind z tego co widze bardzo sporo dziewczyn 8go dnia ma juz wynik,znając moje szczescie pewnie jutro go nie bedzie choc bardzo bym chciala

    Ja czekałam równe 10 dni;) a odliczałam każdą minutę;)
    Jaguś, odkorkujemy Piccolo jutro, zobaczysz....

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakejti wrote:
    Ja czekałam równe 10 dni;) a odliczałam każdą minutę;)
    Jaguś, odkorkujemy Piccolo jutro, zobaczysz....
    ...taki prezent chce na imieniny :-) dobre wiadomosci.Mamakejti <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 23:35

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki dziewczyny !!!! BĘDZIE DOBRZE !!!!

    ja jutro idę jeszcze na echo serca :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane melduje się po usg doktor dokładnie posprawdzala parametry pod względem zd i są ok. Wiem, że zrobiła to dobrze, bo w szpitalu jako jedna z dwóch wykonuje na całą Małopolske usg genetyczne i echo serca. Ulżyło mi trochę.
    Co do biochemi wysokie hcg się sprawdziło, że dziewczynka, a niskie pappa chyba też -poza cukrzyca najprawdopodobniej grozi mi nadciśnienie. Ale to nic, oby tylko Mała była zdrowa.

    Jagna mocne kciuki za jutro!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 22:21

    Asiek2108, triti lubią tę wiadomość

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nevermind czyli gratulowac córeczki?A u kogo bylas na tym usg..
    Nifty juz przyszly?

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna mam nadzieję, że płeć w wynikach krwi nie ulegnie zmianie;) Nifty myślę, że w piątek dopiero będą. Na pw wyślę Ci nazwisko doktor.

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Annak,

    Co do amniopunkcji, to ja znam dwa miejsca w Warszawie, gdzie można zrobić ten zabieg prywatnie, bez skierowania. W jednym z nich ja miałam zrobioną amnio i bardzo sobie chwalę. Wybrałam tę opcję, mimo, że miałam skierowanie na NFZ, bo po prostu nie udałam temu miejscu NFZ-owemu, gdzie miałam mieć zabieg. Gdybyś potrzebowała informacji na temat tych klinik, to daj znać, ale ja jestem pewna, że za kilka dni Nifty rozwieje wszystkie wątpliwości i będziesz mogła zapomnieć zupełnie o badaniach inwazyjnych.

    Wynik badań nie uspokoił mnie na tyle żeby zacząć się cieszyć i nie szukać w necie informacji... Podasz mi namiary na tę klinikę - poważnie zastanawiam się nad amnio i jestem skłonna jechać do Warszawy, żeby jak najszybciej zrobić badania.

    TRZYMAM KCIUKI ZA WAS DZIEWCZYNY I ZA WASZE ZDROWIUTKIE DZIECIACZKI !!!

    Triti,
    Po pierwsze - chciałam Ci bardzo pogratulować super wyniku! Ryzyko 1:59 tysięcy to ryzyko, którego (w moim odczuciu) praktycznie nie ma! To świetna informacja.
    Kiedyś tutaj pisałam już innej koleżance takie porównanie:
    Wyobraź sobie, że bierzesz udział w loterii. Szansa na wygranie nagrody 100.000 zł wynosi 1:59 tys. Ale żeby wziąć udział w losowaniu, musisz wpłacić 1000 zł. Weźmiesz udział?
    59096 mam o Twoich parametrach urodzi zdrowe dzieciaczki! Ta liczba rozwala!

    To samo napiszę do MamaKejti, bo 20 tysięcy (podobnie jak 50 tysięcy) to ogrooomna liczba!

    Ale skoro (tu zwracam się do Triti) prosiłaś o dane dotyczące amniopunkcji, to oczywiście mogę się podzielić. Choć myślę, że możesz spać bardzo, bardzo spokojnie.

    Ja miałam zabieg z klinice profesora Romualda Dębskiego (Debski Clinic). Robiła go żona profesora, która specjalizuje się w takich badaniach i w zabiegach wewnątrzmacicznych. Gdybyś potrzebowała jakichś szczegółowych informacji, to pytaj tutaj albo na priv. Postaram się pomóc tak, jak tylko będę mogła.
    Jak zadwonisz tam porozmawiać o opcjach zabiegu, to połączą Cię z panią położną, która wszystko wyjaśni, pomoże dobrać optymalny termin zabiegu, etc.

    Wiem też, że robią amnio w klinice Invicta. Przy czym tam musi być ona poprzedzona wizytą u genetyka, z którym omawia się konkretny przypadek. Nie wiem, czy jest taka możliwość, aby nie dopuścili pacjentki do zabiegu. Ale myślę, że prywatnie to zrobią wszystko. Ale jeśli ktoś Ci postawi veto, to w gruncie rzeczy należy się z tego bardzo, bardzo cieszyć, bo to tylko dodatkowe potwierdzenie, że wynik Nifty jest super!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 13:11

    mamakejti, triti lubią tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Czekam z Wami ciągle na dalsze wyniki badań. Liczę, że jeszcze w tym tygodniu posypie nam się tutaj fala super wieści!

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki annak, wizualizacja loterii pomaga;)

    Jagna75 i Nevermind - meldujcie wyniki, bardzo tu nie nie czekamy i trzymamy kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 13:19

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna i jak po wizycie?

    Ja jeszcze wyników nie mam.

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś kibluję przed ekranem - zaległości w pracy, więc co 15 min zaglądam, czy jest jakiś znak od Jagny i Nevermind.....mocne kciuki!

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Wasze wyniki ?????

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama dziś dzwoniłam, bo już nie wytrzymałam tych nerwów :)
    Oddzwoniła Pani wynik prawidłowy płeć żeńska :)))))))))))))))))))))
    Rozryczałam się na głos w pracy, aż myśleli, ze mi się coś stało. Niesamowita ulga.

    Czekam na wynik mailowo jakie te ryzyka policzyli.

    Jagna - martwię się co u Ciebie?

    mandy11, Asiek2108, Hope_, mamakejti, Kaśku, Agness27 lubią tę wiadomość

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znów Was pomęczę, ale tu wszyscy mają mnie dosyć !!!

    Wczoraj byłam u innego kardiologa i ten uważa, że wszystko jest w porządku nie ma tez arytmii (w zeszłym tygodniu w poniedziałek byłam u innego - stwierdził arytmię, która związana jest według lekarza tylko z biochemią po wyniku badań biorę najsłabszą wersję leku na tarczyce euthyrox 25 i magnez po tygodniu brania leków już się wyrównało ? ).

    Dzisiaj na 14 idę do kliniki tutaj we Wro zapytać o amio i opinię na podstawie wszystkich badań, które miałam.
    A potem na 19 do swojego lekarza.

    Oszalałam, jestem przerażona, nie mogę spać mimo, że Nifty wyszły ok !!! bo zastanawiam się skąd oni wiedzą czy się nie pomylili - przecież nie mają wiadomości czy dziecko rzeczywiście urodziło się zdrowe.

    Patrzę na te wyniki z połówkowego i rzeczywiście można się przyczepić do pomiaru karku taki trochę na wyrost (nie potrafię wkleić zdjęcia).

    Nie będę się wdawała w szczegóły bo wcale nie powinnam o tym pisać bo to bardzo nieładnie nooo i prawo.... ale tak w skrócie - dowiedziałam się że lekarz, który zaproponował nifty ma problemy, a z nifty dostają 600 zł i jak tylko widzi, że można to naciąga. Myślicie, że to możliwe czy bliska mi osoba na każdy sposób mnie pociesza bo widzi, że się zablokowałam ?
    Przepraszam Was dziewczyny czuję się jak wariatka obgadując ludzi, ale jestem tak zestresowana, że chyba wszystko mi jedno nie jestem sobą.


    Wylejcie mi kubeł zimnej wody na głowę !!!
    Bliskim nie ufam bo wiem że pocieszają za wszelką cenę.

    A Wam ufam bardziej bo dokładnie wiecie co czuję i jak bardzo boję się o maluszka !!!

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nevermind GRATULUJĘ !!!
    To wynik z Nifty jednak ? Jakie wyszły ?

    Jeżeli możesz napisz co było nie tak na połówkowym z pierwszym dzieckiem, co wypatrzyli ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam doktor, która pracuje w Szpitalu uniwersyteckim i sama wykonuje ammiopunkcję chyba jako jedyna tam w Małopolskie. I ona nie tyle co wprost, co między słowami uznawała ammio jako ostateczność, a gdyby faktycznie patrzyli na pieniądze to chętnie by ammio robili, żeby kasę nabić w szpitalu.
    Z Nifty na pewno nic nie miała, bo sama sobie wybierałam gdzie zrobić i jakie badanie, myślę, że nie ma co patrzeć pod tym kątem...
    Rozumiem Twój strach, ale jak piszesz ta przezierność w 20 tygodniu była dziwnie zbadana i wcale nie taka pewna, a arytmia to przecież nie jest marker ZD.
    Nie drąż tak mocno tylko zacznij się cieszyć wynik wyszedł prawidłowy, płeć się potwierdziła z usg, więc to kolejny dowód, ze brak pomyłki :)

    Kochana napiszę mocno i dosadnie wyluzuj jest ok!!!! Przestań na siłę szukać problemów lekarze w tym kardiolog mówią, ze jest ok to jest i nie widza nic podejrzanego!!!!

    U nas byłą wada układu nerwowego torbiele w mózgu.

    Agness27 lubi tę wiadomość

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nevermind gratulacje! :)

    Triti Kochana myślę, że u Ciebie jest wszystko w porządku, chociaż wiem, że łatwo się mówi.

    Ja samo ostatnio wpadłam w schizę rozmawiając z dziewczyną, która ma 3 letnią córkę z zd, a wszystkie wyniki było ok, łącznie z niskim ryzykiem pappa. I doszłam do wniosku, że zdrowe dziecko to jak loteria :( Boję się strasznie, bo moje ryzyko pappa też bez jakiegoś szału, ona miała coś koło 1:2000 a ja 1:3700. Ech przestanę rozmawiać z ludźmi :D

  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 22:28

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek a Wy już nacie płeć? :)

    7v8rugpjlukgsvjv.png
‹‹ 333 334 335 336 337 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ