X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • polinka24 Znajoma
    Postów: 28 60

    Wysłany: 24 listopada 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Tak tak widziałam, poczytałam o tym trochę i ja mam to pro :)

    Ja robiłam u swojej Ginekolog. Teraz czekam na wyniki. Mam nadzieję, że będą w poniedziałek. Robiłam NIFTY pro, on jest dodatkowo ubezpieczony. Dostałam 10% zniżki więc płaciłam 2160 zł

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 24 listopada 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polinka24 wrote:
    Ja robiłam u swojej Ginekolog. Teraz czekam na wyniki. Mam nadzieję, że będą w poniedziałek. Robiłam NIFTY pro, on jest dodatkowo ubezpieczony. Dostałam 10% zniżki więc płaciłam 2160 zł

    No właśnie u mnie niestety nie było, znalazłam w jednej przychodni u mnie, ale jest strasznie daleko od mojego mieszkania i zdecydowałam się na to pobranie w domu w końcu. Tak ten pro jest zawsze ubezpieczony tylko ta opcja ma ubezpieczenie.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 24 listopada 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat tutaj się wtrącę, że Nifty Plus też ma ubezpieczenie :) Nie wiem tylko, czy dokładnie ten sam zakres, co Pro, ale generalnie na pewno jest ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2023, 14:01

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 24 listopada 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    No właśnie u mnie niestety nie było, znalazłam w jednej przychodni u mnie, ale jest strasznie daleko od mojego mieszkania i zdecydowałam się na to pobranie w domu w końcu. Tak ten pro jest zawsze ubezpieczony tylko ta opcja ma ubezpieczenie.

    I tak z ciekawości, jak to teraz wyglada? :) Pielęgniarka przychodzi w ten sam dzień, czy jakoś się umawiacie? 🙈

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 24 listopada 2023, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    I tak z ciekawości, jak to teraz wyglada? :) Pielęgniarka przychodzi w ten sam dzień, czy jakoś się umawiacie? 🙈

    Umawiasz się na daną godzinę i dzień w zależności jak ci pasuje w sumie. Z tego co wiem to mogło być w ten sam dzień, ale ja akurat wzięłam na sobotę, bo tak mi lepiej pasuje :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 24 listopada 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Umawiasz się na daną godzinę i dzień w zależności jak ci pasuje w sumie. Z tego co wiem to mogło być w ten sam dzień, ale ja akurat wzięłam na sobotę, bo tak mi lepiej pasuje :)

    Aaa oki :) W takim razie trzymam kciuki za pomyślny wynik, choć jestem przekonana, że taki będzie♥️

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Moniiiiq Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 24 listopada 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam dzisiaj wyniki z testu pappa i opis badania prenatalnego. Jak się okazało na wynikach jest napisane że NT wynosi 3.1(!) U mojego lekarza 5 dni przed badaniem prenatalnym nt wynosiło 2.1.
    Ryzyka z krwi wyszły 1:607 dla zd a skorygowane 1:763. Wskazanie do amniopunkcji. Zastanawiam się czy przy takim ryzyku i takim NT robić amniopunkcje czy sam test nifty lub Sanco wystarczy ? Co myślicie?

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 24 listopada 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiiq wrote:
    Dostałam dzisiaj wyniki z testu pappa i opis badania prenatalnego. Jak się okazało na wynikach jest napisane że NT wynosi 3.1(!) U mojego lekarza 5 dni przed badaniem prenatalnym nt wynosiło 2.1.
    Ryzyka z krwi wyszły 1:607 dla zd a skorygowane 1:763. Wskazanie do amniopunkcji. Zastanawiam się czy przy takim ryzyku i takim NT robić amniopunkcje czy sam test nifty lub Sanco wystarczy ? Co myślicie?

    Ja przy takim ryzyku bym się zdecydowała jednak na Nifty albo Sanco ;)
    I skąd to się zmieniło to NT? Miałaś robione drugie USG, na którym wyszło to 3.1?
    Może to jakiś czeski błąd i ktoś źle po prostu przepisał🙈

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 24 listopada 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiiq wrote:
    Dostałam dzisiaj wyniki z testu pappa i opis badania prenatalnego. Jak się okazało na wynikach jest napisane że NT wynosi 3.1(!) U mojego lekarza 5 dni przed badaniem prenatalnym nt wynosiło 2.1.
    Ryzyka z krwi wyszły 1:607 dla zd a skorygowane 1:763. Wskazanie do amniopunkcji. Zastanawiam się czy przy takim ryzyku i takim NT robić amniopunkcje czy sam test nifty lub Sanco wystarczy ? Co myślicie?


    Hmm to dziwne, bo przy takim ryzyku raczej proponują nipt tylko. Co do różnicy w badaniu to może być tak, na USG genetycznym mają zazwyczaj dużo lepszy i dokładniejszy sprzęt, po za tym przeziernosc zmienia się w czasie z tego co wiem więc raczej obowiązują te wyniki z prenatalnych. Jak masz jeszcze czas to możesz iść ew do jeszcze jednego lekarza na usg, ale nie wiem czy jest sens.

    Czy wystarczy to już musisz sobie odpowiedzieć zawsze jak nipt wyjdzie źle no to masz już skierowanie na amniopunkcję i wtedy pójść bo ona i tak jest od 16tc

    Edit: ok za ja zrozumiałam że przed badaniem usg prenatalnym miałaś też badanie u swojego lekarza. Jeśli to nie o to chodzi to może zadzwoń tam bo faktycznie dziwne może im się coś pomyliło przy wpisywaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2023, 14:51

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Moniiiiq Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 24 listopada 2023, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Ja przy takim ryzyku bym się zdecydowała jednak na Nifty albo Sanco ;)
    I skąd to się zmieniło to NT? Miałaś robione drugie USG, na którym wyszło to 3.1?
    Może to jakiś czeski błąd i ktoś źle po prostu przepisał🙈
    Pierwsze NT miałam mierzone u mojego lekarza prowadzącego w 11t5d ciąży i wynosiło 2.1 a prenatalne były robione w 12t3d i teraz patrząc na wyniki widzę że jest 3.1. To jest już powyżej normy a na prenatalnych powiedział że jest w górnej granicy. Zastanawia mnie to bardzo. We wtorek ide do mojego lekarza skonsultować z nim te wyniki i zdecyduje co dalej robić 😞

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 24 listopada 2023, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiiq wrote:
    Pierwsze NT miałam mierzone u mojego lekarza prowadzącego w 11t5d ciąży i wynosiło 2.1 a prenatalne były robione w 12t3d i teraz patrząc na wyniki widzę że jest 3.1. To jest już powyżej normy a na prenatalnych powiedział że jest w górnej granicy. Zastanawia mnie to bardzo. We wtorek ide do mojego lekarza skonsultować z nim te wyniki i zdecyduje co dalej robić 😞

    Chodzi bardziej o to czy miałaś robione raz usg czy dwa razy i na tym drugim wyszło inne? Jeśli dwa razy to może tak być moim zdaniem, że wyszło inne w innym dniu badania i na innym sprzęcie, czasem jest tak że dziecko się inaczej ustawi i dobry diagnosta prenatalny wie która wartość wziąć jako poprawna. Najlepiej po prostu spytaj swojego lekarza on ci pewnie wyjaśni skąd taka różnica :)

    Moniiiiq lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 24 listopada 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiiq wrote:
    Pierwsze NT miałam mierzone u mojego lekarza prowadzącego w 11t5d ciąży i wynosiło 2.1 a prenatalne były robione w 12t3d i teraz patrząc na wyniki widzę że jest 3.1. To jest już powyżej normy a na prenatalnych powiedział że jest w górnej granicy. Zastanawia mnie to bardzo. We wtorek ide do mojego lekarza skonsultować z nim te wyniki i zdecyduje co dalej robić 😞

    Aaa, to przepraszam. Ja zrozumiałam, że miałaś to badanie raz robione i po prostu wpisali dwie różne wartości.
    W takim razie podpinan się pod tym, co powiedziała Katarzyna. Prenatalne zazwyczaj wykonują lekarze z odpowiednimi certyfikatami, czesto na innym sprzęcie, stąd też pewnie pomiary są bardziej miarodajne.
    I właśnie dziwne jest to, że przy ryzyku 1:763 ktoś Ci zaleca amnio. Zazwyczaj właśnie proponują te metody nieinwazyjne. Z własnego doświadczenia wiem, że tylko wyniki poniżej 300 traktowane są jako wskazanie do amniopunkcji, więc dziwne, że dostałaś takie zalecenie.

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Moniiiiq Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 24 listopada 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Aaa, to przepraszam. Ja zrozumiałam, że miałaś to badanie raz robione i po prostu wpisali dwie różne wartości.
    W takim razie podpinan się pod tym, co powiedziała Katarzyna. Prenatalne zazwyczaj wykonują lekarze z odpowiednimi certyfikatami, czesto na innym sprzęcie, stąd też pewnie pomiary są bardziej miarodajne.
    I właśnie dziwne jest to, że przy ryzyku 1:763 ktoś Ci zaleca amnio. Zazwyczaj właśnie proponują te metody nieinwazyjne. Z własnego doświadczenia wiem, że tylko wyniki poniżej 300 traktowane są jako wskazanie do amniopunkcji, więc dziwne, że dostałaś takie zalecenie.
    Mnie też to dziwi dlatego skonsultuje to z moim lekarzem i wtedy zacznę działać. Mam tylko nadzieję że to NT nie będzie wyrokiem i maleństwo będzie zdrowe.

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 24 listopada 2023, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiiq wrote:
    Mnie też to dziwi dlatego skonsultuje to z moim lekarzem i wtedy zacznę działać. Mam tylko nadzieję że to NT nie będzie wyrokiem i maleństwo będzie zdrowe.

    Kochana, żaden parametr pojedyczny nie przesądza o chorobie! Mój synek miał NT 2.5, więc już na granicy normy. Testy pappa już całkiem wyszły do kitu. I mimo to mój prowadzący stwierdził, że przy dobrym USG to on by zalecił jednak to Nifty a nie amnio :)

    Moniiiiq lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3817 2518

    Wysłany: 25 listopada 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiiiq wrote:
    Mnie też to dziwi dlatego skonsultuje to z moim lekarzem i wtedy zacznę działać. Mam tylko nadzieję że to NT nie będzie wyrokiem i maleństwo będzie zdrowe.
    Mój synek miał nt 2.7, nie pamiętam już który to był tydzień i dzień ale na tym etapie było powyżej normy. Wyszło mi ryzyko 1:77.. Jest zdrowy.
    Byłam zdziwiona bo moje dziewczyny miały 1 coś..
    Szczerze nie mam pojęcia czy płeć ma coś z tym wspólnego, pewnie nie ale zaczęłam myśleć że "taka uroda chłopaka" 🤷🤷🤷

    Moniiiiq, Jagoda🫐 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Jagoda🫐 Debiutantka
    Postów: 9 14

    Wysłany: 25 listopada 2023, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Mój synek miał nt 2.7, nie pamiętam już który to był tydzień i dzień ale na tym etapie było powyżej normy. Wyszło mi ryzyko 1:77.. Jest zdrowy.
    Byłam zdziwiona bo moje dziewczyny miały 1 coś..
    Szczerze nie mam pojęcia czy płeć ma coś z tym wspólnego, pewnie nie ale zaczęłam myśleć że "taka uroda chłopaka" 🤷🤷🤷


    Mam prawie identyczna sytuację. Wskazanie do amniopunkcji. :-( Bardzo się cieszę że wam się udało, dodajesz mi wiary. Pozdrawiam serdecznie. 😢

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 25 listopada 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda🫐 wrote:
    Mam prawie identyczna sytuację. Wskazanie do amniopunkcji. :-( Bardzo się cieszę że wam się udało, dodajesz mi wiary. Pozdrawiam serdecznie. 😢

    Kochana! Takich historii jak u Evli, czy u mnie jest naprawdę sporo i większość z nich kończy się dobrze! Ja wiem, że takie informacja w ciąży to spadają na człowieka jak grom z jasnego nieba, ale naprawdę trzeba wierzyć, że będzie dobrze! I mówię to ja, która miała ryzyko 1:31 i też myślałam, że już szans nie ma na pomyślne zakończenie historii.

    Katarzyna439, Jagoda🫐 lubią tę wiadomość

  • Jagoda🫐 Debiutantka
    Postów: 9 14

    Wysłany: 25 listopada 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Kochana! Takich historii jak u Evli, czy u mnie jest naprawdę sporo i większość z nich kończy się dobrze! Ja wiem, że takie informacja w ciąży to spadają na człowieka jak grom z jasnego nieba, ale naprawdę trzeba wierzyć, że będzie dobrze! I mówię to ja, która miała ryzyko 1:31 i też myślałam, że już szans nie ma na pomyślne zakończenie historii.

    Kochana, Twoja historia jest także moja podporą. Jesteś też niesamowita że tu wracasz i masz ciepłe słowo dla kobiet w mojej sytuacji. Ściskam i z całego serca gratuluję zdrowego brzdąca. Próbuje się nie denerwować żeby maleństwo nie mało stresu ale wiesz jak jest, tym bardziej dziękuję! 😘

    Mimisia, Katarzyna439 lubią tę wiadomość

  • polinka24 Znajoma
    Postów: 28 60

    Wysłany: 27 listopada 2023, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki badań.
    Ryzyka niskie idą w miliony.
    Płeć męska!
    Spodziewałam się 3 dziewczynki po tym białku wysokim. Na USG była mowa, że raczej dziewczynka a może jednak coś ale po białku p dr mówiła, że będzie dziewczynka raczej a tu chłopak.

    Evli, Jagoda🫐, Niepewna85, Katarzyna439 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 27 listopada 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polinka24 wrote:
    Mam wyniki badań.
    Ryzyka niskie idą w miliony.
    Płeć męska!
    Spodziewałam się 3 dziewczynki po tym białku wysokim. Na USG była mowa, że raczej dziewczynka a może jednak coś ale po białku p dr mówiła, że będzie dziewczynka raczej a tu chłopak.
    Gratuluje! ♥️♥️♥️ To teraz najpiękniejszy czas przed Tobą, czyli cieszenie się ciążą bez stresu. Bardzo, bardzo się cieszę!

    U nas też przewidywali dziewczynkę, bo z kolei niby wysoka beta to zwiastuje i na pierwszych prenatalnych lekarz też się skłaniał ku dziewczynce. Jak widać nasi synkowie lubią płatać figle 🙈

‹‹ 619 620 621 622 623 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jakie wartości i parametry rozwijającego się płodu wyglądają prawidłowo, a co warto skonsultować z lekarzem? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w Kalendarzu Ciąży BellyBestFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ