X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • polinka24 Znajoma
    Postów: 28 60

    Wysłany: 23 listopada 2023, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepewna85 wrote:
    Cześć.
    Piszę do Was o poradę, pocieszenie, cokolwiek co pomoże uporać się z moimi myślami.
    A więc tak, zacznę od tego, że mam 38lat 8miesięcy i jestem w pierwszej ciąży (13tydz3dzień). W 9 tygodniu wykryto u mnie nadciśnienie tętnicze przewlekłe o którym po prostu wcześniej nie miałam pojęcia. Wizyta w szpitalu, leki i 3 razy dziennie mierzenie ciśnienia i jest okej. Biorę Dopegyt i Amlozek.
    Dwa dni temu miałam badanie prenatalne, z USG wszystko w normie
    CRL 69 mm
    NT 2,1 mm
    FHR 154 ud/min
    Kość nosowa: obecna
    Serduszko: czteropasmówkę położone po lewej stronie klatki piersiowej; oś serca i wielkość w normie; przepływy wewnątrzsercowe prawidłowe; płód wydolny krążeniowo.

    I dzisiaj odebrałam telefon z kliniki, że wyniki Papp-a dają wysokie ryzyko występowania Trisomii 21.

    Wolne hcg 121,10 lu/l - 4,065 MoM
    PAPP-A 9,270 lU/l - 2,123 MoM

    Ryzyko podstawowe: 1 do 154
    Ryzyko skorygowane: 1 do 252

    Wiem, że słabe z jednej strony ze względu na mój wiek i widać, że zmalało po badaniach biochemicznych, ale nadal jest poniżej 1:300. Na wynikach mam zalecaną Amniopunkcję, dzwoniłam do mojego Ginekologa i ten z kolei powiedział, że nie jest tak źle, a ja tu wariuję. Zapytałam Go czy robić jakieś dodatkowe testy z krwi to powiedział, że jak chcę.

    Dodatkowo wyszło mi wysokie ryzyko preeklampsji, ale to już ze względu na to nadciśnienie więc dołączył mi po prostu Polocard i żeby tym się też nie martwić.

    Siedzę i cały czas czytam, analizuję, sprawdzam wszystko w internecie i niby wartość białka jest okej, bo nie jest za niska, ale skąd tak wysoki wskaźnik tej wolnej bety. Przeczytałam też gdzieś, że potrafi hyc wyższa przy dziewczynce, a na USG Pani doktor powiedziała, że chyba będzie dziewczynka.

    Poradźcie proszę, robić dodatkowe badania? Odpuścić?


    Cześć!

    U mnie bardzo podobne ryzyko skorygowane 1:256
    Na USG wszystko ok.
    Z jednej strony wiem, że mój wiek 35 lat może w głównej mierze taki wynik powodować, ale jak pisałam wyżej w pon. miałam prenatalne z sprawdzaniem wyników PAPPY a we wtorek robiłam już NIFTY. Amniopunkcji moja ginekolog na tym etapie nie zalecała bo ryzyko poronienia 1:100 czyli większe niż możliwość wystąpienia choroby.
    Czekam na wyniki, możliwe że będą już w poniedziałek i dam znać jak wygląda sytuacja.
    Robiłam NIFTY tylko dlatego, że chcę wiedzieć, po prostu muszę, nerwowo nie wytrzymam, chcę być w razie czego przygotowana, albo spokojna.
    Od poniedziałku z nerwów boli mnie głowa, nie sypiam a w pracy mam kociołek totalny i muszę uwolnić głowę żeby myśleć i dokończyć projekty, które mam w toku i dochodzące bieżące.

    preg.png
  • Niepewna85 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 23 listopada 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję za słowa wsparcia.
    Dajemy sobie z mężem kilka dni na poukładanie tego w głowach, jeżeli nie bede mogła przestać o tym myśleć to w przyszłym tygodniu zrobię test NIFTY i zobaczymy co dalej.

    @polinka24 Trzymam kciuki, musi być dobrze!

    polinka24 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie i generalnie jest ok, lepiej niż się spodziewałam.

    Z USG wszystko wyszło super, no tylko ta beta powiedziała mi lekarka że jest za wysoka bo normalnie jak jest 3 mom to jest dużo a ja tam miałam ponad 6 mom no i to mi zawyżyło ryzyko ZD do 1:3000 ale i tak powiedziała nam lekarka że to mieści się w niskim ryzyku i ona nie widzi podstaw żeby robić nifty ale dla świętego spokoju moglibyśmy zrobić… a pozostałe dwie trisomie to miałam już 1:20 000 no i niskie ryzyka stanu przedrzucawkowego i przedwczesnego porodu więc ok.

    No i tak mi powiedziała że dla świętego spokoju i teraz nie daje mi to spokoju, czy może jednak zrobić, już sama nie wiem :D

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy cię to pocieszy bo generalnie każdy przypadek jest inny ale jest tutaj na forum dziewczyna która miała betę ponad 20 mom (!) i ma zdrowego synka 🙂

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Ja już po wizycie i generalnie jest ok, lepiej niż się spodziewałam.

    Z USG wszystko wyszło super, no tylko ta beta powiedziała mi lekarka że jest za wysoka bo normalnie jak jest 3 mom to jest dużo a ja tam miałam ponad 6 mom no i to mi zawyżyło ryzyko ZD do 1:3000 ale i tak powiedziała nam lekarka że to mieści się w niskim ryzyku i ona nie widzi podstaw żeby robić nifty ale dla świętego spokoju moglibyśmy zrobić… a pozostałe dwie trisomie to miałam już 1:20 000 no i niskie ryzyka stanu przedrzucawkowego i przedwczesnego porodu więc ok.

    No i tak mi powiedziała że dla świętego spokoju i teraz nie daje mi to spokoju, czy może jednak zrobić, już sama nie wiem :D

    Ryzyko 1:3000? Jeśli nie dodalas żadnego zera przez pomyłkę to ja bym chyba już żadnego Nifty nie robiła, skoro na Usg wszystko w porzadku i tylko ta beta za wysoka 🙈

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Ryzyko 1:3000? Jeśli nie dodalas żadnego zera przez pomyłkę to ja bym chyba już żadnego Nifty nie robiła, skoro na Usg wszystko w porzadku i tylko ta beta za wysoka 🙈

    Muszę to przemyśleć, no właśnie a z tego co tutaj czytałam to beta często wychodzi za wysoka. Nawet pytałam lekarki czemu tak mogło wyjść, odp nie wiem… no więc nawet nie wiedzą czemu tak jest…

    Nie nie pomyliłam 1:3000 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2023, 17:32

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Nie wiem czy cię to pocieszy bo generalnie każdy przypadek jest inny ale jest tutaj na forum dziewczyna która miała betę ponad 20 mom (!) i ma zdrowego synka 🙂

    Pocieszyło mnie, ogólnie to ja jestem już spokojna, ale pewnie bym była już bardziej spokojna jakbym zrobiła te genetyczne :) musimy się zastanowić :D

    Dam wam znać dziewczyny na co się zdecydujemy. Może zrobimy tylko to nifty Basic, to jest tańsze i bada tylko te trzy trisomie i płeć.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałaś stymulację cyklu ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Miałaś stymulację cyklu ?

    Nie właśnie, wszystko naturalnie. Jedyne co to biorę letrox ale to 25mg tylko. No i mam bardzo dużo objawów ciążowych tzn mdłości aż do teraz i dużo dużo innych rzeczy więc to może dlatego. Jedyne co to w sierpniu odstawiałam antydepresanty i się zastanawiam czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ…

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 23 listopada 2023, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Muszę to przemyśleć, no właśnie a z tego co tutaj czytałam to beta często wychodzi za wysoka. Nawet pytałam lekarki czemu tak mogło wyjść, odp nie wiem… no więc nawet nie wiedzą czemu tak jest…

    Nie nie pomyliłam 1:3000 :)

    Jasne, musisz zrobić tak, żeby zapewnić sobie spokój przez całą ciąże ;)
    U mnie też Beta wyszła bardzo wysoko, bo jak norma podana przez laboratorium wynosi koło 40, to ja miałam 168, ale w przeliczeniu na to MOM wyszło 2.5, także o dziwo bez żadnej tragedii, dlatego w sumie nie wiem jak to wylicza tak dokładnie 😀

    Tak, ja też pytałam lekarza skąd taka Beta to mi odpowiedział, że to się zdarza i tyle. Powiedział, że często krew tak rozjeżdża wyniki, ale nie wiadomo dokładnie z czego to wynika 🙈

    A i swoją drogą niektóre źródła mówią, że właśnie na wynik pappa mają wpływ niektóre leki, m.in. antydepresanty, a nawet stres kobiety, więc może faktycznie u Ciebie przez to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2023, 18:47

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Jasne, musisz zrobić tak, żeby zapewnić sobie spokój przez całą ciąże ;)
    U mnie też Beta wyszła bardzo wysoko, bo jak norma podana przez laboratorium wynosi koło 40, to ja miałam 168, ale w przeliczeniu na to MOM wyszło 2.5, także o dziwo bez żadnej tragedii, dlatego w sumie nie wiem jak to wylicza tak dokładnie 😀

    Tak, ja też pytałam lekarza skąd taka Beta to mi odpowiedział, że to się zdarza i tyle. Powiedział, że często krew tak rozjeżdża wyniki, ale nie wiadomo dokładnie z czego to wynika 🙈

    A i swoją drogą niektóre źródła mówią, że właśnie na wynik pappa mają wpływ niektóre leki, m.in. antydepresanty, a nawet stres kobiety, więc może faktycznie u Ciebie przez to.

    No u mnie ta beta to było 275 :D więc troszkę więcej, no ale może to te leki, chociaż nie sądzę ja je odstawiałam zanim w ogóle zaszłam w ciążę więc nie możliwe żeby tyle się utrzymały we krwi, ale pewnie tego sie już nie dowiem bo nikt się tym nie interesuje więc nikt tego nie bada :D a swoją drogą moim zdaniem ktoś powinien się zainteresować z czego może wynikać ta beta taka wysoka, a nie zeby się od razu stresować mialy kobiety tym…

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 23 listopada 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    No u mnie ta beta to było 275 :D więc troszkę więcej, no ale może to te leki, chociaż nie sądzę ja je odstawiałam zanim w ogóle zaszłam w ciążę więc nie możliwe żeby tyle się utrzymały we krwi, ale pewnie tego sie już nie dowiem bo nikt się tym nie interesuje więc nikt tego nie bada :D a swoją drogą moim zdaniem ktoś powinien się zainteresować z czego może wynikać ta beta taka wysoka, a nie zeby się od razu stresować mialy kobiety tym…

    No wlaśnie przez to, że ta pappa jest taka zwariowana i często przysparza kobiety o zawał serca, to w wielu krajach została wycofana i w zamian refunduje się Nifty… No, ale u nas to pewnie jeszcze poczekamy na takie cuda, bo pappa jest po prostu znacznie tańsza.
    Chociaż ogółem coraz więcej słyszę historie, gdzie lekarze już nie zalecają tego badania. Moja kuzynka np. rodziła we wrześniu i jej lekarka powiedziała, żeby sobie darowała to badanie, a przy okazji stres 🙈 Ja wiem, że oczywiście on ocenia również pracę łożyska itd,. więc pewnie jakieś plusy by się tej nieszczęsnej pappy znalazły, niemniej do oceniania ryzyka trisomii to niestety jest już mocno przestarzałe🫠

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    No wlaśnie przez to, że ta pappa jest taka zwariowana i często przysparza kobiety o zawał serca, to w wielu krajach została wycofana i w zamian refunduje się Nifty… No, ale u nas to pewnie jeszcze poczekamy na takie cuda, bo pappa jest po prostu znacznie tańsza.
    Chociaż ogółem coraz więcej słyszę historie, gdzie lekarze już nie zalecają tego badania. Moja kuzynka np. rodziła we wrześniu i jej lekarka powiedziała, żeby sobie darowała to badanie, a przy okazji stres 🙈 Ja wiem, że oczywiście on ocenia również pracę łożyska itd,. więc pewnie jakieś plusy by się tej nieszczęsnej pappy znalazły, niemniej do oceniania ryzyka trisomii to niestety jest już mocno przestarzałe🫠


    No mnie to samo lekarka mówiła, ale jednak chciałam zrobić tak jak niby rekomendują, ale nie żałuję trudno. Zrobię to nifty już się umówiłam, jak byłam na wizycie to właśnie mi mówiła lekarka dzisiaj że szkoda że u nas nie refundują tego nifty bo to bardziej pewne badanie… no ale cóż może kiedyś się tego doczekamy :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie dziewczyny Pappa to tylko statystyka. To jest na zasadzie ile kobiet z takimi parametrami/wartościami jak ja urodziła chore dziecko. Jeśli wyjdzie słabo trzeba pogłębić diagnostykę i tyle. Nawet wynik 1:2 daje 50% szans na zdrowe dziecko. Jak dla mnie jest to ważne badanie bo właśnie mówi też o stanie łożyska.
    Mi dwa razy wyszła źle. 1:79 i 1:77
    Za pierwszym biochemia zła, skrajnie niskie białko, USG ok, źle się kończyło łożysko nie dało rady
    Drugi - biochemia dobra, ale NT wysokie. Skończyło się dobrze
    Ja mieszkam za granica i pappe jak najbardziej polecają.
    Te genetyczne z krwi są za darmo jeśli ryzyko z pappy wyjdzie powyżej 1:300 ale jest strasznie okrojone, jedynie 3 trisomie badają, bez podania płci.

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Wiecie dziewczyny Pappa to tylko statystyka. To jest na zasadzie ile kobiet z takimi parametrami/wartościami jak ja urodziła chore dziecko. Jeśli wyjdzie słabo trzeba pogłębić diagnostykę i tyle. Nawet wynik 1:2 daje 50% szans na zdrowe dziecko. Jak dla mnie jest to ważne badanie bo właśnie mówi też o stanie łożyska.
    Mi dwa razy wyszła źle. 1:79 i 1:77
    Za pierwszym biochemia zła, skrajnie niskie białko, USG ok, źle się kończyło łożysko nie dało rady
    Drugi - biochemia dobra, ale NT wysokie. Skończyło się dobrze
    Ja mieszkam za granica i pappe jak najbardziej polecają.
    Te genetyczne z krwi są za darmo jeśli ryzyko z pappy wyjdzie powyżej 1:300 ale jest strasznie okrojone, jedynie 3 trisomie badają, bez podania płci.

    No ale zawsze coś, wolałabym chociaż te trzy wiedzieć jakby za darmo było. Ja osobiście nie neguje pappy gdyby tak było tobym nie zrobiła, też uważam że się przydaje do określenia łożyska, preeklampsji itd :)

    Tylko no uważam, że jak te ryzyka wyjdą pośrednie oczywiście nie takie jak u mnie bo te moje to jeszcze jest ok, ale jak wyjdą pośrednie to babki są zostawione same sobie, a to generuje też duży stres i jak ktoś nie ma kasy to się będzie do końca ciąży stresował :D no według mnie dlatego chociaż na te 3 trisomie powinno być refundowane bez płci

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 23 listopada 2023, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Wiecie dziewczyny Pappa to tylko statystyka. To jest na zasadzie ile kobiet z takimi parametrami/wartościami jak ja urodziła chore dziecko. Jeśli wyjdzie słabo trzeba pogłębić diagnostykę i tyle. Nawet wynik 1:2 daje 50% szans na zdrowe dziecko. Jak dla mnie jest to ważne badanie bo właśnie mówi też o stanie łożyska.
    Mi dwa razy wyszła źle. 1:79 i 1:77
    Za pierwszym biochemia zła, skrajnie niskie białko, USG ok, źle się kończyło łożysko nie dało rady
    Drugi - biochemia dobra, ale NT wysokie. Skończyło się dobrze
    Ja mieszkam za granica i pappe jak najbardziej polecają.
    Te genetyczne z krwi są za darmo jeśli ryzyko z pappy wyjdzie powyżej 1:300 ale jest strasznie okrojone, jedynie 3 trisomie badają, bez podania płci.

    Oczywiście, dlatego tak jak napisałam, uważam, że do oceny łożyska jak najbardziej spoko, ale właśnie super by było, gdyby do tych trisomii można było wykorzystywać nawet to podstawowe Nifty.
    Zwłaszcza, że ja jestem przykładem tego, że dużo zależy od lekarza, który wykonuje te testy, bo np. wrzucając jedne parametry ryzyko miałam niskie, a lekarz stwierdził, że tego nie będzie wrzucał i wyszło bardzo dużo ryzyko. I pytając wielu dziewczyn to właśnie niektóre miały wrzucane to i to, a niektóre nie. Więc tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, że nie ma jakichś z góry ustalonych standardów 🙈

    I tak jak napisała Katarzyna.
    Kobieta dostaje wynik i zostaje z tym sama tak naprawdę. Oczywiście przy moim ryzyku 1:31 to kwalifikowałam się do amnio na NFZ, ale musialałabym czekać jakieś 4 tygodnie na samo badanie plus na wyniki. Każda kobieta w ciąży z takim wynikiem pappy wie, że przez ten czas to można ze strachu oszaleć. A kobiety z pośrednik wynikiem to już w ogóle mogą się z tym albo pogodzić albo zrobić drogie badanie typu Nifty, a niestety nie każdego na to stać.

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 23 listopada 2023, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a z ciekawości z jakiej strony zamawiałyście to badanie ? Wolę się upewnić czy jest ok zanim zapłacę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2023, 22:19

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 24 listopada 2023, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Dziewczyny a z ciekawości z jakiej strony zamawiałyście to badanie ? Wolę się upewnić czy jest ok zanim zapłacę :D

    Ja to robiłam na miejscu w tej klinice, gdzie prowadzę ciąże 🙈 I pamiętaj, że są dwa Nifty. W przypadku jednego próbka jedzie do Chorwacji (Nifty Plus), a w drugim gdzieś do Hongkongu (Nifty Pro) :)
    Ten w Hongkongu jest podobno tym, który jako pierwszy opracował te metodę i wielu twierdzi, że to jest ten oryginalny właśnie i wykrywa więcej nieprawidłowości, bo chyba koło 90, a Plus koło 70. Cena jest ta sama.

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 24 listopada 2023, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się wiem jaki to stres. W Polsce wiele rzeczy powinno być refundowanych, niestety ..jest jak jest.

    Tak naprawdę nie ma żadnego badania które potwierdzi że dziecko jest na 100% zdrowe, amniopunkcja też ma swoje limity. Wiele rzeczy może wyjść po narodzinach.
    W pierwszej ciąży miałam mnóstwo problemów, nawet jak amio wyszła ok to lekarze twierdzili że to nic nie znaczy ... po narodzinach małej miałam "nagonkę" genetyków. Robili jej zdjęcia by może wychwycić jakiś szczegół w wyglądzie w kierunku jakiejś choroby genetycznej..W genetyce można latami szukać ... W końcu po wynikach łożyska się od nas odczepili 😏

    Trzeba być dobrej myśli ✊

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 572 350

    Wysłany: 24 listopada 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Ja to robiłam na miejscu w tej klinice, gdzie prowadzę ciąże 🙈 I pamiętaj, że są dwa Nifty. W przypadku jednego próbka jedzie do Chorwacji (Nifty Plus), a w drugim gdzieś do Hongkongu (Nifty Pro) :)
    Ten w Hongkongu jest podobno tym, który jako pierwszy opracował te metodę i wielu twierdzi, że to jest ten oryginalny właśnie i wykrywa więcej nieprawidłowości, bo chyba koło 90, a Plus koło 70. Cena jest ta sama.

    Tak tak widziałam, poczytałam o tym trochę i ja mam to pro :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
‹‹ 618 619 620 621 622 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ