X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża z pessarem
Odpowiedz

Ciąża z pessarem

Oceń ten wątek:
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała chowa się wspaniale, wszyscy wokół są nią zachwyceni, bo naprawdę jest bezproblemowym dzieckiem. Dziadkowie chętnie z nią zostają, jak potrzebujemy wyjść. Zdrowotnie, pomimo kilogramów leków, na jakich była ciąża (luteina, duphaston, końskie dawki magnezu, nospa, leki na nadciśnienie) na szczęście wszystko z nią w porządku, rozwija się prawidłowo :)

    Życzę Wam, aby Wasze historie skończyły się jak moja.

    A, i mnie los wynagrodził za ciężką ciążę - rodziłam 2h15 min. Pierwszy poród :)

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko co piszesz brzmi jak moje aktualne marzenia: zdrowe dziecko, urodzone o czasie, bezproblemowe i grzeczne, krotki porod :D musi byc jakas sprawiedliwosc-nieideana ciaza, ale za to jakie zakonczenie :)

    A jak bardzo prowadzilas oszczedzajacy tryb zycia? Ja głównie leżę, wizyta u lekarza, albo w labolatorium to juz swieto. Ale po domu sie krece. Zanim sie dowiedzialam ze pessar z jednej strony sie przesunal po szyjce nawet bylam raz w sklepie i wrocilam zadowolona jak z wakacji :D

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 18 lutego 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam pessar od 21tc w dodatku od razu było rozwarcie na palec. W szpitalu dwa razy na podtrzymaniu leżałam i mogłam już w 28tc urodzić bo było bardzo źle, skurcze dochodziły do 90 nawet. Tyle co ja się nospy i magnezu nałykałam i nabrałam luteiny to głowa mała. Córcia urodziła się donoszona w 37+2 :) wszystko z nią ok. Głównie leżałam ale kręciłam się po domu wiadomo. W 36tc to już nawet na zakupy pojechałam jakieś ale już było bezpiecznie w miarę.
    Teraz pessar mam od 31tc więc całe 10 tygodni później. Nie mam jak się oszczędzać bo córka ma dopiero rok i 4mce więc jest co robić. Na szczęście ciąża już donoszona więc można spokojnie rodzić :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 19 lutego 2018, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia to też niezłe "przygody" miałaś. A jak poród po tych przeżyciach?
    Zaskakujące, że każda ciąża inna u Ciebie, lekarze mi mówili że problem z szyjka wystąpi w drugiej ciąży i to wcześniej niż w pierwszej, a u Ciebie całkiem odwrotnie i to pomimo braku możliwości leżenia :) jak to jednak organizm jest nieprzewidywalny...
    PS Córeczka na avatarku śliczna i jaka radosna, aż humor polepsza :D

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 marca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny, jestem nowa na forum. Z pessarem od tygodnia, aktualnie 29 tc. Dzisiaj byłam na wizycie i szyjka mimo pessara skrocila się jeszcze. Lekarz kazał bezwzględnie leżeć. Czy któraś z Was miała podobnie? Nieco ciężko jest leżeć cały dzień tym bardziej że e domu pełen energii 2.5 latek.

    Moniq
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 marca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Moniq. Ja mam pessar i też zalecenia jak największego odpoczywania. Ale nie leżę 24/24, gdyby był taki obowiązek to byłabyś w szpitalu :) jest tu wątek "leżące mamy", jesteśmy na różnych etapach, ale łączy nas pozycja horyzontalna :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 marca 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, dziękuję za odpowiedź. Ja już wariuje, nie wiem czy to moja psychika tak działa ale czuje rozpierajacy ból w kroczu. Dobrze by było wytrzymać jeszcze 6 tygodbi. Ale leżenie jest dla mnie strasznie męczące.

    Moniq
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 marca 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniq no niestety, leżenie nie jest latwe. Psychicznie u mnie też jest raz lepiej raz gorzej. 6 tygodni jakoś minie. Musi minąć. Ja taki tryb życia prowadzę od 16 tygodni i też jakoś minęły. Masz już wyprawkę?

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 marca 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam, ale czego nie robi się dla zdrowia maleństwa. Już mam większość rzeczy, troche po Starszym synku (teraz też ma być synek) kosmetyki do pielegnacji zamówiłam w Gemini w tym tygodniu więc przyjda w przyszłym.

    Moniq
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 marca 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nas nie pytał o zdanie czy tak chcemy czy nie :) początek tego leżingu jest najgorszy, ale na prawdę idzie przywyknąć. Odrobimy sobie wszystkie aktywności po porodzie :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Moniq228 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 marca 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wiem po pierwszym synku że aktywności jest aż zanadto. Mam nadzieję że drugi będzie spokojniejszy. Przy tym jeszcze się nie zdarzyło żeby noc była przespana

    Moniq
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ