X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    ja ostatnie trzy dni na czczo to 93, 90 i 90. doszłam też do wniosku, że nawet kawałeczka czegoś słodkiego zjeść nie mogę. wczoraj po obiedzie parę biszkoptów w ruch poszło i kawałek batonika twarogowego i cukier 150 :/. trzeba zacząć u mnie bardziej rygorystyczną dietę i muszę zacząć się bardziej trzymać ustalonych pór jedzenia.
    jak coś fajnego wymyślę na te cukry na czczo to dam znać.

    ciasteczko a jakie metody na cukier na czczo już próbowałaś? przejrzałaś całe forum? ja o 18 jem kolację, potem o 20 mleko piję a o 22 lekka kolacja przed snem. może coś trzeba będzie u ciebie zmodyfikować i będzie ok albo to tylko chwilowe i cukry niebawem same się uspokoją ;)
    Mi dr kazała jeść kolacje i ostatni posiłek o 19.30. I wtedy śniadanie Ok 07.30-08.30. Niezależnie co zjem to cukry mam Ok po posiłkach, a musze tylko być na czczo 11-12 h i wtedy cukier na czczo 81-83 jak widzę .. zobaczę co dr teraz zaleci

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko, ja bym na Twoim miejscu sprawdziła jaki masz cukier między 2, a 4, a później rano przed śniadaniem o 7.30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Ciasteczko, ja bym na Twoim miejscu sprawdziła jaki masz cukier między 2, a 4, a później rano przed śniadaniem o 7.30
    Ok - to jeżeli nie zaspie to sprawdzę ;)

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 10 października 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko twoja diabetolog ma jakieś inne podejście. jak mnie cukry zaczęły się już na początku ciąży sypać to mi moja powiedziała, że mam obowiązkowo włączyć posiłek przed spaniem, wykluczyć słodkie i badać się na czczo.
    dziś do niej idę, zobaczymy co powie, ale pewno będę musiała się po każdym posiłku badać ( choć po posiłkach mam cukry ok).

    ciasteczko a może zaryzykuj i zrób tak jak większość dziewczyn tutaj z tymi porami posiłków, albo skonsultuj się z innym diabetologiem. ja z taką przerwą to już w nocy byłabym głodna a nie wiem jeszcze czy nie pojawiły by się ketony w moczu. u mnie najlepiej jak jest 8-10 h przerwy, ale nie więcej.
    w pierwszej ciąży przez jakiś czas to nawet mały posiłek nocny o północy jadłam żeby cukry były z rana ok (wtedy byłam tylko 6h na czczo).

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko, właśnie a jak ketony w moczu u Ciebie?
    Ja kiedyś jadłam najpóźniej o 20 i rano dopiero 1,5 godziny od wstania z łóżka, a teraz już się przyzwyczaiłam, że jem ok. 23 ostatni posiłek, a rano i tak muszę szybko zjeść, bo nawet jak za dlugo leżę w łóżku, to zaczyna mi burczec w brzuchu (ostatnio nawet jak się budzę rano do toalety i nie mogę później zasnąć, to muszę wstać i zjeść śniadanie)

  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 10 października 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samo. Nie mogę mieć za długiej przerwy, bo zaraz mnie ssie z głodu. Mysle, ze 12h przerwy to trochę długo dla kobiety w ciąży. Ja teraz rano jak wstaje to muszę od razu muszę coś zjeść, bo inaczej żołądek mi się przykleji do kręgosłupa z głodu :)

    bhywio4p4tz04cne.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 10 października 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja diabetolog złapałaby się za głowę jakby usłyszała o 12h przerwy. Ona każe jeść jak najpóźniej kolację i jak najszybciej śniadanie. A wiem że niektórzy też jedzą w nocy żeby mieć dobre cukry.

    Zobacz że cały dzień jesz co ok 3h, a tu w nocy aż 12h przerwy

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 10 października 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio cukrzyca "minęła". Od dłuższego czasu nie biorę insuliny, olałam pory posiłków i to co jem. Cukry nie przekraczają 90 na czczo i 120 po posiłku ale za to waga ostro skoczyła więc muszę znowu zacząć się pilnować

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 10 października 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiem Wam że ja swojej cukrzycy też nie rozumiem. Z krzywej wynikało że mam (na czczo 93 reszta w normach) powtórzyła po 1,5 tyg cukier na czczo i mam 59.. Dopiero w pt mam pierwsza wizytę u diabetologa. Nie wiem w takim razie czy mam cukrzycę czy mój skok był jednorazowy.. Ktoś tak miał?

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia - jutro ide.
    Ketony wychodzą mi Ok - tzn brak.
    Nie czuje głodu.
    Musze zaufać lekarzowi - nie wiem - chyba sie zna ?

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 10 października 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 12-13h nocnej przerwy
    ketonow zero
    Insulina odstawiona tak piękny cukier na czczo miałam
    Jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia a nie"jak każda"

    Poza tym 6h to już nie jest na czczo

    A hipoglikemia również jest objawem cukrzycy. 59 to hipoglikemia. U nie raz było tu pisane-dla dziecka grozniejsze są za niskie cukry. Dziecko ma o ileś jednostek mniej cukru we krwi niż matka

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 10 października 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm moja gin nic takiego nie powiedziała za to powiedziała że cukier na czczo spadł od diety, a teraz taki niski wyszedł bo nie jadłam przez to że 12h:) wszystkiego pewnie się dowiem w pt. Ale dziękuję :)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 10 października 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipoglikemia bez objawów hipoglikemii jest grozna
    ja przy 70 juz mialam objawy

    ale spadki zaliczyłam dopiero po porodzie, nigdy w ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2018, 19:26

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 10 października 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że to jednorazowy spadek :) wcześniej nie miałam żadnych takich problemów więc nie będę się martwić na zapas tylko poczekam do pt :)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to byłam :) cukrzycy teraz nie mam, ale musze sie obserwować i badać (teraz tylko na czczo, po 1 głównym posiłku), wizyta za msc bo sytuacja możecie zmienić jak łożysko zacznie szaleć ;) oczywiście dieta zalecana :) i 12 h przerwy nocnej / skoro nie czuje głodu i nie ma ketonów.

  • Iduna Koleżanka
    Postów: 48 42

    Wysłany: 12 października 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, niestety dołączam do Was;) u diabetologa byłam tydzień temu, mam zaleconą dietę, niestety codziennie ma przekroczone cukry na czczo, po posiłkach mam w miarę ok. Zauważyłam, że wyższe mam po chlebie, macie może jakiś godny pplexenia po którym nie ma dużego skoku? Co jecie na kolację, żeby było ok?

    dev112prs__.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Agatka urodziła się wczoraj o 18.44, SN, waży 3130g i ma 53 cm, dostała 10 pkt. :) cukry z tego co wiem miała dobre, ja mam sprawdzać jeszcze jutro, ale na szpitalnej diecie mam w normie a dostaje tu wszystko to czego unikalam w ciąży... I przez te posiłki co 3 godziny w czasie diety jestem bardzo głodna i muszę się sama dozywiać.

    Lyanna, Asia_Wawa, baranosia, AnnaIzabela, Iduna, Parsleyek, asioczek86, Ciasteczko77, Kai lubią tę wiadomość

  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 12 października 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, gratuluję córeczki <3 Odpoczywajcie i nabierajcie sił :) Dużo zdrowia dla Was!

    Buko lubi tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 13 października 2018, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Moja Agatka urodziła się wczoraj o 18.44, SN, waży 3130g i ma 53 cm, dostała 10 pkt. :) cukry z tego co wiem miała dobre, ja mam sprawdzać jeszcze jutro, ale na szpitalnej diecie mam w normie a dostaje tu wszystko to czego unikalam w ciąży... I przez te posiłki co 3 godziny w czasie diety jestem bardzo głodna i muszę się sama dozywiać.

    Super, gratulację! Dobrze, że córeczka zdrowa :)

    Buko lubi tę wiadomość

    bhywio4p4tz04cne.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 13 października 2018, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej:)pomożecie mi ocenić moje wyniki krzywej?

    *na czczo: 4,8 mmol/l (3,9-5,1)
    *po 1 h: 8,7 mmol/l (<10 mmol/l)
    *po 2 h: 7,4 mmol/l (<8,5mmol/l)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2018, 06:15

    zem3anlis7huurhv.png
‹‹ 2010 2011 2012 2013 2014 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ