X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 29 marca 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Efta trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 11:13

    efta lubi tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 29 marca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po połówkowych. Wszystko wygląda jak trzeba, mały waży 380g, serce zdrowe, wszystko co miało być widoczne, było. Jak powiedziałam lekarzowi o Nifty to się tylko zdziwił.

    Chyba wypisuję się z forum, bo to za duży stres dla mnie. Cokolwiek przeczytam, zaraz martwię się, że też to mam :)

    triti, efta, Karolina :*, Cassie 65, Ylya lubią tę wiadomość

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 29 marca 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane ciągle Was podglądam i trzymam kciuki za dobre wyniki :) Ja jestem w domu, nie było miejsc na oddziale patologii ciąży i po 6h czekania pod gabinetem kazali przyjść w piątek to mnie przyjmą. Z tym że lekarz uznał, że na krążek to późno (32t) i że podadzą mi sterydy na rozwój płuc dziecka i puszczą po paru dniach do domu jak będzie ok. Zobaczmy, zrobiłam posiew z szyjki i CRP bo kazał i leżę.

    efta, Cassie 65 lubią tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina :* wrote:
    Dziewczyny jestem :) W koncu ufff. Opoznienie 2h było. Wiec tak usg serduszka i usg 3 trymestr wychodzi na to ze wszystko jest ok!! Maly tym razem ladnie sie ułożył i wszystko ladnie bylo widać. Waga ok 1600 gram. Wiecej nie pamietam.

    Przypomnialo mi sie tritti ze ty mowilas ze Twoj maly a mial ok 1500gram - w ktorym tygodniu to usg mialas? Moj z 1600 gram jest dokładnie w polowie normy takze oki :) Bruno na tym etapie mial chyba ok 1900 gram i byl na koniec duuuuzy...


    SUPER, ZE WSZYSTKO W PORZĄDKU :)

    U nas to był 31+6t. Oby rósł to najważniejsze mimo wszystko :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po wizycie u nowego lekarza, na usg wszytko idealnie. Lekarz zdziwił się , że ktoś mnie pokierował na nifty przy takim wyniku pappy i przy idealnym usg.
    spojrzał na pappa i mówi: przeciez poczatkowe 1:300 a skorygowane 1:400 to nie ma się czego czepiać, wszytko ok. Powiem wam, że na takie słowa czekałam, gdyby to genetyczka tak powiedziała, nie miałabym takiego stresu. stwierdził, że naciągnęli mnie na 2,5 tys. (czy naciagneli to sie jeszcze okaze) On by z takim wynikiem nic nie robił, bo jest dobry.
    Pierwsze co jak przyłożył sondę do brzucha powiedział , kość nosowa jest! kosc udowa ok, główka także. serduszko wymiarowe 148 uderzeń. A między nogami na 99% cipcia :)
    ten 1% zostawił na potwierdzenie na połówkowych. Faktycznie miedzy nogami na pewno nie ma siusiaka (wiem jak wygląda siusior na usg, bo naoglądałam się go u synka) a tym razem wyraźne 2 kreski.
    Tego się bede trzymać mam w brzuchu zdrową dziewczynkę :) !!!

    Zieziulka, Karolina :*, triti, Cassie 65, Asik84, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 29 marca 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    SUPER, ZE WSZYSTKO W PORZĄDKU :)

    U nas to był 31+6t. Oby rósł to najważniejsze mimo wszystko :)

    To naprawde ok. 1500g to jest prawie to samo a ja mialam prawie 31 tydzien bo wczoraj 30+6... Takze waga jest jak najbardziej u ciebie prawidlowa!! To ja bym mogla sie zastanawiac jak to jest ze 1 dziecko duze a teraz mniejsze i dlaczego... ale tego nie zrobiw bo sensu nie ma...

    triti lubi tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 29 marca 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby zdrowo rosły te nasze dzieciaczki :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 29 marca 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helo dziewczyny! Dopiero teraz zajrzałam dziś na formum. Bardzo intensywny dzień miałam. W pracy sajgon a po pracy szłam na pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia ;p

    Efta..niestety lekarze lubią żerować na naszych zmartwieniach. Nie są to sporadyczne przypadki z tego co się czyta w internecie, że naciągają kobiety nawet w takich sytuacjach. Najważniejsze, że wszystko wyszło ok na USG ok. A wynik NIFTY też na stówę będzie dobry :)
    Zieziulka- trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze potoczyło.

    efta lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 30 marca 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello! Dziewczyny jestem właśnie po połowkowych i wszystko pięknie! Nic kompletnie nic co by dawało powód do zmartwień. Ale ja nie o tym dziś.
    Triti mam informację dla Ciebie. Podczas badania zapytałam lekarza czy bada on fald karkowy. Powiedział, że nie bo nie ma sensu. Po pierwsze że na połowkowych badaniach po prostu się już tego nie robi bo wynik jest nic nie znaczący a po drugie i przede wszystkim ważne dla Ciebie(tak mi się zdaje) że nie ma sensu go mierzyc nawet jeśli się upre bo wady genetyczne mam wykluczone przez amnio (w Twoim wypadku nifty i hormony).
    Ja najlepiej bym Ci poleciła się do niego wybrać facet ma tak łeb na karku jak żaden inny lekarz. Ogólnie to trochę się że mnie podsmiechiwal, że tak o wszystko go wypisuje. Kazał mi właśnie między innymi napisać o tym faldzie na forum bo mój mąż mnje sprzedał że wszystko ty wyczytałam :D

    triti lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Natalinka87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, jestem pierwszy raz na belly. Jestem w 20. tc. Wszystkie badania ok (pappa, dwa polowkowe, troche bylam zmartwiona nt 2.1 ale lekarz powiedzial, ze w porzadku) cos mnie podkusilo,hmm w sumie moje czarne mysli mnie zmusily zeby zrobic nipt ,wiec zrobilam Panorame ( mieszkam w Uk) i dzis mialy byc wyniki, ale wzamian dostalam 'no qesults' i powtorzylam test. Czy ktoras z Was tak miala,ze bylo za malo dna dziecka zeby zrobic nipt? Jestem na skraju zalamania nerwowego, mialam dobre badania a mimo to zrobilam ten nipt. Malzenstwo mi sie wali przez to wszystko, nie umiem cieszyc sie ciaza. Pomocy ;(

  • Natalinka87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *'no results' mialam na mysli. Genetyczne tez byly ok, tylko te nt troche mnie zmartwilo.

  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach jak ja Wam dziewczyny zazdroszczę tego NIFTY. Mi już pobrali 2 razy krew i za każdym razem za mało DNA dziecka. (robiłam w 12 i w 14 tygodniu). Co prawda z USG u mnie nie było wskazań, ale chciałam zrobić dla mojego świętego spokoju. Więc teraz muszę jakoś w spokoju dotrwać do 5 maja, bo wtedy mam połówkowe USG. Ale staram się nie nakręcać, chociaż wcale nie chciałam być w tym wybranym 1% kobiet u których nie da się przeprowadzić tego badania…

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalinka87 wrote:
    *'no results' mialam na mysli. Genetyczne tez byly ok, tylko te nt troche mnie zmartwilo.
    myślę, że jesteś w podobnej sytuacji do mnie i powinnaś po prostu odpuścić :) skoro wszystko dobrze na usg itp to po co się denerwować? widocznie taki Twój urok :)

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalinka87 hej!
    Dosłownie parę postów wyżej dziewczyny pisały o tym, że też miały po dwa razy za mało dna dzidziusia we krwi. Jednej koleżance tu z forum za trzecim razem po prostu oddali pieniążki. Ale to, że jest za mało dna kompletnie o niczym nie świadczy! Jak to mówi mój lekarz dopóki nie ma problemu to się nie martwimy. Bardzo Ci tego życze tym bardziej jeśli ma się to odbijać na Twoim małżeństwie. Jeśli wszystko jest ok to jest OK i trzeba w to uwierzyć :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 30 marca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalinka87 ja także musiałam powtarzać test. Po 9 dniach dostałam telefon że było w mojej krwi za mało dna dziecka. w poniedziałek oddałam ponownie krew i czekam na wynik.
    jesteś kolejną osobą której się to zdarzyło w ostatnim czasie. Nic się nie martw to nic nie znaczy.

    triti lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    Hello! Dziewczyny jestem właśnie po połowkowych i wszystko pięknie! Nic kompletnie nic co by dawało powód do zmartwień. Ale ja nie o tym dziś.
    Triti mam informację dla Ciebie. Podczas badania zapytałam lekarza czy bada on fald karkowy. Powiedział, że nie bo nie ma sensu. Po pierwsze że na połowkowych badaniach po prostu się już tego nie robi bo wynik jest nic nie znaczący a po drugie i przede wszystkim ważne dla Ciebie(tak mi się zdaje) że nie ma sensu go mierzyc nawet jeśli się upre bo wady genetyczne mam wykluczone przez amnio (w Twoim wypadku nifty i hormony).
    Ja najlepiej bym Ci poleciła się do niego wybrać facet ma tak łeb na karku jak żaden inny lekarz. Ogólnie to trochę się że mnie podsmiechiwal, że tak o wszystko go wypisuje. Kazał mi właśnie między innymi napisać o tym faldzie na forum bo mój mąż mnje sprzedał że wszystko ty wyczytałam :D


    CIESZĘ SIĘ ŻE Z TWOJĄ DZIEWCZYNKĄ WSZYSTKO W PORZĄDKU !!!! OBY ZDROWO ROSŁA !!!!

    DZIĘKUJĘ :)
    bardzo miło z Twojej strony :)
    a cóż to za lekarz i z jakiego miasta ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 21:14

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalinka87 wrote:
    Witajcie Dziewczyny, jestem pierwszy raz na belly. Jestem w 20. tc. Wszystkie badania ok (pappa, dwa polowkowe, troche bylam zmartwiona nt 2.1 ale lekarz powiedzial, ze w porzadku) cos mnie podkusilo,hmm w sumie moje czarne mysli mnie zmusily zeby zrobic nipt ,wiec zrobilam Panorame ( mieszkam w Uk) i dzis mialy byc wyniki, ale wzamian dostalam 'no qesults' i powtorzylam test. Czy ktoras z Was tak miala,ze bylo za malo dna dziecka zeby zrobic nipt? Jestem na skraju zalamania nerwowego, mialam dobre badania a mimo to zrobilam ten nipt. Malzenstwo mi sie wali przez to wszystko, nie umiem cieszyc sie ciaza. Pomocy ;(


    są przypadki kiedy dziewczyny musiały po raz drugi oddać krew.
    co do braku wyniku to też mogą być różne przyczyny (nawet nadmiar tłuszczu).
    Jeżeli jesteś taka zestresowana zrób amnio.

    u mnie 20+4t też nie było zbyt dużo dna w porównaniu z innymi.

    Jak to 20t to idź na połówkowe i to rozwieje wątpliwości :) ewentualnie dostaniesz skierowanie na amnio bo w uk można chyba później robić niż u nas !!!!

    A zamiast "męczyć" męża mecz nas :) my niestety wiemy co czujesz.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti jest to Aleksander Ilski (on robił mi też pierwsze prenatalne, nieszczęsną pappe i amniopunkcie) ja się u niego wizytuje w Katowicach w Gyncentrum i chyba jeszcze w Siemianowicach Śl. ale tu nie mam pewności. (wiem, że chyba jesteś z Wrocka, nie ma tragedii A4 kolo 2h ;p) ja raz o nim szukałam opinie i nie jakoś intensywnie. Same pozytywne. A lista certyfikatów, które posiada nie ma końca. Bardzo dobre ma podejście. Może samo badanie nie trwa nie wiadomo ile czasu ale na prawdę niczego nie pominęliśmy. Przede wszystkim nie było tak, że wyszłam z jakimś niedosytem z gabinetu. Jeszcze jak ja go właśnie podpytywałam o fałd, łożysko, pępowine to na prawdę chyba o niczym nie zapomnieliśmy. A amnio u niego..jakby można było napisać w takiej sytuacji czysta przyjemność..to tak bym to opisała ;p
    Sam się mnie zapytał dziś, ze pewno inne miałam wyobrażenie o tym zabiegu amniopuncji;)
    i to prawda. Bo w internecie idzie się naczytać różności ;)

    triti lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuje Was cały czas i trzymam kciuki za te co jeszcze czekaja na wyniki i za te ktore juz je maja aby reszta ciąży minela bezstresowo :)
    Ja juz niebawem zobacze mojego synka i wierzę, ze bedzie wszystko ok. Wszystkie usg wychodziły prawidłowo a pezy ostatnim 33tc i 4 dni brzuszek maluszka nie urósł do odpowiednich wymiarów

    Karolina czy ja dobrze pamietam, ze jestes z Portugalii? Czy cos mi sie pokrecilo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 21:26

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • Natalinka87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Wam! Widocznie nie wystarczajace dna nie jest jednak taka rzadkoscia! Tak, mam bmi 30,czyli poczatki otylosci (eh) i mam nadzieje ze to to. Mialam juz polowkowe, i to dwa, ze wszystkimi mozliwymi pomiarami, wszedzie w srodku siatki badz prawie w srodku. Genetyczne jak pisalam bylo ok, tylko te nt 2.1 i zamiast uwierzyc lekarzowi to zaczelam googlowac, oczywiscie na 100 pozytywow dwa negatywne posty, wiec zaczelam sie wkrecac, nakrecac do tego stopnia ze wg wszystkich naokolo to jest problem natury psychicznej. Mam sny i mysli ktore zatruwaja mi zycie, ktorym nie powinnam ufac,a jednak. Dlatego myslalam ze dzis ta tortura sie skonczy, ale nie.. znowu sie naczytalam,eh. czasem mi wstyd ze nie umiem cieszyc sie ciaza, ze moj maz jest w zlym stanie psych. przeze mnie.. bo ile mozna.. wszystkim, sobie i Wam zycze pomyslnych wynikow

‹‹ 365 366 367 368 369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ