Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 17 lutego 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie z 87 :-)
    Zofija ja tez troche na odludziu mieszkam ale mysle ze sama sobie poradze. Przy Mikolaju chusty nie mialam i potem bardzo tego zalowalam bo po calych dniach byl na rekach. Teraz przy dwojce tp uwazam chuste za obowiazkowa :-)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się witam z 75 na czczo ciągle przy 8j :)

    anitka710, Kassie lubią tę wiadomość

  • anitka710 Autorytet
    Postów: 462 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z wynikiem 84 :-)

    nick nieaktualny, Kassie lubią tę wiadomość

    Liwia 04.03.18 godz. 15:30, 3530g, 56cm :-*
  • Zakochana mama2 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 17 lutego 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja 86:) wiec najwyrazniej infekcja odpuszcza:)

    anitka710 lubi tę wiadomość

    Zakochana mama2
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 17 lutego 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja się witam z 82
    i z wielkim wielkim nerwem :P

    anitka710 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 17 lutego 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam z 84 na czczo,cały czas bez insuliny

    anitka710 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    i ja się witam z 82
    i z wielkim wielkim nerwem :P

    A co się stało, że nerw?

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 17 lutego 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ach
    kiepska noc i awaria w domu, a ogólnie to dzis nie ma meza i wszystko na mojej głowie...on spi jak tylko przytuli głowe do poduszki, zyczyłam mu dzisiaj bezsennościa zaczęło sie od tego, ze około 2 obudzil nas wielki szum-spłuczka się zepsuła i przepuszczała wode pod wielkim ciśnieniem, zakręciliśmy zawór główny i poszlismy spac...no i mi juz spać sie odechciało
    zaraz mały sie obudził i tez nie mógł zasnąc-on jakieś 2h, u mnie w sumie zleciały 3h, mąż wstaje do małego(żebym ja nie dzwigała), ale póki dziecko nie zaśnie, ja tez nie
    i sama mysl, że mąz o 6 wstaje to mnie tylko podkurw... Piotruś zasnął po 4, ja przed 5...maly odespał, ja nie-odkąd jestem w ciązy!!mąz wraca jutro, próbowałam walczyć ze spłuczką-poległam
    jutro mam urodziny-więc, zamiast odpoczywac od wszystkiego i od wszystkich bede znów zabawiać małego bo mąż ma robotę-spłuczkę...Dodam, ze przezyje dzis bez wody (tzn woda jest, jak odkręce zawór-przy okazji leci przez kibel ;) ), a że spłuczka podtynkowa (a nawet moje malutkie dlonie nie sięgaja do zaworka wewnatrz) to nie wiem jak to sie skończy)
    syf w domu, mi został tylko tydzień wolnego (mamy ferie), mąż tylko twierdzi ze pracowity a on nic nie robi
    mąz w pracy odeśpi, wypocznie, a ja mam poczucie wiecznego zmęczenia, rozdrażnienia...dziś chyba kulminacja tego nerwa!!!

    anitka710 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde! Za dużo wszystkiego na raz :/ Oby szybko minęło!

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 17 lutego 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby :)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 17 lutego 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakreciłam ten zaworek w srodku :) moge prac dla Patryczka :)

    nick nieaktualny, anitka710 lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • anitka710 Autorytet
    Postów: 462 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze faktycznie kamciaelcia dzień do kitu :-|
    A ja z kolei dzisiaj się dowiedziałam, że mój wuja zmarł, chorował na raka :-(

    Liwia 04.03.18 godz. 15:30, 3530g, 56cm :-*
  • ParasOlka:) Przyjaciółka
    Postów: 95 63

    Wysłany: 17 lutego 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam słodkie Mamy ;-)
    Hmmm potrzebuje wsparcia , porad i dobrej rady. Od 2 tyg wiem, że zostanę po raz kolejny Mamą. Delikatny szok , strsch i płacz ... Ciąża nie planowana ;-) Córka ma 2 lata i była długo " stara " ciąża trudnaaaa bardzoooo dlatego jak po fakcie okazało się że jestem Mamą wyjątkowo mądrej i zdolnej 2 latki nie chciałam kolejnych stresów ... No cóż los inaczej zadecydował. Obiecałam sobie również przed pierwszą wizytą ze tym razem jesli cioza się potwierdzi będzie radośnie i no stres . Za mną pierwsza wizta i wyniki cukru na czczo 100 i teraz pytanie do was Mamuśki !
    W pierwszej ciąży również taki miałam cukier na czczo po obciążeniu wyniki dobre .I wtedy moja dr prowadzącą zadecydowała że tylko dieta . Teraz po pierwszej wyzycie u innego lekarza dostał oczywiście diagnozę cukrzyca ciążowa ! Ostra krytyka obecnego lekarza że z takim wynikiem na czczo nic nie było robione w pierwszej ciąży już skierowanie na patologie na 1 dzień na badania i ze mam nastawić się na paski i insulinę. I pytanie do was Mamy po zgłupiałam czy rzeczywiście jak to powiedział obecny lekarz wynik na czczo 100 nawet przy dobrych wynikach po obciążeniu to już cukrzyca i koniec tematu :-( proszę o rady :( ...jestem załamana

    klz9mg7yyqfm3j2g.png
    010i9jcgg7le90fm.png

  • Zakochana mama2 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 17 lutego 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mialam 94 na czczo po obciążeniu dobre i tez diagnoza cukrzyca a później cukry wariowaly..na czczo ciągle mi sie noe chcialy wyregulowac nawet ostrą dietą dopiero teraz po insulinie na noc..po posilkach mialam nizsze niz na czczo

    Zakochana mama2
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 17 lutego 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile wyniósł cukier na krzywej na czczo? bo rozumiem, że 100 to po prostu badanie na czczo w tej ciązy?

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 17 lutego 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parasolka ja na czczo mialam 110,po obciążeniu wyniki przewyzszone o 10 jednostek,przy czym dopiero mi to wyszło w 28 tc.Obecnie jestem tylko na diecie i przyznam szczerze ze chyba to wystarczy bo po grzechach typu naleśniki z białek mąki mam cukier 107.Mój gin twierdzi że to nietolerancja glukozy w diabetolig ze cukrzyca..jaka jest prawda tego nie wie nikt,ale cieszę się ze nie muszę brać insuliny

  • anitka710 Autorytet
    Postów: 462 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parasolka w ciazy nawet jeden przekroczony wynik daje nam cukrzycę ciążowa :-|na czczo ma być poniżej 90 więc na pewno dieta i na początek mierzenie cukrów. Ja miałam cukry na czczo 92-98 i dostałam insulinę bo dieta nie pomagała na czczo :-| a więc nawet jak dostaniesz insulinę to nie ma się czego bać :-)

    Liwia 04.03.18 godz. 15:30, 3530g, 56cm :-*
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 17 lutego 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! ędzie równie super rodzeństwo, nie martw się na zapas.
    Jeśli to pierwsze tygodnie to może być niekoniecznie ciążowa ta cukrzyca. Zrób szybko hemoglobinę glikowaną.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 17 lutego 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anitka
    przykro mi z powodu wujka :(

    anitka710 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • anitka710 Autorytet
    Postów: 462 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, Onna ma rację cukrzyca-ciazowa występuje typowo w 27-28 tygodniu, a jak wcześniej są przekroczenia to po prostu cukrzyca, choć wynik na czczo do 125 to nietolerancja glukozy ;-)

    Liwia 04.03.18 godz. 15:30, 3530g, 56cm :-*
‹‹ 1906 1907 1908 1909 1910 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ