X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż jest dość opanowany, bo nawet jak miałam wypadek samochodowy i zadzwoniłam, że wypadek, ze jadę z rodzicami karetką do szpitala, to przyjechał, ale spokojnie. No ale tu dziecko chęć uczestniczenia w tym nie wiem jak będzie. Ale ja to nawet szczerze mówiąc jakoś tak bym wolała w nocy rodzić nie wiem czemu takie mam widzi mi się :D Zobaczymy jak to będzie :D

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam wątek! :)
    Nie pamiętam, aby kiedyś było tak, że nasz wątek spada na środek strony.
    Chyba mamy w ogóle najwięcej postów, a tu cisza jak po śmierci organisty.

    To chyba znaczy, że laski mają cukry ogarnięte i nie niepokoją się.

    U mnie po wizycie wszystko ok. Młody waży 2400 -2500 g, szyjka mocna.
    Kolejna wizyta po świętach.

    Za tydzień będę u diab i chyba poproszę o zwolnienie z kolejnych wizyt. Już mi się nie chce jeździć 40 ponad kilosów po to by się zważyć, zmierzyć ciśnienie i pokazać tabelkę z pomiarami. Mam pasków i insuliny zapas do porodu. Zapytam, co robić po porodzie i więcej nie chcę tam jeździć, więcej to męczenia się z jazdą (brzuch uwiera i tchu brak) niż korzyści.

    Dominika89, Nitka_lutowa, Justice lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:10

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dawno mnie nie było, ale od czasu do czasu zaglądam do Was, co tam nowego i ktora juz sie cieszy swoim dzidziusiem. Ja byłam ostatnio u diablo i od ostatniej wizyty miałam mierzyć tylko czasami na czczo i czasami po głównych posiłkach. Wszystko pięknie w normie, diety nie stosowałam. Jadłam tylko w miarę regularnie. Przedwczoraj na wizycie powiedział, ze w ogole powinnam przestać sie kłuć, bo wg niego i mojej gin w ogole nie mam cukrzycy. Sprawdzać mi kazał co miesiąc hemoglobinę, w lutym miałam 5.50 a teraz 5.05. Bez diety. Zadowolony jest :)
    Dzis mam połówkowe, zobaczymy co gin na to powie. I jak tam moje dziecię sie rozwija.

    W poradni oczywiscie za brak pomiarów po 2 śniadaniu i podwieczorku dostałam ochrzan. :/ wiec nawet jej nie wspomniałam o braku diety, bo by mi sie dopiero udzieliło.

    Justice lubi tę wiadomość

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam taka ochote na slodkie...jablko juz jadlam ale mam.ochotena cos mniej zdrowego!zaraz napadne na trufla!co jecie wtedy?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa.. gorzka czekolada? Kisiel albo budyń?

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:10

  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) Ostatnio byłam nieobecna ale czasem zaglądałam tu :D we wtorek miałam usg chłopak juz na 100% pewny i ma 11 cm :D cukry mierze tylko rano na czczo. W ciagu dnia każdy wynik zawsze miałam dobry wiec odpuściłam, a wiem co jeść i ile.. mam dosyc tych igieł i tego kłucia sie..
    Ostatnio apropo słodkiego pozwoliłam sobie na lody z maka i cukier był dobry.. zwariować mozna :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2017, 17:10

    Elaria, Justice, Spirit, Dominika89 lubią tę wiadomość

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:10

    Princesska lubi tę wiadomość

  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice wrote:
    Princesska Ty masz insulinę na noc prawda? I jak tam? Służy Ci? Dużo bierzesz jednostek?
    Jadlaś Mcflurry? Tez muszę spróbować;)
    Tak biorę codziennie 6 jednostek na noc :) i mam 83-85 cukier :) a lody jadłam zwykle śmietankowe z polewą czekoladową :P

    Justice lubi tę wiadomość

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:11

    Princesska lubi tę wiadomość

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MC Flurry polecam tylko np bez posypki z samą polewa bo ja po takich miałam coś około 120 ale nie wiem ile by było z posypka typu Lion :)

    Justice lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mężowi mówiłam ze na porodowke zamawiam magnum kokosowego :D

    Justice lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:11

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamawiam pierogi ruskie na porodowke ale to już chyba wszyscy wiedzą hihi :) i kanapkę z bułka taka swieza z Lidla np z szyneczka i pomidorkiem mniam :) bo ostatnio to nawet mi się nutelli nie chce. A jak wrócę do domu to chce makaron taki spaghetti albo tagiatelle czy jakoś tak z sosem :)
    Ale powiem wam szczerze ze im bliżej porodu mam mniej zachcianek takich po porodzie :) teraz mam np zachcianke zeby mnie zebra przestały boleć hihi :)

    Justice, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też czasem wejdzie pod zebra to się zginąć nie mogę :p

    A nie próbowałeś tych bułek? Ja już je mogę, hem ba zmianę z ciemnym żeby nie przesadzić ale jem

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to a przy lepszej pogodzie lece do maca i kupuje lody bo kocham je!!!!!!!! i od razu spacer żeby cukier nie szybowała:)P
    namówiłyście mnie!

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie, ze na nie pamietam kiedy ostatnio jadłam lody z mcdonald'a? Hmmm pewnie w podstawówce. :D
    Dominika... po makaronie u Ciebie cukry szaleją? Ja ostatnio próbowałam jeść normalny biały i wszystko super. Oczywiście nie jem niewiadomo ile - zazwyczaj 60-70 g nie ugotowanego.

    Ok, a Co do mnie to jest tak: maluch wazy 378 g, wyprzedza OM o 4 dni. Wszystkie narządy sa super, zdjęcia buzi nie dał zrobić, bo sie wiercił albo zasłaniał rękami :/ gin mówi, ze powtórzymy ten test obciążenia :/ co innego niz diablo. Wizyta za miesiac czyli w 24 tc.
    Aaaa No i w końcu wiemy, ze na 100% bedzie chłopak. Maz sie cieszy, a ja jestem lekko rozczarowana, myślałam, ze uda sie dziewczynka. moze w takim razie będziemy próbować jeszcze raz :D

    Nitka_lutowa, Dominika89, Elaria, Spirit lubią tę wiadomość

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:11

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka:)
    Jak macie ochote na cos slodkiego to poprostu zjedzcie to od czasu do czasu napewno dzidziusiowi niezaszkodzi moge was zaprwnic!:)

    U mnie w 1 ciazy cukier nawet niedrgnal przy lodach straciatella i potrafilam caly litr lodow naraz wpierdzielic;)

    Justice nieprzejmuj sie jesli pare dni dziecko jest niby mniejsze badz wieksze ja mialam po 2 tyg rozbieznosci to tylko orientacyjne pomiary;)

    A niewiem czy wam pisalam wkoncu ze doszlam do tego dlaczego mialam nocne spadki... za kazdym razem jak sie mocniej wkurzylam (maz podnosil mi cisnienie kazda pierdola;)) albo jak mialam stres jak musialam isc do szpitala a wiadomo ze nikt tego nielubi, to wtedy lapalam hipoglikemie. Takze niewolno sie denerwowac w ciazy pamietajcie;) dlatego lepiej zjesc cos slodkiego jak ma sie ochote niz wkurzac sie i stresowac ze sie niemoze jesc ;)

    Moje cukry o dziwo nadal ok jedynie ranne dochadza do 120 ale nawet insulina niemogla tego wyrownac takze mysle ze poprostu tak mam i niedam znow sobie wcisnac tabletek ;)

    Dominika89, Justice lubią tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
‹‹ 1540 1541 1542 1543 1544 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ