X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:19

    Dominika89 lubi tę wiadomość

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 28 marca 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę do szpitala na te cukry na czczo. Maja mnie tam dokładnie zbadać. Wiecie jak wygląda taki pobyt W szpitalu na diecie? nic swojego nie moge jeść?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka wrote:
    Ana, musisz to uzgodnić z lekarzem i personelem. W niektórych szpitalach możesz np. przynieść swój chleb i oni będą Ci ten chleb podawać. Produkty, które nie podnoszą glukozy, zapewne możesz mieć przy sobie i jeść je pomiędzy posiłkami.

    A ja sobie przypomniałam, że mówili, że jednak jest jeden rodzaj mięsa, który można jeść na posiłek nocny - boczek :D Aż mam ochotę przetestować, jak wypadnie boczek w starciu z glukozą i ketonami :)
    Ja tam pewnie głodna będę!ostatni posiłek O 18. A ja chodzę spać O 23

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta w szpitalu, hahaha... temat rzeka! Obejrzyjcie sobie
    https://www.facebook.com/szpitalnyposilek/

    Nie zapomnę, czym mnie karmili po porodzie. Dwie pajdy chleba, łyżeczka masła i plaster najtańszej mortadeli. O warzywach czy owocach pomarzyć.

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka to jak ja mam skok glukozy np do 160 to u dziecka jest spadek? To ja nie rozumiem juz nic :)

    h4py1w9.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jak miałam załóżmy 200 przez parę dni przed krzywa bo ki kropliwki z glukozy podlaczaoi w szpitalu to będę mieć zielone? Zielone to nie od oddania spółki przez dziecko? :D nie ogarniam i pozostaje się już chyva tylko modlić przy tym co ha jem :p

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś, chyba s grupie na fb czytałam dziś s3 za granicą jak cukry są w normie to olewaja ketony. Widać trz3ba dostosować kraj zamieszkania do swojego rodzaju cukrzycy :p

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit na facebooku dziewczyny ciągle piszą, ze za granicą nikt nie robi afery ketonowej :) tylko u nas jak nie na czczo inaczej to po posiłku, to ketony, to ciśnienie. Ciągle nas w tej Polsce straszą.... I przez to wiele dziewczyn zamiast się cieszyć z ciąży to się ciągle martwi. Paranoja.

    h4py1w9.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 29 marca 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras potrafi to wytlumaczyc bo srednio rozumiem.Wczorajsza kolacja 21.00 cukier po 1,5h.bo nie moglam.wczesniej w kinie zmierzyc 118,mysle ze ok 135byl.po 2h i chodzenie ,85!a rano o 7...88...czy wyciskanie kropli podwyzsza czy zaniza wyniki?i czemu wyzszy rano byl?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 07:43

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, wyciskanie kropli ponoć podwyższa wynik, bo się wyciska jakiś płyn tkankowy, tak czytałam. Ale z drugiej strony wyciskanie a wyciskanie ;-) Ja muszę ciut dosłownie ucisnąć opuszek od dołu i trudno mi to nazwać wyciskaniem.

    Co do wyższego cukru rano niż wieczorem. W nocy, dokładnie nad ranem wątroba uwalnia cukier, żeby ustrzec organizm przed niedocukrzeniem. U zdrowych osób trzustka zagospodarowuje tę glukozę, a u cukrzyków niestety nie i dlatego mogą mieć na czczo wyższy cukier niż parę godzin po posiłku. Ale Twoje wyniki 88 a 85 to jeszcze granica błędu, pomiary zbliżona, a poza tym wciąż trzymające się w normie.

    Ja sama się zastanawiam, czy sobie nie zaszkodziłam robiąc glukozę na czczo we wczesnej ciąży, bo wydawało mi się, że im dłużej na czczo będę, tym "lepszy" niższy wynik osiągnę, bo przecież glukoza będzie coraz niższa im dłużej będę głodna. W efekcie od ostatniego posiłku do badania upłynęło 16 godzin! Ale i tak wynik był tylko nieznacznie podwyższony, 95. Może gdybym zjadła normalnie kolację, przerwę miała nie dłuższą niż 12 godzin, to wynik miałabym w normie. Ostatecznie i tak wylazłaby w końcu ta cukrzyca, ale możliwe, że dopiero koło 20 tygodnia, a nie w 13 tc. Z drugiej strony dieta też mi się przysłużyła, bo chociaż długo nie tyłam.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 29 marca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Elaria, wczoraj miałam 93 wiec już poza granica...czyli teraz pokombinować z ostatnim posiłkiem?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatni jem koło polnocy, bo wtedy ide spac. To zwykle pol bulki i pol szklanki mleka. Wstaje o 7.

    Ale kolo 23 robie zastrzyk z insuliny. Bo mi na ranne cukry nic nie pomagalo od polowy ciazy.

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 29 marca 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam i mi ręce opadają, dziewczyny luuuuz. Jakby to byla prawda to Nitka by miala te wody chyba fioletowe. Ja miewalam skoki po 160, zdarzylo sie nawet 170. Wody byly czysciutkie a macica jak to Pani doktor stwierdzila przy zszywaniu mnie "piękna ". Heh. Pomyslcie ile dziewczyn ma takie skoki, na fb jak czytam co one jedza to sie za glowe lapie. Bez przesady :-)

    A ja Wam powiem ze po duzym zestawie maca +duze lody cukier 108. Tadaaaaam :-)
    Na sniadanie w koncu kawa :-)
    O dziwo tak sie nażarlam slodyczy ze juz nawet kawy nie slodze hehe. Wszyscy mi naznosili pysznosci i to lezy w szafce. Sama jestem w szoku. Problem mam jedynie z wagą bo spadla 11 kg. Strasznie duzo, musze jakos przytyc ale apetytu brak, pewnie przez stres zwiazany z nowym zyciowym wyzwaniem :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 09:36

    Dominika89, Wiolad, Justice lubią tę wiadomość

    96xftgp.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 29 marca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Kredka masz rację z tymi wodami :) ja nie słucham tych mądrości diabetologow bo mam wrażenie ze ostro przesadzają :)
    Mówiłam Ci ze waga o tyle spada pamiętasz :) ale teraz już możesz wszystko jesc śpiewając Mam te moc te moc! :)
    Ja dziś idę na spotkanie z Kluseczka moja :)
    Wszystko mam już gotowe a w sobotę musze jeszcze tylko męża do sprzątania zagonic i rozwinąć palec wskazujący :) będzie myl okna a ja poleże hihi :)

    Kredka wysciskaj Bartusia i wycaluj go od ciotki :)

    Kredka123 lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 29 marca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka ja rozumiem Twoje podejście bo każdy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia niestety tak to wygląda. Ja nie mam traumatycznych przeżyć i dlatego inaczej do tego podchodzę, ale to nie znaczy ze np. nie szanuje Twojego zdania. Nie chce być tak zrozumiała ze się nasmiewam czy coś :) ale jakoś póki co z natury podchodzę optymistycznie :)

    h4py1w9.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 29 marca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka dlatego to napisałam bo w żaden sposób nie chciałam Cię urazić czy negować Twoich przeżyć :) ja takich nie mam. Mam inne jak każdy. Ja się starałam 2 lata o dziecko i dlatego może troszkę nie ufam lekarzom bo przeszłam z nimi sporo :)

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po poronieniu codziennie sie boje, ze dziecko przestanie sie ruszac i...

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 29 marca 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria ja to nawet nie chce myśleć co czuje osoba po takich przejściach jak poronienie czy coś innego. Mam nadzieje ze mnie to nigdy nie spotka i tego staram się trzymać bo bym oszalala. Ale zdaje sobie sprawę ze na wiele rzeczy nie mamy wpływu.

    Wiolad lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyca to nie koniec swiata ale jak ktoś miał złe przeżycia w ciążach to rozumie to ostrozne podejście...ja jestem przewrażliwiona i opowieści ze komus gdzieś tam cos dobrze się ulżyło w ogóle mnie nie uspokajają:/

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
‹‹ 1535 1536 1537 1538 1539 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ