X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 1 lutego 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Chciałam tylko powiedzieć, że wróciłam po badaniu echa serca. Pani Doktor była zachwycona serduszkiem, mówiła, że wręcz książkowe. I trochę mnie uspokoiła, że te wyniki co mam do tej pory są jak najbardziej ok i nie ma się co martwić bo NT 2,2 mm to norma, a ryzyko z testu Pappa 1:394 jest niskie i że teraz ginekolodzy strasznie straszą te ciężarne. Także dziś będzie mi się spać trochę lepiej niż ostatnio.

    Asiek2108, Marsylia, Hope_, triti, ojejku lubią tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka wspaniałe wiadomości :) Mam nadzieję, że troszkę odetchniesz :)

  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda usunela konto?

    Zieziulka to bardzo dobre wiesci,oby jak najwiecej takich na wątku.

    Czekam na wiesci jak sie ma malutka Wiktoria..

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 2 lutego 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny chciałam tylko napisać, ze jestem podczytuje i trzymam kciuki!! Cieszę się ze wszystkich poztywnych postów i szczęśliwych rozwiązan!

    Czekam również na wieści jak tam maleńka Wiktoria!!

    U nas reorganizacja mieszkania... musze przystosować na przyjscie kolejnego członka rodziny :) POWOLI DO PRZODU. Ale dzis zmachalam sie na maxa. A synkowi wychodzą na raz obie górne czwórki więc jest wesoło uffff :)

    Buziaki dla Was kochane!!

    Asiek2108 lubi tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 3 lutego 2017, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka, a juz mialam Cie pocieszac, ze Twoje wyniki sa praktycznie dobre i kto Cie tak nastraszyl. U mnie bylo znacznie gorzej. NT 3 mm, ryzyko po usg skorygowane na 1:55, po testach pappa zmalalo do 1:70. A to nie to samo co u Ciebie 1: 400. O takim wyniku jak Twoj to marzylam. Moja historia ma jednak mile zakonczenie. Test Nifty wykazal wynik prawidlowy i tego sie trzymam. Wg lekarzy nie ma juz najmniejszych wskazan do amniopunkcji. Mam zalecenie wykonania badania serca, chociaz wg lekarzy z Norwegii wynik przeziernosci dopiero powyzej 3,5 jest wskazaniem do wykonania takiego badania. Pozdrawiam

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do czekania na wynik, to najgorsze chwile zycia, koszmar nie do opisania. Balam sie ogromnie o dziecko, ze czuje te potworny strach. Pomagaly wpisy dziewczyn, ktorych wyniki okazywaly sie pomyslne, dodawalo to nadziei. Z kolei jak ktos pisal ze jest zalamany wynikiem 1:300 to odbieral mi ta nadzieje i zaczynalam sie nowo bac bo czulam, ze moja sytuacja jest o wiele gorsza. Zycze Wszystkim dziewczynom samych dobrych wynikow i szczesliwych rozwiazan.

    Emma
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 3 lutego 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to, że Jagoda usunęła konto. Szkoda, miałam nadzieję zobaczyć jej wpis, że dzieciątko jest zdrowe.

    Zieziulka cieszę się, że twoje dzieciątko ma zdrowe serduszko.

    Wiktoria powoli rośnie i przybiera na wadze. Za nami pierwszy dotyk, uwielbia się wtulać główką w dłoń taty :) Dzisiaj z radości jak ją mąż dotykał, zapomniała na chwilę o oddechu. Poza tym jest najatywniejszym pacjentem na oddziale, pielęgniarki są nią zachwycone, przychodzą popatrzeć jak rozrabia w inkubatorze :) Jak ją na brzuszku położą, to próbuje się podnosić.

    Espera, Asiek2108, Karolina :*, Leirion, Hope_ lubią tę wiadomość

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 4 lutego 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia ❤❤❤❤❤ oby tak dalej :)

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 4 lutego 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1 wrote:
    Zieziulka, a juz mialam Cie pocieszac, ze Twoje wyniki sa praktycznie dobre i kto Cie tak nastraszyl. U mnie bylo znacznie gorzej. NT 3 mm, ryzyko po usg skorygowane na 1:55, po testach pappa zmalalo do 1:70. A to nie to samo co u Ciebie 1: 400. O takim wyniku jak Twoj to marzylam. Moja historia ma jednak mile zakonczenie. Test Nifty wykazal wynik prawidlowy i tego sie trzymam. Wg lekarzy nie ma juz najmniejszych wskazan do amniopunkcji. Mam zalecenie wykonania badania serca, chociaz wg lekarzy z Norwegii wynik przeziernosci dopiero powyzej 3,5 jest wskazaniem do wykonania takiego badania. Pozdrawiam


    Emma1 dzięki ;* Wiesz co z tym Pappa to niby wiem, że powyżej 1:300 jest ok tylko mi po tym teście ryzyko ZD wzrosło: podstawowe wynikające z wieku miałam 1:731 po USG 1:14251, a po Pappa właśnie 1:394, bo mi wolna beta wyszła o wiele za duża bo 5,5 MoM i to dało mojemu lekarzowi podstawy do skierowania na amnio na które nie poszłam, a mi do zamartwiania się, bo nawet w komentarzu pod wynikami było: wynik prawidłowy, z uwagi na wzrost ryzyka rozważyć dalszą diagnostykę. I tak to się wszytko zaczęło aż to USG połówkowego gdzie fałd też wyszedł za duży, po czym skierowanie na echo serca. Ehh...dalej nikt mi nie da gwarancji, że z małą będzie ok, ale już nie mam siły się póki co zamartwiać. Zobaczymy co pokaże USG w 30 tygodniu.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z wami. Przeczytałam cały wątek i postanowiłam się tu odezwać. W 13t1d miałam usg prenatalne wszystko wyszło ok NT1.7 CRL 7.28 wszystkie inne parametry w normie serce przepływy etc. Pappa dramat trisomia 21 podstawowa ze względu na wiek 1:117 skorygowana 1:39. W trakcie ciazy stwierdzono juz ma początku tarczyje, cukrzycę bralam luteine i duphaston gdyż miałam plamienia przez odklejanie się lekkie kosmowki. O wyniku dowiedziałam się 1 02, 9.02 mam amniopunkcje Boże jak ja się boję chodzę i rycze. Boję się amnio a jeszcze bardziej wyników i w razie czego staniecia przed różnymi decyzjami. Nic już nie mogę pisać bo zaraz zacznę ryczec znowu. Gratuluję wszystkim dobrych wyników a tym co miały zle odwagi ze względu na różne decyzje. Nieważne jakie one były bo każda na bank była ogromnie trudna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2017, 15:00

  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 4 lutego 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi78 Twoje NT wcale nie jest złe!! A papa jak zwykle miesza... Ryzyko podwyższone ze względu na wiek. A powiedz kość nosowa widoczna?

    Ja mam również problemy z tarczyca i juz w ciąży z drugim dzieciątkiem. Czeste badania hormonow i tyle. Z tego powodu noc dzidzi nie zagraża. Cukrzycy nie mialam wiec sie nie wypowiem bo sie kompletnie nie znam.

    Mieszkam w portugalii i mialam robiona bipsje kosmowki. Mam 33 lata wiec u mnie ryzyko tez wzrosło z uwagi na wiek. Mialam 1:197 i powiem ci ze tutaj amino czy biopsje proponuja kazdemu kto wynik ma z jakiegokolwiek powodu nizszy niz 1:250. Jak to określił lekarz jest to dodatkowe badanie rutynowe. I robią ich naprawdę sporo. Dziewczyna za dziewczyną. Starsze i młodsze. Ja byłam w szoku. Ja zrobiłam, żeby wiedzieć i miec "pewność" co do wyniku a nie się zastanawiac. Czyli dla spokoju ducha. Jeśli wszystkie inne parametry sa ok z usg nie ma co płakać tylko zrobić albo amino albo, któreś z badań nieinwazyjnych z krwi :). Wiem łatwo powiedzieć ale tak jak mi to wytłumaczono jedna z 39 kobiet dokladnie takich jak ty wzrost waga itd urodzi chore dziecko także nie jest to az takie duze prawdopodobienstwo!! Papa juz namieszal wielu dziewczynom...

    Ja mialam NT 2.2 z tego co pamietam przy CRL 5.5 to zdecydowanie gorszy wynik NT. U Ciebie dzieciatko dużo dłuższe jest :). Jestem obecnie w 23 tygodniu i staram sie cieszyć ciąża :) U mnie z biopsji łożyska wyszedł zdrowy chłopak :)

    megi78 lubi tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 4 lutego 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha amino wcale nie jest taka straszna. Ja sie koszmarnie boje igieł wiec zamknęłam oczy :) Wszystko trwało ja wiem może 2 min :) A ranka jak odkleilam plasterek nastepnego dnia byla jak od pobrania krwi... a spodziewałam się jakiejś dziury na maxa :)

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak kość nosowa widoczna wszystko w jak najlepszym porządku na usg i stąd ten szok. Na amniopunkcje jestem juz umowiona teoretycznie wiem ze wyniki moze zamieszać wszystko co jest związane z gospodarką mija hormonalną oraz cukrzyca tak mu powiedziała nawet genetyk i teoretycznie byłam na to przygotowana od początku ale gdy zderzyłam się z rzeczywistoscia cała moja pewność odwaga i radość umarły :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do amnio jak długo lezalyscie po jaka jest procedura po tym wszystkim? Ja niestety amnio będę miała 250 km od miejsca zamieszkania ale jak się tam umawialam to pani powiedziała ze normalnie bez stresu mam wracać do domu normalnie szok

  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 4 lutego 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi78 wynik amnio na pewno będzie ok, skoro na USG nic dziwnego nie wyszło, a test Pappa to już się nie będę wypowiadać, co o nim myślę, zresztą sama wiesz :)Ja amno nie zrobiłam, bo się bałam stracić ciąże, a na drugą może już nie być szans, ale jakbym była w drugiej i miałam już to pierwsze to bym na pewno poszła. Bo to jedyne pewne badanie, resztę można sobie wsadzić...wiecie gdzie :)

    megi78 lubi tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny obyscie miały racje zresztą cholera musi być dobrze. Bardzo wam dziękuję za słowa otuchy chlone je teraz jak gąbka lapie się wszystkiego aby zacząć myśleć pozytywnie bo wiem ze ani sobie ani maluchowi nie pomagam. Dobrze ze po wynikach mam tak szybko amnio. Teoretycznie mam nadzieję że za 4 tyg będę w końcu cieszyć się pełnią ciąży. Tak bardzo bym chciała.

  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 4 lutego 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o to jak po zabiegu. Ja leżałam godzine i mogłam jechac do domu. Zakaz dzwigania i przytulanek. Ogolnie można normalnie funkcjonować ale jakby w zwolnionym tempie - oszczędny tryb życia. Ja na wszelki wypadek leżakowalam 3 dni... ale nie mowili ze to konieczne. Tydzien nie podnosiłam synka. No i tyle :)

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 4 lutego 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja leżę w domu całkiem sporo jak na mnie!!! W poniedzialek kontrola u kardiologa - poprzednio arytmia i u ginekologa tydzień po wypisie ze szpitala. Żeby nie było zbyt kolorowo to jak dziś kichnęłam to coś mi poleciało ... leżałam wiec nie na wkładkę , a prześlizgnęło sie na spodnie. I ani koloru, ani zapachu - bardziej płyn do płukania czułam mimo ze używam takich dla dzieci mało zapachowych. I bądź tu babo spokojna !!! To dopiero 25 tydzień i jestem przerażona !!!

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 5 lutego 2017, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    A ja leżę w domu całkiem sporo jak na mnie!!! W poniedzialek kontrola u kardiologa - poprzednio arytmia i u ginekologa tydzień po wypisie ze szpitala. Żeby nie było zbyt kolorowo to jak dziś kichnęłam to coś mi poleciało ... leżałam wiec nie na wkładkę , a prześlizgnęło sie na spodnie. I ani koloru, ani zapachu - bardziej płyn do płukania czułam mimo ze używam takich dla dzieci mało zapachowych. I bądź tu babo spokojna !!! To dopiero 25 tydzień i jestem przerażona !!!

    To pewnie mocz. Mi sie zdarza popuscic jak kicham :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2017, 00:13

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 5 lutego 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina,
    Obyś miala rację !!!! U mnie to pierwszy raz w życiu i jeszcze pozycja leżąca sprawiła, że miałam wrażenie że to nie siuśki. Pózniej leżałam i przy wstawiu sprawdzałam jak sytuacja wyglada i raczej nic nie leciało !!!
    Jutro lekarz sprawdzi jak to wszystko wyglada po szwie.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
‹‹ 339 340 341 342 343 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ