X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mychowe wrote:
    No właśnie najgorzej to z tymi słodyczami się rozstać..

    O tak jak mówicie ciężko się rozstać.Widzę, że mamy podobne suwaczki:)Wydawało mi się, że dużo czasu zostało a na samym finishu walczę z cukrami i zaczęła mi się skracać szyjka. 20 mam wizytę u Gina i jak dalej tak pójdzie to do szpitala mnie chcą położyć.

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 4 marca 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz sprzedam Wam info: byłam dziś na badaniach krwi. I poprosiłam aby zrobili mi glukoze z krwi + 2 moje glukometry i jeden z laboratorium. O to wyniki Ixell mój 74, mój Glucocard 96, laboratoryjny 94 a z krwi wyszło 78. Własnie wynik sprawdziłam.

    ALAALICJA, versa, Ag... lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 4 marca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    Teraz sprzedam Wam info: byłam dziś na badaniach krwi. I poprosiłam aby zrobili mi glukoze z krwi + 2 moje glukometry i jeden z laboratorium. O to wyniki Ixell mój 74, mój Glucocard 96, laboratoryjny 94 a z krwi wyszło 78. Własnie wynik sprawdziłam.

    I czasami ta niewielka rozbieżność może zrobić wielki problem. Ja ciągle jadę na Ixellu:)Trzymam kciuki:)u mnie sie cukry uspokoiły:)

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 5 marca 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja idę dzisiaj do dietetyczki i potem do lekarza, jestem ciekawa co mi powiedzą

    ALAALICJA lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexast wrote:
    ja idę dzisiaj do dietetyczki i potem do lekarza, jestem ciekawa co mi powiedzą

    no i co tam po wizycie? mam nadzieję, że wszystko ok? Pozdrawiam

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dietetyczka powiedziała mi jak mam się odżywiać, nic więcej nie powiedziała niż wyczytałam w necie. Lekarka uciekła jak weszłam do gabinetu pielęgniarki. Pielęgniarka dała mi glukometr, skierowanie na badanie, które pokaże jak kształtował się cukier w ostatnich 3 miesiącach, dała mi też receptę na paski. Muszę mierzyć na czczo, godzinę po śniadaniu, obiedzie i kolacji :) z 2 tyg mam przyjść i zobaczymy co dalej.
    Jestem podłamana. Dostałam wczoraj nowy glukometr. Mierzę dzisiaj rano na czczo i wychodzi 104.... Na tym starym nigdy nie miałam tak wysokiego cukru. Niestety nie mogę porównać wartości, bo do tego glukometru od dziadka nie mam już pasków. Jak tylko dostanę wypłatę to kupie i będę porównywać, ale skąd będę wiedziała, który wynik jest prawdziwy.

    ALAALICJA lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 8 marca 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexast wrote:
    dietetyczka powiedziała mi jak mam się odżywiać, nic więcej nie powiedziała niż wyczytałam w necie. Lekarka uciekła jak weszłam do gabinetu pielęgniarki. Pielęgniarka dała mi glukometr, skierowanie na badanie, które pokaże jak kształtował się cukier w ostatnich 3 miesiącach, dała mi też receptę na paski. Muszę mierzyć na czczo, godzinę po śniadaniu, obiedzie i kolacji :) z 2 tyg mam przyjść i zobaczymy co dalej.
    Jestem podłamana. Dostałam wczoraj nowy glukometr. Mierzę dzisiaj rano na czczo i wychodzi 104.... Na tym starym nigdy nie miałam tak wysokiego cukru. Niestety nie mogę porównać wartości, bo do tego glukometru od dziadka nie mam już pasków. Jak tylko dostanę wypłatę to kupie i będę porównywać, ale skąd będę wiedziała, który wynik jest prawdziwy.

    Procedur taka sama widzę jak u mnie podczas 1 wizyty. A dostałaś calkiem nowy glukometr czy z odzysku?Ja z poradni dostałam glukometr używany, który też mi fiksował, więc zainwestowałam w nowy. Z paskami też miałam problem, bo do nowego modelu nie miałam odpowiednich i latałam za receptą. U mnie narazie się uspokoiło. Trzymam kciuki za powodzenie:)

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 12 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny! I ja dołączam do Was, żeby było nam raźniej ;)

    moje wyniki:
    na czczo - 76
    obciązenie glukoza 75g:
    po 1 h - 172 mg/dL
    po 2 h - 162 mg/dL

    wyniki odebrałam wczoraj, na wizytę idę w piątek do gin i szukam już jakiegoś diabetologa.
    może któraś poleci jakiegoś dobrego diabetologa z Warszawy??

    glukometr już mam i od wczoraj mierzę.

    miłego dnia i trzymajmy sie! :)

    ALAALICJA lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 12 marca 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eta wrote:
    Witam dziewczyny! I ja dołączam do Was, żeby było nam raźniej ;)

    moje wyniki:
    na czczo - 76
    obciązenie glukoza 75g:
    po 1 h - 172 mg/dL
    po 2 h - 162 mg/dL

    wyniki odebrałam wczoraj, na wizytę idę w piątek do gin i szukam już jakiegoś diabetologa.
    może któraś poleci jakiegoś dobrego diabetologa z Warszawy??

    glukometr już mam i od wczoraj mierzę.

    miłego dnia i trzymajmy sie! :)


    Trzymam kciuki:) Dasz radę. Ja niestety do diabetologa we Wrocławiu chodzę. Głowa do góry. Daj znac po wizycie

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie długo mnie nie było, a tu tyle "Nowych" :/ Dziewczynki nie martwcie się, Wam zostało mało, a ja na diecie jestem od 10 tyg ciąży i jeszcze tyle przede mną :/ do cukrzycy idzie się przyzwyczaić, ale stres też wpływa na wyniki. Co do glukometrów i różnych wyników, też miałam problem. Dostałam za pierwszym razem Contour TS, później moja diabetolog stwierdziła, że zaniża wyniki i dostałam Care Sens N, który pokazywał wartości o 30 większe, przez co dostałam insulinę, bo wszystkie wyniki ponad normę. Zjadłam tyle nerwów, że szkoda gadać, nie chciałam brać insuliny, bo myślałam, że nowy glukometr zawyża wyniki, dlatego też zbadałm w labo 2 moimi, jednym z lab i z krwi, oczywiście mój stary był najbliżej, choć i tak pokazał więcej niż z krwi o około 10 (i właśnie tak powinno być, bo z żyły zawsze jest o 10 mniejszy-tak mi mój gin mówił). A nowy glukometr 25 więcej! Z tego wszystkiego kupiłam nowy Accu-Check, który pokazywał wartości pomiędzy, więc zostałam przy tym, a insulinę też biorę dla własnego świętego spokoju i zdrowia Młodego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 15:54

    AISAK lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    2,5 szkl maki, kostka margaryny, kostka chudego twarogu -250g. wszystko zagnieść podsypujac maka, rozwałkować wycinać kwadraty , włożyć kawałek jabka pokrojonego w kostkę i zlepic rogi-zrobić sakiewki.nagrzać piekarnik Piec 20 min 180C. Do zrumenienia. Ciastka bardzo przypominają kruche ciastka. Proste, szybkie, idealne na przegryzke. Ja należę do mało wymagających smakoszy -mi odpowiadają.

    W przyszłym tyg będę robić badania, wiec sobie sprawdzę.

    Jeśli macie ciekawe przepisy na Ala fast foody to proszę o info:)

    Muszę spróbować te ciasteczka ;), a jeśli chodzi o ala fast foody to polecam tortille, gotowy spód z biedronki na przykład i dodajecie warzywka, jakie chcecie, kurczaka, sos czosnkowy i zawijacie :) Ja mam po nim cukry w normie i najedzona też jestem ;) pizze domową też robiłam i też cukry ok, tylko przy dużej ilości sera żółtego trzeba sprawdzić cukier też po 2h bo czasem lubi dopiero wtedy skoczyć, ale jak się zje dwa- trzy kawałki to nie powinno się nic złego dziać ;) Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 15:59

    AISAK, mychowe lubią tę wiadomość

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny co do różnych wyników to też mam problem. Mam glukometr Contour TS i Accu chek performa i accu chek performa daje wyniki o 15, 20, nawet 25 wyższe niż contour TS. zgłupieć można!! dziś ide do lekarza który prowadzi ciężarne z cukrzycą i zapytam w co wierzyć :D
    jak będę po wizycie napiszę co mądrego się dowiedziałam ;)

    milego wiosennego dnia Kochane!

    AISAK lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i po wizycie. Babeczka fajna, konkretna.
    co do wytycznych to na pewno mam to co i Wy.
    na czczo do 90, ale jak by było max 95 to nie jest źle.
    1 godz. po posiłku głównym (śniadanie, obiad, kolacja) do 120, ale jak będzie 140 i więcej to wtedy dopiero pisać co zjadłam i będziemy analizować.
    wybrałam glukometr Accu chek performa - ten co daje mi wyniki wyższe niż Contour TS, wolę mieć pewność że nie zaniża mi pomiarów, a mierząc tym accu chek performa mam wyższe niż contourem TS ale nie przekraczam praktycznie norm.

    najlepsze cukry mam po obiedzie - koło 80-90, a najgorsze po śniadaniu, wtedy najczęściej jestem przy granicy.
    na obiad używam takich składników: łosoś (na parze), pierś z kurczaka (zapiekany w folii w piekarniku), makaron pełnoziarnisty Lubella, kasza jęczmienna, kasza gryczana, warzywa na parze - brokuły, kalafior, fasolka szparagowa i inne, i sałatki różne z świeżych warzyw: pomidor, papryka, ogórek, cebulka wymieszane z łyżka jogurtu naturalnego i szczyptą soli, marchewka starta z jabłkiem itp., makaron pełnoziarnisty z szpinakiem, serem białym. jakieś oliwki,pieczarki, pesto z bazyli(niedużo bo tłuszcz trzeba w ograniczonej ilości bo powoduje hiperglikemię opóźnioną)
    mam zamiar zrobić naleśniki z mąki żytniej.

    natomiast ciągle jestem na etapie szukania pieczywa, tak żeby zjeść 2 kromki a nie być przy granicy, a czasem przekraczać granicę normy. próbowałam już kilka chlebów, czytam składy, niby żytnie z mąki z pełnego przemiału a dziś rano cukier 140, po dwóch kromeczkach ważących razem 56 g. dojadam warzywami więc glodna nie jestem, ale zła jestem że po dwóch marnych malutkich kanapeczkach cukier 140 dziś!

    jakie pieczywo jecie? jak możecie podajcie dokładny skład.

    versa lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acha i ważna informacja! im dłuższe przerwy między posiłkami tym potem wyższy cukier wychodzi. bo jak długo nie jemy organizm sam przygotowuje wyrzut glukozy z "zapasów", a my jemy wtedy spóźniony posiłek i mamy cukier z organizmu i cukier z posiłku. dlatego tak ważne jest tych 6 regularnych posiłków, żadnego nie pomijać.

    i oczywiście jak po posiłku zaczniemy jakąś aktywność fizyczną robić to cukier będzie lepszy niż gdybyśmy siedzieli.

    a co do tematu słodyczy, gdyby kogoś naszło:
    można w czasie spaceru big milka (ponoć cukry po nim nie szaleją) lub inny śmietankowy lód
    szarlotka, sernik, ciasto drożdzowe - ale własnej domowej produkcji
    no i czekolada min. 70% kakao
    oczywiście małe ilości i w czasie ruchu! :)

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 23 marca 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eta a próbowałaś zwykły biały chleb? Mi właśnie po razowych, zytnich skakał cukier. Spytaj też u siebie w piekarni o chleb dietetyczny dla cukrzyków. U mnie nazywa się chleb IG. I też cukry są ok.
    Co do wypiekow do.owuch faktycznie cukier nie skacze pomocy.
    Nawr ostatniozjadlam pierwszego w ciąży kebaba i cukier po takiej kolacji super 84.
    Nie ma reguły. Jednym słowem można jeść wszystko tylko z umiarem.

    eta lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 23 marca 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam do oddania paski contour firmy Bayer, mieszkam w Uk i bym musiala wysłać, wiec jedynie opłata za przesyłkę dochodzi. My tu mamy na szczęście recepty za darmo, a na początku mi złe paski przepisali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2014, 10:16

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 23 marca 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eta wrote:
    acha i ważna informacja! im dłuższe przerwy między posiłkami tym potem wyższy cukier wychodzi. bo jak długo nie jemy organizm sam przygotowuje wyrzut glukozy z "zapasów", a my jemy wtedy spóźniony posiłek i mamy cukier z organizmu i cukier z posiłku. dlatego tak ważne jest tych 6 regularnych posiłków, żadnego nie pomijać.

    i oczywiście jak po posiłku zaczniemy jakąś aktywność fizyczną robić to cukier będzie lepszy niż gdybyśmy siedzieli.

    a co do tematu słodyczy, gdyby kogoś naszło:
    można w czasie spaceru big milka (ponoć cukry po nim nie szaleją) lub inny śmietankowy lód
    szarlotka, sernik, ciasto drożdzowe - ale własnej domowej produkcji
    no i czekolada min. 70% kakao
    oczywiście małe ilości i w czasie ruchu! :)

    A ja się trochę nie zgodzę, bo moje doświadczenie co innego pokazuje. Zauważyłam, że im dluzsze mam przerwy, tym cukier niższy.. tak jakby mi wolno spadal.. nie wiem dlaczego niektóre dziewczyny mierzą cukier po posiłkach, bo ja mierze przed i jak czuje, że jestem głodna, to dopiero ten cukier jest prawidłowy..
    A co do mlecznych produktow, to mi dietetyczka powiedziała, że nabiał podnosi cukier i zazwyczaj jak wypijalam szklankę mleka przed spaniem, to miałam bardzo wysoki..

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 23 marca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy w Polsce powiedziano Wam, że ze względu na cukrzycę będziecie rodzic wcześniej? Bo mi będą wywoływać poród tydzień lub dwa wcześniej.

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eta, ja mam wypróbowany chleb pro body, ale on ma obniżoną zawartość węglowodanów, więc nie jest wskazany przy cukrzycy ciażowej, bo przy normalnej jak najbardziej. Jem go tylko na sniadania, bo wtedy mam cukry duże, ale wieczorem jak zjem normalny biały chleb to nic mi się nie dzieje :) a chleb IG ze społem też jest ok :) Dobrze, że wybrałaś accu-checka, będziesz bardziej pewna wyników ;)

    eta lubi tę wiadomość

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 23 marca 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Dziewczyny za rady!
    spróbuję więc zwykły biały chleb i też taki dla diabetyków specjalny. otwarli niedaleko mnie sklep z jedzeniem dla diabetyków, ekologiczne i takie tam to pójdę zobaczyć co tam maja :)
    zobaczymy jak to wyjdzie :)

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ