Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 9 października 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego powtarzam, ze trzeba troche odpuscic :) i damy rade z usmiechem na twarzy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 9 października 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Always look on the bright side of life?
    No, u nas słoneczko, trza na spacer.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 9 października 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 86 bez ketonów.
    Ja nie wiem pojęcia jak poprzednio dawałam radę z normą 120... Ale wtedy nie badałam ketonów mniej jadłam i chudłam.
    A wczoraj chyba zapomniałam się pochwalić że upiekłam w końcu ten sernik. Zmodyfikowałam bo dałam mąkę pełnoziarnistą ale 3 zboża (pszenica, żyto i orkisz) zamiast margaryny masło a zamiast ksylitolu erytrol. Przez zmianę mąki musiałam dodać śmietany do ciasta bo nie dało się zagnieść... Wyszedł... Mało słodki :) erytrol mniej słodki niż ksylitol a dałam niewiele więcej. Ale cukier elegancki. Po 110g ok. 120 :)

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 9 października 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dało się ze 120 ;)

    kazio
    brawo za ciacho

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 9 października 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio, chyba upiekę, mam gości w niedzielę i nie chce siedzieć o suchym pysku. Albo memłać czekoladę 90% - ileż można. Podasz namiary na przepis?

    U mnie brzydko, szaro i leje. No i wieje paskudny zimny wiatr. Ale spacer 40 min zaliczony, jeszcze po obiedzie pójdę o ile się gorzej nie rozpada. Nie chciałbym się jeszcze przeziębić. Gruszka z jogurtem na drugie śniadanie (słodka w cholerę) ruszyła mój tyłek sprzed telewizora:)

    Moja mama daje mi mrożone czerwone porzeczki, których w rodzinie nikt nie jada, bo bo podobno kwaśne. Ja już tak jestem spaczona, że dla mnie słodkie. Więc ta dzisiejsza gruszka to był poziom słodyczy, którego dawno nie próbowałam:)

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 9 października 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepis wzięłam z tego forum, któraś z dziewczyn zamieszczała. Pozwolę sobie wkleić.

    Przepis:
    Ciasto kruche:
    Pol kostki margaryny Kasi
    1 lyzka ksylitolu
    2 zoltka
    2 lyzeczki cynamonu
    Maka orkiszowa pelnoziarnista 300g
    1 lyzeczka proszku do pieczenia

    Masa sernikowa:
    1 kg sera z wiaderka
    2 bialka
    1 jajko
    2 budynie bez cukru
    Pol szklanki ksylitolu
    Borowki

    Ciasto kruche wyrobic i wykleic nim (3/4 porcji) spod tortownicy.Spod podpuec w temp 180 przez 15 minut. Wszystkie skladniki masy serowej utrzec razem i na koniec dodac owoce. Na podpieczony spod wylac mase sernikowa a na to pokruszyc reszte ciasta.Piec 40 minut w temp 180 stopni. Smacznego:)

    Robiła go już chyba z 7 razy, nigdy nie wybił cukru, ani po pół godziny ani po godzinie ani po 2. Zawsze cukier maks 118;)

    owoce daje albo borówki, albo truskawki jak jeszcze były;)

    Ja robiłam bez owoców. I warto patrzeć na składy tych serów bo większość dosłodzona...

    Ja się właśnie nie ruszam z domu bo co wyjdę z domu to następnego dnia jestem jeszcze gorzej chora... Myślałam, że moi rodzice wczoraj na to ciaxho przyjadą, w sumie po to upiekłam bo byliśmy praktycznie umówieni. Ale mojemu tacie się nie chciało :( także siedzimy z córką w domu i dziczejemy bo strach wyjść póki nie wyzdrowiejemy bo chyba w kółko się nawzajem zarażamy...

    turkaweczka lubi tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 9 października 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka
    A ty bez spaceru nie panujesz nad cukrami?czy ty sportowiec i w ciąży dbasz o kondycję?

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 9 października 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukry są w normie bez spaceru, raz wyższe raz niższe, ale jestem spokojniejsza, jak się przejdę:) szczegolnie po owocach i jak jem na obiad coś, co potencjalnie może wyrzucić cukier, np.barszcz, pierogi czy krupnik. Mam też nadwagę po roku brania sterydów i w sumie ta cukrzyca to był taki kopniak, żeby zacząć się ruszać, bo wcześniej to ćwiczyłam jedynie mięsień kciuka przed telewizorem:) i wyszłam z założenia, że póki mam jeszcze siłę, to będę chodzić na spacery, za miesiąc mogę już nie być w stanie. I tak się napędza ta spacerowa machina:)

    Kazio, dzięki za przepis, będę próbować. Daj jeszcze proszę namiary na to forum, bo musiałabym przeglądać poprzednie wpisy:)

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 9 października 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka
    Moja ciotka przez sterydy ma cukrzycę...

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 9 października 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, ale mi smaka narobiłyście... Chyba się przejdę do sklepu po ksylitol i ser... resztę chyba mam :)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra, zabic mnie chca :p na obiad rozgotoeany ryz z marchewka gotowana :D na sniadanie 2 pajdy bialego chleba i to jest dieta cukrzycowa :D dobrze ze maz obiadek przywiezie

  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 9 października 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, u mnie prawdopodobnie przez to ta cukrzyca ciążowa. Endo mi od razu powiedziała, że się tego spodziewała, jak wróciłam z wynikami po obciążeniu glukozą. Mam tylko nadzieję, że to wszystko wróci do normy i że może mój organizm nie będzie fiksować przy kolejnej potencjalnej ciąży i nie będę musiala tego brać.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 9 października 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka
    Tego ci życzę-aby cukrzyca poszła sobie precz

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 9 października 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus mocne!
    Jak byłam na tym szkoleniu cukrzycowym i dawali kanapkę - niby ciemny chleb, ale cukier po nim - 160

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 9 października 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus
    To znak że warto szybko uciekać :) mój szpital nie ma diety cukrzycowej
    Ale ciemny chleb mieli

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 9 października 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpitalne jedzenie to jakaś masakra... Ten ciemny chleb to pewnie jakieś dziadostwo barwione karmelem albo słodem, skoro taki cukier po nim... Obiad bez komentarza:D Amus87, dawaj jak najszybciej do domu. Tego życzę!

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 9 października 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, niezła dietka. Taka głodowa, albo na cukier 250... Nie dawaj się! Trzymam kciuki. Co Ty taka odelektrolitowana byłaś?

    Turkaweczka, opcja z ruchem jest super, opłaci się do porodu, połogu i potem. Ja się też śmieję, że mi ta cukrzyca niezłego zdrowotnego kopniaka dała.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 9 października 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie sernik zafunduję po porodzie. Taki oldskulowy, tradycyjny i bez ksylitolu :P

    k878 lubi tę wiadomość

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 9 października 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio do tego ciasta wchodzi 1 cale jajko i do tego jeszcze 2 bialka? :-) jakie owoce mozna teraz dac? :-D

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 9 października 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po porodzie (wiem, nudna do znudzenia jestem:P) wątróbka mojej mamy to będzie moja pierwsza zachciewajka:) a potem chamska biała buła z dżemem. A potem to zamierzam jeść zdrowo, spacerować i zgubić te posterydowe kilogramy. W czerwcu mój brat bierze ślub kościelny, będzie weselicho, chciałabym wyglądać w końcu jak człowiek. W zeszłym roku wyglądałam na wakacjach tragicznie - teraz się śmieje, że miska ryżu i trójkątny kapelusz, Chińczyk jak się patrzy:) Mam 3/4 szafy ubrań, które co najwyżej na nogę mi wejdą.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
‹‹ 1682 1683 1684 1685 1686 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ