X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad znalazlam te przeplywy, wszystko w normie. Łożysko pierwszej klasy wiec tez spoko. Poza tym maly tak upasiony ze nie mogło byc inaczej hehe.
    A jak u Ciebie to wyglada?

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka123 wrote:
    Wiolad w sumie tak patrze ze Ty jestes w 31 tc , ja w 32, wiec przez tydzien Twoj maluch tez pewnie dobije do 2000 ;-) . Zastanawiam sie czy ciuszki do szpitala na 56 to dobry pomysl ;-)
    Jak rodziłam córkę, to w szpitalu dawali ciuszki, za co byłam wdzięczna, bo byłyśmy tam tydzień i nie miałabym gdzie prać. Te ciuszki były czyste, choć oczywiście trochę wyblakłe i takie siermiężne, ale grunt, że sama bawełna i dały radę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad wrote:
    Rogal mam, ale z nim nie spałam. Jakoś niewygodnie mi z nim. Do karmienia natomiast uważam, za jedna z rzeczy, którą trzeba mieć. Szkoda, że to już 31 tydzień, bo pokusilabym się na wałek do spania. Wałek jest mięciutki i bardziej podatny na ukształtowanie.
    HHmm... a czym masz wypełniony ten rogal? Ja mam wypełnienie jak poduszka, jakieś włókna, dość miękki. Czasem są wypełnione kulkami styropianowymi, wtedy może być twardo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai, czemu rodzina ma cię pilnować, byś nie przeciągała karmienia? Są jakieś względy? Bo chyba podstawowym kryterium jest karmienie tak długo, jak dobrze z tym i mamie i dziecku. Czasem piszą o kobietach, które karmią kilkulatki i to jest trochę dziwne, ale to już skrajności.
    Cieszę się, że u nas odstawianie odbyło się tak bezboleśnie i naturalnie. Moja koleżanka postanowiła odstawić w wieku 4 miesięcy i co to był za płacz, tydzień z domu musiała wychodzić, jak był czas usypiania, żeby mały jej nie widział. W piersiach porobiły jej się zastoje. Moim skromnym zdaniem to nie było dobre.

    ps. nigdy nie karmiłam publicznie, jak byliśmy poza domem, to szłam z córką do samochodu.

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka123 wrote:
    Wiolad znalazlam te przeplywy, wszystko w normie. Łożysko pierwszej klasy wiec tez spoko. Poza tym maly tak upasiony ze nie mogło byc inaczej hehe.
    A jak u Ciebie to wyglada?
    U mnie łożysko ok. Jedynie przepływy w macicy wyszły w górnej granicy, więc lekarz zalecił, żeby na każdej wizycie badać te przepływy. A że mam wizyty co 2 tyg. już teraz, to jestem spokojna. A co do ciuszków, to ja za wiele nie mam na 56cm. W pierwszej ciąży, też za wiele nie miałam. W sumie to obawiałam się tego, że dziecko urodzi się spore i już nie obchodzi. Zawsze lepiej dokupić, jak się stwierdzi, że brakuje, niż kupić za dużo i miałoby leżeć :) A tak poza tym, to w rozmiarze 56 mój synek chodził najkrócej - chyba jakieś 2-3 tygodnie. Mój mąż jest bardzo wysoki 195, ja ok 168, więc mikruska się nie spodziewałam. Syn miał 55cm :)

    Elaria właściwie, to nie wiem czym ten mój rogal jest wypełniony. Jest raczej zbity i hmmm jakby to ująć - niepodatny na ugniatanie. Raczej twardawy niż mięciutki jak
    podusia.

    Kai mam nadzieję, że mnie ominie, aż taki ból spojenia łonowego. Co do kp jestem tego samego zdania co Ty. Karmiłam piersią i ogólnie uważam, że jak dla mnie jest to jedna z najpiękniejszych chwil w macierzyństwie. Szczerze, to mi było ciężej bez karmienia, niż mojemu dziecku. Moje dziecko po prostu odstawiłam, dałam butelkę i nie było żadnych sprzeciwów. Sama się dziwiłam, że tak to się odbyło. Z dnia na dzień. Nawet przykro mi było. Jakby się domagał, to pewnie bym uległa.
    Nie potępiam matek, które karmią mm. Jedyna rzecz, która kiedyś mnie bardzo, ale to bardzo rozjuszyła, to jak od pewnej znajomej usłyszałam, że ona karmić nie będzie, bo jak dla niej jest to obrzydliwe. Tego nie potrafiłam zrozumieć, nie rozumiem i szczerze nawet nie chcę zrozumieć.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka a tak w ogóle, to chyba mi padło też na wzrok już w tej ciąży, bo ja cały czas byłam przekonana, że między nami są dni różnicy :) :)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że za jakiś tydzień faktycznie może już mieć te 2 kg :) I dobrze, niech rosną robaczki :)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka a tak w ogóle, to chyba mi padło też na wzrok już w tej ciąży, bo ja cały czas byłam przekonana, że między nami są 2 dni różnicy :) :)
    Num lock mi się wyłączył

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad, to spokojnie pierworodny w terminie by miał 4kg, jak nie 4.5kg ;)

    Justice, możesz to rozwinąć? Jak Cię bolało? Gin to zdignozował? Tym cc mnie zmartwiłaś... Ale miałaś na skurczach jak się zaczęło czy na zimno?

    Ja pierwotnie chciałam karmić syna rok, ale wyszło tak, że chciałam dłużej. Raz to mogłam godzinę wcześniej z pracy wyjść codziennie, a dwa to jest to cudowne, jak już taki dorosły człowiek jeszcze przychodzi, przytula się, jest w jakiś sposób od ciebie zależny... Taka chwila w tym już pędzie i rutynie tylko dla was dwojga :)

    Ja przy córce wstydziłam się karmić nawet przy drzwiach otwartych, siedząc gdzieś w kącie, a przy synie wogóle. Byliśmy w restauracji, syn płakał, patrzyłam na zegarek - oho, głodny - to przykładałam go do piersi tak, żeby nikt za bardzo moich cyców nie widział i tyle. Jak przynosiła kelnerka talerze to nawet mnie nie ruszało. Tylko trzeba mieć odpowiednie bluzki - żeby odsłaniały dokładnie tyle ile jest konieczne, ale żeby było wygodnie :)

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad nie padlo Ci, to moj suwaczek tak dziala jakby chcial a nie mógł ;-) Nie ogarniam go. Aktualnie dzis mam 32+0, czyli zaczynam 32tc.
    A to zle ze te przeplywy są w gornej granicy?ja myslalam ze jak w dolnej to zle bo slabo krew plynie. Znasz sie na tym?
    A jeszcze mi powiedz czy Twoj maluch juz sie obrocil glowką do dolu. Bo ja bylam swiecie przekonana ze moj nie bo czulam jak mnie kopie na dole a sie okazalo ze juz obrocony i to chyba ręce tam mnie boksują hehe.

    96xftgp.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark myślę, że spokojnie mógł dobić do 4 o zgrozo. Zastanawiałam się nawet, czy może w 1 ciąży nie miałam też cukrzycy, a np. krzywa nie wykazała, bo robiłam ją wcześniej niż w obecnej ciąży. W poprzedniej 24 t. Teraz 27 t. Jakby na to nie patrzeć, to są 3 tyg. różnicy.
    Z karmieniem, to zawsze starałam się tak układać spacery, żeby na dworze nie karmić, aczkolwiek życie życiem i zdarzały się sytuacje, że karmiłam poza domem. Raczej się nie wstydziłam, bo jak wychodziłam, to liczyłam się z tym, że małemu może zachcieć się jeść albo pić i ubierałam takie bluzki lub sukienki, które umożliwiały mi to w bardzo dyskretny sposób. Dodatkowo zakrywałam zazwyczaj pieluszką. Tym razem mam zamiar zakupić taką specjalną chustkę do karmienia, bo pieluszki trzeba było bardzo pilnować, żeby się nie zsuwała. Zakupię, ją dopiero po porodzie, żeby nie zapeszyć laktacji :D

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co lekarz mówił, to norma jest do 1,00 ( czegoś tam) u mnie jest 0,9 i 1,00. Trochę mnie nastraszył. Dzisiaj miałam na szczęście akurat wizytę u gin. i mnie uspokoiła. Łożysko ładne. A i na wynikach z prenatalnych mam napisane przepływy w łożysku prawidłowe. W cukrzycy trzeba te przepływy kontrolować, bo jest większe prawdopodobieństwo, że coś tam może gorzej działać i zacznie indukować się nadciśnienie. A u mnie ciśnienie jak u umarlaka puki co. Mój już też obrócony i niech tak już zostanie :) Z tego co pamiętam, to już chyba miesiąc temu był odwrócony.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jednak dobrze widziałam na suwaczku, chociaż omamy wzrokowe wcale, a wcale by mnie nie zdziwiły :D

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad a jakie masz oznaczenie tego czegos na usg?

    96xftgp.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wynikach z prenatalnych jest to pod hasłem badanie dopplerowskie tętnica maciczna. Kredka, ale najważniejsze, że z łożyskiem jest ok i że w łożysku są prawidłowe przepływy. Jak lekarz powiedział Ci, że wszystko u Ciebie wzorowo, to tak na 100% jest. Są lekarze, którzy mówią za dużo i straszą.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam to chyba pod skrotem PI i moj wynik to 1.11. Na wykresie prawie w srodku normy. U mnie norma do 1.2. Wiec sie nie stresuj.
    Wiolad Ty chodzisz do dwoch ginekologow?

    96xftgp.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do jednego, ale moja gin. nie robi niestety badań prenatalnych, więc musiałam sie udać do kogoś innego.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to jest pod skrótem PI.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny melduje soe w kolejnym szpitalnym dniu;) powiem Wam ze cudownie uzdrowialam negle heh cukier na czczo 89!! Od poczatki ciaxy niemialam nizej 90 praktycznie, a tu w nocy dobry rano bez skoku jak zawsze szok!!! Nigdy nieogarne tej cukrzycy hehe chyba mnie wypuszcza do domu wnponiedzialek w takim razie i bede vzekac albo na kolejny spadek i wtedy ciecie albo zostanie wszystko dobrze i Maluszek sam powie kiedy chce sie urodzic:)

    kark lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka, to cudowny wynik!
    Kurcze, walilas tej insuliny tyle, a cukry szalaly i w nocy hipo, a zmniejszyli insuline i cukry sie unormowaly? To moze za duzo tej insuliny bralas, ze tak organizm wariowal?

‹‹ 1301 1302 1303 1304 1305 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ