X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj tez byl dzien wzruszen,pelno lez szczescia a przede wszystkim mąz az skakal z radosci ze syn,ja bardziej ze zdrowe.Dzis tez tak w momentach gdy bylam sama ale znów z powodu ze mój tato nie doczekał,bardzo cieszylby sie z kolejnego wnuka (ode mnie pierwszego) no i ze kolejny chop w rodzinie.Z pewnoscią patrzy na nas z gory ale zal ze go nie ma,ze nie doczekal a czekal dlugo na wnuka ode mnie.

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti to mój wynik...jeszcze napsz nam tu jak ty sie czujesz,jak szyjka,zamknieta?Wszystko juz ok?
    I jeszcze jesli chodzi o amnio to rezygnujemy

    20170121-144021.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2017, 19:22

    Hope_ lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna, a jaki ci płeć podali, skoro nie zaznaczyliście, że chcecie wiedzieć?

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SUPER WYNIK JAGNA !!!!!

    U nas jest słabszy mimo, że ryzyko ogólne 1:125 a pappa wyszła 1:2502.

    Jutro mam się stawić w szpitalu. Jeżeli będzie wynik z posiewu (dziś jeszcze nie było ale w weekendy pracują na pół gwizdka i mam nadzieję, że jurto będzie) to zabieg we wtorek. Lekarz bardzo się przejął tą szyjką - szyjka chyba w sumie nie jest taka zła tylko mam jakieś rozwarcie wewnątrz 1-2 mm. Nie wiem sama zobaczymy co jutro powiedzą i czy zrobią usg.

    Nadal się boję i nie wiem czy wierzyć w te badania bo jak widać u mnie nifty bez porównania słabo.

    Może dziewczyny, które są dłużej widziały takie wyniki jak moje i dziecko rzeczywiście urodziło się zdrowe ???????????

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna - badanie wykonywała nam w tym samym dniu ta sama kobietka :) Mam identyczny podpis i bardzo podobne ryzyka. Jest co świętować i radość niesamowita :)

    Triti - ja czytałam na tym wątku co najmniej trzy przypadki z niższymi prawdopodobieństwami i są dzieci zdrowiutkie :) Proponuję na spokojnie przeczytać 300 stron tego wątku i się uspokoisz. Miałaś jakieś objawy rozwierania się szyjki?

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim przejdę do rzeczy, chciałabym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum :)
    Mam pytanie do dziewczyn, które robiły test Nifty. Pisząc o tym ile dni czekałyście na wynik, macie na myśli dni robocze czy kalendarzowe? Ulotka podaje czas oczekiwania ok 9 dni roboczych, czyli prawie dwa tygodnie....

  • nevermind Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda82 - ja oddawałam krew 10.01 a 18.01 były zrobione wyniki, zadzwonili do mnie 19tego czyli wg mnie 9 dni kalendarzowych. Jakie masz wskazania do Nifty?

    dev190pp___.png
    crio 2BB - 22.10.
    9 dpt-132,20 11 dpt-296,10 20 dpt-8.346 22 dpt-14.609 26 dpt- <3
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagusiu,
    Już Ci gratulowałam i świętowałam z Tobą na naszym różowym wątku, ale żeby dopełnić radość, napiszę i tutaj: hip hip, hurra!! Wielkie szczęście! :-)

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    wysłałam genetyk oba usg prenatalne i nifty
    i oczywiście dopytywałam się o wiarygodność nifty - te błędy w tego typu testach właśnie częściej przy dziewczynkach wychodzą.

    Annak czy tez coś takiego doczytałaś przypadkiem ?

    Triti,
    Ja akurat nie dotarłam do jakiegoś uniwersalnego potwierdzenia, że tak właśnie jest, ale fakt faktem, nie szukałam informacji w takim kierunku.
    U mnie akurat była taka sytuacja, że płeć odegrała duże znaczenie, bo choroba (Zespół Turnera) jest chorobą wyłącznie kobiet, no i typ błędu, jaki wystąpił w badaniu mógł być błędem wyłącznie przy tej płci dziecka (w dużym uproszczeniu: pomieszanie krwi matki i dziecka).

    Jeśli chodzi o to, co mówiła Ci genetyk, że w przypadku dzieci płci żeńskiej częściej mogą pojawiać się błędy (ze względu na problemy łożyskowe), to faktycznie tak może być np. w takich sytuacjach, jak moja. Chodzi o to, że jeśli masz np. jakieś błędy w swojej krwi lub w swoim łożysku (nawet takie, o których nie wiesz), to wtedy one mogą rzutować na wynik dziecka. W przypadku Zespołu Turnera (= Monosomia X = w kariotypie, w ostatniej parze chromosomów zamiast XX występuje jeden X) jest to bardzo prawdopodobne. Wystarczy, że mama ma zwichrowany swój kariotyp, swoją krew albo swoje łożysko pozbawione części X-ów i już badanie córki wychodzi źle.
    Ale to wskazuje jedynie na możliwość częstszych wyników fałszywie pozytywnych i to tylko dla niektórych osób.

    Zupełnie inaczej będzie wyglądać sytuacja przy trisomiach. Dlatego dla chorób typu ZD testy NIPT są bardzo czułe i trafne.
    Rozumiem, że cały czas się obawiasz, czy ryzyko, które Wam wyszło (bardzo niskie, według mnie, co podkreślam!!) jednak nie jest jakimś złym znakiem?
    Wierz mi, że oni prędzej sto razy zaznaczyliby Ci chorobę dziecka tam gdzie jej nie ma, niż odwrotnie. Tak mi powiedziała pani genetyk z Genomedu. Dlatego w sytuacji takiej jak moja, muszą zaznaczać chorobę, choć sami wiedzą, że zły wynik najpewniej jest efektem błędu w mojej krwi.

    Powiedz, jakie jest teraz Twoje nastawienie? Czy uspokoiłaś się, czy dalej myślisz o amnio? Jak samopoczucie?

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda82 wrote:
    Zanim przejdę do rzeczy, chciałabym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum :)
    Mam pytanie do dziewczyn, które robiły test Nifty. Pisząc o tym ile dni czekałyście na wynik, macie na myśli dni robocze czy kalendarzowe? Ulotka podaje czas oczekiwania ok 9 dni roboczych, czyli prawie dwa tygodnie....

    Jagoda,
    Witaj.
    Ja oddawałam krew na Nifty w poniedziałek 3.10, a wyniki miałam we wtorek 11.10. Przy czym ja robiłam badanie bezpośrednio w Genomedzie, w labie, gdzie jest ono analizowane. Wtedy ma się szanse na najszybsze wyniki.

    Jeśli tylko będziesz miała chęć, to napisz coś więcej o sobie, swoich badaniach, etc. My się tu mocno wspieramy w czasie oczekiwania na wyniki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 12:29

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti ja dziś po badaniach połówkowych, nie zapomniałam się zapytać o ten nieszczęsny fałd. Wg ginekolog, która wykonywała badanie, przyjęta jest ta norma do 6 mm. Ona takiej osobie radziłaby badania pod kątem serduszka oraz mniej inwazyjne badania (jeśli kogoś stać), np Nifty. Jeśli wyniki wyszłyby ok to by uznała, że wszystko jest ok, bo faktycznie fałd jest mało ponad normę.

    Agness27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nevermind, annak

    Dziękuję za odpowiedź. Wskazanie - nie mam jeszcze co prawda całego wyniku badania (czekam na wynik PAPPA), ale po samym USG prenatalnym (I trym), na którym wyszły:
    - brak kości nosowej,
    - przepuklina pępowinowa,
    - zastrzeżenie lekarza co do ułożenia nóżek (trudno określić mi to precyzyjnie, bo sam lekarz nie wyraził się precyczyjnie)
    jesteśmy bardzo zaniepokojeni. Nie czekając na wynik PAPPA postanowiliśmy zrobić dodatkowe testy.
    Nestety, ze względu na okres urlopowy, nie udało mi się złapać żadnego specjalisty w tej dziedzinie, który mógłby powtórzyć usg tylko pod kątem wymienionych nieprawidłowości (sam lekarz robiący USG prenatalne stwierdził, że ma to charakter dosyć subiektywny). Ostatecznie w piątek może zgodzi się przyjąć mnie inny specjalista,a w pn ma to obejrzeć jeszcze raz lekarz, który robił prenatalne i dodatkowo wraca z urlopu mój gin prowadzący. Mam nadzieję, że kość ktoś jednak zobaczy, a przepuklina zniknie (fizjologicznie wchłania się do 13-14 tyg więc jest chyba jakiś cień szansy).
    No i taka moja historia. Trochę przydługo wyszło ....

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny,

    Dziękuję Asiek2108, że pamiętałaś :)


    nadal boję się że to ryzyko nie jest takie jak u większości mimo, że badania 1 trymestru wyszły ok, a wynik robiłam w 20 tyg.


    Jestem teraz w szpitalu i czekam....
    Dopiero jutro będzie wynik z posiewu około 11 mam dzwonić i zobaczymy - ale że jutro mija 5 dzień to znaczy, że coś tam jest... bo tak jak nie ma to 3 dni.
    Nie mam żadnych objawów dlatego bardzo się zdziwiłam, że coś jest nie tak.
    Czasem twardnieje mi brzuch i to boli tak może na 30 sec. Ale to nic stałego czasem w ciągu dnia kilka razy czasem wcale i miałam może z 2 dni że często.
    Teraz zauważyłam, że to chyba bardziej w jednym miejscu jakby mały się przekręcał.Ciężko mi powiedzieć bo za bardzo jestem już zestresowana i myślę tylko czy te nifty są wiarygodne... ????????????????????

    Co do amnio to chyba już po wszystkim bo szew najprawdopodobniej założą dopiero w środę ponieważ wynik z posiewu dostaną zbyt późno żeby zrobić jutro....
    a trzymają jeszcze około 2-3 dni po zabiegu
    a to już 23 tydzień.

    Lekarz dziś stwierdził, że szyjka jest byle jaka, pobrali krew i to wszystko.
    Jutro około południa powinnam wiedzieć co i jak.

    Annak
    pamiętasz strony o nifty ?
    leżę z przymusu to poczytam :)


    ja wynik nifty miałam po 7 dniach roboczych

    Asiek2108 lubi tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek2108,

    miałam już robione 2 razy echo serca u dwóch różnych lekarzy.
    Jeden stwierdził, że jest arytmia, która może być związana tylko i wyłącznie z biochemią. Miałam badania i hormony tarczycy i magnez.
    A drugi lekarz ponad tydzień później stwierdził, że wszystko jest w porządku i nie widział już arytmii.

    Asiek2108 lubi tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_

    Twoja historia dodaje otuchy i nadziei. Żałuję tylko, że przeczytałam ją dopiero dzisiaj. U mojego dziecka też wyszła przepuklina pępowinowa (poza tym brak kości nosowej i bliżej nieokreślone zastrzeżenia co do ułożenia nóżek) i właśnie wczoraj zrobiłam test Nifty. Nie miałam pojęcia, że w takim wypadku Nifty jest niewystarczający.
    Mam pytanie - czy w opisie Twojego badania prenatalnego (USG) lekarz wpisał przepuklinę jako marker wad chromosomalnych? U mnie został wpisany tylko brak kości nosowej mimo, że w rozmowie lekarz wspominał o trzech nieprawidłowościach.

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna gratulacje wyników :)

    Tirti Tobie również gratuluje :).
    Ja bym na Twoim miejscu zrezygnowalabym z amnio bo jak sama piszesz jakies rozwarcie wystąpiło i trzymam kciuki by lekarze szybko o to zadbali a Ty nie stresuj się tak bo sobie ani dziecku nie pomagasz a wręcz przeciwnie..maluszek czuje Twój niepokój i z tad tez te rozwarcia .
    Spróbuj sie chociaż troszkę wyciszyć by zadbac o dzidzie.
    Co do faldu to np u nas nie badal mi tego lekarz za to np przeziernosc byla u syna 4mm i do tego problemy z sercem,brak kości nosowej,zle przeplywy i ogólnie opuchnięte serduszko ze nie dawali mu szans i ja z mezem prawie sie zalamalismy bo codziennie sue bałam xmczy serce bedzie bilo no i t21 wyszlo 1:27.
    Amnio wykluczyla i wyszla prawidłowa za to echo wykazalo blok przedsionkowo-komorowy w serduszku 1stopnia. Po porodzie na drugi dzien maly byl w gdańsku i wszystko zniklo bo lekarz wspomniał ze po porodzie serce ibaczej pracuje i zmiany znikają.

    Ja caly czas wierzyłam i się modlilam by maly byl zdrowy i tak się stało a za niedługo skończy 7miesiecy :)

    Dlatego nie wyszukuj i nie czytaj wiadomości wyszukanych w necie i uwierz ze Maly jest ZDROWY!!!

    Asiek2108, triti lubią tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda82 wrote:
    Zanim przejdę do rzeczy, chciałabym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum :)
    Mam pytanie do dziewczyn, które robiły test Nifty. Pisząc o tym ile dni czekałyście na wynik, macie na myśli dni robocze czy kalendarzowe? Ulotka podaje czas oczekiwania ok 9 dni roboczych, czyli prawie dwa tygodnie....
    Ja mialam po 10dniach ciąglych wynik

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria wrote:
    Jagna, a jaki ci płeć podali, skoro nie zaznaczyliście, że chcecie wiedzieć?
    Wszystko wypelniala pielegniarka byc moze zaznaczyla tez plec bo nam wypadlo z glowy ze jest taka opcja.

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    Jagusiu,
    Już Ci gratulowałam i świętowałam z Tobą na naszym różowym wątku, ale żeby dopełnić radość, napiszę i tutaj: hip hip, hurra!! Wielkie szczęście! :-)
    <3

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti ja na twoim miejscu nie szukalabym dalej..mysle ze u ciebie jest równiez zdrowe dziecko.Tak jak pisala Annak wystarczy mala zmiana w lozysku i juz wyniki nie są zbyt moze zadawalające.Poza tym teraz jestes w dobrych rękach,takie bezobjawowe infekcje są bardzo grozne,mysl teraz co jest najwazniejsze dla twojego dziecka.Mojej przyjaciólki siostra zmuszona byla urodzic w 27tc,odeszly wody a powodem byla wlasnie bezobjawowa infekcja pochwy,na szczescie córeczka po 3 miesiacach pobytu w szpitalu wychodzi niebawem do domu,ma sie dobrze.

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
‹‹ 336 337 338 339 340 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ