X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 5 lutego 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 34 lata i od 1w lat hashimoto z tego powodu po dobrych wynikach usg nie zgodziłam się na pappa. Z dwóch powodów po pierwsze nie usunelabym chorego dziecka po drugie nie chciałam zadreczać się cała ciążę. Czekam właśnie na rozwiązanie całą ciaza przebiegła spokojnie na koniec mam trochę stresu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2017, 16:44

  • Jagoda1982 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 5 lutego 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    To ja - Jagoda82, założyłam nowe konto, ponieważ poprzednie zostało automatycznie usunięte. Chyba coś poszło nie tak z aktywacją.
    Wciąż czekam na wynik Nifty. Kontaktowałam się z Genomedem ws możliwości ewentualnego przyspieszenia badania. Niestety nie ma takiej możliwości. W idealnych warunkach wynik jest po tygodniu więc w środę najwcześniej..

    f2w3rjjg11ycvwgl.png
    2008.07 [*], 2009.08 [*], 2009.12 [*]
    2012 Syn :)
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 5 lutego 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vriola trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie, odezwij się jak poszło :)

    Jagoda1982 czekamy na dobre wieści :)

    Triti nie martw się, mi ciągle coś leci i to po prostu wydzielina.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 5 lutego 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka, teraz rozumiem czemu az tak sie martwilas, nie czytalam wczesniejszych wpisow bo jesten nowa na forum. Napisz mi jeszcze prosze czemu nie zdecydowalas sie na testy nieinwazyjne typu np Nifty skoro balas sie o ryzyko amnio. Czy chodzi Ci o wiarygodnosc tego badania? Ja wierze bardzo, ze Twoje dziecko jest zdrowe. Mialas przeciez niskie ryzyko po usg a to najwazniejsze badanie. Biochemia robi tyle zamieszania...

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 6 lutego 2017, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda, wiem co przezywasz. Tez dzwonilam do Genomedu dokladnie tak jak Ty. Pani z labolatorium wytlumaczyla mi ze musi byc zakonczony proces badawczy i nie ma tu przyspieszenia.Mowila o 9 dniach roboczych. Ja dostalam wynik 10 dnia robocz. wliczajac dzien pobrania krwi.Bedzie dobrze!

    Emma
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 6 lutego 2017, 02:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1 nie zrobiłam Nifty, bo jest bardzo drogie,jakoś z M ustaliliśmy, że szkoda nam kasy, a i tak by to nic nie zmieniło. Jakby po Pappa właśnie wyszło poniżej 1:300 to pewnie mocniej bym się nad tym wszystkim zastanawiała, ale, że uznany jest wynik za prawidłowy to odpuściłam.

    Jeju czy tylko mnie tak bolą pachwiny. Aż się obudziłam ;/

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Jagoda1982 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 6 lutego 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1
    Oby nie 10 dni roboczych, bo wypadnie to w dzień zaplanowanej amniopunkcji. Wynik miał być dużo wcześniej, ale musiałam drugi raz oddać krew do badania (za małe stężenie DNA dziecka) więc licząc od pierwszego czekam już dwa tygodnie, a wynik przy idealnych warunkach będzie najwcześniej w środę/czwartek....

    Karolina :* lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg11ycvwgl.png
    2008.07 [*], 2009.08 [*], 2009.12 [*]
    2012 Syn :)
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 6 lutego 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Wasze wyniki dziewczyny !!!! ja czekałam 7 dni.

    Wróciłam z badań.
    Echo serca ok - serduszko zdrowe, prawidłowo zbudowane i arytmii już nie ma (biorę leki na tarczycę od poprzedniego badania mimo że nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczycą).
    Ginekolog badał mnie ręcznie - z szyjką ok. Badanie usg na mega starym sprzęcie szpitalnym... twierdzi, że wszystko jest w porządku i dziwi się, że nadal się denerwuję...oby miał rację !!!!

    a ja zastanawiam się jeszcze nad harmony i znając mnie zrobię...

    Asiek2108, Karolina :* lubią tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 6 lutego 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 22:29

    megi78 lubi tę wiadomość

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 6 lutego 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dodać, że Pani doktor powiedziała, że pępowina dwunaczyniowacto tak jak leworęczność i nie jest już uznawana za anomalię. Żadna z Was takiej nie ma, ale że nie udzielam sie na innych forach może kiedyś komuś się przyda taka opinia lekarza.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że co lekarz to opinia. Właśnie wróciłam z SOR-u ginekologicznego (strasznie mnie bolała lewa strona) nic takiego nie znalazła, ale kazała kontrolować długość szyjki bo jest 3 cm, a od 2,5 cm to już trzeba uważać. Ja myślę, że to rwa kulszowa ;/ A co do opinii, pyta co i jak do tej pory to ja mówię, że chyba ok tylko na prenatalnych NT 2,2 mm, a ona, że to nie dobrze, górna granica itd....a jeszcze we środę inna Pani Doktor mnie pocieszała, że to jak najbardziej wynik ok. Tak jak ze wszystkim, opinia lekarza to w większości subiektywne odczucie.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    no właśnie te opinie tych lekarzy załamują. jeden mówi tak inny inaczej jakby nie było jednoznacznych badań na ten temat i tak sieją w nas cały czas to ziarno niepewności i stresu. Jak tu kobieta ma spokojnie nosić ciążę nie wiem.

    Hope- właśnie zaplanowałam sobie, że od 09.02 czyli czwartku do niedzieli będę leżeć wzięłam sobie też urlop do 10.02 więc łącznie 10 dni będę wypoczywać i jak będzie ok wrócę do pracy. Pracę mam za biurkiem nie stresującą stąd na ten moment taki plan. W głębi duszy czuję, że wszystko będzie dobrze więc na razie nie będę się zastanawiać a co dalej oddalam od siebie te myśli nie chcę wywoływać wilka z lasu. co do Fisha ja jadę do Białegostoku- tam mam skierowanie i wydaje mi się że nie robią, ale na bank nie omieszkam zapytać i ewentualnie skorzystać.

    Wiem jedno całej masy lekarzy należy unikać i najlepiej słuchać się jednego. Wiem też że z jednej strony super że jesteśmy objęte taką opieką zdrowotną gdzie nasza świadomość jest większa i łatwiej jest na każdym etapie zareagować, ale z drugiej strony to nie pozwala nam na spokój cały czas się czymś martwimy i zastanawiamy. i bądź tu człowieku mądry co lepsze.
    Pozdrawiam i miłego dnia. Ja naszczęście oswoiłam się już z myślą samego zabiegu i na ten moment nie chodzę i nie beczę po kontach, ale jeszcze przede mną długi czas oczekiwania więc kolejna masakra emocjonalna.

    Dziewczyny trzymam kciuki za wyniki. Jagoda a tobie to szczerze współczuję z wydłużającego się czasu oczekiwania.

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 7 lutego 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do lekarzy babeczki to jakaś masakra !!!
    Jest kilku mega specjalistów, ale niestety Warszawa, Łódź i Śląsk.
    U nas we Wrocku nie ma jednoznacznej opinii, że jest jakiś mega autorytet w ginekologii. I o ile wszystko jest ok to jest dobrze, a jak coś już niejednoznaczne to nie ma do kogo się udać ....
    i tak po moich ostatnich doświadczeniach:
    ginekolog stwierdził, że wada serca to 80-90% w przypadku wad genetycznych - specjalista od echa serca płodu - tak naprawdę nie wiadomo bo kto to sprawdza... i patrząc na nasze realia skłonna jestem uwierzyć kardiologowi tym bardziej, że inny kardiolog u którego byłam powiedział mi, że chore serce i wada genetyczna to jakieś 40 %. W necie też różne dane. Nigdzie nie można zdobyć prawdziwych informacji. Pytają o wszystko, a żadnej centralnej bazy danych i wiedzy specjalistów. Szkoda byłoby łatwiej.
    Tak np. nifty, które robiłam. Firma już nie będzie miała ze mną kontaktu więc skąd wie, że dobrze wykonała badanie ??? szkoda bo jakby mieli kontakt z każdą klientką wtedy ich dane byłyby pełne i idealnie wyliczone.
    Ale namieszałam :) ale rozumienie o co mi chodzi !!!
    Każdy mówi coś innego inaczej bada i 0 pewności jeżeli nie zrobisz amnio.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 7 lutego 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, mysle ze nieprawidlowy wynik sie zglasza, jesli chodzi o Nifty to do genomedu. Robi to pacjent osobiscie badz lekarz. Mysle ze nikt nie daruje nieprawidlowego wyniku i jest taka potrzeba i kazdy powinien tak zrobic. Co do lekarzy we Wroclawiu ja bardzo cenie dr Barcikowskiego z corfamedu. Dla mnie wybitny specjalista i przeszedl chyba wszelkie mozliwe szkolenia co do wykonywania usg prenatalnego na najlepszym sprzecie. Mozna poczytac w jego historii o certyfikatach jakie posiada. To moja 3 ciaza i co do zadnej nie pomylil sie w zadnym stopniu. Przy 3 zalecil test Nifty bo wynik przeziernosci byl 3mm (badanie usg mialam wykonywane w Norwegii w 13 tyg i 4 dni). Zawsze odpowiada na telefon prywartny i radzi co robic. To on powiedzial do mnie: "wierze ze pani dziecko jest zdrowe a badanie wykonamy po to by sie o tym przekonac i by zyskala pani cenny spokoj". To byly dla mnie wazne slowa, ich sie trzymalam. Zalecil tez badanie serca plodu i dostalam kilka nr telefonow do specjalistow we Wroclawiu. Gdybys byla zainteresowana to daj znac. A co do Genomedu to mozna z nimi sie kontaktowac. Pani z laboratorium odpowiedziala mi mi na mojego maila, ze wlasnie zakonczyl sie proces badawczy i wynik zostal wyslany do osrodka corfamed. Wtedy moj maz zadzwonil i otrzymalismy najpiekniejsza wiadomosc zycia.

    Emma
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 7 lutego 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja opinia o teście nifty. Jestem mama wspaniałej 1,5 rocznej córeczki z zespołem downa( dowiedzielismy sie dopiero po porodzie, ciaza przebiegała bez żadnych komplikacji poprostu idealnie test pappa wynik 1:1230, usg idealne, miałam wtedy 25 lat mąż 27 ) aktualnie jestem na początku kolejnej ciąży gdyc córeczka się urodziła stwierdziliśmy z mężem że gdy będę w ciąży zrobimy test niffty i bedziemy wiedzieli czy dziecko na pewno jest zdrowe. Dużo czytałam rozmawiałam z kobietami co mają dzieci z zd i dowiadywałam się o tescie nifty a wiec tak te mamy które miały test nifty wyniki rewelacyjne nagle rodza dziecko z zd i szok sądzą się do tej pory z Genomed oczywiscie oni tego nam nie powiedzą.
    Kiedyś jak wszedł Test nifty było to wiarygodne krew była wysyłana do Hongkongu bądz Szwajcarii i nie było pomyłek a gdy się zdarzyły gwarantowali wypłacenie 100 tys odszkodowania za urodzenie dziecka z wada genetyczna, natomiast teraz takiego czegoś nie ma tylko chcą się usprawidliwić wpisując że jest taka możliwość że wyniki będą fałszywie dodatnie czy coś w tym stylu.
    Na zachodzie takie testy są wykonywane za darmo test nifty jest na tym samym poziomie co test pappa tylko u nas ceny z kosmosu nie dające gwarancji. Moim zdaniem lepiej zaryzykować z amino lub w ogóle nie robić żadnych badań bo to tylko stres. Pozdrawiam !!

    Kinga40 lubi tę wiadomość

    Iza8997
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 7 lutego 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to mnie totalnie zalamalas. Prosze powiedz ile znasz osobiscie mam, ktore mialy prawidlowy wynik testu nifty a urodzily chore dziecko? To jest przerazajaca wiadomosc. Wiem, ze dzieci z ZD sa cudowne, ja bym takiej ciazy nie usunela nigdy, ja po prostu chcialam wiedziec. W naukowych artykulach z czasopism ginekologicznych sa podane procenty i na pewno nie mozna porownywac z testami pappa. Wiarygodnosc wynikow minimalnie rozni sie od amniopunkcji. Ale moze tak jak piszesz Genomed jest fatalna firma, bo zagranica bardzo szanuje sie test Nifty a granica statystyczna bledu jest minimalna.

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 7 lutego 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Skandynawii test Nifty nie wykonuje sie za darmo. Kosztuje o wiele wiecej niz w Polsce. A lekarze z klinik zalecaja go. Mnie w instytucie Genetyki poinformowali o mozliwosci wykonania takiego badania.Zrobilam go w Polsce bo w Szwecji kosztowal wiecej. Ale nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze w Polsce w instytucie gdzie wykonuje sie skomplikowane badania, typu badanie genow chociazby CFTR w mukowiscydozie jest tyle falszywych wynikow a ludzie pozostawieni jak mowisz sami sobie. Jak dla mnie masakra. Czyli powracam do stanu zamartwiania sie. Czasami chyba lepiej nie zagladac na fora bo nie tylko znajduje sie w nich pocieszenie.

    Emma
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nic nie daje 100% pewności oprócz tej głupiej amniopunkcji i innych inwazyjnych metod ;/ Mnie te płatne testy odrzucały tym, że znowu podają prawdopodobieństwo, a nie coś na 100%, chociaż wiadomo, że są dużoooo bardziej wiarygodne niż inne nieinwazyjne testy i myślę, że w sumie rzadko się mylą,także EMMA1 nie zamartwiaj się, bo to i tak nic nie da.

    A najbardziej rozwala mnie pytanie lekarzy, a robiła Pani Nifty? Jakby to był koszt 5 zł. Ostatnio odpowiedziałam jednej: ten za 2500 zł ? Nie Pani Doktor tego akurat nie ;p

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie nie załamuj się ciesz się ciążą i nie ma co się stresować i wkręcać większość dzieci jest zdrowa rzadko zdarzają się dzieci z wadami teraz to jest tylko tak nagłaśniane i jak jesteś w ciąży to wszędzie widzi się chore dzieci i jakieś problemy... znam 6 kobiet każda jest na drodze sądowej ale to trwa już długo tak jak pisałam wyżej jak była tylko krew pobierana w Polsce było ok a jak zabrali się Polacy za badania to już gwarancji brak. Zawsze można być w tym małym procencie ale to nie znaczy że ty będziesz.. wszystko zapisane jest u góry... a jeżeli nie usunęłabyś takiej ciąży to tym bardziej nie masz czym się zamartwiać. może to się wyda dziwne ale z perspektywy czasu stwierdzam że lepiej nie wiedzieć... powiem Ci tak ja jak urodziłam malutka przeżywałam nie mogłam się długo pogodzić jak leżalam w szpitalu to tylko czytałam o dzieciach z zd i są takie rzeczy wypisane że tylko mnie to dołowało jakbym dowiedziała się w ciąży to załamałabym się... a w rzeczywistości jest inaczej dzieci z zd są różne tak jak zdrowe dzieci... po jednych widać zd po niektórych nie, jedne są spokojne drugie rozrabiaki, jedne mają jakieś choroby towarzyszące inne nie itd. dlatego lepiej nie wiedzieć i nie dołować się niczym.. ciesz się maleństwem i błogim stanem nie ma co się zamartwiać ja pamiętam przy pierwszej ciąży też się zamartwiałam wszystkim jakoś do 20 tyg a pozniej odpuściłam bo po co !!! będzie co ma być :)))

    Iza8997
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 7 lutego 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie miałaś parametry innych badań w całej ciąży - serce, przezierność w pierwszych prenatalnych, fałd karkowy w okolicach 20 tygodnia? Dziecko ma teraz jakieś wady narządowe itp. ? Do jakiego lekarza chodziłaś - miał certyfikaty i jak się nazywa ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ