X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badanie CMV
Odpowiedz

Badanie CMV

Oceń ten wątek:
  • ktosik85 Koleżanka
    Postów: 65 19

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak w necie jest mnóstwo różnych informacji.
    Ja przestałam czytać fora w jnternecie, bo lapalam tylko doła ; (
    Smile, który to tydzień?

    sylwia
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zaczynam 10tydzień...

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smile, wiem, ze to niełatwe, ake spróbuj sie tak nie martwić i poczekaj na awidnosc - wiem, co przechodzisz - miałam to samo..,

    I błagam nie czytaj w necie, bo tam sami domorośli lekarze, ja popełniłam ten błąd kilka razy ((teraz wyszła mi niedoczynnosc tarczycy i jak przeczytałam w necie to szok), ja pisałam o podniesionych parametrach i cis w tym jest, bo mi oprócz CMV wyszła aktywna Lusterioza...która niby na sto procent była wyrokiem śmierci lub ciężkich wad u dziecka (jak chcesz, to chetnie pokaże Ci moja zdrowa, bystra, piękna córcię;))

    Btw, Nowatorka ma racje - mi druga Ginka powiedziała, ze bez sensu sie na to badać, bo tego sie nie leczy, wiec wielu lekarzy nie kieruje na to.

    A i wklejam Ci cis z ksiazki "w oczekiwaniu na dziecko@, a nie x netu..

    5g5hn6q7c409_t.jpg

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summerka listerioze tez przeszłaś w ciąży? Kurczę, wyniki będę miała pewnie pod koniec przyszłego tygodnia, nie wiem czy zdąrzę z tym wszystkim do zakaźnika przed świętami.Co myslicie, jechać z tym co mam już teraz?oni chyba robia i tak swoje badania na miejscu, nie?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, robia i ja bym pojechała. Tam awidnosc na cito od ręki lub na drugi dzien. Mozesz tez po południu i nawet odpłatnie.

    No wladnie czy przeszłam..,wyniki specjalistyczne wskazywały, ze tak (objawy tez by pasowały, bo wymiotowałam jak kot i umierałam prawie po śledziu - surowej rybie), zakaznik jednak, spojrzała na wyniki zwykłej morfologii, a tam wszystko okej i crp tez, wiec stwierdziła, ze to niemożliwe i albo miała racje, albo to cud (tez możliwy, bo odmawialam nowenne pompejańską - polecam).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2015, 14:10

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm no ja tez miałam ostatnio robione crp i nic nie wykazało a tu za tydzień czy 2 cytomegalia?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie idzie się w ogóle dodzwonić do tego zakaźnego w Wawie...

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, jakiś czas nie zaglądałam, ale na bieżąco wracam do tego tematu, pisz, w razie czego odpowiem.

    Amniopunkcja może wykazać, czy doszło do zakażenia wewnątrzmacicznego, ale mi ją odradzano ze względu na to, że jest to badanie inwazyjne. Da wiedzę, ale tak naprawdę w niczym nie pomoże, natomiast niesie za sobą ryzyko. Cytomegalii, jak już sama wiesz, nie leczy się w ciąży.

    To, czego trzeba pilnować to bardzo dokładne usg na dobrym sprzęcie, wykonywane z większą częstotliwością, niż normalnie. No i wizyta w poradni chorób zakaźnych, gdzie najprawdopodobniej powtórzą badania, zinterpretują je i wydadzą zalecenia co do postępowania z dzieckiem po porodzie (o wszystkich pisałam szczegółowo na poprzednich stronach tego wątku).
    Dostać się tam możesz ze skierowaniem od internisty z placówki państwowej. Ja miałam skierowanie od lekarza prywatnego, którego nie honorowali, więc poszłam na ich izbę przyjęć i wypisano mi skierowanie na miejscu. Dostałam termin za parę dni. Spróbuj się mimo wszystko skonsultować telefonicznie, żeby od razu Cię zapisali na wizytę. I tak będziesz musiała odbyć co najmniej dwie - druga na interpretację badań, które Ci na miejscu pobiorą.

    Na samym końcu trzeba mądrze wybrać szpital (III stopień referencyjności, nawet jeżeli usg będą wychodziły wzorowo), a najlepiej wybrany szpital poinformować o swojej sytuacji i konieczności wykonania poszczególnych badań. Ja tak zrobiłam, Karowa w Warszawie była przygotowana, na porodówce miałam wykonać telefon do kierownik oddziału neonatologicznego i patologii noworodka (żeby wiedziała, że jestem i rodzę). Dalej już wiedzieli, co mają robić.

    Co do przebiegu cytomegalii - może występować kompletnie bezobjawowo, nie ma co się tym sugerować.

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podejrzenia co dotego wyniku smile. Igm wyszlo jej tylko 3 z kawalkiem a igg ma mniejsze niz np ja. Mi sie wydaje ze jest szansa ze to jakas reakcja starego wirusa

    Ps. Ja mam przeciwciala ale balam sie troche bo moja szefowa jest nosicielka tego wirusa. Pytalam doktora czy mam jej unikac a on mnie uspokoil ze nie mam jej unikac, ze juz mam przeciwciala i reaktywacja nie jest taka grozna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2015, 14:28

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika super, że się odezwałaś, jesteś moja kopalnią wiedzy:)póki co temat cmv zszedł u mnie trochę na bok, chyba dotarło do mnie że wszystko w rękach Boga.
    Do zakaźnego pojadę w przyszłym tygodniu.Dodzwoniłam się tam, babka spisała moje dane i nie zapisała mnie na konkretny termin tylko powiedziała żeby przyjechać od pon do pt w godz 8 00-13 30.Skierowanie od rodzinnego już mam ale ze względu na odklejającą kosmówkę chcę chociaż do środy sobie poleżeć i odpocząć.

    Martynika a tak z ciekawości to jakie miałaś wyniki tego cmv? i czy na usg są w stanie zaobserwować niepokojące zmiany jeśli takowe występują?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka obyś miała rację:)dziękuję Ci za wsparcie i zaangażowanie w mój przypadek, chyba już tak mogę napisać...

    nowatorka lubi tę wiadomość

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki z 31 stycznia 2014 roku podczas gdy do zakażenia doszło najprawdopodobniej na początku/w połowie grudnia (syna urodziłam w maju 2014 roku w 38 tygodniu ciąży):

    IgG 20
    IgM 1,91
    Awidność IgG <0,400 (niska)

    Ale wydaje mi się, że tutaj nie ma co porównywać wyników, wynik musi zinterpretować lekarz zakaźnik.

    Na usg są w stanie zaobserwować zmiany, dlatego te usg powinny być częstsze i dokładne. Niemniej jednak, nawet przy wzorowych usg, dziecko powinno po porodzie zostać objęte opieką. Przede wszystkim trzeba wykonać badanie PCR DNA CMV, które określi, czy doszło do zakażenia wewnątrzmacicznego i czy wirus przeszedł na dziecko. U nas wszystkie usg wychodziły idealnie, a to badanie wykazało, że syn urodził się z cytomegalią wrodzoną, tj. do transmisji wirusa jednak doszło.

    Jesteśmy pod stałą opieką poradni neurologicznej i audiologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka, aczkolwiek poza przedłużającą się żółtaczką poporodową i nieco obniżonym napięciem mięśniowym (był rehabilitowany w pierwszym półroczu życia) nie ma absolutnie żadnych objawów cytomegalii. W związku z tym nie podjęto leczenia szpitalnego po porodzie - taka była decyzja lekarzy w Centrum Zdrowia Dziecka (w przypadku jakichkolwiek objawów trzeba to leczenie jak najszybciej zastosować).

    Na obecną chwilę syn ma półtora roku, jest wielki i silny jak dąb, nie ma żadnych zastrzeżeń co do jego rozwoju.

    Wierzę, że u Ciebie też tak będzie, bo to transmisji wirusa w ogóle nie dojdzie, trzymam kciuki!

    Summerka lubi tę wiadomość

  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie!
    Mam wynik, dzwoniła babka z labo i przyszły wyniki z Wawy...awidność WYSOKA!!!!

    Jak się cieszę to sobie nawet nie wyobrażacie:)

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super :). Ale do zakaźnego w Warszawie i tak się przejedź z tymi wynikami, najlepiej do dr Niezabitowskiej.

  • Niesia_88 Koleżanka
    Postów: 35 20

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Lekarz zalecił mi w grudniu badanie CMV, było to ok. 20 tc. Późno, nie wiem czmu nie zrobił tego wcześniej... No I wyszło, że obecnie nie choruję, ale przechodziłam cytomegalię, bo posiadam przeciwciała. W związku z tym zlecił mi jeszcze badanie awidności CMV, żeby sprawdzić kiedy była infekcja, ale teraz czytam, że na podstawie tego badania można określić czy cytomegalia była wczesniej niż 3 m-ce wstecz czy później. A jak zrobię te badanie teraz to przecież I tak nie określimy czy nie chorowałam w I trymestrze (cytomegalia potrafi być bezobjawowa). Badanie kosztuje 127 zł. I tak je zrobię, bo jestem panikara, ale czy cokolwiek się w ogóle dowiem?!
    Dodam, że nie chorowałam na nic w tej ciąży. Nie miałam żadnego kataru, kaszlu, nic.

    ibm2roeqn7uey9cm.png

    uwo9dqk3fphag07s.png

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie czytaj. Nie jesteś lekarzem - zakaźnikiem. Awidność trzeba zrobić i skonsultować ją z lekarzem tej specjalizacji. Jeżeli masz wątpliwości co do sensowności tego badania - zgłoś to swojemu lekarzowi prowadzącemu.

    Cytomegalia to groźna dla płodu choroba i warto sprawdzić, kiedy miała swój przebieg, zwłaszcza, że, jak słusznie piszesz, może być bezobjawowa.

    A ginekolog, swoją drogą, powinien zlecić to badanie na samym początku ciąży.

    Tak na marginesie - skoro lekarz zlecił Ci awidność, to czemu musisz za nią płacić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2016, 21:07

  • Niesia_88 Koleżanka
    Postów: 35 20

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarówno przeciwciała CMV jak i awidoność, zdaniem mojego lekarza, nie są opłacane przez NFZ. Czytam jednak, że większość dziewczyn chodzących do lekarza na NFZ ma je bezpłatnie, więc nie rozumiem tej decyzji. Zapytam na najbliższej wizycie, ale wtedy będę już po badaniach...

    ibm2roeqn7uey9cm.png

    uwo9dqk3fphag07s.png

  • Niesia_88 Koleżanka
    Postów: 35 20

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą - czy możecie polecić lekarza, specjalistę chorób zakaźnych w Warszawie? Może być prywatnie.

    ibm2roeqn7uey9cm.png

    uwo9dqk3fphag07s.png

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesia to gapa ten twoj lekarz bo powinien na poczatku zlecic i z takim wynikiem juz bys nie musiala awidnosci robic

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Niesia_88 Koleżanka
    Postów: 35 20

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie... Jestem na niego wściekła. Teraz chodzę i się denerwuję, a na dodatek mam jeszcze problem z niewystarczająco twardą szyjką.

    A powiedzcie mi - skoro badania USG jak dotąd wychodzą prawidłowo to czy jest mimo to możliwość, że dziecko przeszło cytomegalię razem ze mną w I trymestrze?

    ibm2roeqn7uey9cm.png

    uwo9dqk3fphag07s.png

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ