X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, zostawię tu ku pokrzepieniu. A propo zlych wynikow pappa. Moje ryzyko zd z pappa 1:37 (!!!) Z nifty zdrowa dziewczynka. Urodziła sie zdrowa dziewczynka. Ciąża bez powikłań, bez cukrzycy,nadciśnienia, problemów z lozyskiem itp. Wlączony mialam acard, ze wzgledu na historie sprzed ciąży. Pappa ssie!

    Mamba91, sercewplecaku, Freja000, Evli, baby, Ajka lubią tę wiadomość

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 21 lipca 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda wrote:
    Dziewczynki, zostawię tu ku pokrzepieniu. A propo zlych wynikow pappa. Moje ryzyko zd z pappa 1:37 (!!!) Z nifty zdrowa dziewczynka. Urodziła sie zdrowa dziewczynka. Ciąża bez powikłań, bez cukrzycy,nadciśnienia, problemów z lozyskiem itp. Wlączony mialam acard, ze wzgledu na historie sprzed ciąży. Pappa ssie!

    No i pięknie 💗 gratuluję 💗💗💗

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91,
    Trzymam kciuki za jutro! Daj znać jak będzie po wszystkim.

    Mamba91 lubi tę wiadomość

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 22 lipca 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny 😘

    Ja już po, bez komplikacji. Po pobraniu odrazu sprawdzili serduszko, potem kazali mi leżeć jeszcze z 20 minut i znów sprawdzili i pokazali, że wszystko jest w porządku. Podali immunoglobulinę bo oczywiście mam rh- i wracam do domu. Wyniki raczej w poniedziałek, także wytrzymajcie z kciukami jeszcze troszkę ✊. Dr powiedział, że dziś mam leżeć z pilotem i książką a jutro żyć jak na człowieka przystało byle nie dźwigać. 3x powiedział, że dziewczynka więc myślę, że tak juz zostanie i w brzuchu rośnie Amelka 💗 mała waży 186g, wszystkie pomiary wg usg prawidłowe 🥰
    Między wiekiem ciąży z om, a usg dzień różnicy (16+6/17+0)

    Morsik, Marcelina715, sercewplecaku lubią tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 22 lipca 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 trzymam mocno kciuki. Będzie dobrze :)

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 22 lipca 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda wrote:
    Dziewczynki, zostawię tu ku pokrzepieniu. A propo zlych wynikow pappa. Moje ryzyko zd z pappa 1:37 (!!!) Z nifty zdrowa dziewczynka. Urodziła sie zdrowa dziewczynka. Ciąża bez powikłań, bez cukrzycy,nadciśnienia, problemów z lozyskiem itp. Wlączony mialam acard, ze wzgledu na historie sprzed ciąży. Pappa ssie!

    Gratuluję zdrowej Coreczki :)

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 22 lipca 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was odbierała wynik histopatologiczny w IMID?
    Ja myślałam że to jest zwykle odebranie wyniku ale wczoraj przy ustalaniu daty w rejestracji okazuje się że to będzie wizyta u lekarza w gabinecie.
    Też tak miałyście?

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 22 lipca 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91,
    Dobrze, że już po wszystkim. Czekamy na wieści. Wierzę, że będą dobre! Amelia to piękne imię.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • migotkaa Przyjaciółka
    Postów: 81 61

    Wysłany: 23 lipca 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was :) również muszę dołączyć do tego wątku. Moja wolna beta jest kosmicznie duża 7,4 mom, Pappa nienajgorsza 0,69 mom. Ryzyko trisomii 21 1: 82. USG prawidłowe, jedynie tętno przyspieszone. W poniedziałek mam wyniki sanco ale również nastawiam się na amino tylko dopiero będę mogła za jakieś 3 tygodnie. bardzo ciężkie to wszystko jest :( to moja 3 ciąża, wcześniejsze poroniłam na wczesnym etapie.

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotkaa,
    Witam tutaj kolejną styczniówkę. Coś pechowy ten styczeń 2021. Mam nadzieję, że skończy się u Ciebie tylko na strachu. Życzę Ci dużo siły i cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki.

    Czy jeżeli wyniki Sanco będą dobre również planujesz amniopunkcję? Czy bierzesz jakieś leki? Niektórzy lekarze twierdzą, że leki mogą wpływać na wyniki biochemii.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mimi87 Ekspertka
    Postów: 212 125

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałabym podpytać kiedy najlepiej zrobić test nifty? Macie jakieś rady?

    0d1yqqmzn6wu2mud.png
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test Nifty, jak i chyba większość badań wolnego DNA płodowego, może być wykonywane od 10-ego tygodnia ciąży. Jeżeli w Twojej krwi będzie za mało DNA dziecka będzie trzeba pobrać krew ponownie. Ponowne pobranie jest bezpłatne, z tego co kojarzę.

    Dlaczego chciałabyś wykonać ten test? Masz jakieś wskazania czy też dla własnego spokoju?

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 23 lipca 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie to już chyba 3 czy 4 styczniówka z dobrym usg i złą pappą 🤦‍♀️

    Migotkaa 3mam kciuki żeby amnio nie było potrzebne! ✊ Co do czekania to wiem coś na ten temat od odebrania złego wyniku do amnio musiałam czekać miesiąc bo udało się pobrać dopiero za drugim podejściem pod koniec 17 tyg...

    Mimi87 można robić od 10 tyg, dziewczyny coś tu pisały, że Nifty jest ubezpieczone w sensie jak wyjdzie źle to pokrywają koszty amnio, chyba do 2500, jak wynik będzie fałszywie ujemny i dziecko urodzi się chore to też jakieś odszkodowanie płacą ale szczegółów nie znam bi my zdecydowaliśmy się tylko na amniopunkcję. Badania źle wyszły czy dla spokoju chcesz zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 19:37

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • migotkaa Przyjaciółka
    Postów: 81 61

    Wysłany: 23 lipca 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina715 wrote:
    migotkaa,
    Witam tutaj kolejną styczniówkę. Coś pechowy ten styczeń 2021. Mam nadzieję, że skończy się u Ciebie tylko na strachu. Życzę Ci dużo siły i cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki.

    Czy jeżeli wyniki Sanco będą dobre również planujesz amniopunkcję? Czy bierzesz jakieś leki? Niektórzy lekarze twierdzą, że leki mogą wpływać na wyniki biochemii.

    Sprawa się skomplikowała od wczoraj ;) wczoraj ponownie lekarz mnie badał (inny niż na prenatalnych) i niestety stwierdził że w moim przypadku sanco może nie dać pewnego wyniku dlatego amnio jest koniecznie i na pewno zrobię bez względu na wynik. Lekarz dopatrzył się czegoś w pęcherzu płodowym co mogło być bliźniakiem, który obumarł na bardzo wczesnym etapie. Nikt tego wcześniej nie widział. Jest to taka luzna kula obok pępowiny. To by też wyjaśniało dlaczego mój zarodek pokazał się później. Dlatego sanco może tutaj nie dać rady. Na skierowaniu na sanco nawet napisał że podejrzenie zanikającego bliźniaka czy jakoś tak. Ogólnie cuda...niestety maleństwo ma też przyspieszona akcje serca, ale ...przecież jak ja przeżywam wszystko i płacze to ona też to czuję i pojawił się jakiś maleńki przepływ wsteczny. Poza tym ok. Ciekawe jest też to, że u mojej pani doktor, do której zawsze idę bez stresu tego podwyższone tętna nie ma. Za dużo tutaj znaków zapytania.
    Biorę ogromne liczbę leków. Encorton czyli steryd, 600.mg progesteronu, clexan, magnez. Plamie od 6 tygodnia, był krwiak i krwotok. Nigdy nie miałam tego problemów z tarczyca ...ale w 9 tygodniu TSH miałam obniżone. Nie wiem już naprawdę co o tym wszystkim myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 21:18

  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 23 lipca 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotkaa wrote:
    Sprawa się skomplikowała od wczoraj ;) wczoraj ponownie lekarz mnie badał (inny niż na prenatalnych) i niestety stwierdził że w moim przypadku sanco może nie dać pewnego wyniku dlatego amnio jest koniecznie i na pewno zrobię bez względu na wynik. Lekarz dopatrzył się czegoś w pęcherzu płodowym co mogło być bliźniakiem, który obumarł na bardzo wczesnym etapie. Nikt tego wcześniej nie widział. Jest to taka luzna kula obok pępowiny. To by też wyjaśniało dlaczego mój zarodek pokazał się później. Dlatego sanco może tutaj nie dać rady. Na skierowaniu na sanco nawet napisał że podejrzenie zanikającego bliźniaka czy jakoś tak. Ogólnie cuda...niestety maleństwo ma też przyspieszona akcje serca, ale ...przecież jak ja przeżywam wszystko i płacze to ona też to czuję i pojawił się jakiś maleńki przepływ wsteczny. Poza tym ok. Ciekawe jest też to, że u mojej pani doktor, do której zawsze idę bez stresu tego podwyższone tętna nie ma. Za dużo tutaj znaków zapytania.
    Biorę ogromne liczbę leków. Encorton czyli steryd, 600.mg progesteronu, clexan, magnez. Plamie od 6 tygodnia, był krwiak i krwotok. Nigdy nie miałam tego problemów z tarczyca ...ale w 9 tygodniu TSH miałam obniżone. Nie wiem już naprawdę co o tym wszystkim myśleć.

    Jesli decydujesz sie na test z wolnego dna to na Twoim miejscu zrobilabym tylko oryginalne NIFTY. Nie Sanco czy zadne inne. Tylko NIFTY ma ubezpieczenie. Poczytaj w necie.
    Trzymam kciuki za dobre wyniki ✊

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 23 lipca 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotkaa,
    Rzeczywiście Twój przypadek jest skomplikowany. Leków całkiem spora garść - mam nadzieję, że to one i ten zanikający bliźniak zaburzyły Twoje wyniki biochemii, i że Twój dzidziuś jest zdrowy.

    Współczuję stresu. Przeżywałam całkiem niedawno to samo co Ty. Bądź silna! I pisz śmiało, jeżeli będziesz potrzebowała się wygadać.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • migotkaa Przyjaciółka
    Postów: 81 61

    Wysłany: 23 lipca 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Marcelina, że się odezwałaś 😉 miałam do Ciebie pisać prywatną wiadomość...ale ja nie ogarniam tego bellybestfriend 🙊
    A może któraś z Was również miała problem z ogromną beta ?

  • migotkaa Przyjaciółka
    Postów: 81 61

    Wysłany: 23 lipca 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melek musiałam szybko podjąć decyzję, zalezalo mi aby jak najszybciej to zrobić i dostasc wyniki. Sanco zrobiłam już wczoraj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 22:36

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 23 lipca 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śmiało pisz :)

    U mnie akurat byl problem z niskim białkiem pappa. Beta tylko lekko podwyższona.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 24 lipca 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Jestem tu nowa. Zacznę może od opowiedzenia moj3j historii.
    To moja 3 ciężka mam w domu zdrowego chłopaka 11 lat miałam też syna który miałby teraz 4 lata ale urodził się przedwcześnie i teraz mieszka u P Boga.
    Przyszłam tutaj bo moja 3 ciąża przebiega wciąż z problemami na początku za duży woreczek żółtkowy za mały z fasolką później problem że za nisko osadzone A teraz jestem bo badaniach prenatalnych i jest jeszcze gorzej co prawda nie mam wyników bo pappa robiłam dopiero w dniu badań (obiecano że zadzwonią z wynikami) ale jak to życie lubi płakać figle zadzwonili i poproszono mnie na konsultacje w następną środę. Wiem tylko tyle że są wskazania do przeprowadzenia amniopunkcji 😔 nie za bardzo orientuje się w temacie dlatego jeśli jesteście w stanie podpowiedzieć o co powinnam zapytać lekarza jak się przygotować do rozmowy. Czy to jedyna metoda metoda potwierdzenia lub zaprzeczenia wady?
    Na tą chwilę nawet nie rozumiem tej całej procedury ile się czeka na badanie jaką jest jego skuteczność? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

    Teraz świat się dla mnie zatrzymał nie wiem czy dam radę z kolejną śmiercią dziecka

‹‹ 530 531 532 533 534 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ