X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 25 lipca 2020, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba gratuluję bardzo dobrych wieści i życzę Ci teraz spokoju :) i radości

    Mamba91 lubi tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M. wrote:
    Za waszą radą postaram się jakoś żyć do środy ale to bardzo trudne.
    Co do samego badania tzn amniopunkcji nie boję się w poprzedniej ciąży miałam odlewane wody teraz w drugą stronę. Większy strach niż ból.

    Czy możecie mi polecić jakieś artykuły z informacjami o amniopuncji lub wyjaśnić co to amniopunkcję macierzami i czy się różni 🤔 mój partner woli żebym nic nie czytała bo tylko wciąż później płacze i się na nowo martwię.
    Ja powinnam jeszcze mieć ulotkę od lekarza genetyka dotyczącą mikromacierzy więc postaram się przesłać - jak znajdę

  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 25 lipca 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba,
    Wspaniała wiadomość!

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 26 lipca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Czy możecie mi powiedzieć jakie będą następne kroki po odebraniu wyników od lekarza. Przeczytałam w necie że później czeka mnie wizyta u genetyka i dopiero później mogą wyznaczać termin amniopunkcji. Czy tak właśnie jest?

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 27 lipca 2020, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak było odebranie wyników->konsultacja z genetykiem (dał skierowanie na amniopunkcje)->amniopunkcja->konsultacja z genetykiem.
    Ja jeszcze przed amniopunkcja robiłam NACE.

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 27 lipca 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja odebrałam wyniki i umówiłam się na amniopunkcję ale robiłam prywatnie więc nie była mi potrzebna konsultacja z genetykiem, po prostu zapisałam się w przychodni, gdzie prowadzę ciąże

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 27 lipca 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po odebraniu wyniku aby umówić się do genetyka potrzebowałam skirowanie od mojej Gin. Z tym skierowaniem umówiłam się do genetyka na wizytę. On po zapoznaniu się z dokumentacją ciąży wypisuje skierowanie na amnio z wyznaczeniem dnia i godziny. Po odbiór wyniku amnio zgłaszałam się również do genetyka który kierował mnie na to badanie.

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 29 lipca 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M.,
    Daj znać co i jak po wizycie.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 29 lipca 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po konsultacji. Skorygowane ryzyko trisomii 13 to 1:88. Trudno mi się z tym oswoić bo to wada której nie rozpstrywałam w głowie gdyż tak rzadka jednak przychodzi mi się z tym zmierzyć. Powiem w prostu lekarz nic mi nie wyjaśnił powiedział że amniopunkcję w 16 tygodniu i wyniki po minimum 3 tygodniach.
    Nie dałabym rady więc po konsultacji zrobiłam test SANCO już nie wiem czy słusznie czy nie ale nie mam pojęcia jak miałabym czekać w tak dużym napięciu jeszcze minimum 6 tygodni.
    Jak radziłyście sobie ze stresem? Jak w ogóle żyć?

  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 29 lipca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki beta-hCG 16,410IU/I 0,4484MoM
    Pappa 2 950IU/I 0,5665MoM

  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 29 lipca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappa 2,950 sorki za błąd

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 29 lipca 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M.,
    Pamiętaj, że to TYLKO statystyka. Jest to wskazanie do dalszej diagnostyki, a nie żaden wyrok.

    Bardzo dobrze, że zdecydowałaś się na test wolnego DNA płodowego. Koszty spore, ale wynik będzie znacznie szybciej i - mam nadzieję - uspokoi Twoje nerwy.

    Z tego co pamiętam, to na USG nie było odchyleń, prawda? To dobrze wróży. Twój wynik zepsuła biochemia. Mam nadzieję, że skończy się na strachu - życzę Ci tego z całego serca!

    Wyniki Sanco są chyba po pięciu dniach roboczych, więc za tydzień w czwartek lub piątek powinnaś je już chyba mieć. Trzymam za Ciebie kciuki!

    Jak sobie radziłam że stresem? W sumie to sobie nie radziłam. Byłam na przemian osowiała i zamknięta w sobie albo nerwowa i wybuchałam z byle powodu. Szukałam sobie zajęć, aby nie mieć czasu myśleć. Na szczęście mam już 20-miesiecznego syna, który domaga się mojej uwagi i to mi pomogło przetrwać ten stan zawieszenia.

    Moje wyniki Nifty były dobre i nie zdecydowałam się na amniopunkcję. Ze względu na bardzo niskie białko pappa jestem pod wzmożoną kontrolą jeżeli chodzi o łożysko i przepływy. Profilaktycznie biorę niewielką dawkę acardu, który rozrzedza krew.

    Migotkaa,
    Co u Ciebie? Dostałaś wyniki Sanco? Jak się trzymasz? Myślę o Tobie i trzymam kciuki.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 29 lipca 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to prawda na usg nic nie wskazywało na problemy.
    Po wyniki mówił lekarz że mam dzwonić za tydzień w środę może już będą.

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 29 lipca 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M. Jak wyżej to tylko statystyka nam wyszło 1:52, a amniopunkcja wykazała zdrową dziewczynkę. Nad stresem chyba nie da się zaplanować, ja mam poczucie straconego miesiąca, takie totalne zawieszenie chciałam po prostu przetrwać kolejny dzień, tydzień żeby było już badanie, żeby były wyniki. Niby przyszedł czas że przestałam o tym myśleć ale podświadomość działa na pewno, prawie nic nie jadłam dobiłam do 18 tygodnia ciąży 4 kg lżejsza niż na jej początku, a ani razu nie wymiotowałam. Musisz to przegadać ze swoim partnerem i samą sobą i po prostu czekać.. Pamiętaj, że masz w Nas wsparcie, 3mam kciuki z całych sił za Twoje wyniki ✊🙏

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 29 lipca 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam za wsparcie. Bardzo tego potrzebuję.
    Co do przegadania tego z partnerem to trudna sprawa nie mieszkamy razem właściwie on się zdecyduje czy chce być z nami może przed urodzeniem dziecka może po tak było jeszcze przed ryzykiem teraz już nie poruszam takich tematów w ogóle bo zwyczajnie boję się zostać ze wszystkim sama.
    Wszystko to takie smutne.

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 29 lipca 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro, że nie masz wsparcia partnera w tak trudnym momencie. Życzę Ci dużo siły!

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 30 lipca 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze przykro mi ale faktycznie w tej sytuacji lepiej nic mu nie mów...
    Pamiętaj, że my tu jesteśmy jakbyś potrzebowała pogadać 🥰

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 30 lipca 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M. z całego serca współczuję Ci tej sytuacji... dobrze że zrobiłaś test z wolnego dna. Te testy w przypadku wyników pozytywnych są szalenie skuteczne. Blisko 99%. Także bedziesz miała odpowiedź szybciej niz z amnio. Ale jesli usg wyszło prawidłowe to myślę i tego też Ci życzę, ze dziecko jest zdrowe. Osobiscie z testu dna w 2giej ciąży otrzymałam wynik niediagnostyczny przy prawidłowym usg a z amnio i urodzenia zdrowy synek. W 3ciej dna wykazało ZD przy usg nie do końca prawidlowym ( NT było na granicy). Amnio potwierdziło ZD ... Czekanie było najgorsze. Jesli masz takie możliwości to zrob mikromacierze wtedy pewny wynik masz juz po kilku dniach. No chyba ze z dna wyjdzie wszystko ok i zyskasz spokój. Ja wykonywalam amnio w 1 dniu 16 tygodnia także nie trzeba czekać aż on sie skończy.
    Czas oczekiwania to jak piszą dziewczynyn...zawieszenie, lotne piaski, morze łez. Ja starałam się dużo czytać i spa bo nie mogłam na niczym się skoncentrować.
    Ślę moc pozdrowień i trzymam kciuki aby Twoja kruszynka była zdrowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2020, 14:24

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 30 lipca 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta M. Wysyłam Ci dużo dużo siły. I wierze że Twój Maluszek będzie zdrowy !

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 lipca 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Mam wyniki zdrowa dziewczynka 🙏😭💗
    Super wiadomość

    Mamba91 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 532 533 534 535 536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ