X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 12 maja 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria gratulacje!!!!
    Widze ze Tadzio przebił nawet mojego Bartka hehe. Super duzy chłopak. Zdrowka Wam życzę .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 12:10

    96xftgp.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 12 maja 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria pamietaj, że czekamy też na zdjecie ;-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 12 maja 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki musze sie pochwalic moj Igus wazy juz 5800 przepuklina pepowinowa calkowicie sie schowala, kosci czaszki sa wreszcie twarde, zelazo odstawilismy hemoglobina wystarczajaca wiec mam nadzieje ze limot problemow sie wyczerpal i bedzie tylko lepiej :D ;)

    Juz jakis czas niemierzylam cukrow i szczerze sie boje bo ostatnio byly na granicy normy:/ niby staram sie jesc ciemne pieczywo i trzymam taka mini diete bo nie do konca... szczerze nie mam czasu szykowac osobno dla meza i starszaka obiadu i osobno dla siebie, wiec jemy razem makarony smazone itd. Obiady teraz to to co na szybko sie zrobi i tyle surowki glownie kupuje i wiadomo ze tak cukier jest no ale przy 2 dzieci i mezu i psie niejest latwo zrobic pelnowartosciowy zdrowy posilek codziennie;)

    Aaaa i jeszcze sie pochwale :) dzis jak kapalam Igusia to moj starszak Wiktorek zrobil mamusi kolacje :) normalnie juz takie duze i kochane dzieciaki mam ze szok:):):):):)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 13 maja 2017, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niteczko ile radosci jest w tym co piszesz az milo czytac:-) Ciesze sie ze maluchy tak dobrze sie sprawuja a cukrami na razie sie nie przejmuj. Od tego poki co sie nie umiera, maluch podrosnie to wtedy zajniesz sie sobą. Moj Bartek wazy tyle samo , wczoraj wazylismy, raczki juz bolą od noszenia, co? Hehe <3

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:44

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 13 maja 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka bola oj bola lepsze to niz silownia normalnie ;) cale szczescie ladnie sam zasypia bez bujania i spi do 7 i 1 pobudka na mleczko:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • milagro Autorytet
    Postów: 537 515

    Wysłany: 13 maja 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaira gratuluję :)I witamy Tadzia po drugiej stronie brzuszka. Dorodny chłopak z niego.
    Nitka super ze w końcu zaczyna się układać.Niech Igorek rośnie zdrowo. A straszak dalej mamusi dogadza.
    Moja kluska też już 5900 waży i kręgosłup boli od noszenia a że ona marudna to często jest na rasiach. Próbuje ja teraz nauczyć jeść moje mleko z butli ale nie chce załapać żaden smok jej nie odpowiada tylko cyc.

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    Tosiu czekamy na Ciebie :)
    hchys65g0858ajku.png
    30 tc - 1430g 34tc- 2182g
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 14 maja 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagro próbuj próbuj, uda sie :-) Może w trakcie karmienie zamień pierś na butlę :-) Ja podaję butle 1-3 razy w tygodniu,z
    żeby nie zapomnial i sie nie zbuntowal :-D
    Ładna waga Miagro.
    Nitka w końcu na prostą :-)
    Justice koszmary w koncu odejdą, jeszcze chwilka i ze spokojem zjesz swoje dumle hehe :-D

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 14 maja 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cikawa jestem ile mój waży, a trafił mi sie glodomor jak nic :-D Podczytuje trochę kwietniowki, bo w pierwotnej wersji tj z om, termin mialam na 1.04. Jedna dzieczyna pisze, ze sciaga po 350 ml z piersi =-O Super co? Tz. fajnie bo zapasy niezle mozna porobic, bo dla niej to uciążliwe.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 14 maja 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad moj na noc zjada 150 a w ciagu dnia 120 wiec tez mam glodomorka hehe :-)

    96xftgp.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 14 maja 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagro u nas w szpitalu byly butelki z nuka takie ze smoczkiem z gumy nie plastiku bardzie przypominaja piers takie jakby brazowe smoczki moze taki podejdzie... i zrob faktycznie jak wiolad mowi w trakcie karmienia przrwij i daj butle moze zalapie;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 14 maja 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie (nie pisałam zbyt dużo). Otóż przychodzę z pytaniem :) Termin porodu miałam na 12 maja, jeszcze nie urodziłam. Nic się nie zapowiada na to póki co :O W tamten poniedziałek byłam na usg u innej dr - Mała jest mniejsza jakby o 2-3 tyg ale proporcjonalna. My z mężem do wysokich osób nie należymy, oboje się urodziliśmy z małą wagą (ja 2500, mąż 3100) więc się nie martwimy tym. W czwartek byłam u swojej gin - kolejne usg, wszystko ok, trochę przybrała na wadze, wiadomo niewiele, bo to kilka dni, poza tym mogł być błąd pomiaru. Dostałam skierowanie do szpitala, w którym chcę rodzić. Zrobili mi ktg - skurczy brak. Wróciłam do domu, ponownie mam przyjść we wtorek.
    I teraz się zastanawiam co dalej - czy to już będzie wywołanie? Jak sądzicie? Mam tę cukrzycę ciążową, ale jestem na diecie i cukry były ok. Ostatnio trochę mi wariują, po prostu po godzinie są nadal niskie (okolice 85-95). Zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest niebezpieczne, że tak czekam. Chciałam rodzić naturalnie, ale już teraz zaczęłam się zastanawiać, czy nie prosić o cesarkę - ale z drugiej strony tak sobie chyba nie mogę o nią prosić? Im wiecej myślę o tym, tym się bardziej nakręcam.

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marie cześć :) niby 2 tygodnie odchylenia w jedną i drugą stronę od wyznaczonego terminu są normalne - więc do 42 tyg jest ok. Oczywiście trzeba monitorować czy wszystko jest dobrze z bobasem :)

    niebezpieczne to raczej nie jest skoro się nic nie dzieje, dziecko nie jest za duże, dobrze się rozwija. Widocznie tak wygodnie masz w brzuchu, że się wychodzić nie chce :D

    może trochę pomęcz męża (ostatnio na szkole rodzenia dowiedziałam się, że sperma zawiera oksytocynę i polecają wykochać się porządnie w domu przed przyjazdem do szpitala haha :D ), porządnie posprzątaj mieszkanie, zafunduj sobie dłuższy spacer - może to wywołać skurcze :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 09:26

    marie_marie22 lubi tę wiadomość

  • Kero Koleżanka
    Postów: 34 11

    Wysłany: 15 maja 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam problem z cukrami. Dostałam glukometr bardziej na moje życzenie, bo test obciążenia wyszedł mi 1ng poza normę (93 na czczo, po 1h i po 2h jest w porządku). Teraz mierzę cukier od kilku dni i nie wiem czym spowodowane są moje wyniki. Jem zgodnie z zaleceniami diety i rano na czczo nigdy mój cukier nie spadł poniżej 90, zawsze jest 90-95. Zawsze po godzinie mam cukier w normie, a nawet bardzo w normie (odczyty 88-111). Co więcej robiłam sobie nawet z ciekawości test i zjadłam wczoraj loda śmietankowego i po godzinie wynik 88... Czy to nie dziwne?
    Nie wiem co robić z moimi cukrami na czczo. Co mi doradzicie?

    dvokuop.png
    IV.2015 [*] Aniołek 8tc
    V.2016 [*] Majeczka 28tc
    XI.2017 Wreszcie się doczekaliśmy. Cudny Synuś :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kero a jesz ostatni posiłek o 22? :) spróbuj może zjeść na ostatni posiłek coś innego (ktoś chyba jadł płatki kukurydziane na mleku, ja np jem 1 kromkę ciemnego pieczywa z szynką i warzywami, bo po białym serze cukru rano miałam 100), może znajdziesz coś co da niższy cukier rano. Ja też cały czas miałam wszystkie cukry piękne a te na czczo w okolicach 95 (mimo kombinowana z tym ostatnim posiłkiem o 22). Od 2 dni cukier rano mam 90, mam nadzieję że już mi ta cukrzyca odpuszcza :D

    mój gin na wyniki cukru 95 na czczo (pozostałe w normie do 120 godzinę po posiłku) powiedział, że nie mam się przejmować, dziecko ma dobre wymiary i widocznie "tak to już jest". A gdyby się pogarszało to będziemy się martwić - wskazań do insuliny stwierdził, że nie ma.

    możesz też jednorazowo sprawdzić sobie cukier o 3 w nocy (u mnie był też ok).

    Jeśli bardzo Cię to niepokoi to skonsultuj to z lekarzem przy następnej wizycie. jest też możliwość, że dostaniesz insulinę tylko na noc, chociaż przy takich wynikach chyba nie ma obaw póki co - 95 to tylko ciut ponad normą :)


    a co do lodów śmietankowych, też mi cukru nie podnoszą, więc często sobie na nie pozwalam na deser :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 11:08

    Kero lubi tę wiadomość

  • Kero Koleżanka
    Postów: 34 11

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jadłam już o 22.00, nawet o 23.00 i nic to nie dało. Pokombinuję może faktycznie różne opcje na tą kolację przed snem. .kropka. dziękuję za radę i życzę bezpowrotnego odejścia cukrzycy:)

    Ps. Co do lodów śmietankowych to mnie pocieszyłaś, bałam się je zjeść od miesiąca dopóki nie dostałam glukometru, a teraz cieszę się już na samą myśl, że od czasu do czasu na nadchodzące upały będę mogła sobie na nie pozwolić :)

    dvokuop.png
    IV.2015 [*] Aniołek 8tc
    V.2016 [*] Majeczka 28tc
    XI.2017 Wreszcie się doczekaliśmy. Cudny Synuś :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:44

    marie_marie22 lubi tę wiadomość

  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 15 maja 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, pocieszyłyście mnie, bo juz zaczynam lekko świrować. Pierwsza ciąża, oczekiwana, wystarana i naprawdę zaczynam się bać. Do tego (może od stresu) zaczęło mi teraz skakać ciśnienie. Jak zawsze miałam niskie tak teraz czasem jest nawet 140/95

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:44

  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice wrote:
    Marie to skaczące ciśnienie skonsultowałabym z lekarzem jak najszybciej. Zdarza Ci sie to często? A nie masz żadnych obrzęków?
    Jutro idę do szpitala ponownie na ktg. Może już zostanę na wywołanie-sama nie wiem. Na pewno powiem to jutro. Ciśnienie teraz sobie już zapisuję i jest... różne. Jak zdarzy mi się jeszcze raz, ze przekroczy 140/90 to pojadę na IP.
    Obrzęków nie mam (miałam kilka tyg temu ale zaczęłam pić więcej wody i jest ok), jedynie częste drętwienie nóg i rąk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 15:48

    oar8yx8d9fawxkqt.png
‹‹ 1570 1571 1572 1573 1574 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ