X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 24 lipca 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotkaa wrote:
    Dziekuje Marcelina, że się odezwałaś 😉 miałam do Ciebie pisać prywatną wiadomość...ale ja nie ogarniam tego bellybestfriend 🙊
    A może któraś z Was również miała problem z ogromną beta ?

    Ja miałam białko podobnie jak Ty 0,6 a wolną betę 4.06.
    Tylko że u mnie USG wykazało hypoplasyyczna kość nosową.
    Po teście PAPPA ryzyko Zd 1:4.
    Amniopunkcja potwierdziła Zespół Downa.
    U Ciebie sprawa jest bardziej skomplikowana, obecność bliźniaka i tona leków może wpłynęła na biochemię.
    Przy takiej wolnej beta robiłabym Amniopunkcja i to metodą mikromacierzy - która wykrywa więcej ewentualnych uszkodzeń /wad płodu.
    Trzymam kciuki aby mimo wszystko było dobrze :)

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 24 lipca 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M. wrote:
    Witam.
    Jestem tu nowa. Zacznę może od opowiedzenia moj3j historii.
    To moja 3 ciężka mam w domu zdrowego chłopaka 11 lat miałam też syna który miałby teraz 4 lata ale urodził się przedwcześnie i teraz mieszka u P Boga.
    Przyszłam tutaj bo moja 3 ciąża przebiega wciąż z problemami na początku za duży woreczek żółtkowy za mały z fasolką później problem że za nisko osadzone A teraz jestem bo badaniach prenatalnych i jest jeszcze gorzej co prawda nie mam wyników bo pappa robiłam dopiero w dniu badań (obiecano że zadzwonią z wynikami) ale jak to życie lubi płakać figle zadzwonili i poproszono mnie na konsultacje w następną środę. Wiem tylko tyle że są wskazania do przeprowadzenia amniopunkcji 😔 nie za bardzo orientuje się w temacie dlatego jeśli jesteście w stanie podpowiedzieć o co powinnam zapytać lekarza jak się przygotować do rozmowy. Czy to jedyna metoda metoda potwierdzenia lub zaprzeczenia wady?
    Na tą chwilę nawet nie rozumiem tej całej procedury ile się czeka na badanie jaką jest jego skuteczność? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

    Teraz świat się dla mnie zatrzymał nie wiem czy dam radę z kolejną śmiercią dziecka
    Marta tak bardzo mi przykro. Myślę, że najpierw odbierz wyniki PAPPA, lekarz na pewno dokładnie o je wyjaśni. Co do badań to jakie wybrać myślę że będzie to żalezalo od wyników PAPPA i ryzyka jakie wyszło dla poszczególnych trisomii.
    Co do NIMFY, SANCO i innych nieinwazyjnych badań ja osobiście się nimi nie interesowałam więc tu dziewczyny z grupy na pewno pomogą.
    Jeśli chodzi o Amniopunkcja to na prawdę nie ma się czego bać (no poza wynikiem) bo samo badanie nie jest straszne.
    Tak więc Marta najpierw odbierz wynik PAPPA.
    Ajak Twoje USG czy badanie wykazało jakieś nieprawidłowości?

  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 24 lipca 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W usg nie wykryto nieprawidłowości. Wszystko rozwija się normalnie mała dziewczynka mieszka w brzuchu

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 24 lipca 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M. wrote:
    W usg nie wykryto nieprawidłowości. Wszystko rozwija się normalnie mała dziewczynka mieszka w brzuchu
    Jeśli USG jest prawidłowe to póki co nie stresuj się zapewne już dużo czytałaś że wyniki PAPPA często zawyżają ryzyko wad genetycznych a w rzeczywistości dzieci rodzą się zdrowe.
    Tak jak pisałam najpierw odbierz wyniki i wtedy będziesz się zastanawiała co dalej.
    Może ryzyko wcale nie jest takie duże, lekarze amnio zalecają już przy ryzyku poniżej 1:300.
    Być może Twój wynik jest na pograniczu tego wyniku.
    Trzymam kciuki - będzie dobrze.
    Ogromny plus że USG wyszło wzorowo a to daje bardzo duże szanse że Twoja Córka jest zdrowa.
    Głowa do góry i nie stresuj się :)

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 24 lipca 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M. Współczuję stresów. U nas po pappa wyszło ryzyko zd 1:52, usg wzorowe. Mi lekarka powiedziała, że przy takim wyniku to dałaby sobie spokój z testami z krwi tylko robiła amnio i tak zrobiłam, w środę miałam pobierany płyn, w gabinecie spędziłam może 30 minut mimo problemu z pobraniem (były dwa podejścia bo nie mogli sięgnąć igłą gdzie trzeba ale koniec końców się udało). Pobranie praktycznie nie boli, normalnie jak to przy zastrzykach.
    Na pewno lekarz Ci wszystko wytłumaczy, tak jak dziewczyny mówią wszystko zależy jakie ryzyka wyszły, podpytaj lekarza o te mikromacierze bo to szersza perspektywa niz tradycyjna amnio. Ja robiłam zwykłą i dopłaciłam do RapidFISH żeby nie czekac 2/3 tyg na wyniki tylko tydzień.
    Amniopunkcje robi się po skończonym 15 tygodniu, ja byłam w 16 ale nie udało się pobrać (za dużo mojej tkanki tłuszczowej) wróciłam tydzień poniżej, czyli w tą środę i sie udało
    I nas pytaj śmiało jak tylko będziemy w stanie na pewno odpowiemy 🍀✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2020, 11:00

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 24 lipca 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotkaa faktycznie to skomplikowane... Jak wiesz i ja i Morsik w tym tygodniu miałyśmy amniopunkcje, nic strasznego. Jak pisałam u nas na forum dzień po lekarz kazał wrócić do życia jak normalny człowiek. Najgorsze to czekanie na telefon z informacją, że są wyniki no ale trzeba przetrwać i to 😉
    Daj znać kiedy masz jakąś wizytę i jaką podjęłaś decyzję w związku z badaniem ✊🍀

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki zdrowa dziewczynka 🙏😭💗

    Marcelina715, Natallia05, Melek, sercewplecaku, baby, edka85, Ajka lubią tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • migotkaa Przyjaciółka
    Postów: 81 61

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Migotkaa faktycznie to skomplikowane... Jak wiesz i ja i Morsik w tym tygodniu miałyśmy amniopunkcje, nic strasznego. Jak pisałam u nas na forum dzień po lekarz kazał wrócić do życia jak normalny człowiek. Najgorsze to czekanie na telefon z informacją, że są wyniki no ale trzeba przetrwać i to 😉
    Daj znać kiedy masz jakąś wizytę i jaką podjęłaś decyzję w związku z badaniem ✊🍀
    Czekam na sanco, do poniedziałku. W poniedziałek wizyta u lekarza który ma zinterpretować te wyniki i doradzić czy amnio robić z macierzami czy bez. Swoją drogą to ciekawe czy sanco moze pokazać czy rzeczywiście były bliźniaki.

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3mam kciuki 😘😘

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • migotkaa Przyjaciółka
    Postów: 81 61

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Mam wyniki zdrowa dziewczynka 🙏😭💗

    Piękna wiadomość ! Mnie też łzy popłynęły z Twojego szczęścia ♥️♥️♥️

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Mam wyniki zdrowa dziewczynka 🙏😭💗
    Mamba91 SUPER 🥰🥰
    CIESZĘ się razem z Tobą 😘

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 24 lipca 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91,
    Wspaniała wiadomość!! Gratuluję! W końcu możesz odetchnąć. Wyniki przyszły bardzo szybko. Idealna wiadomość przed weekendem :) Macie już imię?

    Migotkaa,
    Nie wiem czy może pokazać, ale myślę, że taka informacja jest ważna dla osoby wykonującej badanie, bo oprócz DNA Twojego dziecka w Twojej krwi mogą być pozostałości DNA drugiego zarodka. Jeżeli jedno z nich jest zdrowe, a drugie było chore, to wyniki mogą być zaburzone na niekorzyść zdrowego dziecka.

    Marta,
    Uważam dokładnie tak jak Aga82# - musisz zaczekać na wizytę, a póki co nie panikuj. Może wcale nie jest tak źle. A może udałoby się dostać wyniki na maila? Nawet jeżeli statystyka wyszła źle, to nie jest to jeszcze żaden wyrok!! To tylko statystyka. Najważniejsze, że USG jest prawidłowe.

    Trzymam za Ciebie kciuki i życzę dużo siły. Odzywaj się za każdym razem, gdy będziesz potrzebowała się wygadać. Jesteśmy myślami z Tobą. Będziemy czekać na Twoje wyniki i kibicować, aby wszystko było dobrze.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 24 lipca 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina715 jak dziewczynka to Amelka 🥰 oj tak w końcu! Nawet mąż stwierdził, że ale jak to już tak można przestać sie martwic bo od początku wiadomo najpierw czy pęcherzyk w macicy, potem czy serduszko bije i ogólnie 1 trymestr każdy wie jaki jest, potem ta pappa i kolejny miesiąc stresu więc teraz liczę już na spokój i możliwość pełnego cieszenia się z ciąży 😊
    Dziękuję Wam za wsparcie, kciuki i modlitwy ❤️
    A za Was dziewczyny nieustannie 3mam kciuki z całych sił 🙏✊

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 24 lipca 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91,
    Właśnie sobie przypomniałam, że już pisałaś o Amelce - ech, skleroza ciążowa ;) piękne imię!

    Odetchnij - zasłużyłaś po tych wszystkich nerwach. Życzę spokojnej i "nudnej" ciąży zakończonej szczęśliwym rozwiązaniem.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 24 lipca 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina715 o tak planuje odetchnąć i wrócić do żywych, szafa czeka na porządny przegląd i porządki 😉😁

    Marcelina715 lubi tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 24 lipca 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Mam wyniki zdrowa dziewczynka 🙏😭💗
    😍to wspaniała wiadomość🥰

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 24 lipca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Mam wyniki zdrowa dziewczynka 🙏😭💗
    Cudowna wiadomość !

  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 25 lipca 2020, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91
    Super wiadomości. Gratulacje!!!

  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 25 lipca 2020, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za waszą radą postaram się jakoś żyć do środy ale to bardzo trudne.
    Co do samego badania tzn amniopunkcji nie boję się w poprzedniej ciąży miałam odlewane wody teraz w drugą stronę. Większy strach niż ból.

    Czy możecie mi polecić jakieś artykuły z informacjami o amniopuncji lub wyjaśnić co to amniopunkcję macierzami i czy się różni 🤔 mój partner woli żebym nic nie czytała bo tylko wciąż później płacze i się na nowo martwię.

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 25 lipca 2020, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mamaginekolog chyba jest artykuł o amniopunkcji. Partner ma rację, lepiej nie czytać (oczywiście czytałam szukając informacji, a teraz jestem mądra i mówię, żeby tego nie robić) to dodatkowy stres w dodatku można znaleźć bardzo dużo nieaktualnych informacji i tylko wpaść w panikę. Jeśli chodzi o amnio z mikromacierzami to mówiąc łopatologicznie jest to po prostu 'rozszerzona' amnio, wyniki badań są dużo dokładniejsze. My koniec końców zrobiliśmy zwykłą bo wyszło nam podwyższone ryzyko tylko przy ZD ale jest tu kilka dziewczyn, które robiły z mikro na pewno się wypowiedzą

    sercewplecaku lubi tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
‹‹ 531 532 533 534 535 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ