X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jaki rozmiar kupowałyście, albo zamierzacie kupować ciuszki dla noworodka? Ja mam trochę po córce, ona mieściła się ładnie w rozmiar 56, urodziła się właśnie taka długa i na jakieś 2-3 tygodnie jej wystarczyło (o ile pamiętam). Nie wiem, jaki duży urodzi się synek, chcę coś dokupić, bo brakuje mi ciuszków na ciepłą porę, bo może być maj upalny. No i jaki rozmiar? Ryzykować 56 (on waży szacunkowo już teraz 2,5 kg) czy najwyżej niech ma trochę za duże 62. Kurczę, niby mam doświadczenie, ale tego nie przewidzę.
    A jak wy sobie radziłyście z tą decyzją?

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka 56, ale większość 62. Wyszłam z zalozenia ze jakby był malutki to lepiej dokupić niż nie założyć ani razu za malego

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:13

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolyn dziękuję :)
    U mnie kolejna bezsenna noc. Jak tak dalej pójdzie to się wykończe :) obudziły mnie dziś dla odmiany koty, które zrobiły sobie pod oknem dom publiczny i tak się darly ze masakra :)

    Co do ubranek to mam większość 62, ale ostatnio specjalnie byłam w Auchan i dokupiłam 4 body po 7 zł na 56 do tego spodenki i skarpetki. Wiec mam kilka rzeczy na 56 o chyba nawet coś na 50, bo ja kupowalam te paczki z allegro i tam coś było. W razie w dokupie te 56 właśnie w Auchan bo super ceny i jakosc po praniu ok, albo w Tesco ten jeden wielopak :)

    h4py1w9.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą te koty to brzmią jak małe dziecko i musiałam chwile ogarnąć ze to jeszcze nie moja Hania i nie urodziłam i nie muszę wstać do łóżeczka :) :) :)

    h4py1w9.png
  • hana244 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam większość ciuszków na 62 wychodzę z założenia , że lepiej za duże niż zamałe,co prawda u mnie moja gwiazda zapowiada się długonoga:):)Dominika89- piękne imię Hania ,sama takie mam:):)

    hana
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka ja nie wiem co z moim lozyskiem ale jakiejś stabilizacji cukrów nie widzę wiec to chyba nie dotyczy każdej z nas, albo działa jakoś inaczej:) ja ostatnio na KTG nie mialam nawet pół skurczu zobaczymy w środę :) a rodzisz SN czy cesarka?

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś byłam na spacerze, pół godziny ;-) No nie mam sił na więcej, a tak turlam się po lesie, więc nie ma gdzie odsapnąć, około 2 km wychodzi i styka.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis pobilam rekord!po pierogach z maki gryczanej mialam165!wysraszylam sie poszlam na spacer,po 2h 135!pozniej poczekalam jeszcze dwie godziny z kolejnym posilkiem, jestem zla...pierwszy taki skok!

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pierogi są akurat mocno ryzykowne. Ha dopiero jakimś czasie próbowałam 4 maks 5 zjeść i to raz czy 2 się zdarzyło. Ta km to zostawiam takie bajery na po porodzie :p

    I miałam wczoraj skurcze połączone z napadem na lodówkę tzn l ezalam bo bałam się ruszyć a mąż podawał :D

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny a ja cały czas mecze się z cukrami na czczo. Po posiłkach do 110 maks a rano od 93 do 99 I już mnie cholera bierze! Diabetolog powiedział że mam jeszcze popracować z dieta ale na 80% będzie insulina na wieczór. I teraz moje pytanie. Czy to jest bezpieczne dla dziecka? czy po porodzie moga zniknąć te cukry czy komuś zostały? Bo mnie straszą że insuline trzeba brać całe życie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2017, 08:18

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, spokojnie. Ja od stycznia mam 4 jednostki insuliny nocnej i wreszcie cukry z rana opanowane.
    To nie znaczy, ze bede skazana na insuline do konca zycia. Wiekszosci kobiet mija cukrzyca ciazowa. Ale to nie zalezy od tego, czy braly insuline, tylko od stanu zdrowia przed ciaza, bo mogla juz sie cukrzyca zaczynac. Byly tu dziewczyny, co braly pokazne dawki i nocne i dzienne, a po porodzie wrocily do normy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:06

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Accu check ten co sam wciaga krew. Leżałam W szpitalu na te cukry I tam wyszło mi wszystko ok po posiłkach I na czczo 91. Więc też nie jest źle. Diabetolog powiedział że do 92 można zaakceptowac. Tylko W szpitalu to kolacja O 17 A ja sobie trochę podjadalam o 20 i 22. Muszę coś jeszcze pokombinowac. A jakbym zjadła kolację już O 18 A O 20 I 22 serek wiejski po nim zawsze mam niskie cukry? Czytałam też że kapusta zbija cukier ale zjadłam przed 22 I cukier rano 98. Może jeszcze spróbuje grejfruta 2 cząstki przed 22?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś rano 90 a ostatnie co jadłam to lody o 19 :) :) i prawie zwymiotowalam w nocy :)
    Wczoraj mąż się pyta co sobie życzę na porodowke po porodzie. A ja mówię że pierogi i bulke z szynka. A on się patrzy i pyta a te wszystkie paczki drożdżowki?? A ja mówię odechciało mi się :) chyba przeszłam jakiś detoks hehe :) :)

    Justice lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam pytanie byłam prywatnie u diabetologa i dostałam glukometr A teraz będę miałam wizytę na nfz czy też mogę od nich wziasc glukometr i paski?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
‹‹ 1543 1544 1545 1546 1547 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ