X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogladalyscie moze szybki live na fc na temat testu papp-a Mamy Ginekolog? Polecam.

    Emma
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh no to czekamy dalej... ja teraz oczekuje tez na 28.03 na powtorne usg serduszka...

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie to czekamy:) ja wiem kochana ze wynik jest super:*

    Emma ja nie a wstaw linka:)

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam mameginekolog. Zawsze mnie jakoś uspokoi :) chętnie prowadzilabym u niej ciaze hehe:) ale do Warszawy daleko. Emma na kiedy Ty masz termin?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Cassie a myślałam że to już :(. No nic trzeba czekać. Ja dzisiaj oficjalnie odebralam swoje i juz na bank mogę odetchnąć :). Czekam na ciebie

    Cassie 65, triti, Margaret.Se lubią tę wiadomość

  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 15 marca 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://m.facebook.com/mamaginekolog/?locale2=pl_PL
    Latwo znalezc ten film na fc, trzeba przewinac troche w dol az dojdziecie do: szybki live na temat testu papp-a. W filmie mowa, ze obnizenie bialka w tescie moze oznaczac niwydolnosc lozyska i nie musi kojarzyc sie tylko ze zwiekszonym ryzykiem wad genetycznych.
    Teraz rozumiem dlaczego wiek ma taki duzy wplyw na wyniki w tescie. Z wiekiem wydolnosc lozyska raczej sie zmniejsza dlatego i gorsze wyniki.
    Dagmarekk, termin mam na 12 lipca. Wczoraj

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 15 marca 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mialam kolejne usg, parametry w normie. Duzo kopie moj chlopak. W polowie wizyty lekarka przyznala mi sie ze jest Polka. Milo, choc dziwne bo od razu moglysmy rozmawiac po polsku. Triti, moj chlopiec tez jest mniejszy bo usg wylicza jego wiek na 22.3 a wlasciwy to 23.

    Cassie, no szkoda ze musisz nadal czekac. Ale bedzie tylko dobrze.

    triti, Asiek2108, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    Emma
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 16 marca 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti - nie cierpie porównywania jak Twoja kumpela, 2kg to wg mnie kolos i zdecydowanei za dużo.
    U nas w 28tc było 1200 i lekarz powiedział, że to idealnie, nawet kilak dni do przodu z wymiarów, więc nie słuchaj głupot i ciesz się zdrowym, DOBRZE ROZWIJAJĄCYM się maluszkiem!

    Cassie - nie udzielam się ostatnio za dużo, ale cały czas podczytuję i trzyamm kciuki za Twój wynik! Musi być dobrze:)

    Karolina - 28 marca trzymam kciuki za Ciebie! Na pewno wszytsko będzie dobrze!

    triti, ojejku lubią tę wiadomość

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 16 marca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1,
    super, że wszystko w porządku i mały jest taki ruchliwy :)

    Hope,
    właśnie się zastanawiałam co u Ciebie :) patrzyłam na majówki nawet, ale nie widziałam żebyś była aktywna. Jak maluszek ? Masz jakieś dokładniejsze info co do porodu i działań po ?
    Wiesz już kiedy będziesz miała cięcie ?
    U nas ciąża o "cały 1" ;) dzień starsza więc pewnie w tym samym czasie będziemy miały cc :) ja wstępnie nie później niż 38t. Ciekawe jak to będzie bo z małą w 37 odeszły mi wody jak na filmie - nagle bach i nie ma :) a tu szyta szyjka i muszą zdążyć żeby szew szyjki nie pociął. Ale bym chciała żeby już chociaż święta były :)

    We wtorek byłam u lekarza.
    Lekarz twierdzi, że wszystko jest w porządku :) wszystko mi pokazała i tłumaczyła :)
    Wymiary są mniejsze, ale od początku takie były (i córeczka tez była mniejsza około tyg). Waga lekko ponad 1300 - ale jedno to to, że ciężko było zmierzyć bo pozycja nóg przeszkadzała, a drugie to lekarz powiedział, ze przy pępowinie dwunaczyniowej dzieciaczki są mniejsze.


    Hope, ja też nie trawię porównywania.... ale całą ta sytuacja, ten stres doprowadził do tego, że porównuję - ale oczywiście TYLKO to co jest na naszą "niekorzyść" !!!!

    Miłego dnia babeczki :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 16 marca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, Hope- dzięki wielkie za wsparcie! Na pewno dam znać zaraz jak tylko będę wiedziała ;)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 16 marca 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja miałam robione usg na poczatku 29 tygodnia to była waga 1600g prawie lekarz mi wyliczył, że jak tak będzie szło dalej to na poród będzie 4 kilo :O i wg mnie to dużo, inne babki na sali ( bo to było w szpitalu) miały na ten tydzoeń 1200-1300. Ale tym się raczej nie ma co sugerować. Niektóre kobitki rodzą mniejsze dzieci, niektóre większe. I właśnie tu ta pappa cała ma znaczenie, że im większa tym chyba szybciej dzieciątko przyrasta na wadze.

    Swoją drogą chyba ja tu z obecnych pierwsza się "rozwiążę", bo zaczęłam 36 tydzień :)

    triti, Emma1 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 30+0 było 1546g, aktualnie jest 34+0 i jest 2600...
    Jakbym dostała informację w 28tc że moje dziecko waży 2kg to szukałabym ratunku, prawdopodobnie w postaci insuliny i diety cukrzycowej...

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 16 marca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po wizycie u genetyka która nic nam nie dała...
    zdecydowaliśmy się na NIFTY.
    krew oddana, wynik za 10 dni roboczych. Niestety bede musiała go odebrać osobiście (robiłam badanie w Gdyni ponad 100km od domu... :/ )

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 16 marca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta z tego co pamiętam, Ty miałaś bardzo dobre wyniki?
    Lekarz coś mówił o Nifty?

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 16 marca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk wrote:
    Efta z tego co pamiętam, Ty miałaś bardzo dobre wyniki?
    Lekarz coś mówił o Nifty?

    moj wynik to 1:424 dla zespołu downa.
    genetyk określiła go jako średnie ryzyko i powiedziała, że nie kwalifikujemy się do amniopunkcji ale jak chcemy to możemy zrobić... !!!??? byłam lekko zdziwiona , bo co znaczy jak chcemy to zróbmy... powiedziałam, że nie chcemy, to powiedziała żeby zrobić NIFTY ale też jak chcemy.... Nie nakierowała nas na nic. Wyszliśmy tak samo zieloni jak weszliśmy. Jak dla mnie taka wizyta to zmarnowany czas i pieniądze. Przede wszytkim czas bo na tą konsultację czekałam 10dni, a jak bym od razu zrobiła NIFTY to już miałabym wynik w ręku. A tak znów czekanie...
    Licze że wszytko bedzie dobrze, bo jak nifty wyszłoby źle to wiadomo amniopunkcja. najblizszy termin do genetyka (po skierowanie na amnipunkcje 10 kwietnia - żart jakiś. wtedy bede już w 19 tygodniu , a badanie to robi się do 18tygodnia). Czy zwykły ginekolog może wystawić skierowanie na amnio?
    No i pytanie z tych miłych: czy na wyniku NIFTY bedzie płeć dziecka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2017, 18:39

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 16 marca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta 1:424 to bardzo dobry wynik. A na usg byly jakies nieprawidlowosci?

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 16 marca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina :* wrote:
    Efta 1:424 to bardzo dobry wynik. A na usg byly jakies nieprawidlowosci?

    usg wyszło bardzo dobrze. kosc nosowa obecna, przeziernosc 1,52, serducho 150 uderzeń i wszytko na swoim miejscu

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 16 marca 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta,
    nie denerwuj się !!!! Ja też myślałam, że amnio tylko do 20 t. A po 20t wyszedł mi większy fałd karkowy i jeszcze na Nifty czekałam.... wynik dostałam jakoś 22+2t po wyniku zaczęłam jeszcze szukać kto by mi tak późno amnio zrobił i znalazłam w prywatnej klinice (lekarz, który jest ordynatorem w szpitalu powiedział, że jeżeli nalegam zrobi) ale okazało się że szyjka mi się rozwiera i wylądowałam w szpitalu na szyciu....

    efta lubi tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 16 marca 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta, na wyniku podana jest plec dziecka! O rezultat badania mozna sie dowiedziec telefonicznie kontaktujac sie z osrodkiem w ktorym pobierana byla krew. Moj maz zadzwonil i dowiedzial sie ze wynik jest prawidlowy, nie chcieli tylko telefonicznie udzielic informacji o plci dziecka. Moglam tez dzwonic do lekarza i zapytac o wynik ale sie balam. Wynik przyszedl do osrodka 10 dnia roboczego wliczajac dzien pobrania krwi. Do odbioru upowaznilam moja siostre, ktora przekazala mi wiesci, ze bedzie chlopiec.
    Nie przejmuj sie, bedzie dobrze

    Emma
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 16 marca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie ja również czekam na wieści jak twoje wyniki :)
    efta genetyk nie może nakazać wykonania jakiegoś badania, może jedynie przedstawić dostępne opcje i wytłumaczyć na czym polega dane badanie. Z tego co pamiętam na amnio kieruje się kobiety u których ryzyko wyszło do 1:300. W moim przypadku przy ryzyku 1:24 dostałam skierowanie od genetyka na amnio, ale ze słowami, że decyzja co do badania należy do mnie.
    Rozumiem zdenerwowanie wynikłe z oczekiwania na wizytę u genetyka i wykonanie nifty. Twoje maleństwo na pewno jest zdrowe. W razie "w" skierowanie na amnio może wystawić lekarz ginekolog mający umowę z NFZ.

    ***
    Wikunia od dzisiaj jest karmiona z butelki :) Zmniejszyli jej temperaturę w inkubatorze, ciepłotę ciała ogólnie utrzymuje, ma zimne tylko nóżki i dłonie. Pobrali jej dziś krew na badania genetyczne. Wyniki będą za jakiś miesiąc, mniej więcej w terminie planowanego wypisu ze szpitala.

    Karolina :*, megi78, Cassie 65, Asiek2108, Est, Margaret.Se, mandy11 lubią tę wiadomość

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
‹‹ 356 357 358 359 360 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ