X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 26 marca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria wrote:
    ana, a co powiesz na spokojny spacer, tak choc pol godzinki? teraz jest dlugo jasno i pogoda coraz lepsza, a jeszcze polowa ciazy przed toba, szkoda sie zasiedziec, bo bedziesz "flak", chyba, ze masz nakaz leżec
    Raz Dziennie robie sobie spacerki takie właśnie po pol godziny ale to głównie do godziny 16 później dużo leżę. Ciąża jest długo wyczekiwana po ponad 3 latach leczenia. Poza tym miałam duże torbiele na początku. Trafiłam do szpitala z plamieniem w 10 tc i okazało się że U jednego maluszka przestałO bic serduszko także teraz uważam na siebie. Chciałam się zapisać na fitness dla ciężarnych Ale jednak się boję. Zmierzylam teraz cukier po 2h i jest 108. może już na noc nie jeść?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 marca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatni posiłek jadłam O 20 I dzisiaj rano 94 na czczo. Chyba naprawdę będę musiała brać ta insuline. Tylko jak się bierze to trzeba rodzic W szpitalu którym od razu się dzieckiem zajmą pod kątem cukrzycy?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz stwierdzoną cukrzycę ciążową to i tobie i dziecku mierzą cukier po porodzie, nie słyszałam, żeby trzeba było jechać do specjalnego szpitala.

    Długą miałaś przerwę w jedzeniu. Ja jadłam koło północy pół bułki suchej, a śniadanie miałam po 6 godzinach snu, bo się obudziłam po 6 i zaczęło mnie mdlić z głodu. Na czczo miałam 85. Zjadłam kromkę razowca z szynką i papryką, cukier po godzinie 96.
    Codziennie w ciąży mam mdłości na czczo. Wczoraj chciałam poleżeć z mężem zanim wstaniemy, ale wygoniły mnie mdłości i zwymiotowałam samą żółć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:18

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 marca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice wrote:
    A ja słyszałam, że w niektórych szpitalach z 1 stopniem referencyjnosci nie chcą przyjmować kobiet z cukrzycą ciążową zwłaszcza na insulinie. A oprócz sprawdzania poziomu cukru u maluszka po porodzie dobrze by było, żeby zrobili USG główki, brzuszka i echo serduszka - a takich badań z tego co wiem w szpitalach z 1 stopniem nie robią.
    No u nie na pewno nie chcą takich kobiet bo już mi ghn cos wspomiał. Ciekawe jakbym jadłam częściej A jeszcze mniej żeby właśnie utrzymywac cukier poniżej 100 to rano bym miała ok 90

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:18

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 marca 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice wrote:
    Co do spadania cukru po 2 h to zauważyłam, że u mnie to różnie bywa. I często im wyższy tym szybciej spada (np. Ppo godzinie ok.130 a po 15 kolejnych minutach juz 115 ) a taki 105 w ciągu 2 godzin potrafi spaść tylko o kilka jedmostek (np. do 97). To zależy od tego co się zje.
    A jak mam np. 88 po godzinie to po 2 tez często jest tyle samo :) Gdzieś kiedyś czytałam, że organizm zwalnia spalanie cukrymu broniąc się przed niedocukrzeniem.
    To u mnie też Tak jest jak miałam W nocy 138 to spadło rano na 93 A jak 110 to spadło do 95. Ciekawa jestem co mi gin powie i diabetolog

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 27 marca 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ❤
    Jak wasze samopoczucie? :) dzis taka piękna pogoda aż napawa optymizmem. Ja juz prawie wyleczona, tylko okropny katar został !

    Ale chciałam sie pochwalić ze dzieki insulinie, 6 dawek - cukier rano 83 :) jestem w niebo wzięta :D i juz cały dzien i całą noc mam prawidłowy cukier :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 10:13

    Elaria, Justice, Dominika89 lubią tę wiadomość

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princeska, bierzesz 6 osobnych dawek, czy 6 jednostek jednorazowo? Ja biorę 4 jednostki na noc, za jednym wkłuciem, to jest bardzo malutko. I spokój z cukrem na czczo i lepsze cukry za dnia, bo nocna insulina długo działa.

    A mi gin nic nie mówił, że mnie nie przyjmą w jego szpitalu, a to jest zwykły szpital powiatowy o najniższej referencyjności. Może taka tam lekka cukrzyca obleci u nich, przecież nie mam ani gwałtownych skoków, ani spadków. A na pewno mają pacjentów z cukrzycą na różnych swoich oddziałach.

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 marca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może być Tak że przed ciąża jadłam tonami słodycze I organizm teraz wolno spala cukier bo się broni przed dużym spadkiem?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 27 marca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria jednorazowo na noc 6 jednostek :) najpierw brałam 4 jednostki dwa dni ale po takiej ilości cukry dalej były 91-93 wiec zwiększyłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 10:56

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:18

    Princesska lubi tę wiadomość

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw Muszę mieć skierowanie od gina. Ja dziś to W ogóle mam jakiś dziwny dzień. Na czczo 94 potem godzina po posiłku też 94 A później godzinę po serku wiejskim 85. Więc spróbuje go też na noc

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dziś pogoda taka sobie bo niby ciepło ale wieje :) zrobiłam dziś ostatnie pranie dla dzidzi nawet materac z wózka wyprałam :) umówiłam się do okulisty na za tydzień oczywiście prywatnie bo państwowo mimo ustawy nie ma szans a ja nie mam siły się z nimi tu kłócić szkoda nerwów :)
    Gratuluję cukru Princesska :)
    A w ogóle to nie wiem co się ze mną dzieje bo jadłam wczoraj o północy bo mnie ssalo a dziś juz po 5 TAKI GŁÓD :) cukier na czczo po 5 godzinach 91 wiec i tak ok do rana było by lepiej ale bym z głodu umarła :) :)

    Justice, karolyn, Princesska lubią tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:18

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice dokładnie 37tc :) jestem taka podekscytowana i szczęśliwa :)

    Justice lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja już nic nie rozumiem z tej cukrzycy... na czczo cały czas za dużo, w ciągu dnia do 120 się trzyma a dziś na wizycie okazało się, że dziecko za małe o 2 tygodnie (wcześniej wymiary zgadzały się co do dnia) :| przez to mam przyspieszoną kolejną wizytę (za 2 tyg), żeby sprawdzić czy młoda wyrównuje czy się pogarsza

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 27 marca 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a za małe ogólnie czy w każdym wymiarze? I co na to lekarz?

    h4py1w9.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 27 marca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. wrote:
    dziewczyny ja już nic nie rozumiem z tej cukrzycy... na czczo cały czas za dużo, w ciągu dnia do 120 się trzyma a dziś na wizycie okazało się, że dziecko za małe o 2 tygodnie (wcześniej wymiary zgadzały się co do dnia) :| przez to mam przyspieszoną kolejną wizytę (za 2 tyg), żeby sprawdzić czy młoda wyrównuje czy się pogarsza
    Mój był za mały, straszyli a potem nadgonil J jest tydzień wiekszy

    .kropka. lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no za małe we wszystkich wymiarach. Lekarz powiedział, że wizyta za 2 tygodnie i sprawdzimy czy nadgania rozmiar czy się pogarsza... i mam się nie denerwować do tego czasu (podobno czasami tak bywa a później dziecko nadgoni)

    dziwne, podobno dzieci z cukrzycy ciążowej są większe a tu taka "niespodzianka"

‹‹ 1533 1534 1535 1536 1537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ