X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć - dziewczyny W którym tygodniu ciąży (skończonym) robilyscie test z krwi (nifty itp)?

  • slonecznapanna Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 8 października 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 14 tc

  • kasiaczeek Przyjaciółka
    Postów: 68 54

    Wysłany: 8 października 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Cześć - dziewczyny W którym tygodniu ciąży (skończonym) robilyscie test z krwi (nifty itp)?

    Ja robiłam w 13 tygodniu.

    1usah371rwy853le.png

    NT 3,5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4
    Czekam na wynik nifty... ZDROWY CHŁOPAK
    Echo serca - wszystko dobrze

    17.01.2019 synuś jest już z nami
  • slonecznapanna Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 9 października 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy był tu na forum przypadek, gdzie test genetyczny się mylił i mimo dobrego wyniku dziecko było chore?

  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 9 października 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slonecznapanna wrote:
    Czy był tu na forum przypadek, gdzie test genetyczny się mylił i mimo dobrego wyniku dziecko było chore?
    Nie bylo :)

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 10 października 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie często tu piszę, z braku czasu głównie. Chciałam Wam powiedzieć, że niecałe 2 tygodnie temu znów zostałam mamą. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć - zaufajcie testom i jak najmocniej cieszcie się ciążą. Bać się można cały czas, tego, co i na jakim etapie się wydarzy, jak przebiegnie poród itd. Ale z całych sił trzeba dbać o pozytywne myślenie i przekonanie, że skoro jest spora szansa, że będzie dobrze, to musi być dobrze i koniec ;).

    Asiaf, Ciasteczko77, Migotka83, Czokonusa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam test - 2 tyg czekania na wynik i stres ... :( oby tylko było dość dużo DNA.. No i oby wynik był dobry :(

  • kasiaczeek Przyjaciółka
    Postów: 68 54

    Wysłany: 10 października 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 trzymam kciuki. Wszystko będzie dobrze ;-).
    Stres jest niesamowity. Czekałam na wyniki chyba z 9 dni. Okropny czas.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    1usah371rwy853le.png

    NT 3,5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4
    Czekam na wynik nifty... ZDROWY CHŁOPAK
    Echo serca - wszystko dobrze

    17.01.2019 synuś jest już z nami
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 października 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slonecznapanna wrote:
    Czy był tu na forum przypadek, gdzie test genetyczny się mylił i mimo dobrego wyniku dziecko było chore?
    Kochana, i tu nie było i żaden z lekarzy u których byłam nie miał takiego przypadku :-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • kasiaczeek Przyjaciółka
    Postów: 68 54

    Wysłany: 11 października 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj po wizycie. U dzidziusia wszystko w porządku. Waży już ponad kilogram, wszystko rozwija się dobrze i pięknie fika. Uwielbiam takie wizyty, oby tak już do końca.

    Trzymam kciuki za dziewczyny czekające na wyniki.

    Migotka83, Asiaf, Ciasteczko77 lubią tę wiadomość

    1usah371rwy853le.png

    NT 3,5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4
    Czekam na wynik nifty... ZDROWY CHŁOPAK
    Echo serca - wszystko dobrze

    17.01.2019 synuś jest już z nami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - mam genetyka na 14 tydzień ciąży - bad prenatalne pappa i usg 12 tydzień - ale ponoć 2 tyg na wynik czekam :( czy to nie za późno z tym genetykiem ? Jeżeli będzie nie tak - to da mi skierowanie na amnio i czy zdążę ją zrobić???

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 15 października 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko, za bardzo panikujesz. Chyba nie wierzysz we własne dziecko, od razu zakładasz, że może coś mu być (?). Przecież nic złego się nie dzieje. Zrobiłaś panoramę już teraz, zaplanowałaś usg i pappa na 12 tc. Zapewne wszystko będzie ok, a Ty już umawiasz genetyka i pytasz, czy zdążysz zrobić amnio. Nie możesz tak się stresować i myśleć negatywnie, bo jeszcze długa droga przed tobą. Będą badania połówkowe, III trymestr, a następnie poród. Na każdym etapie można znaleźć coś, czym człowiek będzie się denerwował. A po porodzie to już w ogóle masa stresu, bo myślisz tylko o tym, czy go boli, czemu płacze, czy się prawidłowo rozwija, czy ta krostka to coś groźnego i tak dalej i tak dalej :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ciasteczko, za bardzo panikujesz. Chyba nie wierzysz we własne dziecko, od razu zakładasz, że może coś mu być (?). Przecież nic złego się nie dzieje. Zrobiłaś panoramę już teraz, zaplanowałaś usg i pappa na 12 tc. Zapewne wszystko będzie ok, a Ty już umawiasz genetyka i pytasz, czy zdążysz zrobić amnio. Nie możesz tak się stresować i myśleć negatywnie, bo jeszcze długa droga przed tobą. Będą badania połówkowe, III trymestr, a następnie poród. Na każdym etapie można znaleźć coś, czym człowiek będzie się denerwował. A po porodzie to już w ogóle masa stresu, bo myślisz tylko o tym, czy go boli, czemu płacze, czy się prawidłowo rozwija, czy ta krostka to coś groźnego i tak dalej i tak dalej :)
    Masz racje - ja wariuje :( wiem ..
    Po prostu jestem zielona i nie mam pojęcia czy ogarnę wszystko ..

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 15 października 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dziś na połówkowym... Niestety Mała jest o 2 tygodnie za mala, reszta jest ok... Mam zrobić echo serca i zobaczymy co dalej :-( Pewnie to było przyczyną złego pappa.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 15 października 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko, wszystko będzie dobrze. Zobaczysz ;)

    Migotka, 2 tygodnie to jeszcze nie tragedia. U mojego syna przy HC, AC, FL też były rozbieżności sięgające nawet do trzech tygodni. Domyślam się, że u ciebie po prostu waga dziecka odpowiada dwóm tygodniom w tył (?). To jeszcze jest akceptowalne. Jeżeli jednak problem będzie się pogłębiał (tzn. mała będzie coraz wolniej rosła), to będzie można podejrzewać hipotrofię. Bierzesz może acard? Warto by było.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 15 października 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę od początku... Te 2 tyg to z tych wszystkich wymiarów. Doktor powiedziała, że symetrycznie właściwie każdy wymiar jest 2 tyg do tyłu. Niestety rozbieżności się pogłębiają. A w ktorym tygodniu u Ciebie Edka85 były te rozjazdy? Poprawiło się to później?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 15 października 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jakoś po 23 tc i już raczej taka tendencja była do końca. A może u Ciebie dziecko jest po prostu młodsze niż om? Piszesz, że poza tym wszystko jest ok (zapewne chodzi o ocenę anatomii płodu). To super. A przepływy? Jeżeli też są dobre, to nie powinnaś się martwić. A nawet jeśli - odpukać - dziecko miałoby na późniejszym etapie mieć hipotrofię, to po prostu ciążę rozwiązuje się szybciej, tj. przed 37 tc. Takie wcześniaczki bez problemu prawidłowo się rozwijają, co może potwierdzić wiele dziewczyn na tym forum. Ale nie ma co gdybać - na razie nie ma takiej diagnozy, a 2 tyg rozbieżności o niczym poważnym nie świadczy.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 15 października 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochana za pocieszenie. Przepływy są w miarę dobre. Ciąża jest zgodna z om i na początku zgadzało się co do dnia. Ten rozjazd zaczął się już koło 15tyg. Oby tylko to dziecko przeżyło bo trzeciej straty to ja bym już nie dała rady...

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 16 października 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że przeżyje. Wszystko będzie dobrze.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 października 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się .
    Przeczytałam sporo stron wstecz i postanowiłam do Was dołączyć jeżeli mnie przyjmiecie pod Wasze skrzydła :)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
‹‹ 468 469 470 471 472 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ