X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, robiłam nifty. U nas przezierność i papa wyszedł ok. Robiłam też echo serca u 2 różnych lekarzy. Teraz na 6 mam kontrolę. Jestem teraz w szpitalu i jeszcze jedna lekarka mnie badała obejrzała i przeliczyła wszystko i mówi, że wszystko w porządku. Ale ja i tak do maja będę sie denerwowała .... założyli mi szew a mały kopie na maxa tuż nad spojeniem łonowym... nie wiem czy to raczki czy nóżki, ale boli !!!
    Idź na to echo serca, a potem na badania do dobrego ginekologa. Skąd jesteś ?? Genetyk powiedziała mi, że większość lekarzy ma fnf a to certyfikat do badań w pierwszym trymestrze. Poszukaj takiego co specjalizuje sie w badaniach drugiego trymestru. W Warszawie i Łodzi jest ich sporo. Może uda sie uspokoić

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Wrocławia, tak jak Ty chyba? Na prenatalnych byłam w Ginemedica i na bank miał certyfikat, a na połówkowych byłam w Medicover i stamtąd mam lekarza, bo mam pakiet. Nic idę w środę na echo, we wtorek mam wizytę u swojego lekarza zapytam jeszcze o ten NF.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 22:29

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka do kogo idziesz na kardio ? Robisz test nipt czy amnio ? Jakie miałaś wyniki z pierwszego trymestru ? Ile masz lat ?

    Tak, tez jestem z Wrocławia.teraz jeszcze spróbuje do jeszcze jednej babeczki sie umówić - genetyk ją poleca.
    Mam nadzieję, że jutro mnie wypiszą i że zabieg się udał. Póki co wczoraj sprawdzał ręcznie i ok. Ale zanim tu trafiłam ręczne było ok, a na usg wyszło mini rozwarcie.
    A miało być tak łatwo tym razem.... najpierw jeden szok z którego nie dokonać wyszłam to nf w II trymestrze, a teraz tykająca bomba...

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do którego chodzisz prywatnie poza tymi klinikami ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na kardio idę do Baby Clinic na ul. Wojaczka, bo tam mam skierowanie z Medicover. Póki co nie chodzę nigdzie indziej i nie planuje amnio ani nic innego już skoro się nie zdecydowałam wcześniej uważam, że teraz jest to tym bardziej bez sensu. Z pierwszego trymestru jak pisałam wcześniej miałam NT 2,2 mm i za wysokie stężenie wolnej bHCG. W tym roku kończę 30 :)

    Skoro Tobie wcześniej wyszło wszytko ok, tylko teraz ten NF to moim zdaniem nie masz się co tak martwić. I jeszcze testy genetyczne Ci wyszły ok. NF nie jest miarodajnym markerem, najważniejsze jest NT. Ja bym troszkę wyluzowała na Twoim miejscu, stres to najgorsze co sobie możesz zafundować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 11:16

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka,
    dziś wypisali mnie ze szpitala. Tym razem badał mnie znów inny lekarz. Poprosiłam go żeby zerknął na kark. Zapytał - po co. Więc mu tłumaczę.... Powiedział, że po 20 tygodniu nie mierzy się karku bo to nie jest miarodajne badanie.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia modle sie za twoją coreczke,baby są silne.Mojej przyjaciolki siostra urodzila w 27tygodniu,to znaczy wody odeszly,ponoc powodem byla bezobjawowa infekcja pochwy.Tez ma coreczke,urodzila sie poczatkiem listopada i teraz na dniach juz wychodzi do domu,wreszcie.Mam nadzieje ze i u ciebie skonczy sie to szczesliwie,trzymam kciuki.

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti oszczedzaj sie,zdrówka zycze :-)

    triti lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do infekcji to pilnujcie dziewczyny niech lekarze biorą wam wymazy nawet na wszelki wypadek. W szpitalu była dziewczyna, która urodziła w 26 tygodniu i dzieciątko zmarło, a przyczyna była właśnie jakaś infekcja.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti i trzymajmy się tej wersji, że po 20 tygodniu to nie ma na to co patrzeć. Będziemy zdrowsze, chociaż psychicznie, ja jutro gin pojutrze echo i jak tam będzie wszytko ok to wrzucam na luz, bo zwariuje, co ma być to i tak będzie.

    A co do infekcji to ja ciągle coś, lekarz już mi na zapas globulki wypisała, że jak tylko coś czuje to mam aplikować.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylio

    Przeoczyłam Twój post kierowany między innymi do mnie. Dziękuję za słowa otuchy. Dużo zdrowia i siły dla Twojej córeczki i dla Ciebie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 08:37

  • Miki22 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Odebrałam wyniki amniopunkcji,
    a przypomne że Nifty wyszło mi nieprawidłowe - ryzyko ZD 1/20.
    Potem Fisch prawidłowy i wreszcie amniopuncjia - kariotyp prawidłowy żeński. W IMiD lekarze bardzo się zdziwili że tak wyszła amniopunkcja i 2 razy sprawdzali czy na pewno jest możliwe aby Nifty nie pokryło się z amnio w przypadku tej trisomii. A jednak. Cuda się zdarzają.
    Teraz dochodze do siebie bo bardzo przeżyłam tą sytuacje. W czwartek mam usg połówkowe. Czy możecie mi doradzić na co trzeba zwrócić szczczególną uwage przy badaniu, czy przy tym usg też są markery zd? Lekarza mam z certyfikatem i z dobrym sprzętem. Ale różnie to bywa, z informacjami jakie przekazuje się podczas badania.

    Hope_ lubi tę wiadomość

    Miki22
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki,
    jak amnio wyszła prawidłowo to już niczym się nie denerwuj !!!

    Jedyne co możesz dodatkowo zrobić poza porządnym połówkowym to echo serca.
    A dlaczego robiłaś nifty ? jak możesz wklej proszę swoje wyniki z prenatalnego, pappa i nifty, %cfdna dokładnie co napisali bo mi wyszło ok, ale w porównaniu do innych słabo...(bo tu na forum trzeba wertować te strony...) :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_

    Rzecz w tym, że lekarz wykonujący badanie prenatalne nie zaznaczył przepukliny. Po samym badaniu USG ryzyko skorygowane zmalało dla wszystkich trisomii.


    W piątek byłam na badaniu u innej Pani doktor. Zrobiła mi właściwe pełne USG prenatalne. Nie jest ona jakimś autorytetem w tej dziedzinie (do takiego lekarza nie dostałam się ze względu na okres urlopowy), ale jest dr n. med. ze sporym doświadczeniem (tak się wydaje). Pani dr nie dość, że potwierdziła wszystko, co powiedział poprzedni lekarz to zauważyła jeszcze kilka dodatkowych wad - przepływ zwrotny na zastawce trójdzielnej, nieprawidłowe ułożenie dłoni, stopy końsko szpotawe (chociaż na to jest chyba jeszcze za wcześnie), nieprawidłowy profil. Nieprawidłowe ułożenie nogi to zgięcie jej w kolanie do wewnątrz. Stwierdziła, że kość nosowa musi być, że tak mała przepuklina wskazuje raczej na wadę genetyczną, a wynik wolnego beta wlasciwie tylko na trisomię 18. Dalsza część rozmowy delikatnie zmierzałam do tego, że jak wyniki Nifty/Amnio potwierdzą trisomię 18 to warto rozważyć aborcję.
    Wczoraj mieliśmy kilka wizyt - u genetyka, ponowne badanie u lekarza, który robił pierwsze prenatalne i u mojego prowadzącego. Genety mówił o hospicjum perinatalnym. Lekarz od pierwszego badania prenatalnego -uwaga - przepukliny już nie widział. Kości nosowej też nadal nie widział, ale nie przejmował się tym specjalnie. Jedyne co go martwiło to zgięcie nóżki w kolanie. Wizyta u prowadzącego w podobnym tonie. Stwierdził, że pani dr, która zobaczyła tak dużo wad, zawsze widzi więcej niż jest. Że on nie takie przypadki widział, a rodziły się zdrowe dzieci więc czekamy na wynik Nifty i zobaczymy co dalej. Wróciłam po tych wszystkich wizytach maksymalnie skołowana z nową nadzieją, że może jednak jest jeszcze szansa.

    Dzisiaj zadzwonili z centrum gdzie pobierano mi krew do Nifty. Niestety nie z wynikiem, ale z informacją, że muszą krew pobrać jeszcze raz, bo jest za niskie stężenie DNA płodu. No i jak tu być spokojnym? No jak?

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylio dużo zdrowia dla Twojej maleńkiej Kruszynki! Bądź silna Okruszku <3
    I siły dla Was w tym ciężkim czasie.

    Czasami tutaj jeszcze zaglądam i zawsze trzymam kciuki za wyniki badań i cieszę się z każdej dobrej wiadomości!

    Życzę tylko pomyślnych wieści!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 13:46

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki wyniki z amniopunkcji to 100% pewności. Gratuluję zdrowej córeczki! Usg połówkowe robi się w celu sprawdzenia czy narządy rozwijają się prawidłowo. Markery ZD wykrywa się na usg I trymestru (dlatego nazywa się usg genetycznym).

    Jagoda szansa na zdrowe dziecko jest zawsze. Życzę z całego serca, żeby wszystko z dzieciątkiem było dobrze.
    Wiem, że przed tobą trudny czas, jeśli będziesz potrzebowała się wyżalić, pisz tu, dziewczyny dają na tym wątku ogromne wsparcie. Porozmawiaj z mężem co robicie, jeśli diagnoza potwierdzi trisomię 18. Teraz, póki nie ma jednoznacznej diagnozy, będzie wam łatwiej ustalić co robić.

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję jeszcze raz Marsylio. Temat tego, co dalej jeśli potwierdzi się trisomia 18, już przegadaliśmy. Nie chcemy usuwać ciąży.
    Jak się ma Twoja córeczka?

  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że macie podjętą decyzję co dalej. Skoro nie chcecie przerywać ciąży, postaraj się nie stresować zbyt wiele. Wiem, że to niełatwe.

    Wiktoria coraz lepiej oddycha, respirator zszedł na 21% z 30%. Wczoraj była pierwsza próba podania mojego mleka, ale żołądek jeszcze nie trawi, więc wrócili do karmienia dojelitowego. Za kilka dni ponowna próba, mam nadzieję, że trawienie "ruszy".

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia wszystko bedzie dobrze,wiwrze w to.

    Jakos dziwne mam wrazenie ze u Jagody równiez wszystko bedzie dobrze,za duzo tutaj róznic i za duzo tworzy sie problemów a po tskich zawirowaniach lubi byc dobrze.Mam nadzieje ze naprawde z twoim dzieciatkiem jest dobrze.
    U mojej przyjaciolki wszystko bylo dobrze na usg choc w wyzszych tygodniach lekarz uwidzial te nózke szpotowatą,jednak maluszek urodzil sie zdrowy i nózki są obie prawidlowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 19:39

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
‹‹ 338 339 340 341 342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ