X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 12 stycznia, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Dziewczyny jestem po badaniu prenatalnym, 12 tydzień j jestem przerażona CRL 60,9 NT 2,87
    Reszta wszystko wyszło dobrze, kość nosowa obecna, przepływ w zastawce prawidłowy. Budowa ciała też ok.

    Mam kilka zdjęć na jednym 2,49 na drugim 2,82 a na trzecim 2,87.

    To moja 3 ciąża, reszta przebiegła bez komplikacji. W tej ciąży miałam spora torbiel 80x90 która się wchłonęła i teraz jest 20x30 i chyba w końcu zniknie.

    Czekam na testy z krwi, papp-a, czy ten wynik jest bardzo zły.

    Samo pojedyczny parametr powyżej normy to wcale nie musi oznaczać nic złego, zwłaszcza, że w niektórych krajach norma wynosi do 3 w przypadku NT :) Jak sama też widzisz, masz trzy pomiary i każdy inny 🙈
    Czekaj sobie spokojnie na pappe i nie stresuj na zapas! 🥰

  • BarbaraH91 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 14 stycznia, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś koło 15:00 dzwonił lekarz. Czyli wyniki po 10 dniach kalendarzowych. Wszystkie ryzyka wyszły niskie. Będę mamą zdrowego chłopca :).
    Oby teraz utrzymać ciążę jak najdłużej.

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

  • Adek123 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 stycznia, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret_ja wrote:
    W mojej ostatniej ciąży w usg prenatalnym wyszło podwyższone NT 2,7. Poza tym wszystko było ok, krew wyszła dobrze. Zrobiłam test SANCO - wyszła T21 w 99%.
    Zrobiłam amniopunkcję, 3 dni później poroniłam. Amniopunkcja potwierdziła diagnozę.

    Trafiłam na tą wypowiedź podczas wertowania forum. U mnie jest właśnie podobnie, badanie robione w 13+6 przy crl 77 mam przezierność 2,7mm. Testy Pappa wykazały ryzyka T21: 1:4594, T18< 1:20000, T13<20000. Lekarz powiedział, że test wyszedł uspokajająco ale sama nie wiem co dalej robić..
    Jestem właśnie ciekawa jak krew wyszła u Margaret_ja 🤔

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 17 stycznia, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek123 wrote:
    Trafiłam na tą wypowiedź podczas wertowania forum. U mnie jest właśnie podobnie, badanie robione w 13+6 przy crl 77 mam przezierność 2,7mm. Testy Pappa wykazały ryzyka T21: 1:4594, T18< 1:20000, T13<20000. Lekarz powiedział, że test wyszedł uspokajająco ale sama nie wiem co dalej robić..
    Jestem właśnie ciekawa jak krew wyszła u Margaret_ja 🤔

    Późno już miałaś badanie robione, właściwie na granicy już, także stąd też to NT mogło wyjść nieco podwyższone. Skoro ryzyka wyszły niskie i inne parametry, to ja bym była spokojna ;)

  • Karjala Debiutantka
    Postów: 12 11

    Wysłany: 17 stycznia, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Przyłączam się do Was, bo przede mną kilka tygodni czekania, chociaż wynik właściwie znam...

    Wczoraj byłam na USG I trymestru, które niestety nie wyszło dobrze, dwa parametry nieprawidłowe (jeden nieznacznie, ale nie oszukujmy się - jest źle, zwłaszcza że lekarz od razu dał skierowanie do Instytutu Matki i Dziecka). Z wynikami Pappy ma dzwonić w tym tygodniu, spodziewam się wysokich ryzyk i lekarz też.

    Ogólnie sytuacja jest dość jasna. Chcę jak najszybciej zrobić badanie dające pewność - na tym etapie to chyba biopsja kosmówki, bo jestem dopiero w 12 tygodniu. W Instytucie mamy termin na 12 lutego, dlatego jestem gotowa zapłacić za tę biopsję, żeby już wiedzieć i móc podjąć dalsze kroki.

    Czy któraś z Was robiła biopsję? Ile czekałyście na wynik? Czy jest jakaś ścieżka umożliwiająca jak najszybsze przeprowadzenie badania? Jestem zdesperowana. Niestety, w naszym przypadku Nifty niewiele pomoże :( Nie wyobrażam sobie czekać jeszcze dwa miesiące, to mnie zabije.

    Z pierwszym synkiem wszystkie te badania wychodziły wzorowo. Jaka byłam naiwna, że myślałam, że teraz też tak będzie. A na pewno nie spodziewałam się problemów na USG, to jak wyrok...

  • Asia441 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 17 stycznia, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otrzymałam wyniki i nogi się pode mną ugięły,
    Trisomia 21 >1:4
    Trisomia 18 =1:1616
    Trisomia 13 =1:491

    Preeklampsja 1:18
    Wewnątrzmaciczne zahamowanie 1:16

    Mam 39 lat
    Do wyniku USG (tego co robiłam )teraz zostało dopisane coś czego nie było wcześniej: podejrzenie agnezji DV (wcześniej nikt mi o tym nie powiedział - przy badaniu )

    Wszystko zaczęło się od przezierności NT-2,82 .

    Mąż opłacił badania DNA, nie robimy sobie nadzieji, wynik za kilka dni.

    Co dalej nie wiem, nie wiem co myśleć co robić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 13:19

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 17 stycznia, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karjala wrote:
    Hej! Przyłączam się do Was, bo przede mną kilka tygodni czekania, chociaż wynik właściwie znam...

    Wczoraj byłam na USG I trymestru, które niestety nie wyszło dobrze, dwa parametry nieprawidłowe (jeden nieznacznie, ale nie oszukujmy się - jest źle, zwłaszcza że lekarz od razu dał skierowanie do Instytutu Matki i Dziecka). Z wynikami Pappy ma dzwonić w tym tygodniu, spodziewam się wysokich ryzyk i lekarz też.

    Ogólnie sytuacja jest dość jasna. Chcę jak najszybciej zrobić badanie dające pewność - na tym etapie to chyba biopsja kosmówki, bo jestem dopiero w 12 tygodniu. W Instytucie mamy termin na 12 lutego, dlatego jestem gotowa zapłacić za tę biopsję, żeby już wiedzieć i móc podjąć dalsze kroki.

    Czy któraś z Was robiła biopsję? Ile czekałyście na wynik? Czy jest jakaś ścieżka umożliwiająca jak najszybsze przeprowadzenie badania? Jestem zdesperowana. Niestety, w naszym przypadku Nifty niewiele pomoże :( Nie wyobrażam sobie czekać jeszcze dwa miesiące, to mnie zabije.

    Z pierwszym synkiem wszystkie te badania wychodziły wzorowo. Jaka byłam naiwna, że myślałam, że teraz też tak będzie. A na pewno nie spodziewałam się problemów na USG, to jak wyrok...

    Z tego co wiem, to przy amnio możesz dopłacić za macierze kilka stów i wtedy wynik wstępny masz po kilku dniach od pobrania, a taki kolejny rozszerzony o inne wady już normalnie po ok. dwóch tygodniach.

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 17 stycznia, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Otrzymałam wyniki i nogi się pode mną ugięły,
    Trisomia 21 >1:4
    Trisomia 18 =1:1616
    Trisomia 13 =1:491

    Preeklampsja 1:18
    Wewnątrzmaciczne zahamowanie 1:16

    Mam 39 lat
    Do wyniku USG (tego co robiłam )teraz zostało dopisane coś czego nie było wcześniej: podejrzenie agnezji DV (wcześniej nikt mi o tym nie powiedział - przy badaniu )

    Wszystko zaczęło się od przezierności NT-2,82 .

    Mąż opłacił badania DNA, nie robimy sobie nadzieji, wynik za kilka dni.

    Co dalej nie wiem, nie wiem co myśleć co robić.

    Bardzo mi przykro. Otrzymanie takich wyników to na pewno ogromny stres dla Ciebie :(
    Niemniej na pocieszenie Ci powiem, że znam historie, kiedy nawet ryzyko 1:4 kończyło się happy endem i dzidziuś jest zdrowy. Pytałaś lekarza o to podejrzenie agnezji?

  • Karjala Debiutantka
    Postów: 12 11

    Wysłany: 17 stycznia, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia -> wiem, o tym, wczoraj przekopałam cały Internet. Ale nie chcę czekać do amnio... Te kilka tygodni to za długo dla mnie.

    Asia441 wrote:
    Otrzymałam wyniki i nogi się pode mną ugięły,
    Trisomia 21 >1:4
    Trisomia 18 =1:1616
    Trisomia 13 =1:491

    Preeklampsja 1:18
    Wewnątrzmaciczne zahamowanie 1:16

    Mam 39 lat
    Do wyniku USG (tego co robiłam )teraz zostało dopisane coś czego nie było wcześniej: podejrzenie agnezji DV (wcześniej nikt mi o tym nie powiedział - przy badaniu )

    Wszystko zaczęło się od przezierności NT-2,82 .

    Mąż opłacił badania DNA, nie robimy sobie nadzieji, wynik za kilka dni.

    Co dalej nie wiem, nie wiem co myśleć co robić.

    Przykro mi, że Ciebie też to spotkało :( Wynik DNA Cię uspokoi? To też tylko oblicza ryzyka, chyba i tak trzeba zrobić amnio, a potem pomyśleć co dalej. Też nie mam nadziei, chcę po prostu, żeby to potoczyło się szybciej, bo nawet dwa tygodnie czekania na wynik to kosmos dla mnie :(

    Właściwie na tym etapie nie uspokoiłoby mnie nic. Jest dla mnie oczywiste, że dziecko jest chore, muszę tylko wiedzieć co mu jest konkretnie. Kolejny już raz w moim życiu spotyka mnie coś tak złego, ile można? To głupie tak myśleć, niedługo idę na terapię, bo muszę to sobie przepracować w głowie. Ostatnie lata w moim życiu były pasmem sukcesów, więc podświadomie czekałam na jakąś złą wiadomość. Ale nie aż tak złą :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 14:15

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 165 44

    Wysłany: 17 stycznia, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Otrzymałam wyniki i nogi się pode mną ugięły,
    Trisomia 21 >1:4
    Trisomia 18 =1:1616
    Trisomia 13 =1:491

    Preeklampsja 1:18
    Wewnątrzmaciczne zahamowanie 1:16

    Mam 39 lat
    Do wyniku USG (tego co robiłam )teraz zostało dopisane coś czego nie było wcześniej: podejrzenie agnezji DV (wcześniej nikt mi o tym nie powiedział - przy badaniu )

    Wszystko zaczęło się od przezierności NT-2,82 .

    Mąż opłacił badania DNA, nie robimy sobie nadzieji, wynik za kilka dni.

    Co dalej nie wiem, nie wiem co myśleć co robić.

    Wynik czego to jest testu papą + USG? A jak pozostałe markery? Kosc nosowa np.? Wiesz mając 39 lat to ten program duzo ci podwyższył ryzyka że względu na wiek. To NT stosunkowo nie jest aż takie duże. Zawsze mierzone jest 3 razy podczas badania i wpisywany jest najwyższy wynik.

  • Asia441 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 17 stycznia, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reszta markerów jest ok, kość nosowa obecna. Podczas badania lekarz długo coś szukał a jak zapytałam to odpowiedział że trochę się płasko rysuje.

    Nie pytałam lekarza bo tego na pierwszym wyniku nie ma, pojawił się dopiero na drugim przy PAPA. Nie mówił nic o agnezji. Było tylko wysokie NT-2,8 ale powiedział że zobaczymy co wyjdzie z PAP i wtedy ewentualnie skierowanie.

    Beta MoM 1,99
    Papa MoM 0,4

    Jestem po oddaniu krwi na DNA.

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 165 44

    Wysłany: 17 stycznia, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Reszta markerów jest ok, kość nosowa obecna. Podczas badania lekarz długo coś szukał a jak zapytałam to odpowiedział że trochę się płasko rysuje.

    Nie pytałam lekarza bo tego na pierwszym wyniku nie ma, pojawił się dopiero na drugim przy PAPA. Nie mówił nic o agnezji. Było tylko wysokie NT-2,8 ale powiedział że zobaczymy co wyjdzie z PAP i wtedy ewentualnie skierowanie.

    Beta MoM 1,99
    Papa MoM 0,4

    Jestem po oddaniu krwi na DNA.

    No na etapie USG te ryzyka ci nie mogły wyjść bo wychodzą one z programu po wprowadzeniu wyników usg, wyników papa oraz twoich parametrów takich jak wiek, waga wynikających z wywiadu, chorób w rodzinie itd. Wprowadzenie tych wszystkich parametrów powoduje wskazanie statystycznych prawdopodobieństw. Pytanie tylko czy wykonanie badania z DNA (rozumiem chodzi o test z krwi matki) rozwieje twoje wątpliwości. Nie wiem jaka opcje wykupiliście tego badania ale jeśli podstawowa to pokaze on również jedynie prawdopodobieństwa dla tych trzech głównych wad nie będzie tam ani ryzyko wcześniejszego porodu ani agnezji podane.

  • Asia441 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 17 stycznia, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie NIFTY Pro. - chyba da nam jednoznaczną odpowiedź dotycząca wad chromosomowych


    Czy zapis z USG "Uwidoczniono symetryczny napływ krwi do obu komór oraz objaw V w górnym śródpiersiu" to coś złego ?

    Czytałam o tej agenezji DV i ona wiąże się z częstszym wystąpieniem ZD lub innymi wadami, zdarzają się też przypadki dzieci zdrowych.

    My już nie robimy sobie nadzieji, test ma potwierdzić podejrzenia. Nie wiem co dalej, pozostało czekać.




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 22:10

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 165 44

    Wysłany: 17 stycznia, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Badanie NIFTY Pro. - chyba da nam jednoznaczną odpowiedź dotycząca wad chromosomowych


    Czy zapis z USG "Uwidoczniono symetryczny napływ krwi do obu komór oraz objaw V w górnym śródpiersiu" to coś złego ?

    Czytałam o tej agenezji DV i ona wiąże się z częstszym wystąpieniem ZD lub innymi wadami, zdarzają się też przypadki dzieci zdrowych.

    My już nie robimy sobie nadzieji, test ma potwierdzić podejrzenia. Nie wiem co dalej, pozostało czekać.

    No nie da jednoznaczej odpowiedź bo to też badanie oparte na prawdopodobieństwie. 100% daje amnipunkcja badanie inwazyjne wykonywane w szpitalu niosace za sobą jakieś niewielkie ale jednak ryzyko musi się Pani wziasc w garść. Wogole się zastanawiam kto to wykonywal to prenatalne ze nic nie potlumaczyl i szuka pani odpowiedzi w necie.. W przypadku t18 czy t13 wady płodu są zazwyczaj widoczne na usg i ciężko ich nie zobaczyć a mieć te zespoły. W przypadku t21 już tak widoczne to nie jest, świadczą o tym markery które brane są pod uwagę w ocenie. Ale Pani ryzyko głównie zbudował wiek proszę wziasc to pod uwagę zanim się pani zupełnie rozsypie. Zalecono Pani acard w związku z tymi ryzykami wcześniejszego porodu? Proszę mimo wszystko mieć pozytywne myślenie. Ja wiem ze to trudno ja się załamałam u mało było osób co podtrzymałby na duchu. Finalnie urodzilam zdrowe dziecko. Panie z forum mając NT na poziomie 4.5 rodziły zdrowe dzieci. Trzeba szukać pozytywnych przypadków a nie czekać na potwierdzenie. Ja akurat jestem osobą wierzącą i wiem ze modlitwa o cud do św. Rity pomogła przetrwać ciężki czas.

  • Asia441 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 18 stycznia, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walkaOrodzeństwo wrote:
    No na etapie USG te ryzyka ci nie mogły wyjść bo wychodzą one z programu po wprowadzeniu wyników usg, wyników papa oraz twoich parametrów takich jak wiek, waga wynikających z wywiadu, chorób w rodzinie itd. Wprowadzenie tych wszystkich parametrów powoduje wskazanie statystycznych prawdopodobieństw. Pytanie tylko czy wykonanie badania z DNA (rozumiem chodzi o test z krwi matki) rozwieje twoje wątpliwości. Nie wiem jaka opcje wykupiliście tego badania ale jeśli podstawowa to pokaze on również jedynie prawdopodobieństwa dla tych trzech głównych wad nie będzie tam ani ryzyko wcześniejszego porodu ani agnezji podane.

    To badanie prenatalne właśnie z wprowadzeniem tych wyników. Bez nich statystyka ze względu na wiek wynosiła 1:101 po USG i testach z krwi 1:4


    USG tak jak pisałam było 2,87mm przy CRL 60,9

    Opis badania: wiek ciąży 12 tygodni 0 dni
    Poród przedwczesny: brak,
    Poród po 41 tygodniu: 2
    Masa ciała: 53kg
    Palenie: nie
    Cukrzyca: nie
    Nadciśnienie tętnicze: tak ( leczę się )
    Toczeń: nie
    Zespół antyfosfoliopidowy: nie
    Preeklampsia w poprzedniej ciąży: nie
    Niska masa w poprzedniej ciąży: nie
    Wywiad rodziny w kierunku preeklampsji: brak





    FHR 164 ud/min - w normie
    CRL - 60,9 - w normie
    Nt - 2,87
    Płyn owodniowy - w normie
    Pępowina trójnaczyniowa

    Markery wad:
    Kość nosowa prawidłową, przepływ na zastawce trójdzielnej prawidłowy.

    Anatomia płodu:
    Czaszka/mózg: obraz prawidłowy, Kręgosłup: obraz prawidłowy. Serce: położenie serca prawidłowe w klatce piersiowej. Serce koniuszkiem zwrócone w stronę lewą. Uwidoczniono symetryczny napływ do obu komór oraz objaw V w górnym śródpiersiu. Ściana przednia brzucha: ciągła, Żołądek: widoczny, Pęcherz moczowy: widoczny. Ręce: obie widoczne. Stopy obie widoczne, kończyny trójsegmentowe.


    I tutaj w wynikach które przyszły po tygodniu zostało na końcu dopisane coś czego nie było przy pierwszym opisie USG. (Reszta jest identyczna) Podejrzenie agenezji DV.

    Wyniki biochemiczne z surowicy:
    Wolne beta-hcg 78,9 - odpowiada 1,991 MoM
    PAPPa 1,71 - odpowiada 0,415 MoM

    Markery biofizyczne:
    Średni wskaźnik pulsacji 2,68 odpowiada 1,604 MoM
    Średnie ciśnienie tętnicze 94,000 odpowiada 1,0165 MoM






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia, 09:11

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 165 44

    Wysłany: 18 stycznia, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tym mówię właśnie jakbyś miała to w wieku 33 lat byś miała wyjściowe na poziomie np. 1:500 po zmniejszeniu o te same wartości z bichemu miałabyś np 1:250 wtedy nie wyglądałoby to tak rażąco bo w ten sposób to właśnie działa. Nic nie przesadzaj i na nic nie czekaj ja nadal podtrzymuje ze wszystko będzie dobrze. NT jest wyższe bo wiek ciazy jest spory jak na prenatalne. Może nie warto się na zapas zastanawiać a lekarz wykonujący prenatalne to miał certyfikat fmf? To jakiś doświadczony lekarz masz do niego zaufanie?

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 18 stycznia, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walkaOrodzeństwo wrote:
    O tym mówię właśnie jakbyś miała to w wieku 33 lat byś miała wyjściowe na poziomie np. 1:500 po zmniejszeniu o te same wartości z bichemu miałabyś np 1:250 wtedy nie wyglądałoby to tak rażąco bo w ten sposób to właśnie działa. Nic nie przesadzaj i na nic nie czekaj ja nadal podtrzymuje ze wszystko będzie dobrze. NT jest wyższe bo wiek ciazy jest spory jak na prenatalne. Może nie warto się na zapas zastanawiać a lekarz wykonujący prenatalne to miał certyfikat fmf? To jakiś doświadczony lekarz masz do niego zaufanie?

    Akurat tutaj wiek ciąży jest normalny jak na I prenatalne, bo wykonuje się je między 10 a 14 tygodniem 🙈

    Niemniej zgadzam się, że Twój wiek już znacznie podnosi ryzyko niestety, a te testy Pappa to właśnie tak działają…
    Ja jestem od Ciebie 11 lat młodsza, a miałam ryzyko 1:31, gdzie w sumie nie miałam żadnego parametru przekroczonego, tylko na granicy normy.

    U Ciebie to NT jest tylko podwyższone plus to podejrzenie agenezji, ale to właśnie trzeba mieć na uwadze, że to PODEJRZENIE.

    Myślałaś jeszcze o wizycie u innego specjalisty i konsultacj tych wyników? Może na innym sprzęcie i inny specjalista powie coś dodatkowego

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 165 44

    Wysłany: 18 stycznia, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba nie powiesz mi że NT jest takie samo w 11 tygodniu i takie samo w 12 tygodniu ciąży? Ja w 11 miałam 1.6 a w 12 mogłoby to być 2.6 więc chyba zależne jest od wieku ciazy. A 12 tydzień to starsza ciąża względem 10 chyba ?

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 18 stycznia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walkaOrodzeństwo wrote:
    No chyba nie powiesz mi że NT jest takie samo w 11 tygodniu i takie samo w 12 tygodniu ciąży? Ja w 11 miałam 1.6 a w 12 mogłoby to być 2.6 więc chyba zależne jest od wieku ciazy. A 12 tydzień to starsza ciąża względem 10 chyba ?

    Gdzie napisałam, że NT jest takie samo na każdym etapie ciąży? Napisałaś, że wiek ciąży jest spory jak na prenatalne, co jest bez sensu, bo wykonuje się je między 10 a 14 tygodniem, więc 12 tydzień jest normalnym czasem i tyle.
    Dodatkowo w program wpisuje się wiek ciąży, który też to uwzględnia w ostatecznym wyniku. NT również ma większe znaczenie w porównaniu z CRL. Im większe CRL tym tak naprawdę działa na korzyść dziecka, bo NT też się zmienia wraz ze wzrostem.
    I normy dla NT w Polsce są do 2.5, także wszystko ponad jest niestety wynikiem zwiększającym ryzyko wad, czy się nam to podoba czy nie. Oczywiście jest mnóstwo przypadków, gdzie dzieciaki ze zwiększoną przeziernoscią karkową rodzą się zdrowe, niemniej nie możemy sobie same przesuwać granicy „bo u mnie tak było, to u wszystkich też tak będzie”.
    Także wyluzuj trochę i czytaj ze zrozumieniem :)

  • Julka21 Ekspertka
    Postów: 264 68

    Wysłany: 18 stycznia, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walkaOrodzeństwo wrote:
    No nie da jednoznaczej odpowiedź bo to też badanie oparte na prawdopodobieństwie. 100% daje amnipunkcja badanie inwazyjne wykonywane w szpitalu niosace za sobą jakieś niewielkie ale jednak ryzyko musi się Pani wziasc w garść. Wogole się zastanawiam kto to wykonywal to prenatalne ze nic nie potlumaczyl i szuka pani odpowiedzi w necie.. W przypadku t18 czy t13 wady płodu są zazwyczaj widoczne na usg i ciężko ich nie zobaczyć a mieć te zespoły. W przypadku t21 już tak widoczne to nie jest, świadczą o tym markery które brane są pod uwagę w ocenie. Ale Pani ryzyko głównie zbudował wiek proszę wziasc to pod uwagę zanim się pani zupełnie rozsypie. Zalecono Pani acard w związku z tymi ryzykami wcześniejszego porodu? Proszę mimo wszystko mieć pozytywne myślenie. Ja wiem ze to trudno ja się załamałam u mało było osób co podtrzymałby na duchu. Finalnie urodzilam zdrowe dziecko. Panie z forum mając NT na poziomie 4.5 rodziły zdrowe dzieci. Trzeba szukać pozytywnych przypadków a nie czekać na potwierdzenie. Ja akurat jestem osobą wierzącą i wiem ze modlitwa o cud do św. Rity pomogła przetrwać ciężki czas.
    Tu się wtrącem i przyznam racje modlitwa do.swietej Rity działa cuda. Sama jestem tego przykładem. Czuje ze to dzięki niej przetrwałam tyle czasu w ciazy.

‹‹ 622 623 624 625 626 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ