X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 14 lipca 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina715 wrote:
    U mnie dobre wieści - zdrowa dziewczynka!

    Dzisiaj miałam wizytę kontrolną i akurat rano pojawiły się wyniki. Bardzo się cieszę, czuję dużą ulgę i wdzięczność, ale wiem, że to nie koniec nerwów. Bo ta zła biochemia skądś się wzięła.

    Wciaż jestem w grupie ryzyka jeżeli chodzi o późne poronienie, poród przedwczesny, hipotrofię płodu, stan przedrzucawkowy.
    Dostałam acard jako profilaktykę słabych przepływów oraz skierowanie na drugie badania prenatalne do pani perinatolog specjalizującej się w kardiologii prenatalnej. Oprócz badań ma również wykonać echo serca płodu.

    Plan jest też taki, że mam być pod większą kontrolą - częstsze wizyty w drugiej połowie ciąży, obowiązkowe badania przepływów na każdej wizycie i kontrola przyrostu wagi dziecka.

    Bardzo Wam wszystkim dziękuję za trzymanie kciuków i dobre słowa. Jestem Wam bardzo, bardzo wdzięczna za wsparcie.

    Mamba91, trzymam kciuki za jutrzejszą amniopunkcję. Pamiętam o Tobie przy modlitwie. Pamiętaj, że powikłania po tym zabiegu są bardzo rzadkie i z tego co słyszałam dotyczą głównie ciąż już wcześniej powikłanych. Życzę Ci z całego serca, aby było dobrze.

    Wreszcie udało się przełamać tą czarną passę 😍. Oby więcej dobrych wieści w tym wątku :)

    Marcelina715 lubi tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 14 lipca 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina super - bardzo się cieszę, że u Ciebie zdrowa dziewczynka :)
    W końcu dobre wiadomości :) :) :)

    Marcelina715 lubi tę wiadomość

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 15 lipca 2020, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba daj znać po amniopunkcji jak się czujesz ! :)

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6227

    Wysłany: 15 lipca 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina, tak właśnie przeczuwałam, że wszystko będzie ok :) Prawidłowe usg jednak jest najlepszym parametrem. W każdym razie nie stresuj się na zapas tym, co może oznaczać niskie białko. U mnie ostatecznie nie było żadnej hipotrofii, porodu przedwczesnego ani rzucawki. Tyle że w 3 trym miałam częste badanie przepływów (i wychodziły dobrze) oraz brałam profilaktycznie acard.

    Marcelina715 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina, bardzo się ciesze!

    Marcelina715 lubi tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zrobili mi, mam wrócić za tydzień. Wg usg wszystko w porządku, ilość płynu i pomiary bąbla dobre. Eh także niestety nadal czekamy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 09:49

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 15 lipca 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba a dlaczego nie zrobiło Ci amnio?

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 15 lipca 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co zrozumiałam to po prostu za dużo mojego brzucha i igła nie dostała bo niby się wbili ale nie sięgnęło tam gdzie trzeba.. Może faktycznie coś w tym jest bo to 16tydzien, a ja mam brzuch taki jaki miałam, a miałam swój nadmiarowy przed zajściem. No i stwierdził, że niby mogą próbować w innych miejscach ale nie gwarantuje i stwierdził, że lepiej jak przyjdę za tydzień bo to 'tylko' tydzień ale w tym wypadku sporo i już bez problemu powinno sie udać, przeprosili, że muszę czekać kolejny tydzień no ale to tez nie ich wina 🙄a faktycznie jakby mieli mi tą igłę wbijać w kilku miejscach bez skutku to bez sensu.. Także czekam nadal, liczyłam, że za tydzien i będę mieć już wyniki ale trudno, czekamu tyle to jeszcze twn tydzień więcej wytrzymamy

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, współczuję! Kolejny tydzień stresu. No ale faktycznie lepiej poczekać, dobrze wybrałaś. Macica w różnym tempie się podnosi u różnych kobiet, to cecha indywidualna. Widocznie u Ciebie jest jeszcze nisko.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u swojej lekarki, ona również nie widzi nic niepokojącego na usg, potwierdziła, ze będzie córcia ❤️🥰

    Marcelina715, sercewplecaku, Natallia05 lubią tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 15 lipca 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję odlozenia badania i trzymam kciuki. ❣

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 15 lipca 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymamy kciuki dalej żeby badanie się udało kolejnym razem i wynik był dobry !!

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 16 lipca 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Byłam u swojej lekarki, ona również nie widzi nic niepokojącego na usg, potwierdziła, ze będzie córcia ❤️🥰
    W takim razie musi być dobrze :)
    Ale z tym badaniem faktycznie kiepsko - kolejny tydzień czekania:(

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 17 lipca 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gucha,
    A co u Ciebie? Daj znać.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • gucha Koleżanka
    Postów: 49 28

    Wysłany: 18 lipca 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie juz po wszystkim. W czwartek przed 10 mialam podane tabletki na poronienie o 13 urodziłam i jechalam na lyzeczkowanie z tego zasniadu.. nie życzę najwiekszemu wrogowi tego co trzeba w takiej sytuacji przejsc. Narazie zostawili mnie w szpitalu na obserwacji, czy nic się nie dzieje po tym zasniadzie. Póki co cisnienie mam wysokie i obrzeki nog. Jak nic nie będzie się rozwijać to w przyszłym tygodniu mnie wypuszcza do domu.

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 18 lipca 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo, bardzo mi przykro. Życzę Ci dużo, dużo siły, aby przez to wszystko przejść.

    Zaśniad to bardzo niebezpieczna sprawa. Nic dziwnego, że chcą Cię jeszcze poobserwować. Czy lekarze wiedzą skąd to wysokie ciśnienie i obrzęki?

    Mam nadzieję, że wkrótce wyjdziesz do domu. Życzę Ci powrotu do zdrowia fizycznego i do psychicznej równowagi. Trzymam za Ciebie kciuki. Bądź silna.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • gucha Koleżanka
    Postów: 49 28

    Wysłany: 18 lipca 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakies parametry od nerek mialam nie takie, ale chyba od tego patologicznego lozyska z tego co lekarz mowil tak mi się zrobiło i ze teraz powinno juz byc lepiej

  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 18 lipca 2020, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gucha wrote:
    U mnie juz po wszystkim. W czwartek przed 10 mialam podane tabletki na poronienie o 13 urodziłam i jechalam na lyzeczkowanie z tego zasniadu.. nie życzę najwiekszemu wrogowi tego co trzeba w takiej sytuacji przejsc. Narazie zostawili mnie w szpitalu na obserwacji, czy nic się nie dzieje po tym zasniadzie. Póki co cisnienie mam wysokie i obrzeki nog. Jak nic nie będzie się rozwijać to w przyszłym tygodniu mnie wypuszcza do domu.
    Przyjmij moje wyrazy współczucia 😪 . Takie prosto z serca. Trzymaj się i zdrowiej.

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 19 lipca 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucha bardzo mi przykro :(... szybkiego powrotu do zdrowia ♡

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głucha mam nadzieję, że szybko odzyskasz spokój i zdrowie, 3maj się ✊🙏

    Ale_ks lubi tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ