X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 16 marca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej marsylia ale cudnie!! Juz tak świetnie Wikunia sobie radzi!!

    Trzymam wciąż kciuki za Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2017, 22:17

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia dziękuje za odpowiedz. wiem, że genetyk nie może nic nakazać ale uważam że przedstawiając opcje powinien coś doradzić. a nie jak takie flaki w oleju jak chcecie to zrobcie amniopunkcje choc wskazan nie ma, jak chcecie to zrobcie NIFTY choć nie musicie... liczyłam na konkrety. No ale już nie ważne. NIFTY zrobione i czekamy na wynik.
    Cieszę się że twoje maleństwo ma się lepiej. Dużo zdrowka życzę.

    Emma1 - niestety tam gdzie oddawałam krew powiedziano mi że odbiór tylko osobisty , proponowałam aby wysłali na maila lub że zostawię dokument zlecający i pieniądze na przesyłkę poleconą. odpowiedz krótka: nie. trudno widac wszystko zalezy od przychylnosci miejsca gdzie jest pobrana krew.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 08:28

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Efta,
    nie denerwuj się !!!! Ja też myślałam, że amnio tylko do 20 t. A po 20t wyszedł mi większy fałd karkowy i jeszcze na Nifty czekałam.... wynik dostałam jakoś 22+2t po wyniku zaczęłam jeszcze szukać kto by mi tak późno amnio zrobił i znalazłam w prywatnej klinice (lekarz, który jest ordynatorem w szpitalu powiedział, że jeżeli nalegam zrobi) ale okazało się że szyjka mi się rozwiera i wylądowałam w szpitalu na szyciu....

    to jaki miałaś wynik NIFTY że jeszcze lekarza szukałaś żeby amnio zrobił?
    jaka jest teraz twoja sytuacja?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta, mi lekarz też nic nie chciał doradzić, powiedział, że jak chcę to mogę zrobić badanie dna z krwi albo amnio i jak każde z badań wygląda i to wszystko. Dopiero jak mu następnego dnia napisałam, że chcę zrobić z krwi badanie to zadzwonił i polecił Nifty.

    Pewnie jakby lekarz przy pośrednim ryzyku zalecił od razu Nifty to mógłby być posądzony o naciąganie na kasę, z kolei amnio wiąże się z jakimś promilem szansy na powikłania, więc potem kobieta może powiedzieć, że ja lekarz namówił, dziecko okazało się zdrowe, a jej np wyciekły wody.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 08:40

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 17 marca 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta,
    po pierwsze zrobiłam Nifty bezpośrednio po wyjściu od ginekologa na badaniach napisał Nifty, amniopunkcja po złym Nifty z wykrzyknikami (nie wiedząc nic ani o nipt ani o amnio....a że było 2 dni przed świętem 3 króli i po 20t to chciałam jak najszybciej).
    Zadzwoniłam do mojego lekarza, a on mnie olał powiedział, że mały jest zdrowy i nic nie muszę robić (na genetycznych byłam dodatkowo w innej prywatnej klinice na NFZ z racji wieku).
    Dopiero po badaniu zaczęłam czytać, a jak zaczęłam nie mogłam skończyć....zablokowałam się i już :(
    Nifty wyszło coś ponad 59tys tylko, a gdzie nie czytałam to w mln albo i więcej i to mi nie dawało spokoju i chciałam amnio i wiem, że można prywatnie na 100 % ktoś zrobi tylko trzeba poszukać.
    Próbowałam na NFZ - skierowanie do genetyka od gin (mój by mi nie dał) pytanie, który tydzień, terminy wizyt prawie 2 tygodnie....
    Ale wyszło jak wyszło i zamiast amnio szpital. A że nadal nie byłam spokojna to szalona zrobiłam jeszcze Harmony :)

    Wiem dziewczyny powiedzą, że mam dobre wyniki pierwszego genetycznego i pappa, ale jak poczytałam to wcale nie jest takie pewne....

    I mam nadzieję, że niedługo sama z siebie będę się śmiała :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 09:15

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    Marsylia dziękuje za odpowiedz. wiem, że genetyk nie może nic nakazać ale uważam że przedstawiając opcje powinien coś doradzić. a nie jak takie flaki w oleju jak chcecie to zrobcie amniopunkcje choc wskazan nie ma, jak chcecie to zrobcie NIFTY choć nie musicie... liczyłam na konkrety. No ale już nie ważne. NIFTY zrobione i czekamy na wynik.
    Cieszę się że twoje maleństwo ma się lepiej. Dużo zdrowka życzę.




    Kochana moim zdaniem lekarz może tylko proponowac i omawiac jakie sa możliwości a decyzje musi podjac pacjent. Jesli doradzilby ci amino i poszloby cos nie tak co wtedy?? Poza tym Twoj wynik uznaje się za prawidlowy bo jest powyżej normy. U nas bylo tak ze byl poniżej normy i pani sie zapytala czy chcemy amino bo wynik sie kwalifikuje i tez nic nie doradzala... tylko podala wyniki papa i ryzyko i czekala na decyzje...

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda jest taka, ze mimo wszystkich badań zawsze jest jakis procent niepewności nawet przy super wynikach mozna urodzic chore dziecko... takze nie ma co sie nakręcac moim zdaniem...

    triti, megi78 lubią tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, ktoś już tu pisał, że to prawdopodobieństwo podawane w Nifty to nie jest to samo, co np. w Pappa i wartość nie ma żadnego znaczenia. Masz albo pozytywny albo negatywny wynik.

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, biolog fajnie to wytłumaczyła - natomiast ginekolodzy nie mają albo wiedzy, albo czasu na tłumaczenie....

    Karolina,
    też uważam, że nie ma co się nakręcać :) ale to silniejsze ode mnie.
    Póki co ostatnie 2-3 tygodnie nie są takie złe = nie myślę, aż tak o tym wszystkim. Bardziej liczę dni do końca :) a podejrzewam, że przed samym cc będzie ciężko !!!!

    U mnie ten stres spotęgowany był przez to że dopiero na połówkowych po 20t coś wyszło nie tak - ten kark i już praktycznie nie było czasu na decyzje. A jeszcze nic, a nic nie wiedziałam o badaniach dodatkowych. Jakby coś było nie tak na pierwszych genetycznych to jestem pewna, że byłoby mi łatwiej - dużo czasu i na badania i na decyzje.

    Będzie dobrze !!!!

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    Mam do Was pytanie - czy któraś z Was miała pobieraną krew do nifty albo harmony 2 razy? Ja poszłam na badanie NIFTY w zeszłym tygodniu (1 dzień 13 tygodnia ciąży) i pobrali mi krew a dzisiaj dostałam telefon, że w mojej krwi było za mało DNA dziecka i muszą ją pobrać jeszcze raz.
    Trochę to dziwne dla mnie, bo reklamują się, że można robić to badanie od 10 tygodnia ciąży…
    Miałam robione już pierwsze badanie prenatalne (USG) i wyszło wszystko w porządku, ale jakoś się zestresowałam bardzo tym telefonem i sama nie wiem, co myśleć…

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny od jakiego wyniku tzn od jakiej cyferki jest wynik nieprawidłowy, a od jakiej prawidłowy. nie moge nic znaleźć na ten temat.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta,

    zobacz przykładowe wyniki na stronie Genomed. Na wyniku poza podaniem cyfr napisane jest czy wynik jest prawidłowy czy nie.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Efta,

    zobacz przykładowe wyniki na stronie Genomed. Na wyniku poza podaniem cyfr napisane jest czy wynik jest prawidłowy czy nie.

    tak znalazłam wynik 1/20 nieprawidłowy.
    czyli co 1/21 bedzie już prawidłowy....

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ursa_Major wrote:
    Hej Dziewczyny :)
    Mam do Was pytanie - czy któraś z Was miała pobieraną krew do nifty albo harmony 2 razy? Ja poszłam na badanie NIFTY w zeszłym tygodniu (1 dzień 13 tygodnia ciąży) i pobrali mi krew a dzisiaj dostałam telefon, że w mojej krwi było za mało DNA dziecka i muszą ją pobrać jeszcze raz.
    Trochę to dziwne dla mnie, bo reklamują się, że można robić to badanie od 10 tygodnia ciąży…
    Miałam robione już pierwsze badanie prenatalne (USG) i wyszło wszystko w porządku, ale jakoś się zestresowałam bardzo tym telefonem i sama nie wiem, co myśleć…

    tak zdarza się to. kilka stron temu dziewczyna tez napisała że musza jej pobrać krew jeszcze raz.
    moja kuzynka miała pobieraną krew dwukrotnie i za każdym razem było za mało DNA za 3 razem już nie pobierali bo nie chciała, zrobiła amniopunkcję.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 17 marca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ursa_Major nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale napierw miałaś NIFTY a później badanie prenatalne? DLACZEGO?


    Kurde dziewczyny, dzownili do mnie z kliniki, że pisali w mojej sprawie do laboratorium w Krk i nie ma moich wyników z amnio jeszcze dziś i nie ma opcji, że do środy będą bo z mojego płynu się jeszcze nic nie wychodowało. Wiem, ze to o niczym nie świadczy położna też mi tak powiedziała ale wiecie jak jest? ;)
    Szkoda bo minęły już bite 3 tyg. W środę będzie równy miesiąc. Nie nastawiałam się na aż tyle.
    Mam tylko nadziję, że NA SERIO to o NICZYM nie świadczy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 12:56

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 17 marca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ursa_Major wrote:
    Hej Dziewczyny :)
    Mam do Was pytanie - czy któraś z Was miała pobieraną krew do nifty albo harmony 2 razy? Ja poszłam na badanie NIFTY w zeszłym tygodniu (1 dzień 13 tygodnia ciąży) i pobrali mi krew a dzisiaj dostałam telefon, że w mojej krwi było za mało DNA dziecka i muszą ją pobrać jeszcze raz.
    Trochę to dziwne dla mnie, bo reklamują się, że można robić to badanie od 10 tygodnia ciąży…
    Miałam robione już pierwsze badanie prenatalne (USG) i wyszło wszystko w porządku, ale jakoś się zestresowałam bardzo tym telefonem i sama nie wiem, co myśleć…
    Ja tak miałam, a pierwsze pobranie miałam 17+1. Też miałam niezłego stresa, ale pielęgniarka powiedziała, że to nie ma nic wspólnego ze złym wynikiem i podobno mieli kobietę, która oddawała krew 3 razy, a na koniec wszystko wyszło ok.

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 17 marca 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    Ursa_Major nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale napierw miałaś NIFTY a później badanie prenatalne? DLACZEGO?

    Hej, miałam robione tego samego dnia. Chciałam zrobić NIFTY tak czy siak, dla własnego spokoju ducha :)

    Basha - dziękuję za odpowiedź, uspokoiłaś mnie :)

    Cassie 65 lubi tę wiadomość

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 17 marca 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie hm no juz kawalek czasu ale e sumie to nie pamiętam ile ja czekalam na te pełne ale ja mialam biopsje lozyska to juz badanie gotowych komórek to inaczej a i tak kolo miesiaca czekałam...

    Cassie 65 lubi tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 17 marca 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz Karolina ja mam dzownić dopiero w środę to też będzie równy miesiąc.
    Trudno chobym miała skisnąć i tak już nic nie zrobię i muszę tylko czekać ;)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 17 marca 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    No widzisz Karolina ja mam dzownić dopiero w środę to też będzie równy miesiąc.
    Trudno chobym miała skisnąć i tak już nic nie zrobię i muszę tylko czekać ;)

    No niestety trzeba czekac :( :( :( ale trzymam kciuki wciąż :)

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
‹‹ 357 358 359 360 361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ