X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuje znowu zjeść przed snem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może taka jest metoda i dla Ciebie. Ja jem ostatni posiłek o 22.30-23 i w ciągu 30-60minut kładę się do łóżka, natomiast znajoma żeby mieć dobry cukier rano, musiała ostatni posiłek zjeść w łóżku i już z niego nie wstawać, wtedy rano było ok. Każda z nas musi znaleźć metodę na siebie. Ja dziś mierzylam cukier o 5.30, bo moi sąsiedzi zrobili taka imprezę, że prawie pół nocy nie zmruzylam oka i miałam 80, a normalnie mierze o 8.30 i mam wtedy między 70, a 75, czyli wygląda na to, że u mnie powoli spada przez całą noc.
    Mega weglowodanowa znaczy z węglowodanów złożonych, a nie prostych? :)
    Więc bardzo możliwe, że wcześniej cukier w nocy Ci spadał, bo kolacja, która jadłas nie wystarczała na całą noc i przez to miałaś wyrzut glukozy w nocy i cukier rano był wysoki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    To może taka jest metoda i dla Ciebie. Ja jem ostatni posiłek o 22.30-23 i w ciągu 30-60minut kładę się do łóżka, natomiast znajoma żeby mieć dobry cukier rano, musiała ostatni posiłek zjeść w łóżku i już z niego nie wstawać, wtedy rano było ok. Każda z nas musi znaleźć metodę na siebie. Ja dziś mierzylam cukier o 5.30, bo moi sąsiedzi zrobili taka imprezę, że prawie pół nocy nie zmruzylam oka i miałam 80, a normalnie mierze o 8.30 i mam wtedy między 70, a 75, czyli wygląda na to, że u mnie powoli spada przez całą noc.
    Mega weglowodanowa znaczy z węglowodanów złożonych, a nie prostych? :)
    Więc bardzo możliwe, że wcześniej cukier w nocy Ci spadał, bo kolacja, która jadłas nie wystarczała na całą noc i przez to miałaś wyrzut glukozy w nocy i cukier rano był wysoki.
    No właśnie :) dziś zjem znowu tak.. zobaczymy :) sama jestem ciekawa ;)
    Buko w ogóle jak się czujesz ????

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze :) siedzę i czekam, aż coś się zacznie, ale nic tego nie zapowiada, więc czuje, że planowo zgłoszę się do szpitala na wywołanie porodu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciastko, bo nie masz cukrzycy, tylko nietolerancję glukozy. Ja to miałam, tylko po glukozie, fruktozie, cukrze - cukier skakał. I nie rozumię, czemu niby cukier na cczo 90 jest zły. Mi mówili,ze do 100 może być. I taką normą byłam objęta w ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mi w ogóle nie skacze po jedzeniu - mam tylko na czczo wyższy - gdzie dziś było o dziwo 83..
    norma na czczo w ciąży to nie 99 a 92.. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Dobrze :) siedzę i czekam, aż coś się zacznie, ale nic tego nie zapowiada, więc czuje, że planowo zgłoszę się do szpitala na wywołanie porodu.
    Ooo Buko :) ale emocje ... a dobrze się czujesz ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Ooo Buko :) ale emocje ... a dobrze się czujesz ?
    Tak, czuję się bardzo dobrze. Wszyscy jak mnie pytają o to jak się czuje to myślą, że już ledwie żyje i to że się jak wielka ciężka kula, a ja funkcjonuje normalnie, sprzątam, gotuję, spaceruje :) i czekam.

    Ciasteczko77, Lyanna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Tak, czuję się bardzo dobrze. Wszyscy jak mnie pytają o to jak się czuje to myślą, że już ledwie żyje i to że się jak wielka ciężka kula, a ja funkcjonuje normalnie, sprzątam, gotuję, spaceruje :) i czekam.
    To idealnie :) !!

    Buko lubi tę wiadomość

  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 8 października 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Dobrze :) siedzę i czekam, aż coś się zacznie, ale nic tego nie zapowiada, więc czuje, że planowo zgłoszę się do szpitala na wywołanie porodu.

    Buko daj znać, jak maluszek będzie już na Świecie :) Oby samo się zaczęło.
    A jak Twoje cukry na samej końcówce ciąży? Pytam się bo czytałam dwóch skrajnych przypadkach. Niektórym podobno strasznie szaleją pod koniec ciąży, a nie którym nagle się normują.

    bhywio4p4tz04cne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cukry się nie zmieniły, od początku trzymania diety (przez 13 tygodni) miałam zaledwie 8 przekroczen, ostatnie 3 tygodnie temu, ale tu po prostu źle skomponowalam obiad. Szukałam nawet takiej zależności o której piszesz z myślą, że może zwiastuje ona poród, ale nie znalazłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok - zjedzenie przed snem nic nie dało - tzn po prawie 7 godz miałam cukier 98, po 10 h- 81. Czyli spada mi dopiero powyżej 8 godzin. I teraz pytanie jak dluga przerwa ma być na tzw badanie na czczo.
    Dr zalecił mi jeść maksymalnie o 19.30, gdzie śniadanie mam jeść ok. 7.30- 08/ czyli 12 h na czczo... oczywiście cukry po posiłkach mam b dobre. I teraz pytanie - czy to bardzo zle :( tzn moje wyniki

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 8 października 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać co lekarz to opinia. Moja zwracała mi.uwagę żeby nocna przerwa w niejedzeniu nie była za duża, a u Ciebie zaleca aż 12h

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 8 października 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj ginekolog stwierdził u nas makrosomię płodu :( i jestem przerażona co może się z tym wiązać...będę rodziła w szpitalu o III stopniu i to przez cesarskie cięcie..
    Biorę insulinę 12j. dziennie, lekkie przekroczenia cukru mam na czczo tylko. Diabetolog nie chce już przed porodem włączać insuliny nocnej.
    Boję się o dziecko, co może się stać przez tę makrosomię :( dziś mamy 37 tydzień (36+1) a dzidzia waży 3600..
    Czy urodził ktoś maluszka z tą przypadało ścią?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 17:49

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 8 października 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiluk wrote:
    Dzisiaj ginekolog stwierdził u nas makrosomię płodu :( i jestem przerażona co może się z tym wiązać...będę rodziła w szpitalu o III stopniu i to przez cesarskie cięcie..
    Biorę insulinę 12j. dziennie, lekkie przekroczenia cukru mam na czczo tylko. Diabetolog nie chce już przed porodem włączać insuliny nocnej.
    Boję się o dziecko, co może się stać przez tę makrosomię :( dziś mamy 37 tydzień (36+1) a dzidzia waży 3600..
    Czy urodził ktoś maluszka z tą przypadało ścią?

    Nie stresuj się, USG ma też granicę błędu +/- 500g więc równie dobrze dziecko może mieć 3kg. Makrosomie mają też dzieci mam bez CC, po prostu na starcie będziesz miała wieksze dziecko :) chill

    iv096iyenbdfaarq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy makrosomii problem byłby gdyby nikt tego wcześniej nie stwierdził i lekarze podjeliby decyzję o porodzie SN. Cc jest w tej sytuacji po prostu bezpieczniejsze dla Was.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym cukrem idzie zwariować .. mierzyłam raniutko o 5- dr zaleciła takie pomiary też- ost posiłek niestety o 18... i
    Cukier miałam o 5=81. Szczerze ja nic z tego nie rozumiem..
    Domiluk - kochana nie denerwuj sie - dziewczyny dobrze piszą! Kiedy masz termin cc ?

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 9 października 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko ale spodziewałaś się złego wyniku czy co bo nie rozumiem?

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Ciasteczko ale spodziewałaś się złego wyniku czy co bo nie rozumiem?
    Tak- bo po 6-7 h mi wychodzi prawie 100, a potem spada, tzn jak mam 11-12 h przerwę na noc widzę, że wynik jest b dobry (81,83). Tzn, że musi być przerwa dłuższa (ponad 8 h) .. jak robiłam test na czczo z przerwa krótszą to wynik jest zły.
    Cały czas po posiłkach mam bardzo dobre wyniki. I tego nie rozumiem.. No nic -zobaczę co dr powie :( nie wiem czemu sie tak boję tej insuliny..

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 9 października 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ostatnie trzy dni na czczo to 93, 90 i 90. doszłam też do wniosku, że nawet kawałeczka czegoś słodkiego zjeść nie mogę. wczoraj po obiedzie parę biszkoptów w ruch poszło i kawałek batonika twarogowego i cukier 150 :/. trzeba zacząć u mnie bardziej rygorystyczną dietę i muszę zacząć się bardziej trzymać ustalonych pór jedzenia.
    jak coś fajnego wymyślę na te cukry na czczo to dam znać.

    ciasteczko a jakie metody na cukier na czczo już próbowałaś? przejrzałaś całe forum? ja o 18 jem kolację, potem o 20 mleko piję a o 22 lekka kolacja przed snem. może coś trzeba będzie u ciebie zmodyfikować i będzie ok albo to tylko chwilowe i cukry niebawem same się uspokoją ;)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
‹‹ 2009 2010 2011 2012 2013 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ